Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: NathanielH
    Bugün: 35
    Dün: 23
    Toplam: 90364

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1237
    Ãœye: 1
    Toplam: 1238

Şu An Bağlı:
    01 : usezymum

FrpWorld.Com :: View topic - En Son Hangi Kitabı Okudunuz?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

En Son Hangi Kitabı Okudunuz? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 10:54 am Reply with quoteBack to top

başlık kendini anlatıyor zaten Smile .Arkadaşlar en son hangi kitabı okuduğunuzu yazarınında ismini vererek kısaca açıklayınız.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 11:04 am Reply with quoteBack to top

50. yada 100. kez okuduklarımı saymadan sadece yeni okuduklarımı (son 1 hafta içinde) sayalım...

Harry Potter Melez Prens :

gerçekten çok güzel yine beklentilerimi rahatlıkla karşıladı. Türün meraklılarına tavsiye edilir...

Erkut Konter - Antrenörlük ve Takım Psikolojisi :

idare eder, yine türün meraklılarına...
    Back to top View user's profileSend private message
    Yılmax
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 11:13 am Reply with quoteBack to top

The Legend of Huma - Richard Knaak

Benim şövalyeler hakkındaki fikirlerimi değiştiren, şövalyelerin en büyüğünün hikayesi. Bence kitaptaki en büyük hata Maigus'un fazla ca sönük kalması karakter olarak. Ama sonuç olarak Weiss&Hickmann dışındaki yazarların yazdıklarının içerisinde en iyi Dragonlance kurgusu olduğunu ifade etmeliyim. Paladin oynatmak isteyen her arkadaşın okuması ve feyz alması gereken bir kitap olduğunu belirterek daha fazla spoiler vermeden yazımı tamamlıyorum.

Ä°yi eÄŸlenceler...
    chosen
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 11:46 am Reply with quoteBack to top

Ravenloft serisine başlamak için bulamadığım kitabı sipari etmiştim kitapçıya, 2 gün sonra getireceğini söyledi ve bende o 2 günü boş geçirmemek için bundan baya süre önce okuduğum Simyacı kitabımı elime aldım. Ve iyiki de tekrar okumuşum. Çok şey keşfettim bu okuyuşumda da. Bir serüven gerçekten bu kadar güzel bir dille anlatılabilir. Okumamış olan herkese şiddetle tavsiye ediyorum, okuyun ve hayata başka bir gözle bakın...

Simyacı- Paul Coelho

tavsie ve saygılarımla..

Last edited by chosen on Fri Feb 10, 2006 11:57 am; edited 2 times in total
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    calis
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 10, 2006 11:53 am Reply with quoteBack to top

Zaman Çarkı Serisi-Yenidoğan Ejder-3. Cilt
    Yazar:Robert Jordan

En sevdiğim seri olan gedik savaşları efsanesinden sonra okuduğum en iyi kitap lar diyebilirim.şu anda 4. kitabını okuyorum 1-2 güne oda biter.Fakat şu varki artık elfler,cüceler büyücüler vs vs bıkmış olanlar için biçilmiş kaftan.Tamamen farklı bi dünya farklı sınıflar lar farklı bir sistem.Kitabın olmucak yerlerinde action ortaya çıkarak okunulması daha zevkli ve sürükleyici bir kitap ortaya çıkarıyor.Arkadaşım bu kitabı artık çığlık atarak okuyorum demiş ti bende abartma demiştim fakat 2. kitaptan sonra bende böyle yapmaya başladım Smile.Herkeze şindetle öneriyorum.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Feb 11, 2006 6:29 pm Reply with quoteBack to top

Stephen King - Kara Kule 4. Kitap Büyücü Ve Cam Küre yi bitirdim bir hafta kadar önce. Roland'ın hayatı dehşetti kesinlikle okunmalı.

Spoiler:
    Kitabın sonunda Susan'ın ölümünü iyi yansıtmış yazar ama en çok gelecek ile geçmişin bağlanması çok hoşuma gitti. Roland'ın annesini öldürürken Eddie, Susannah ve Jake'in de orada olmaları dehşetti.

Yazar dehşet bir seri yazarak bizlere sunmuş. Eh bize de okumak düşer değil mi? Wink
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    chosen
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Feb 11, 2006 10:29 pm Reply with quoteBack to top

Sislerin Vampiri
    C. Golden
    1 gece bi sabahta bitirdim kitabı, çok akıcı çok güzel bir kitap. Gerçekten övenlere bana bu kitabı tavsie edenlere minnettar kaldım. Anlatımı tasvirleri insanı atmosferin içine alıyor anında. Herkese tavsie ederim..

fikir ve saygılarımla...

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Feb 12, 2006 10:57 am Reply with quoteBack to top

Isaac Asimov : Evrenin Çanları

Büyük ustanın iyi kitaplarından biri daha. Genel olarak kendi yarattığı robotiklerin 3 kuralı ve imparatorluk-vakıf dizilerinin dışındaki bir evrene ait hikaye. Ancak hatırlatmakta yarar görüyorum ki aynı kitap daha sonra "Sonsuzluğun Sonu" ismiyle basılmıştı. Farkında olmayıp 2 farklı isimle aynı hikayeyi 2 sefer almayın (benim gibi Smile)

Isaas Asimov : İşte Tanrılar

Bu da benzer şekilde robotiklerin olduğu kronolojiden bağımsız bir hikaye. Çzellikle paralel-evren deki 3 kişiliğe bölünmüş olan farklı ırkın yansıtılması müthiş. Asimovun bu işin kralı olduğunu bir kez daha ispatladığı kitaplardan. bilimkurgu severlere şiddetle tavsiye olunur.
    John
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 7:38 am Reply with quoteBack to top

Yener imza muhteşemmiş ama sondaki hiding kısmı daha da muhteşem :twisted:

ben en son Yener arkadaşımın imzasına konu olan kitabı okudum
    Werewolf the Forsaken - Rulebook :lol:

Saying mean things about the Almighty isn't going to hurt God, it just hurts you and corrodes the world around you.It's like spitting at the sky. The sky isn't bothered, and there's a good chance you hit your own face in the bargain
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Shevarash
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 11:55 am Reply with quoteBack to top

Vampire the Dark Ages Rule Book :

Henüz Camarilla ve Sabbatın olmaması, Cappadocianların olması, farklı anlayışların hüküm sürdüğü ve disiplinlerde 6 dot a kadar çıkılabilmesi ile ilgimi çeken kural kitabı. (Hakan sağolsun) Gerçi henüz hepsini okumamış olsam da normal rule booktan farklı olduğu bölümlerin çoğunu okudum, Dark Ages oynamasanız bile bakmanızı tavsiye ederim..
    uLtior
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 12:02 pm Reply with quoteBack to top

Image

Druid Krallığı - Norman Spinrad
    Çevirmen - Çzlem Malkara
    Türü: Tarihsel Roman
    463 Sayfa

Druid oyuncuları için okunmasını tavsiye edebileceğim bir kitap. Çizgi Dizilerini izlediğimiz asterix den hatırlayacağımız Galya ve kelt halkının yaşama ve beraberlik öyküleri. Akıcı ve sürükleyici bir kitap, çoğunluğu sıkmayan tarihsel içerik ve dram dan oluşuyor. Tasvirler kanımca gayet başarılı olmuş. 2 günde bitirdim.

Saygılarımla.
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Eldarin_

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 12:15 pm Reply with quoteBack to top

Camarilla ve sabbat olabiliyor aslında Sheva. Bu hangi dönemde oynamaya başladığına bağlı. Camarilla 15. yüzyılın sonlarında ortaya çıkıyor. Sabbat aktiviteleri 13. yüzyıla kadar dayanır. Eğer oyunu bu tarihlerden ileride bir yerde oynarsan Camarilla ve Sabbat'ı oyununa dahil edersin.

Ama kitap hakkaten faydalı, özellikle ilk-orta-yeni çağın o birbirine has ortamlarını barındırması oyunlara ayrı bi tat veriyor.

Yalnız bir tavsiye daha, Vampire the Dark Ages ı okumakla beraber, oynattığınız dönemin gerçeklerini de ansiklopedilerden vs incelerseniz çok daha iyi bir oyun oynanabilir. Hatta inceden bir iki latince de konuşsanız süper olur derim Smile.

Bende Bursa'ya döndüğümde Exalted core larından Exalted-Solars ı okumayı düşünüyorum. Bayağı üzerine yorduktan sonra ancak burada yorumlarımı görebilirsiniz heralde.

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    Lysana
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 14, 2006 1:27 pm Reply with quoteBack to top

Artemis fowl yazar Eoin colfer.Fantastik kurgu ama konusu günümüz dünyasında geçiyo.
    Günümüz dünyasında periler,elfler ve daha bir çok ırk kendilerine özgü teknolojileriyle insanlardan gizlenerek yaşamlarını sürdürmektedirler.Ta ki daha henüz 13 yaşında olan bir suç dehası artemis fowl tarafından kutsal kitapları çalınana dek.
    Artemis fowl tek oturuşta okuyabilceğiniz eğlenceli bir kitap hatta harry potterın tahtını elinden alabileceğine dair söylentiler bile var Wink

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Shevarash
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Feb 14, 2006 1:38 pm Reply with quoteBack to top

Hoş bir konsepte benziyor Lysana konusunu merak ettiğim bir eserdi sağolasın.

Muzaffer İzgü : Çanak Çömlek Patladı

İzgü`nün kısa hikayelerinden oluşan kitaplardan birisi daha. Asla sıkmıyor, mesaj veriyor, yeri geldiğinde güldürüyor. Daha önceki benzer hikaye kitaplarını okuduysanız benzer türde hikayeler mevcut. Okumadıysanız da İzgü`nün serilerine başlamak için geç değil.

-----------------

Bu arada yeni kitap okudukça yazıyorum bunlar daha önce okuduğum kitaplar değil. Post kasıyor diye düşünenler olmasın, hızlı okuma alışkanlığı sadece Smile
    chosen
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 14, 2006 3:59 pm Reply with quoteBack to top

kitap: Ben, Strahd
    Bir Vampirin Anıları

yazar: P.N. Elrod

yazım tarzı biraz farklı ama yine de sürükleyici ve etkileyici bir kitaptı. Strahd'ın iç dünyasını gerçekten çok iyi anlatan bir kitap. bir vampirin bakış açısından dünyayı incelemek için iyi bir kitap. herkese tavsie ederim...

fikir ve saygılarımla...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum