Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 9
    Dün: 23
    Toplam: 90338

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1578
    Üye: 0
    Toplam: 1578

FrpWorld.Com :: View topic - Kara Bilgenin Takipçileri(Kıyamet rpg si Hakkında)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Kara Bilgenin Takipçileri(Kıyamet rpg si Hakkında) View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    Lord Necros
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Thu Mar 09, 2006 10:11 pm Reply with quoteBack to top

Abi bunu şu şekilde düşün lütfen.

Sen ve Findor fazla 'kardeşçe' oynuyorsunuz aslında. Burada çıkarcı ve sinsi bir tanrının inananları söz konusu.

Kıyamet alametleri başgösterdiğinde Kara Bekçi, tüm Yeminer müritlerini Yükseliş Dağı'na çağırmıştı hatırlarsan. Diyarın dört bir yanından akın akın tapınağa hücum etmişlerdi. Bahsettiğim şekilde bir tanrının inananları olarak, sizleri, hatta bu ana tapınağı dahi hiç görmemiş olsalar da "Aman diyar yok olurken arada ben de kaynamayayım, şunlarla gideyim." diyerek sizin yanınıza takılmaları normaldir. Hatta tapınaktaki o RP'yi ve sizin RP'nizi ben oynatıyor olsaydım, aynı mantıkta yanınıza pek çok NPC takardım ve buraya geçtiğinizde 1 değil, 50 ayı çıkartıp tüm o NPC'leri temizler ve meydanı size bırakırdım. Böylece hem müritler tapındıkları tanrının öğretilerine göre hareket etmiş olurlardı, hem de gereksiz NPC fazlalığından kurtulmuş olurduk.

şimdi gelen diğer ikisine de bu bahsettiğim NPC mantığında bakmayı dene. Tapınağa geliyorlar ve yok olmakta olan diyardan kendi postlarını kurtarabilmek için peşinize takılıyorlar.

Elbette sen de yeni gördüğün adamlara güvenemezsin. Karanlığın Karargahı RP'sinde cücelere nasıl davrandığını hepimiz gördük. Adamlara papatya uzatmadın ki? Mefistofeles neden sizi satıp gitmesin siz ayıyla dövüşürken? Adam sizi tanımıyor. Size bir bağlılık hissetmemesi de normal. Smile

Bence birbirinizi suçlayıp kavga edeceğinize bunları RP'lerinize yansıtıp grubunuzu-anormal bir hızla olmayacak bir şekilde-birbiriyle kaynaştırmanız daha iyi olacaktır. Wink

Power demands sacrifice.
    Back to top View user's profileSend private message
    Eldarin_

PostPosted: Thu Mar 09, 2006 10:29 pm Reply with quoteBack to top

Olayın içinde torpil yok, bu siteye herkes rol yapmaya geliyor, bu istekle gelen hiçkimseyi geri çevirmem, buna hakkım yok. Sonradan oyuna katılan arkadaşlarda bu yüzden katılmıştı. Hatta unutmanıza şaşırıyorum karakter kağıtlarınızı yaratmasaydım Oren sizleri de oyuna almayacaktı. Yeni gelen oyuncuları oyunlara dahil etmem torpilse sizlere karakter kağıdı yaratmam torpilin en alasıdır beyler. Bunu unutmayınız. Burada herkesin eğlenmesi için uğraşırken siz aynı mesele üzerinde gidip geliyorsunuz, elle tutulur bir mevzu da değil açıkçası yaptığınız. Organizasyonunuzu kuramamışsınız, sağa sola suç atıyorsunuz. Bence bu hiç doğru değil.

Bunun yanında Sturm RP den ayrıldığını söylemiş. O halde süresiz olarak Site RPG lerinden uzaklaştırılıyorsun Sturm. Kullanılan üslup ve kendini ifade ediş biçimin hiç doğru değil. Sürekli tepkili yaklaşım, sürekli gerginlik yaratmak, bu FRPWorld de asla kabul edilmeyecek şeylerdir. Kusura bakmayın, birisine derdinizi anlatıyorsanız böyle konuşmamalısınız. Bu şekilde empati kuramazsınız.

şimdi oyundışı tartışacak olan varsa benimle tartışsın, seviyeyi düşürmeden sorularınızın tamamına cevap vermek istiyorum. GM ile ayrıca konuşacağım meseleleri.

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    findor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Mar 10, 2006 12:06 am Reply with quoteBack to top

Bu oyundan bende ayrılmak istiyorum.
    Zevkten daha çok çile ve üzüntü veriyor bana.
    Bu kadar zamandır rp lere katılırım az çok beceririm yada beceremem ama zevk almadığım bişeyi yürütmeme kararı alıyorum.
    Yeminer adına oynadığım 3. karakter bu öldürün isterseniz yada tapınağamı gönderceksiniz bilmiyorum ama eğer ölürse bi yenisini daha açmaktan çekinmem.

Mefisto ve Chade kolay gelsin size bol eğlenin....

( Hakan abi charımı bırakmak istemiyorum bu grupla uzaklaştır yada bişe yap yada ben rpmi yapayım ayrılayım. yada yollar belirlensin tek gideyim. ölene kadar. )

Ve sizden yada baÅ?kasından alınması
    gereken bir intikam varsa BEN alırım.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Mar 10, 2006 12:51 pm Reply with quoteBack to top

şİmdi sizin tpınaktaki RPlerinizide okudum ve zaten pokemon kartı gibi kartlara kan akıtıp ikna yönteminizi gördükten sonra sizi izlemeye davam ettim. Pişmanda olmadım gerçi gerçektende komik olaylar geldi başınıza. şİmdi gelenleri bir analiz edelim.

1. Yeminerin bir çağrısı oldu ve bunu sadece en bilgeler anlayabildi. Siz bu en bilgelerdenseniz ne dediğini anlamış olmanız gerekir. Size çağrıyı nasıl yaptı. Burada görevle ilgili bir bilgi verdi mi? Kapının önünde neden toplandınız? Neyse sadece gelin dedi sizde gittiniz.

2. Hani toplandınız ve ayine başlayacaksınız ama çağrının sadece size geldiğini nereden çıkarttınız orasını anlayamadım. Yeminerin çağrısını herkes duydu! Sonrasında gelenleri neden terslediniz peki, Yemineri yaptığı çağrı sonrası seçtiklerini içeriye almayarak onun iradesine karşı gelmiş olamazmısınız.

3. Tamam onları içeriye aldınız ama başka gelen olmasın diye birde kalkıp kapıyı kilitlediniz. Başka oyuncu gelmesin demek için. Tamam ayin bozulmasın istemiş olabilirsiniz ama kapıyı kitlemek yerine ayinde işe yaramayacakların dışarıda girişi engellemesi daha mantıklı olurdu. Orası sizin kendi şahsi geçit kapınız değil ve Yeminerin tek inananlarıda siz değilsiniz. Ayrıca birde yeni gelenleri azarlama, delici bakışlar ve delice gülüşler Rpnizide yaptınız. Kara bilgenin seçilmişlerine ne kadar yakışır bir RP idi bu bence tartışılır. Siz orada adeta size verilen gücü sömürdünüz ve görevi sadece sizin için olarak görecek kadar bilgece olamayan bir düşünceye katılıp etrafınızdakilerin gücünü küçümsediniz. Hele Findor'un orada savurduğu tehditler Mefistopheles'in ilerideki davranışlarını en büyük sebebidir.

4. Ayin yaptınız Orenin şampiyonu çıktı. Neden size yardım edeyim dedi. Orada da görevinizin nasıl işe yarayacağını söylemediniz. Belkide bilmediğinizden söylemediniz. Orenin şampiyonu nereye gideceğinizi bilirken siz nasıl bilmiyordunuz anlayabilmiş değilim. Ancak orada pokemon kartı gibi kartlar çıkartıpta kanlarınızı üstüne dökmeniz sırasında gerçektende çok güldüm. Orada Dekotta anlamlı bir şeyler söylemeseydi kan kaybından ölecektiniz kanımca.

5. Siz oraya vardınız ve etraf çok soğuk. Hemen bir mağara buldunuz içinde ayı. O ayı oradayken rahat uyuyabilecekmiydiniz. Ayıonında normal bir ayı olmadığını Oren ima etmişti aslında. Yani shrm filan demiyeceksiniz herhalde. Oradaki ayı olayınıda siz kendi başınıza açtınız ve sonrasında siz ölecekken ayı kaçtı. Oysaki yaralı ayı daha dellenmiş olur ve sizi oracıkta gebertirdi. Orada sizin hayatlarınızı kurtaran Orendi.

6. Dışarıda inanılmaz bir soğuk var ve siz mağaradasınız. Ne yaparsınız. Tartışırmısınız, uzanıp dinlenip gülermisiniz, delice kahkahalarmı atarsınız? Yoksa mağaranın içini aramaya başlar hemö başka bir tehlikenin olup olmadığından emin olup hemde daha kuru bir yer mi aramaya çalışırsınız? Siz tartıştınız ve uzandınız sadece.

7. Sonunda ise çığ düşebilecek bir yerde inatla kahkaha atmaya devam eden Finrod dağı başınıza geçirdi.

Sizin başınıza ne geldiyse siz hazırladınız arkadaşlar. Gerek mephisto'nun hareketleri gerek RPnin ilerlememesi. Ne yapacağınızı bilmeden neresi olduğunu bilmediğiniz bir yere Orenin şampiyonu tarafından getirildiniz bırakıldınız. Tanrınız kara bilge felan olabilir ama ben onu seçilmişlerinde göremedim.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    findor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Mar 10, 2006 7:03 pm Reply with quoteBack to top

Görüşlerine saygılıyım.
    Ben kararımı verdim polemiğe girmicem hiç bi yorum için.
    Sadece bir oyun kimseyi kırmak üzmek istemem.
    Ama sadece Bana Yeminer'in seçilmişliği nedir onun dersini vermeye kalkma.

Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Lord Necros
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Fri Mar 10, 2006 8:41 pm Reply with quoteBack to top

Yanlız bu seçilmişlik konusunda ben de aynı fikirdeyim. Daha çıkarcı, daha sinsi bir adam olunması lazım. Ne bileyim, daha farklı bir şey olmalı.

Power demands sacrifice.
    dekotta
    KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Sat Mar 11, 2006 1:23 am Reply with quoteBack to top

Açıkçası Lord Yeminer'in inananı olarak sizden daha az zamandır burada bulunuyorum, eminim bilge ve bu konuda deneyim sahibisiniz ama ben de Necros gibi düşünüyorum. Yani en azından çok daha az tartışan, sorun yapan ve çok daha fazla düşünen kişiler bence Lord Yeminer'in seçilmişleri olurlar. Benim düşüncemde Yeminer inananı hesapçıdır, çıkarcıdır, analitiktir ve duygusuzdur. En azından bu erdemlere sahip olmaya çalışır. Tamam ben bunları belki tam olarak başaramıyorum ama siz bir seçilmiş gurupsunuz. Bunları başarmak sizin ödeviniz.

Ben bu siteye geldiğimde iki neden için bu tapınağı seçtim
    1- Bilgelik
    2- Karanlık

Bu iki ERDEM birleştiği zaman oluşacak şeyin mükemmel olduğunu düşündüğüm için. Ama malesef arkadaşlar sizin rp nizde bu ikisinden de çok fazla yok gibi.

Bence kendinize çeki düzen vermelisiniz. Sonuç olarak orada bizi temsil ediyorsunuz.
    findor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Mar 11, 2006 9:54 am Reply with quoteBack to top

Ses çıkarmadım diye bu kadar üstelemenin anlamı yok !!!
    Fikir ve görüşlerimi belirttim. Nerede ne yapmam konusunda yada nasıl davranmam konusunda kimseden ders alacak değilim. Yeter !

Lord Necros
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Sat Mar 11, 2006 10:11 am Reply with quoteBack to top

Biz de kendi fikir ve görüşlerimizi bildiriyoruz Findor. Senin de öyle bir "Yeter!" ile bizi susturmaya hakkın yok. Keyfin bozuluyorsa okumazsın biter.

Power demands sacrifice.
    Sturm_Ardeth
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Mar 11, 2006 10:45 am Reply with quoteBack to top

şuan konuların ne kadar dışına çıktığımızı çok ii biliyoruz ancak! başka kim olursa olsun fikirlerine saygılıyım ancak " dekotta " bunları söleyen senmisin? Bir anda ayinin ardından kapıdan geçmedin neden acaba! kaçtın resmen bize bu şeleri anlatma olur mu? bu oyunda herkez hatalı, ve kimsenin de kusursuz olması beklenemez! Ne dm'ler ne de biz oyuncular oyuna bir türlü ısınamadık bu doğru... sürekli kopmalar aralıklar tartışmalar yaratıldı ve sonunda olan oldu.

dekotta sana karşı bi kinim fln yok ama senin bu konuda yorum yapman bile yanlış!

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Mar 11, 2006 1:38 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar son zamanlarda okulum ve işlerim dolayısı ile forumlarla çok fazla ilgilenemiyorum ama şu anda bu duruma ne kadar üzüldüğümü anlatamam. Benim takipçilerimin bu şekilde tartışmaları, anlaşmazlığa düşmeleri ve en üzücüsü bırakmaları gerçekten moralimi bozdu.

Eminim haklı sebepleriniz vardır, hepinizi tanırım.. Çyle sebepsiz yere bırakıp gidecek adamlar değilsiniz ama yine de zora geldiğinde bırakmak bizim işimiz değil. Çünkü biz normal değiliz, biz karanlık bilgeleriz. Diyarın en zor sınavlarını bilgeliğimizle atlatabilecek kişileriz. Lütfen bir kez daha düşünün, yöneticileriniz ve dm'iniz ile görüşün ve bir arayol bulmaya çalışın.

Bir kez daha düşündüğünüz için hepinize teşekkür ederim.

findor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Mar 11, 2006 3:48 pm Reply with quoteBack to top

Araya giren Yeminer. Hilmi abi. Bi konuşalım ortak bi organizasyon.

Necros , Dekotta ,chade, mefisto , Dm kim ise o bile karışık [email protected] u eklesinler msn ye tartışalım sonuca varalım.

yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Mar 11, 2006 4:00 pm Reply with quoteBack to top

Bildiğim kadarı ile bahsettiğin oyuncuların bazıları hala aktif olarak bazı oyunlara devam ediyorlar. O konuları Eldarin ile görüşmeniz gerekir, belki olumlu belki olumsuz cevap verir ama yine de ben sizden olumlu yaklaşım bekliyorum. Biliyorsunuz arkadaşlar burada aramızdaki hukuk bikaç rp sürtüşmesi ile bozulmayacak kadar fazladır. Bir şekilde işi halletmenin yolunu buluruz. Bulamasak bile yine de en azından kırgınlığımız olmaz.

Demiş ya Findor, öldüysek yeniden karekter yaparız ama ilişkileirmizi bozmayız. Ha buradan sakın ölmeye izin verdiğimi anlamayın haa :twisted: çok kızarım ölürseniz de, sadece kısmakla kalırım Smile

Eminim bu meseleye bir çözüm bulunur arkadaşlar. Size güveniyorum.

Not: Bu arada bu mesajımla şu hızlı mesaj meselesini de ilk kez test ediyorum, umarım başarılı olur Wink

MaNiak
    Gölge Ustası

PostPosted: Wed Mar 15, 2006 7:54 pm Reply with quoteBack to top

bakın arkadaşlar burda gerçekten olay büyümüş değerli arkadaşlarımızda fikirlerini beyan etmişler ben şu son 1 haftadır giremedim internetimi kestiler çünki (faturayı ödeyecek param yoktu!) ama şu bi gerçek ben rp yi devraldığımda rp deki playerlar çok dağıldılar ne yaptıysam toparlanmadılar.

mefisto nun orda ayıya saldırmasından sonra grupta bir bütünsüzlük baş gösterdi rp si yanlış diyemem istediğini yapmakta serbesttir player ama buna engel olunabilirmiydi die bi düşünmesi gerekir grubun

findor resmen çamur atmış torpil die çamur at izi kalsın burda konuşulduya her yerde bir torpildir gider artuık bir torpil sözkonusu değildir ve eğer findor özürdilemezse uyarı alıcaktır kise kimseyi yalan yanlış zan altında bırakamaz

sora arkadaşlar lütfen hareketylerinizi biraz daha kontrol altına almaya çalışın bu sadece bir oyun hepimiz bunun farkında olalım ve farkında bile olmadan kimseyi kırmayalım kırarsakta bi şekilde gönlünü alalım lütfen...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Mar 15, 2006 8:00 pm Reply with quoteBack to top

Kimsenin zan altında kaldığı yok.
    Düşüncelerim o yönde bende belirittim.

Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum