Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 23
    Dün: 35
    Toplam: 90387

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1870
    Üye: 0
    Toplam: 1870

FrpWorld.Com :: View topic - Cleric Ler Hakkında
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Cleric Ler Hakkında View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    burock
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 16, 2005 11:48 am Reply with quoteBack to top

Dilbao wrote:
    1 Full Round Action 6sn, 1 Standard Action da yaklaşık 4sn sürer.

Büyü yaparken, herhangi bir şekilde hatalı söylemek Concentration(15+büyü seviyesine) check gerektirir.

teşekkür ederim. bi de bu süreler içinde kaç sözcük telaffuz edebiliriz, onu da bilmek istiyorum mümkünse.

bi de kekeme rahiplen ilgili soruma yanıt alamadım. Bu adama conc. check attırılmaz sanırım; zira full round içinde etmesi gereken duayı edemiyo. bunu naapıcaz şindi?

Dilbao sen yapma bari... biz bunnarı bilmiyo muyuz? Konu bu mu sence gerçekten? Evil or Very Mad

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Feb 16, 2005 12:02 pm Reply with quoteBack to top

Ne duaymış vay be... :lol:
    Turkleader iltifatın için teşekkürler arkadaşım,Tymora şansını bol etsin Dil

Å?arkılara konu olmuÅ? zaferlerim,hatıralarım
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Feb 17, 2005 12:22 pm Reply with quoteBack to top

Zaten bu sözler free action içinde söyleniyor... Aslında bir rahip söz bileşeni olmayan bir büyüyü söz söylemeden yapabilir. Ama benim anlatmak istediğim olay o değil. Mesela 6sn.den fazla süren sözler, oyunun içine sığmayacaktır o nedenle de diğer oyuncular da "bu adam 12 saniyede büyü yaptı benim attack yaptığım round da 12 saniye olsun, ben orada 4 saldırı yaparım" gibi denklemlerle karşınıza gelirler... Benim derdim o...

Sonuçta Ruhban oynatıyoruz, ozan değil... Bu adamlar edebiyat yapmak için değil, tanrılarına tapmak için eğitilmişlerdir... Karizman, zekan yüksektir güzel sözler edersin ama burada önemli olan şey 1-gereksizliği, 2- diğer oyuncularla etkileşim durumunda doğabilecek sorunlar...

@Galadlirim: Rica ederim, sen aynen devam et ben iltifatlarıma mutlaka devam ederim... Wink

Saygılarımla...

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Feb 17, 2005 1:04 pm Reply with quoteBack to top

Tamam Turkleader sen dedin ya herkes artık böyle dua eder merak etme Cool

Å?arkılara konu olmuÅ? zaferlerim,hatıralarım
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Feb 17, 2005 2:02 pm Reply with quoteBack to top

Olay benim değil, oyunun kurucuları olan Wizards'ın ve TSR'ın dedikleri... "Oyun mekaniğine sığdırabildiğiniz sürece" ve karakterinizin gücü yettiğince her şeyi yapabilirsiniz ama, diğer oyuncuları da düşünerek yapılmış bu kurallar... Bir roundda yapabilecekleriniz sınırlıdır... Ona göre davranmak gerekli...

Sonuçta kitap yazmıyoruz, bir oyun oynuyoruz ve bunu da kurallarıyla oynayın... Emin olun daha zevkli...

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Feb 19, 2005 10:17 pm Reply with quoteBack to top

tabii ki kurallarıyla oynamak lazım, ama bazen de bırak adamı duasını etsin.
    nasıl ederse etsin yani, 6 sn'ye sığmasa bile o anlık rp'sini yapsın...
    dnd sistemi ne kadar gerçekçi ki, orada söylenen sözlerin 6 sn'ye sığmaması problem olsun, gerçekçiliği bozsun.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN MessengerICQ Number
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Feb 20, 2005 11:59 am Reply with quoteBack to top

Gerçekçilikten bahseden kim? Ben oyun mantığı ile konuşuyorum. Bir oyunda adam atak yapmak için 6 saniye kullanıyorsa diğeri de büyü yapmak için, dua etmek için de aynı birim zamanı kullanacak. Birine RP nedeniyle sınırsız zaman tanımam durumunda diğerine de herhangi bir sebepten tanımam gerekli. Zira, RP yapması, DM'in oyuncuya sonsuz imtiyaz tanımasına sebep değildir.

Daha önce de dediğim gibi; sınırlar hayal gücünü geliştirir. 6sn'ye sığacak manalı sözcükler bulmak, sayfalarca manasız sözcükten iyidir. Wink Benim amacım hayal gücünü geliştirmek SmileSmileSmile

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Feb 20, 2005 4:01 pm Reply with quoteBack to top

tabii ki, bu biraz da tarz meselesi.
    Neticede ortaya çıkacak olan büyü belli olduğu için oyuncuya gerçek zamanda 6sn'den fazla izin verebilirim ben. ama bazı durumlarda oyuncuya zaman tanımamak lazım.
    aynı şekilde bir savaşçı da kılıcını savurmasını anlatmak için 6sn'den fazla harcıyabilir kanaatimce.
    oyunda geçen zaman aynı olacak tabii.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN MessengerICQ Number
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Feb 20, 2005 4:31 pm Reply with quoteBack to top

Ya elbette kılıcı savuruşunu 6sn'den fazlada anlatacak... Ama o sözleri aynı zamanda söylemeyecek mi? Oyun olunca aynı kelimeler daha mı hızlı telaffuz ediliyor? Benim bu yazdıklarım 10sn. yerine DnD olunca 4sn.'de mi okunuyor? Hayır... Hareketlerini betimlemeleri oyun dışı bir olaydır, o uzun sürebilir önemli değil ama oyun içi davranışlarını mantık çerçevesinde değerlendirip 6sn'lik roundlar haline getirmek gereklidir...

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Feb 20, 2005 7:09 pm Reply with quoteBack to top

mesela benim on saniyede okuyabileceğim bir dua'yı cleric 4 sn'de okuyabilir bence. çünkü ezberlemiştir ve hızlandırmıştır. tabii olayın "silent spell" kısmı da var. hatta "still spell" kısmı bile var.
    yani dua edilirken karakterin yaptığı hareketlerin tasfiri de 6sn'yi geçebilir.
    neticede dediklerini reddetmiyorum, anlıyorum. ama o senin tarzındır diyorum, başka gm'ler başka şekilde düşünüp o şekilde uygulayabilir.
    genelleme yapmak doğru değil bu konuda bence.
    Khorrl Xornbane
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 30, 2005 6:16 pm Reply with quoteBack to top

Benim bir arkadaşım vardı dwarf cleric böle savaşırken hem bişeyler söylenirdi(ben ne dediğini anlamazdım) hemde böle sölediği şeyleri taşa üflerdi bi atardı böle taşları, çakıl taşları patlardı...Güzel bişe valla severdim bende çok güzel goblin kavururdu ama ne yalan söyliyim ne dediğini hiçbi zaman anlamamışımdır Very Happy

adorned with the faces
    of their ancestors
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    zalhonan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jan 29, 2006 1:39 am Reply with quoteBack to top

Moradin!
    cücelerin şerefini yitirmeden,ellerimde yaşam kazanan çekicime güç ver.Oğlunun sesine kulak ver(cüceler,tanrılarını babaları olarak görürler) ki özümüz olan toprak senin iradenle parçalanıp azat etsin gazabını

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum