Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 9
    Dün: 23
    Toplam: 90338

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1629
    Üye: 0
    Toplam: 1629

FrpWorld.Com :: View topic - palantis online
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

palantis online View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    mefistofeles
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 08, 2005 9:25 am Reply with quoteBack to top

arkadaşlar bu türk yapımı online strateji ve rp oyunu ayrıntılar düşünelerek hazırlanmış ücretsiz bir oyun en azından bir girip oyuna bakmanızı tavsiye ederim.Oyun şu anda beta aşamasında ama bu haliyle bile o kadar kötü sayılmaz.Bence oyunun en güzel yani kurduğunuz ülkenin başında siz olsanızda olmasanız da zaman geçiyor yani siz okuldayken bir ülke başka bir ülkeyi fethedebilir yada size saldırabilir şehrinizi geliştirdikçe asker bina vr büyü gücünüz artıyor bir deneyin

www.palantis.com
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    mefistofeles
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 08, 2005 12:43 pm Reply with quoteBack to top

bir dakika oyunda bir rp bölümü var demiştim şunu söylemek istiyorum geri alıyorum rp bölümü yok en azından benim için yok.Forumlarda bir site yönetici rp için aynen şunları söylemiş

Rp nedir? Ne değildir ?

RP, yani Role Playing, sadece bir doğaçlama tiyatrodur. Ancak sahneye çıkma veya senaryoya uyma gibi dertler yoktur, onun yerine arkadaşlarla oturup, konuşarak eğlenirsin. Yani bir baska deyişle geyik olayinin geldigi son nokta RP dir. Istedigin karakteri ve ortami sen belirlersin. Bir çok insan bunu bilgisayar veya masaüstü oyunlariyla karistirir ancak gerçekte oyuncularin kendilerine yarattiklari sinirsiz, yeni bir dünyadir, RP. Belirlenmis bir senaryo akışı yoktur, çünkü oyuncular olayin ne olacagina karar verirler. Yani iki lafi bir araya getirip konusamayanlarin buradan daha ileri gitmesine gerek yok aslinda.

Olayin Ozeti:

Bu oyun, bir çok insanin hayatlarinda en çok vakit ayirdigi sey haline gelmis bir olay. Insanlarin artik zevk almak için yaptiklari seyleri düsününce bunun basit görünmesi oldukça olagan ama aslinda olayi bir kere kavrayinca insani tamamen kontrol altina alan bir eglence. Yasayamayacagin yada yasamayacagin imkansiz olaylari yasayabilirsin. O yüzden de biz bu oyunun amacini sinirlarda zevki hissetmek ve heyecani tehlikeye girmeden yasamak olarak özetleyebiliriz. Tabi üzerinde kalacak psikolojik sorunlari saymazsak. Kendini bu dünyaya kaptirip daha sonra gerçek hayata dönmekte zorlananlar oldugunu unutma

Hayal Gücü:

Bunu yapmak için hayal gücünü ve fantastik olaylari yadirgamamak gerekiyor. Yani "ulan bu imkansiz" veya "Hadi lan böyle sey olmaz" gibi reaksiyonlar kesinlikle yasak. Böyle seyler yalnizca oyunun havasini bozar ve zevk almanizi engeller. Su kadarini bileceksin oyunun oynandigi (senaryonun geçtigi - aynen bilgisayar oyunundaki gibi) ortamda olan biten seyler tamamen oranin mantigina göre sekillendirilmis dünyevi mantikla çözülemeyecek olaylardan olusmus seylerdir.

RP Tavernası :

Çncelikle kendinize bi karakter yaratmanız gereklidir. Karakteri Forumlarımızda Taverna ( RP sadece ) alanında bulunan Karakter belirlemeniz gerekmektedir. Oyunumuzda taverna alanına girmeniz için ayrıca bu karakteriniz oyununuzdaki ırk ve sınıf ile uyum göstermelidir.

hiç yorumsuz açıklamak istiyorum ama adamlar olaya geyik olayının son noktası rp dir diye bakıyorlar bunu da söylemek istiyorum merak etmeyin görüşlerimi palantas online forumlarında yazacağım ....
    mefistofeles
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Dec 08, 2005 11:29 pm Reply with quoteBack to top

gittim yerinde adminleri bulup söyledim estim gürledim Very Happy
    Oyun beta aşamasında olduğu için yalnışların düzeltileceğini ve site için pro dm aradıklarını söylediler
    bende hak verdim hadi bakalım frp ciler www.palantis.com girin bakem forumlardan başvuran isteyen beni bulsun orlarda hadiii
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 09, 2005 12:02 am Reply with quoteBack to top

Aman abi bu oyun zehir gibi bişey ama. Ogame felan vardı zor bırakmıştım. Buda onu gibi bişey. Harcayacak çok zamanınız varsa sakın girmeyin derim. Bakın bunu yanlış yazmadım! Harcayacak çok zamanınız varsa...

Bu oyuna girince güçlenecem diye bastırmaya başlıyorsunuz. Sonra saate bakıyorsunuz ve yapacak birişiniz olmadığından devam ediyorsunuz dah da güçleniyorsunuz ve ordular felan kuruyorsunuz. Sonra bir bakıyorsunuz başka bir ordu saldırıya geçmiş tamda yatma saatinde. "Ulan uyku neymiş burada koca bir şehir söz konusu" repliğiyle yatmıyorsunuz ve ilk darbeyi alıyorsunuz.

Sonra birde bakmışsınızki adamlar birleşip grup kurmuşlar aynı anda size dalıyorlar. Yaraşırmı delikanılığa diyerek sizde birleşiyorsunuz başkaları ile ve sonra işler daha da sarpa sarıyor. Siz bir süre sonra hayatınızı bu oyunlara göre ayarlıyorsunuz. "şimdi bu binanın yapımı 5 dakika sürecek iyi oldu benimde çişim gelmişti hemen bir yapıp geleyim" demekten "şimdi bu ordu bana 1.5 saat sonra dalacak o zaman benim arkadaşlarla buluşurum, onları internet cafeye yönlendiririm, oradan hemmen karşı savunmamı yapar yeni binaları çıkmaya başlarım. Sonra arkadaşlarla biraz dolaşırmış ayağında eve doğru yönelirim. Zaten ben eve gelene kadar 45 dakika geçer. Bu binanında bundan sonraki seviyesi 40 dakika tutuğuna göre hemen bilgisayara koşarsam 5 dakikak kaybım olur, sonradan şu alanada araştırma yapmaya başlara o sırada 10 dakikada yemek yer ... fakat o da ne başka bir ordu daha o zaman baştan bir program yapayım..." lara kadar gidersiniz.

Demedi demeyin. Oyun gerçekten ilk başında çok zevkli ve hatta hepte zevk alabilirsiniz ama sakın dünyayı kurtaracakmış gibi dalıp gitmeyin.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Gorath
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 19, 2006 8:30 am Reply with quoteBack to top

Bu günlerde arkadaş grubu olarak girip oynadığımız bir oyun.

Ama benim hiç öyle bağımlılıklarım yoktur. Çzellikle oyun konusunda. (Final Fantasy olsa kralını tanımam o başka Dil Oturur oyun bitene kadar -ki bu da 90 küsür saate mütabık oluyor- hiç başından kalkmam...)

Maksat arkadaşlarla geyik yapacak bir şeyler olsun diye girdik işte iki-üç gün öncesinde. Bazen çok sıkıyor insanı ama genel olarak ogame tadında bir oyun. Ogame de bağımlı yapamamıştı bu da yapamaz. Bu arada Rp olayını düşünmeyin bence. Bu tarz oyunlarda Rp yapsan ne olur yapmasan ne olur?
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    Selkinemus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 21, 2006 2:45 pm Reply with quoteBack to top

Charların ne işe yaradığını anlayamadım nitekim sen bir yöneticisin ve adamlarını gönderiyosun sen gitmiyosun.Bence charların tek bir yararını tepede yazan %10 luk indirim...
    --------------------------------------------------------------------
    Bu arada yardıma ihtiyacım var çağ atlıcam fazla paranız varya yollayın..Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN MessengerICQ Number
    khutai
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 21, 2006 5:16 pm Reply with quoteBack to top

Ahhhaaa bu yakınlarda bazı devrik krallarla oynadığım eğlenceli bir oyun Very Happy işsiz olanların zevkle vakit öldürüp arkadaşlarını kumarda yenerek sonu gelmez geyikler türetmek için birebir Very Happy bilin bilir kendini zamanında bir elf şehrinin kralıydı alayını bunalıma girip astırmıştı köylülerin Very Happy

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum