Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: ToniBaley4
    Bugün: 1
    Dün: 35
    Toplam: 90365

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 2138
    Ãœye: 0
    Toplam: 2138

FrpWorld.Com :: View topic - Kimse beni yollayamaz, ben giderim... Görüşmek üzere.
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Kimse beni yollayamaz, ben giderim... Görüşmek üzere. View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Apr 01, 2006 11:19 am Reply with quoteBack to top

FRPWorld sitesinde 3 senedir varım, acı tatlı aksiyonlar içinde güzel 3 yıl geçirdim. FRP'ye bakış açısı olsun, bilgi birikimi, yorumlama gücü olsun çok fazla faydası olduğunu inkâr edemem FRPWorld'ün. Fakat en faydalısı da bir çok güzel insanla tanışmamdı. Shevarash, Dilbao, Eldarin, Nekros, Horcoel, Logan, Vesaire... İsmini yazmaya zamanımın olmadığı bi yığın adam. Kavgalı olduklarımın arasından da çok sayıda güzel insan var, ben asla yiğidin hakkını yemem.

Yukarıda söylediğim 3 sene içerisinde, daima üslubumla eleştirildim. Fakat tartışmada karşı-argümanların tükendiği noktalarda bu üsluba laf etme olayı, herkesin dikkatini çekmiştir. şimdi de, hakkımda güya 3 aylık uzaklaştırma kararı verilmiş, sanki benim için bu 3 ay ceza olacakmış gibi. Fakat benim internetteki zamanımın onda biri kadarı kaplayan bir yer burası, açıkçası benim gidişim FRPWorld için daha büyük bir ağırlık, ceza olacaktır. Zira, aylar öncesinde siteden ayrıldığımı ve bu site için kılımı kıpırdatmayacağımı ilan etmeme rağmen, beni uzaklaştırmaya karar verenlerin topundan on kat fazla yardımım dokundu bu siteye... Benim için hiç sorun değil, çünkü zaten yerimin doldurulmayacağını biliyorum.

Sitede adminlerin dahi olmadığı zamanlarda, gerek saray sisteminin değişmesi, gerek RP sisteminin değişmesi gibi bir çok konuda bu sitenin ayakta kalmasını sağlayan kararlarda kilit rol oynadığımdan dolayı memnunum. FRP camiasına hizmet etmiş, etmekte ve edecek olan bu siteyi koruduğum ve yücelttiğim için pişman değilim, aynen bu sitede bir şey bilmeden konuşan insanlara karşı takındığım üslup konusunda olmadığım gibi.

Her zaman kendimden bilgili olan ve olmayanı ayırıp ona göre muamele ettim. İyi-niyet ölçüsü içerisinde değerlendirdiğimde de kendimden daha az bildiğini düşündüğüm insanlara karşı yaklaşımım da, o ölçüye oranla değişti. Herkes bana ne verdiyse onu aldı. Bu konuda da hiç arkama döndüğümde "keşke" demiyorum. Siteye kazandırdığım kaliteli düşünebilen kitleden dolayı da gayet gururluyum. Mefistolar, silvoslar, frontsaydlar gururumdur, benim mirasımdır, iyi bakın. İsmini unuttuklarım da kusura bakmasın.

Yukarıda da dediklerimin ışığında, benim faydamı göremeyip de, ettiğim üç beş lafa takılıp kalan, şekilci ve basit zihniyetin beni uzaklaştırmayı bırakın, bundan bahsetmesi bile onların notunu vermem için yeterlidir. Herkes ektiğini biçer. Ben de bu saatten sonra, bu sefer HERKES BİLSİN, bu sitede yokum. Toparlayabilirseniz toparlayın. Kimse size beleşe bu kadar çalışmak ve bu kadar aşağılanmaya rağmen (özelden yapılanları hiç saymıyorum, gerginlik olmasın, gerek yok bari giderken düzgün gideyim Smile) bu sitede insanlara ve özellikle yeni gelenlere yardımcı olmak için kalmak zorunda değil, ben de kalmayacağım.

Herkes kendine iyi baksın. Umarım yeni Türkliderler yetiştirir de, biraz daha faydalı olursunuz...

Saygılarımla...

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Apr 01, 2006 11:29 am Reply with quoteBack to top

ArkadaÅŸlar herkese selam olsun…

Bir çok kereler Türklider`i tarzından dolayı şahsen uyarmış olsam da zaman zaman karar verilecek bir nokta vardır ve bu kararlar verilir. Madem ki türklider uzaklaştırılmış o halde bana göre burada büyük bir hata vardır. Bunu da eleştirecek değilim, her yerin belirlenmiş yöneticileri vardır ve doğal olarak işleri karar almaktır. Bu yüzden burası benim sitem değil, o yüzden karara söyleyecek birşeyim de doğal olarak olamaz.

Burası bir frp sitesi. Çlkemizde yeni gelişmekte olduğu ve anadilimizde kaynakları da bulunmadığı için frp açısından gelişmekte olan bir ülkedeyiz. Ve ben kendi adıma dışarıdaki hayatımda olduğun gibi internette de insanları bilgim olduğu konularda geliştirmek ve kendim de bilmediğim şeyleri öğrenmek için interneti kullanıyorum. Bu çerçevede frpworld`de bir çok kişiye bazı şeyleri açıkladığımı ve misyonumu kendimce becerdiğimi düşünüyorum.

Ancak dediğim gibi hayatta karar noktaları vardır. Madem ki burada Türklider için bir karar verilmiş bende kendi adıma karar vermek durumundayım ve bunun arkadaşlık vs gibi duygularla da bir alakası olmadığından kesinlikle eminim.

EÄŸer bu sitede uslüp, içerikten önemli ise kendi adıma böyle bir yaklaşımı destekleyemem. Ve karar verilmiÅŸ : “bizce atılan msglarda uslüp içerikten önemlidir” denilmiÅŸ.

Ben mümkün olduÄŸunca yumuÅŸak bir ÅŸekilde yazmaya yada herhangi birini sertçe eleÅŸtirmemeye çalışırım ve x konusunda ne olursa olsun benden bilgili kiÅŸilere karşı konumumu korumaya çalışırım. Ve listemde “bilgi” ne konuda olursa olsun 1. sıradadır. Muhakkak ki baÅŸkalarının sıralaması farklıdır ve bu da gayet doÄŸaldır. Ama eÄŸer bu ÅŸekilde ise ortada benim açımdan bir anlaÅŸmazlık vardır ve yanlış yerdeyimdir.

Bu yüzden kısaca toparlamak gerekirse hiç kimseye bir dargınlığım yoktur. Sitedeki aktif olduÄŸum “projler ve geliÅŸtirme” , “diyarın ustaları sonuç merkezi” ve “kıyamet baÅŸlığındaki ccüe karakterim” de dahil olmak üzere hepsinden affımı dileyerek frpworld`den ayrılıyorum. Hesabımın da kapatımasını istiyorum. Hatta mümkünse özenerek araÅŸtırarak yazdığım dnd üzerine isimi yazının da silinmesini rica ediyorm.

Karar vardır ve verilir, ben de kararımı verdim. Msnden sohbet ettiğimiz herkes, her konuda konuşmaya gelmeye devam edebilir.

Ä°yi oyunlar, iyi eÄŸlenceler…

NOT: Tüm sorumluluklarımdan ve siteye girmekten vazgeçiyorum.
    Back to top View user's profileSend private message
    Türklider
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Apr 01, 2006 11:32 am Reply with quoteBack to top

Msn konusunda aynı şey benim için de geçerli. Herkes, beni sevmeyenler de dahil, gelip takılabilir.

Saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Apr 01, 2006 11:43 am Reply with quoteBack to top

Herkese selamlar..
    Sitede bu tarz bir yaklaşımın yapılması yani 3 aylık uzaklaştırma verilmesi hani " sen şimdi yol al adam ol geri gel " der gibi bi yaklaşım sergilenmesi hoş değil.
    En azından bu site ile uğraşmıiş emek vermiş birine karşı.
    Türk paso bana kızsada laf soksada hani beni olay yerinde g.t etmek için değil bişeler öğretmek için laf yaptığını öğrendim uzun zaman önce.
    Emeği çok fazla bana kalırsa.. Yeni biçimler yeni bilgiler yeni farklılıklar kattı siteye bazen arkadaşları ile yapğtı bunu en basit örneği ve benim en çok hoşuma gideni Böcayı gurubu idi. Bence yazık oldu. Bu tarz bi adamın küstürülmemesi gerekiyordu.
    Ama giderim derse gider gibime geliyor.
    Abimdir arkadaşımdır uyuzumdur uyuzdur ama sever sayar tutarım.
    Hakkını helal etsin siteye..
    KeÅŸke kalsada yine laf soksa...

Ve sizden yada baÅ?kasından alınması
    gereken bir intikam varsa BEN alırım.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Lord Necros
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Sat Apr 01, 2006 12:37 pm Reply with quoteBack to top

Çzüldüm.

Açıkçası bu sitede pek çok kez, bir şey bildiğini sanıp aslında hiçbir şey bilmeyenlerin ciddi sorulara cevap verdiklerini ve insanalrı yanlış yönlendirdiklerine şahit oldum. Bu tip insanlar malesef ki oldukça fazla. Tüm bunların arasından gerçekten bilgileriyle sıyrılan bu iki kişiyi de kaybetmek, bana kalırsa FRPWorld için gerçekten acınası bir durumdur.

şirketlerin, uzun saçlı, küpeli, eşorfmanlı tipleri, görünümlerine hiç bakmayarak işlerinde harika oldukları için kapıştıkları düşünülürse, burada hala içeriğe değil görünüme önem verildiğini görmek gerçekten üzücü. Bu tip şeylerin aşılması gerek. Çslüp önemlidir, evet. Bunu inkar etmiyorum. Ama eğer üslüptaki bozukluğu, bilgiyle kapatabiliyorsa o kişiye bir şey söylenmemelidir. Benzeri üslupta olan ve bilgisi de olmayan başkaları mevcutken,bu iki değerli şahsın şamaroğlanı olmaları gerçekten çok kötü.

Bu tip modası geçmiş yargıların en kısa zamanda düzeleceğini temenni ederim. Uğurlar olsun arkadaşlar. Sitede gerçekten çok hakkınız var. Hakkınızı helal edin.

Power demands sacrifice.
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Apr 01, 2006 12:48 pm Reply with quoteBack to top

Türk nereye ya... tmm biraz uslübun FArklı ama Her kez aynı değildir...
    Bu saçmalık bence...
    tmm Akıl sağlığın yerinde değil ama Dil

Kalacak...dimi türk ?:... gitmiyecen dimi...

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    AZaZ3L
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Apr 01, 2006 1:38 pm Reply with quoteBack to top

Sitede yazılarını dikkatle takip ettiğim ve okuduğum Türk ve Shevo nun siteden ayrılmasına üzüldüm..
    Site Yönetiminin kararına bişey dicek deilim fakat bu uzaklaştırma kararının akla getirdiği düşünce insanın kalbini kırmaya yetiyor ki Türk e bu yüzden kimse tek kelime laf edemez.Ama sevgili arkadaşlar sizin bu kararınız asıl siteye değil frp hakkında bilgi almak oyunlarını geliştirmek istiyen oyuncuları cezalandırıyor.Lütfen bu konuya bide bu yönden bakın..Saygılar

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Apr 01, 2006 2:30 pm Reply with quoteBack to top

Gerçekten siteye bir çok hizmet ve yararlı şeyler yapmış bu 2 insanı kaybetmek üzücü.Site için yaptıkları bence ödenemez.Fakat yönetimin de kararına saygı duyuyorum.Türk ün uslübu bize göre farklı gelebilir fakat bu 3 ay ceza kesilip düzelicek bir şey değil bence.

Saygılar....

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Apr 01, 2006 4:29 pm Reply with quoteBack to top

Çzücü... Bir buçuk senedir Frpworld' e üyeyim ve bir o kadar da Türklider' i ve Shevarash' ı tanıyorum.

Bunların hiç olmamasını ve gitmemenizi isterdim...

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sat Apr 01, 2006 5:41 pm Reply with quoteBack to top

Çncelikle 2 arkadaşa da şimdiye kadar frpworld ailesine yaptığı katkılardan dolayı teşekkürlerimi kendi adıma ve Frpworld yönetimi adına sunarım. 2 kullanıcıyla da kişisel hiçbir problemim yoktu problem olmamasının yanında iyi geçindiğimi düşünüyorum da. Aynı durum sanırım yönetimdeki arkadaşlar için de geçerli. Bunları neden söylüyorum? Çünkü durumun yönetimsel bir durum olduğunu vurgulamak istedim.

Etik olarak yönetimin bir yargıya varırken objektif olması gerektiğine inanıyorum. Türkliderin sevilen ve sitede en aktif olan kullanıcılardan biri olduğu doğrudur. Fakat kuralların ihlali halinde verilecek bir cezada ya da yaptırımda bir kişinin sitedeki konumu ancak hafifletici bir rol oynayabilir. Bir kişiye gerekenin yapılmaması bütün kullanıcılara yapılan bir haksızlık olacaktır. Yani kısaca söylemek gerekirse:

Yönetimin olan olayları görmemezlikten gelme gibi bir lüksü yoktur. Gereken her halukarda yapılmalıdır. Bu konuda duygusal düşünülmemeli.

İçerik de uslup da gayet önemlidir. Zaten içeriği sunan herzaman frpworldde karşılığını saygı olarak almıştır diye düşünüyorum. Zaten ortada içeriği engelleyen bir durum da yoktur. Burada dikkat çekmek istediğim bir nokta Türklider'in siteye girmemesi yönetimin verdiği bir karar değildir. 3 ay sonunda tekrar katılım gösterebileceği söylenmiştir. Siteden ayrılmak kendi kararıdır. Kararlar değişebilir. Ve dilerim ki değişir.

Shevarash a gelince siteyle ilgilenen ve oldukça aktif görev aldı. Frpworld hizmetinizden dolayı teşekkür eder. Kimse kişisel kararları değiştiremez. Bunun dışında ben de saygı duyuyorum ve sorgulamıyorum. İstemiş olduğunuz gibi yetkileriniz alınmıştır. Hesap ise kapatılmayacaktır.

Frpworld benim ve birçoğumuz için bir siteden daha fazlası. Zamanında benim de bırakmaya meyilim vardı fakat başaramadım. Böyle olduğunu da çok memnunum açıkcası. Ayrılmak istemezdim. Dilerim siz de benim gibi düşünürsünüz. Dediğim gibi kararlar değişebilir. Temennimiz değişmesi yönündedir. Tekrar aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Saygılarımla...
    Efla

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Apr 01, 2006 6:06 pm Reply with quoteBack to top

Doğrusu benim de ayrılmayı çok çok ve çok fazla düşündüğüm ama bir türlü başaramadığım bir yer burası. Bir zamanlar elimden geldiğince çok katkı sağlamak için de uğraştığım bir yer... şimdi o zamandakinden çok azını yapıyorum.

Sanırım Turkliderin bahsettiği sitede bir şey bilmeden konuşanlardan biriyim. Turkliderle de birçok tartışmam oldu.. Mümkün olduğunca üslup ve içerikle ilgili eleştirilerimi bir arada vermeye çalıştım. Ama asıl beni rahatsız edenin farklı görüşlerin dile getirilmesi değil bunların dile getiriliş tarzı olduğunu vurgulamak istedim.

Bunun dışında birçok yerde zıt görüşlerim olmasına rağmen kendi içinde tutarlı olduğu için saygı duyduğum insanlardan birisiydi. Ayrılmasına üzüldüm. Kavgalı olduğum halde ayrılmasına üzüldüğüm birçok başka arkadaş gibi...

Sanrım denecek pek bir şey yok... İşlenen hatanın ne olduğunu ve olası önce işlenmiş suçları bilmiyorum. Ama keşke daha başka türlü olsaydı. Ve bir ayrılma yaşanacaksa bile böyle olmasaydı. Ama sanırım yapacak bir şey yok...

Eğer benim üç ya da dört defa yaptığım gibi beceremeyip dönerseniz, burada kalanların çoğu sizi bekliyor olacak.

Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Apr 01, 2006 6:16 pm Reply with quoteBack to top

Yönetimden kimsenin Türklider'e garezi olduğunu sanmıyorum. 3 uzaklaştırma gerekiyormuş demekki öyle yapmışlar. "FRPde türkçeleşme" başlığında ukalalık olsun diye yazmamıştım ben o yazıyı ancak site yönetiminin daha yumuşayacağını düşünmüştüm, aslında düşünüyorum da yazmam bile gereksizmiş. Fazla duygusal karar verdiğimden zaten benden yönetici olmaz, site yöneticileri de kararlarını alırken duygusal davranamaz.

Gidişiniz üzer beni hani üzülmem ne kadar umurunuzda olur. Hatta tek üzülenin ben olmayacağımıda biliyorum, bununda kararınızı değiştirecek kadar etkili olduğunu sanmıyorum. Sizde bir karar almışsınız ve sizinde site gibi kendinizce sebepleriniz olduğu belli.

Gitmeseniz hem zihnen hemde kalben daha rahat edecektim. Sizin şimdiye kadarki siteye renk katmak ve RPG oynayan ve oynayacak olan kişiler için çalışmalarınıza, sitenin bir kullanıcısı olarak, teşekkür ederim. Daha fazlasını da artık msn'de sizi gördüğümde söylerim.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Sat Apr 01, 2006 10:54 pm Reply with quoteBack to top

Türklider ve Shevarash'ın FRPWorld'den ayrılmaları büyük ve üzücü bir kayıp oldu. Eğer sözlerinden döneceklerini düşünseydim kararlerından vazgeçmelerini isterdim. Yönetimin kararı konusunda konuşmayacağım, olan olmuş ve geri adım atılması imkânsız. FRPWorld'e ve bana katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Artex_Croma
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Apr 02, 2006 7:37 am Reply with quoteBack to top

Shevarash iın gidişine üzüldüm. Türklider'e iyi oldu haketmişti... Tabi ki ciddi deilim. Çzüldüm.
    şu siteye sanırım tam 1 yıldır giriyorum. Çncesini bilmiyorum lakin Türklider'in üslubunun o zamanlar da farklı olduğunu zannetmiyorum.
    3 senedir burdaymış... Madem üslubu böyle iğneleyici böyle aşağılayıcı,neden daha önce uzaklastırılmadı? 3 yıldır aynı üslubu kullanıp 2 uyarı mı aldı? Neden şimdi hobaaa arkabahçeye laf soktu atalım siteden moduna girildi?

Frpworld 6k üyesi olmasına rağmen aktif kullanıcısı cok az olan (nedenleri başka yerde tartışılabilinir) bir forum. şimdi sen eğer gelipte en aktif yazanlardan birinin yaptığı bir hatayı "aha hata yaptıı 'ÇÇ!!!' ay şutlayalım" şeklinde yorumlarsan. Daha ne yaralar alınabilceği "eski çürümüş" forumlardan görülebilir. 'Büyük ihtimalle' emek verip yazdığı yazıyı siler, verilen cevapları da siler gerekirse başlığı da silersin. Tartışma martışma kalmaz. Onun peşinden mi koşucaz diyorsanız, ozaman koşabilcek birilerini bulabilirsiniz. Haşa ben sadece 3-4 aydır nerdeyse yazı yazmayan bir gözlemci oldum sadece gördüklerim.

Peki şu yukarda dediğimi Frpworld yönetimi uyguluyor mu? Evet uyguluyor. Fakat öyle bir düzensizlik içinde ki ; kimisi (3 yıldır aynı üslupta yazıp 2 uyarı almış) benzer bir şey yazıp 3 ay atılırken , kimisinin sadece yazdıkları siliniyor. Benim demek istediğim 'yöneticiler bazı kullanıcılara torpil geçiyor bazılarını ezmekten keyif alıyor' değil. Aksine yönetim sistemindeki değişik uygulamalar.

Peki Türklider'in uzaklaştırılması hemde 3 ay uzaklaştırılması mantıklı mıdır? Bence değildir. Eğer binlerce şikayet alıp göz yumuyorsan sonra da "aaa cok sevdiğimiz saydığımız bir kuruluşa laf etti haydi şutlayalım" diyorsanız bu işte bir bozukluk var demektir. Kaldı ki 3 ay göndererek "hadi bir akıllan gel" iması yapılamaz görüşündeyim. "Git mümkünse siteyi unut, eğer unutmassan da burda seni istemiyoruz ama belki o zamana kadar biz seni unutursak senin için bir sorun kalmaz."

darkachilles
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Apr 02, 2006 9:51 am Reply with quoteBack to top

her ne kadar bu cezanın sadece son dönemi kapsamadığı söylensede genede tartışmalara yol açan türkçeleşme başlığını açtığımdan dolayı kendimi suçlu hissediyorum bu kadar tartşma bu kadar polemik olacağını hiç tahmin etmemiştim herkesten kendi adıma özür diliyorum...
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum