Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: etygad
  Bugün: 0
  Dün: 2
  Toplam: 33898

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 169
  Üye: 0
  Toplam: 169

  FrpWorld.Com :: View topic - Kısa kısa animeler
  Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

   Kısa kısa animeler View next topic
  View previous topic
  Post new topicReply to topic
  Author Message
  Darkgnome
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Jan 31, 2004
  Posts: 3918
  Location: Ankara

  PostPosted: Sat Dec 31, 2005 4:29 pm Reply with quoteBack to top

  Bu başlık animelerin FRPWORLD üyelerine kısaca tanıtılması ve aranılan nitelikteki animelerin daha kolay bulunması için yapılmıştır. Hangi anime nedir başlığı altında yaptığınız tanıtımların buradad yer almasını isterseniz modlara belirtmeniz yeterli. Buraya o yorumlarda uygun görülürse taşınacaktır.

  Sadece konu anlatımı yapıp isimleri vermeyerek olabildiğince yüzeysel tutacağım.

  Ninja scrools: Fantastik tarzda ninjalar içerikli bir anime. Çizim çok güzel, konusu da oldukça oturmuş. Kan ve cinsellik içeren sahneleri göstermekten çekinmemişler. Bence her şeyi ile bir klasik ve izlenmesini tavsiye ederim.
  Seyrettiğim: sadece film
  Dizi bölümleri: Var
  Tür: Macera, Fantastik, (Korku)

  Ghost in the shell: Gelecek teknolojisinde insanlar kendi beyinlerine bilgisayar parçaları yerleştirecek kadar gelişiyorlar. Hatta özel yerlerde insanlar gibi görünen ve düşünebilen robotlar yapılıyor. Polis güçlerinden özel bir tim içinde bu robotlar bulunmakta ve ana karakterler bunun içinde. Ortaya çıkan kukla efendisi isimli biri bilgisayar parçalı insanların beyinlerine girerek onların hafızaları ile oynuyor ve istediklerini yaptırıyor. Çzel timimiz içindeki robotlarda bu kişinin peşindeler ancak bulmaları oldukça zor. İnsan nedir diye zihnimizi kurcuklayan düşünceleri daha da kurcuklayan bir anime. Kesinlikle izleyin derim. Pişman olmazsınız.
  Seyrettiğim: Sadece film
  Dizi bölümleri: Var
  Tür: Macera, bilim kurgu, (Psikolojik)

  Ghost in the shell II: Yukarıda bahsettiğim filmin ikinci bölümü. Film göreceli olarak biraz daha yavaşlıyor ancak yinede zevkinden bir şey kaybetmiyor. Bu sefer 1. Filmde gördüğümüz daha geri planda kalmış birinin hayatına daha çok giriyoruz. Aynı sorgulamalar, farklı olaylar, aynı zevk.
  Seyrettiğim: Sadece filmi
  Dizi bölümleri: Var
  Tür: Macera, Bilim kurgu, Psikolojik

  Blue submarine 6: Gelecekte buzulların erimesi ile denizler ile karalar arasındaki alan farkı artmıştı. Bununda ötesinde denizde yaşayabilen başka bir zeki canlı türü daha türemiş ve insanlara bir rakip çıkmıştır. İnsanlar bu canlılardan oldukça büyük darbeler yemişlerdi ve onlara karşı gerçek anlamda kalan son direnişleri Mavi 6 adındaki bir topluluktur. Benim oldukça hoşuma gitmiş bir yapımdı. Dizi olarak verilse de sadece 4 bölümden oluştuğundan ve bölüm başı ve sonlarında baygınlık getiren geçen bölümde ne oldu, gelecek bölümde ne olacak kısımları olmadığından 4 bölümün birlikte izlenmesi ile film havası vermekte.
  Seyrettiğim: 4 bölüm
  Dizi bölümleri : 4 bölüm
  Tür: Macera, bilim kurgu

  Blood: The last Vampire: Bizim zamanımızda geçtiğini düşündüğüm bir film. Daha deneme aşamasında olan kan emici yarasa adamların karşısında en büyük koz genç yaştaki bir kızdır. Elinde katanası ile bu normalde insanlar tarafından bilinmeyen bu yaratıkları devletin gizli örgütünün de yardımıyla gitmektedir. Fantastik öğeli 48 dakika kadar süreli kısa bir film. Çok orijinal olduğunu söyleyemeyeceğim ama baş karakter ilginizi çekebilir.
  Seyrettiğim: Sadece film ve 2 dizi bölümü
  Dizi bölümleri: Var (Blood+)
  Tür: Macera, (Fantastik), (Bilimkurgu)

  Vampire hunter D: Blade tarzı bir vampir avcısı. Oldukça büyük katanası ile uzun yıllar boyunca vampirleri avlamış bir Dampir. Dampirler vampirler kadar güçlü olmayan ancak onlar kadar zayıflıkları olmayan yaratıklara deniyor. Eski bir çizgi film olduğundan çizimleri çok iyi diyemeyeceğim ancak izlemesi zevkli. İlk başlarda kendisiyle konuştuğundan deli sandığınız dostumuzun ileride aslında kendi kendine konuşmadığını görüyorsunuz. Zaman olarak verebileceğim zaman yok ama teknoloji olarak bazı şeyler hariç 100 yıl öncesinin teknolojisi diyebiliriz. Bir vampir lordunun belli aralıklarla kendine bir insan eş seçme adeti var. BU vampir lordu son olarak seçtiği bir kızı almak istediğinde karşısına en güçlü vampir avcısı D çıkıyor. Çoğu vampir lordunun paralı koruyucuları ile olan mücadeleler ile geçen bir film.
  Seyrettiğim: Sadece film
  Dizi: Yok
  Tür: Macera, Fantastik

  Vampire hunter D: Blood lust: İlk film ile temelde aynı olan konusunun film ilerledikçe ne kadar farklı olduğunu ve çok daha güzel olduğunu görüyorsunuz. Sona sadece tek bir vampir kalmıştır. İlk bölümün üstünden uzun zaman geçmiş türemiş başka vampir avcıları sayesinde vampirlerin soyu kurumuştur. Kızının bir vampir tarafından kaçırılması üzerine zengin bir kişi D ve başka bir vampir avlama grubunu ayrı ayrı tutmuş ve adeta onları yarışa sürüklemiştir. Çizimleri birinci filme göre çok daha iyi olan harika bir film. Fantastik delileri ve vampirlerin delileri kesinlikle izlesin. Belki de ileride sitemizde D isimli karakterler dolaşır
  Seyrettiğim: Sadece film
  Dizi: Yok
  Tür: Macera, Fantastik

  Tekken: Aynı isimli popüler oyunun filmi. Kısa süren bir konusu var ve Street fighterÂ?ın filminden çok zevk almadıysanız bundan da fazla bir şey beklemeyin. Dövüşler oldukça kısa sürüyor ve karşılıklı mücadeleler fazla göze batmıyor. Ancak anime olmasının avantajı ile Street Fighter dan daha iyi bir hava yakaladıkları kesin. Bulursanız izleyin ama önceliği buna vermeyin derim
  Seyrettiklerim: Sadece film
  Dizi: Vardır büyük ihtimal ama aramadım
  Tür: Macera, Fantastik

  Sin: Eskiden aynı isimde bir oyun çıkmıştı da oynayamamıştım. Meğersem onun birde animesi varmış. Geçirdiği bir kaza sonucu vücudunun büyük bölümü mekanikleşmiş bir polis baş karakter. İnsanların üstünde yaptığı ameliyatlarla onları süper güçlü mutantlara dönüştüren bir kadından kötü karakter. Bu mutanların gücü çok fazla ve kaynakları bilinmiyor (ne var ki siz artık biliyorsunuz) ve artık polisin bu mutantları durdurmak için roket atarları dahi pek etkili olmuyor. Bakalım nasıl başa çıkacaklar. Kanlı bir film ve necromancer karakterlerin hoşuna gidebilir.
  Seyrettiğim: Sadece film
  Dizi: Yok
  Tür: Macera, (bilimkurgu)

  Akira: İlk sahnesinde atom bombası patlar gibi bir sahneyle başlıyor anime ve siz ileride nasıl bir dünya ile karşılaşacağınızı tahmin ediyorsunuz. Fakat o da ne dünya o kadarda değişmemiş ve Japonya üstünde oluşan tek fark ortasındaki kocaman bir krater. Ancak şehrin içini daha çok gösterdikçe, şehrin baştan tam olmasa da kurulmasına rağmen bu olayın insanların kişilikleri üstünde yıkıcı etkilerinin arttığını görüyorsunuz. İnsanların ölümü ve ayaklanmalar o kadar basit şeyler ki. Düşen insani değerlerle birlikte ahlak anlayışında da meydana gelen bir düşüş var. Motosiklet çetesine mensup biri savaş halinde oldukları başka bir çetenin üyesini yakalamaya çalışırken polisler tarafından fark ediliyor. Onlardan kaçayım derken karşısında gördüğü çocuk boylarına birine çarpma raddesine geliyor ama çarpamıyor. Psişik olan çocuk motosikleti parçalıyor ve motosikletin sürücüsü de hastanelik oluyor. Helikopterli ordu birlikleri peşinde oldukları psişik çocuğu ve sürücüyü götürüyorlar. İzlemesi oldukça eğlenceli bir anime ama sonunda Â?e ne oldu şimdi!Â? diye kalabilirsiniz.
  İzlediklerim: Sadece film
  Dizi: Yok
  Tür: Macera, fantastik, bilimkurgu

  Spirited away: Anne, baba ve kız çocuktan oluşan bir aile yeni evlerine taşınmaya giderler. Yeni evleri şehirden biraz uzaktadır ve çekingen kızları bu kadar uzaktaki bir yere gitmekten aslında çekinmektedir. Evlerine giden yolda yanlış bir yola sapan ve bir tünele kadar bunu fark etmeyen ailenin babası aslında yanlış yerde olmadıklarını düşündüğünden tünelin diğer tarafına bakmaya karar verir. Tünelin diğer tarafında kimsenin bulunmadığı bir panayır alanı vardır ancak aslında bu ruhlar için hazırlanmış bir panayır alanıdır. Annesiyle babasını panayır alanında kaybeden kız ne yapacağını bilemez ancak ruhlara hizmet veren bir hamamda çalışırsa annesi ve babasını ele geçiren büyücünün kontrat sebebiyle ona dokunamayacağını öğrenince biraz hile hurdayla hamamda çalışmaya başlar. Fantastik öğelerin oldukça fazla olduğu masalsı havada bir anime. Uzakdoğu kültürü ile ilgilenenler burada kendilerine oldukça çok malzeme bulacaklardır. Çizimler harika ve zaten anime 3 sene önce en iyi animasyon seçilmiş bir yapıt. Bence bulun ve izleyin.
  İzlediklerim: Sadece film
  Dizi: Yok
  Tür: Fantastik, dram


  Berserk:
  fingolfin wrote:
  Kan daha fazla kan daha fazla kan! Gerçekten etkileyici bir anime, ortaçağvari diyebiliriz; kesinlikle tavsiye ederim.

  (Bu animenin bittiği yerden manga bölümleri başlıyor. En sonlarına doğru daha fantastik bir havaya girerken bittiğinde mangasından devam edin derim. Manganın nasıl bir türde olduğunu, animenin ilk bölümünün başındaki görüntülerden anlayabilirsiniz./Darkgnome)
  Dizi: 26 bölüm

  Cowboy Bebop:
  fingolfin wrote:
  Filmlerde, dizilerde, kitaplarda ana karakterleri sevmiyorum sözümü değiştirmeme neden olan bir ana karakteri var. Uzay, galaksi ve 'bounty hunter' temalı. Yan karakterler oldukça başarılı ve eğlenceli, izlenmeli.

  Dragonfire wrote:
  Fingolfin cowboy bebop u kısaca yazmış ama çok ayıp etmiş.
  Cowboy BeBop: Yüzlerce anime sitesinde votelerde şimdiye dek yapılmış en iyi anime olarak geçer. karakter derinlikleri inanılmaz. Çizimler mükemmel. Müzüklerin hepsi birer şaheser ve çalındıkları noktalara inanılmaz çok oturmuş durumdalar. İzlenmesi gereken numaralı animedir.
  Ana karateri Spike Spigel buğulu bir geçimişe sahip bir ödül avcısıdır. Daimi aç ve daimi parasızdırlar. Yazıacak o kadar çok şey var ki spoiler vermeye korkuyorum. Tek söz; İzleyin.

  Dizi: Devam etmekte

  Bleach:
  fingolfin wrote:
  Devam etmekte olan bir anime. 'Death God' kavramıyla tanışacağımız ve shinigami güçleri karşısında parmak ısırtan bir animeKatana severlere tavsiye olunur.

  ( İchigo adındaki baş karakterÂ?in bir gücü vardır. Bu güç daha cennete gitmemiş ölü ruhları görme ve onlarla konuşma gücüdür. Cennete gönderilmemiş bu ruhları avlamak için dünyaya inen Holow (Boş çukur gibi bir anlama geliyor) adı verilen ve yine sadece ölüleri göre bilme yetisine sahip ,insanların görebileceği yaratıları avlamak ve ruhları göndermek için yer yüzüne yine sadece özel insanlarca görülebilen ölüm tanrıları geliyor. İchigo bir ölüm tanrısının savaş sırasında yaralandığını görüyor ve onun güçlerini bir süreliğine ondan alıyor. Çlüm tanrısının gücünü aldığı için şimdi onun hollowları avlaması gerekiyor. Başlangıç hikayesinin basitliğine rağmen konular ilerledikçe daha derinleşiyor ve gerçekten çok güzel bir anime çıkıyor ortaya./Darkgnome)
  Dizi: Devam etmekte

  Wolf's Rain:
  fingolfin wrote:
  Gerçekten bir başka güzel anime. Sağlam karakterler, werewolf kavramı ve mahfolmuş bir dünyada bir ütopyanın peşinden koşan hızlı bir senaryo.

  Dizi: 26 bölüm

  Hellsing:
  Andero wrote:
  Çoğu kişi tarafından beyaz perdedeki Van Hellsing'le karıştırılan ama aslında ondan çok önce çıkmış ve filmle alakası olmayan bir anime. Integral Hellsing adında bir kadının yönettiği Hellsing Corporation'ın İngiltere'deki vampirlerle ve ghoullarıyla olan savaşı, bu savaş sırasında kendileri de Alucard adında bir vampir kullandığından doğan Vatikanla çatışmaları ve film boyunca sadece çok dikkatli olmayan gözlerden saklanan basit bir sır. 13 bölümlük anime izlediklerimin en iyilerinden.

  Dizi: 13 bölüm

  Elfen Lied:
  Andero wrote:
  Bir lanetle doğan insanların üzerindeki araştırmaların yapıldığı bir merkezden kaçan geçmişi hakkında zihninde korkunç gedikler bulunan ölüm makinesi bir denek ve onu yakalama çabaları. Daha fazla ayrıntı tadını kaçırabilir. Biraz türk filmi havasında. Duygusallıkla kanı bir arada görmeyi sevenler için. 12 bölüm.

  (Ben çok sevmiştim özelliklede giriş müziği harika/Darkgnome)
  Dizi: 13 bölüm

  Appleseed:
  Andero wrote:
  İşte gördüğüm en güzel grafiklere sahip animelerden biri. Klonlar insanlarla beraber yaşamaktadır ve amaçları onlara yardım etmektir. İnsan popülasyonun üstüne geçememeleri ise üreme kapasitelerinin yok edilişi ve duygularının alınışıyla engellenmiştir. Ama ordu klonlara karşıdır ve onları yok etmeye çalışır. Oysa kendi ırklarını yok edebilecek tehlikeden habersizlerdir. Bir grup adamın amacı ise bu yıkımı durdurmak için gerekli genetik kodların bulunduğu Appleseed'i bulmaktır. Yaklaşık 120 dakikalık bir anime film.

  (Tamamiylen 3D yapılmış bir anime/Darkgnome)
  Tür: Film (Macera, Bilimkurgu)

  Serial experimantel Lain: Hareket arıyorsanız bulamayacağınız kesin ancak eğer hayal gücü sınırlarınıza bir kaç santim daha kazandırmak istiyorsanız kesinlikle izleyin. Oldukça yavaş ve bazen de anlaşılamayan bir senaryosu var ancak benim hoşuma gitmişti. Animelerde zor bulunabilecek farklı bir tada sahip. Elfenlied'ı severseniz bunu da büyük ihtimalle seversiniz.
  Tür: Dizi(13 bölüm)

  İnitial serileri: Araba delisiyseniz, kovalamaca sahnelerini seviyorsanız, NFS oynamak çok hoşunuza gittiyse, Fast and Furious filmini bir kaç defa izlerim diyorsanız. Bu animeyi kaçırmayın. Daha fazla bir şey demem gerek yok sanırım.
  Tür: Filmler ve diziler. Hepsini izlemedim arabalar çok ilgimi çekmez

  Flame of recca: Bizim zamanımızda geçen bir dizi. Liseye giden bir çocuk ninjalığa çok fazla merakl salmış. Aslında bunun bir sebebi var, çünkü bu kişi aslında bir büyüyle bebekken bu zamana atılan eskiden yok edilmiş bir ninja klanının efendisinin oğlu. Liseli çocuğun havada uşması ve başkasının duvarları bile delmesi biraz anlamsız geliyor ve çok fazla da yaratıcılık yok. Ancak Naruto severlerin hoşuna gidebilecek bir dizi aslında. Çizimleri daha eski gibi geldi bana Narutoya göre ve bence Narutodan biraz daha iyi.
  Tür: Dizi(26 bölüm)

  Naruto: Zaten çoğu kişi biliyor bu diziyi. 170. bölüme merdiven dayamış durumda. Mangası ise 270 sayısını geçti. Popüler komik ve gittikçe dah da abartı güçlü insanların çıktığı bir anime. Ancak en abartı güç narutonun içinde gizli. Zaten ilk bölümden bunun ne olduğunu anlayacaksınız. İlerledikçe azıttıkları Flaşback yani geçmişi hatırlama sahneleri çok fazla artıyor. Narutoyla başka birisinin dövüşünü 5 bölümde anlatıyorlar ve "Yeter artık yine geçmişi hatırlama lütfen!" diye saçınızı başınızı yolmaya başlıyorsunuz. Â?Bir yumruk üstüne de bir bölüm olur mu?Â? demeyin, Narutoyu izleyin.
  Bu arada filmi sanırım ilk 15. bölümünden sonra geçiyor. O aralarda izleyin derim. Yada ilk başta filmide izleyebilirsiniz.
  Tür: Dizi (Devam etmekte) + filmler

  Full Metal Alchemist: Gerçekte güzel bir hikaye. Gerçektende güzel çizim. Naruto gibi gidip durmak yerine bırakacağı yeri biliyor. Simyanın bilim olarak görüldüğü bir dünyada geçen bir anime. Yasaklanmış olmasına rağmen iki kardeş ölen annelerini simya ile tekrar diriltmek istiyorlar ve neden yasaklandığı ortaya çıkıyor. Kardeşlerden yaişça büyük ama kısa olanı bir kolunu ve bacağını kaybediyor diğeri ise bütün vücudunu kaybediyor ancak ruhu bir bir tam plaka zırh içinde tekrar uyanıyor. Bilin bakalı tam metal simyacı hangisi! Bilemediniz kolu ve bacağı kopandı doğru cevap.
  Tür: Dizi(51 bölüm) Tanıtımlarda anlatılmış birde filmi mevcut.

  Samurai champlo: Animelerin çoğunun tersine güç patlamaları yada aptalca espriler görmüyorsunuz. Konusuna derinlik katan bir havası ve rap dansı yapar gibi dövüşen bir samurayı var. Başından sonun kadar zevkle izlediğim gerçekten güzel bir yapım. Zaten Cowboy Bebop'ın yapımcılarından daha aşağısı beklenmezdi.
  Dizi: 15 bölüm

  Samurai 7: İlk bölümünün başında katanası ile gemileri ikiye bölen bir adam gördüğümde hade len deyip izlememiştim. Ancak daha sonraki bölümlerinin oldukça zevkli olduğunu izleyecek anime kalmayınca fark ettim. Gelecek zamanda gelişmiş teknoloji savaşlarında samurayların artık fazla bir etkinliği kalmamış ve savaşlar sonunda tüccarların dönemi başlamış. Savaşlar sırasında kendilerine roboto dönüştüren insanlarsa Haydutlar haline gelşmişler. Bir animede oldukça zor göreceğiniz bir olay, yani saçların dağılması ve kirlenmesi olayı burada bulunmakta, saygıyla eğiliyorum. Teknoloji ve samuray delilerine tavsiye ediyorum. (Biraz ediyorum)
  Tür: Dizi(26)

  Love hina: Küçükken artık adını dahi hatırlayamadığı bir kıza verdiği bir söz nedeniyle Japonyanın en prestijli üniversitesi Tokyo Çniversitesine girmek için çalışan ve 2 senedir başarısız olan bir genç en sonunda ailesinin ona kızması sonucunda yanlarından ayrılır ve büyükannesinin hanında kalmak için yola koyulur. Hana vardığında ilk başında fark etmese de daha sonra saunaya girdiğinde kötü bir yolla fark edeceği üzere artık burası bir han değil bir kız yurdu olmuştur. Cinsel öğelere yer veren ancak bunları abartmayan bir dizi. Mangası kesinlikle daha iyi ve mangasındaki canlılığı yakalayamamış kanımca. İzleyin belki beğenebilirsiniz.
  Tür: Dizi(26)

  Mezzo DSA: Yine gelecekte geçiyor ama bu sefer atom savaşı yok. Gelişen teknoloji insanlara yakın gelecekte daha iyi bir yaşam verecek mi? Bu animeye göre hayır. Hiçbir şey değişmeyecek, yine aynı şekilde sürdüreceğiz hayatımızı. Zaten aslında çokta gelecekte geçtiği söylenemez animenin. Silah eline yakışan bir genç kızın da bulunduğu 3 kişilik bir ödül avcısı grubunun hayatından 3 bölümlük kesitini veriyor. Çok iyi diyemeyeceğim ama asla kötüler arasına sokamayacağım biraz farklı tatlar arayanlar için bir çizgi film. İçinde çok olmasa da hayaletler gibi fantastik öğeleri de barındırıyor.

  Vandread: Erkekler ve kadınlar ayrı gezegenlerde yaşamaya başlamışlar. İlk bölüm erkeklerin, kadınların ne kadar canavar ruhlu ve tehlikeli canavarlar olduklarının anlatıldığı bir konuşma ile başlıyor. Erkekler kadınlara karşı son silahları olan çok gelişmiş bir gemi yapıyorlar. Ancak bu gemi daha ilk seferinde tayfası tecrübesiz ve hazır değilken tayfasını kadınların oluşturduğu bir geminin baskınına uğruyor. Tan bu sırada da sadece gemi parçaları yapmakta çalışmaktan sıkılan ve savaş robotlarından birinin üstüne kendi adını kazıdığını diğer arkadaşlarına kanıtlamak isteyen asıl kahramanımızda iki ateş arasında kalıyor. Uzayda korsanlıkla geçen ve bölümde neden her şeyin bu kadar farklı olduğunu daha fazla anladığımız bir anime. Seyretmesi zevkli ve bana biraz Yıldız savaşlarının teknolojisini hatırlattı. Çncelikli olmasın ama listenin ortalarında bir yere koyabilirsiniz.

  Preteriar: Sadece ay savaşçısına benzediğini söylesem belki ne demek istediğimi anlarsınız. Ancak tamamen aynı değil tabi ki. Mesela buradaki erkek sayısı daha fazla ve kız sayısı daha az. Bunun ötesinde daha masalsı elemetleri birleştirmiş. Seyredip görmenizde yarar var. ay savaşçısını sevenler için bunu öneririm.

  Escaflowne: Bizim dünyamızdan paralel dünyaya geçen bir orada "Wing goddes"(Kanat tanrıça) olarak anılıyor. Ejderha zırhı ve diğer adıyla Escaflowne diye bir zırfın gücünü uyandırma gücü var. Fantastik bir dünyada geçen bir film. Bence oldukça hoşunuza gidebilir. Yalnız dizisi için konuşmak istemem daha hiç izlemedim.
  Tür:Film (ve Dizi)

  Air Theatrical Feature: Bir anime ne kadar dram olabilir? Bu kadar olabilir. Boyuna acı çeken insanlar. Neler olduğunu anlamadım ve f,ilmin sonuna kadar büyülü bir olay yada kılıç dövüşü falan bekledim ama gerçekleşmedi bir türlü. Yinede izlemek isteyebilirsiniz. Çizimler çok güzel ve çoğu filmin verdiği dram havasından daha iyi bir hava verdiği kesin.
  Tür: Film

  şimdi bildiğimiz japon animesi oomayan ancak siz tavsiye edebileceğim bir anime var sırada.

  Futurama: Simpsonları ve southpark'ı seviyorsanız bunuda seveceksiniz. Çünkü bunu yapanlar Simpsonların yapımcıları. Çzellikle ilk bölüme gölmekten kırılmama yol açmıştı. Çizimlerinden zaten sipsonların yapımcısndan olduğunu anlıyorsunuz, ancak bunun içinde uzay gemisi var, gelecek zaman var, uzaylılar var ve robot adamlar. Pizza dağıtımcısı olarak çalışan bir çocuk hayatından nefret ediyor ancak yapabileceği hiç bir şey yok. Gelecekte tekrar yaşama döndürmek üzere insanları parayla donduran bir yere götürdüğü siparişin sadece bir eşşek şakası olduğu ortaya çıkıyor. Yıl başına girerken en azından bu pizzaları yiyeyim diye düşünürken sandalyesi düşüyor ve oda dondurma ünitesi içine giriyor. 1000 yıl sonra tekrar uyandırılıyor ve geleceğin dünyası ile karşılaşıyor. Geleceğin dünyası kesinlikle çok daha komik bir yer özelikle de yeni uyanan bu kişi bu dünya hakkında hiç bir şey bilmiyorsa. sadece ilk 4 bölümü var gerisini izleyemedim. Ancak kesinlikle bir gün izleyeceğim. BU animeyi izlemeden ölmemeliyim.
  Tür: Dizi(Çok bölüm)

  Buraya birde izlememniz gereken animeler, yazma gereği duydum. Sonra saatelrinizi harcayıp indirdiğiniz ve sonuna kadar bakalım sonunda ne olacak dediğiniz animeler sizi büyük hayal kırıklığına uğratabilir.

  Mause: Kesinlikle izlemeyin. Psikolojiniz bozulur. Konular berbat, abartı hat safhada, İlk bölümünden apartman çalan bir hırsız sizce ilerki bölümlerde ne çalar düşünün. Kesinlikle uzak durun eğer olurda bütün animeleri izlerseniz ve kriziniz tutarsa indirin izleyin animelerden uzun süre uzak durmak istersiniz.
  Dizi: 13 bölüm

  Shinobuden: Toplamda 13 bölümden oluşuyor ama 11 bölümünde kesinlikle gına getiriyor. Geyik yapma karaı almış bir kaç kişi tarafından çıkartılmış gibi. İlk bölümünün açıklamasını okuduğumda güzel olduğunu düşündüm ve indirdim. İlk bölüm gerçektende Naruto isimli bir çizgi filmle dalga geçer gibi bir havaya sahip olduğundan ilgimi çekmişti. Ancak sonraki bölümleri nasıl izledim valla anlatmak dahi istemiyorum. Aynı saçmalıklar, aynı salaklıklar bir süre sonra "İnek şabanı ard arda 5 kere izlemiş kadar bayıldım. İlk bölümünü izleyin ve son bölümüne bakın derim. Ara bölümlerde çokta bir şey olduğu yok. Ama eğer ki ben geyik manyağıyım ve her seviyeden geyiğe katılırım diyenlerdenseniz ara bölümleri de izleyin arada bazı güzel espriler çıkabiliyor.
  Dizi: 13 bölüm

  şimdilik aklıma gelen bunlar. Bu bilgiler ışığında artık belki benim kaybettiğim zamanı siz kaybetmezsiniz. Ben,m gibi helak olmazsınız. Ben sizin için helak oldum, varsın olayım, feda olsun size.

  _________________
  Göz alıcı tepenin yerinde artık binalar yükseliyor. Büyük, ulu; ama büyüleyici mi? Sislerin ardından ıÅ?ıÄ?ı daha net görürdüm, Å?imdi, kalabalıÄ?ın içinde, koca bir boÅ?luktayım.
  Eskisi kadar zevk vermese de, son bir kez daha!
  "
  Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
  Darkgnome
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Jan 31, 2004
  Posts: 3918
  Location: Ankara

  PostPosted: Wed Jan 11, 2006 2:47 pm Reply with quoteBack to top

  Yeni anime açıklamaları.

  Kimi ga Nozomu Eien: Lise sonda olan ve üniversiteye girmeyi düşünmeyen biri tek arkadaşları olan iki kişide üniversiteye girmek için çalışmaya başladıklarından tek başına kalmıştır. Bu iki arkadaşı aracılığıyla tanıştığı bir kız daha küçük yaşlardan beri ondan hoşlanan bir kızdır ve onunla çıkmak istemektedir. Her şey pek çok animenin başlangıcı gibi başlıyor ancak bu şekilde devam etmiyor. Olan üzücü bir olay sonunda herkesin hayatı altüst oluyor ve asıl bölümler bu olaydan sonra ve lisenin de bitmesinden sonra başlıyor. Ben oradaki karakterlerin yerine kendimi koyduğumda nasıl bir çıkmaz olduğunu fark ettim. Dram seyretmek istiyorsanız size tavsiye ederim. Sadece Â?ElfenliedÂ?da yaşadığım o mazoşistçesine bunalıma girmeyi bunda da yaşadım ve bu animenin ardından doyasıya üzülebileceğim başka animeleri arar oldum. Yeni animelerin çoğunda olduğu gibi cinsellikten kaçınmamışlar ancak abartmamışlarda. Sadece her şeyi daha gerçekçi hale getirmek için cinsellik kullanılmış.
  Tür: Dram (Dizi 13 bölüm)

  Full metal Panic: fumoffu : Full metal panicÂ?in aslında 3 ayrı tipi varmış. 1. Sezon, 2. Sezon ve Fumuffu. 1. Ve 2. Sezonu daha bulamadığımdan mecburen bunu size daha yüzeysel açıklayacağım. Saçma sapan geyik esprileri seviyorsanız, South park tarzı animeler sizin hoşunuza gidiyorsa bence bunu da bir deneyin. Çzellikle ilk iki bölümü tam anlamıyla south park havasındaydı. Savaşın içinde bir asker olarak büyümüş bir çocuk artık okula başlamış olsa da hala savaştaki askerler gibi davranmakta, hem de olabilecek en abartı şekliyle. Komedi arıyorsanız en azından ilk iki bölümüne bir göz atın indirdiğinize üzülmeyeceksiniz.
  Tür: Komedi, (macera) (Dizi: 12 bölüm)

  Onegai Twins: Aslında bundan önce birde Â?onegai teacherÂ? adında bir anime vardı ve ondaki asıl kahraman olan öğretmeni sık sık görüyoruz. Ancak o anime çok sıkıcı olduğundan ben CDye dahi çekmeden silmiştim. Onegai twins bana göre ondan oturmuş bir konuya sahip. Küçükken yetimhaneden alınmış ve ayrılmış ikiz kardeşler aileleri yada ikizleri hakkında hiçbir şey bilmemektedirler ve geçmişleri ile olan tek bağlantıları bebekken bir evin önünde çekilmiş fotoğraflarıdır. Bir televizyon programında bu evi gören ikizler hemen ellerine resimlerini alarak bu evin olduğu yere giderler. Fakat o da ne! İçlerinden biri fazladır çünkü o resme ve aynı göz rengine sahip 3 kişi vardır. Hangisinin gerçek kardeş olduğu anlaşılana kadar aynı evde kalmaya karar verirler.
  Tür: Dram (Ecchi) (Dizi:13 bölüm)

  Midori no Hibi: Hayatımda gördüğüm en saçma konu olduğundan uzun süre indirmeye tenezzül etmediğim bir animeydi ama sonunda bir bakayım dedim. Aslında oldukça komik ve hareketli bir anime. 17 küsur yıldır hiçbir kızla çıkmamış ve 20 kere reddedilmiş, kaba kuvveti ile tanınan bir çocuğun aslında onunla konuşmaktan çekinen bir seveni vardır. 20 reddedilişinden sonra artık bunalıma giren ve sadece bir sevgilim olursa olsun diye dilekte bulununca sabah uyandığında elinin olması gereken yerde minyatür bir kız ile uyanır. Bu kızda aslında onu sevipte konuşamayan kızdır. Hareketliliği ile benim beğenimi kazanan ancak klasik olmaktan uzak bir anime bence. Ancak gülmek için yer arayanlardansanız bu işinizi görecektir.
  Tür: Komedi (Aşk) (Dizi:13 bölüm)

  Shingetsuta Tsukihime: Yine lise çağı! Ancak bundaki konuda bir derinlik seziyor insan. Aşk ve diğer duygular daha yüzeyselde kalıyor ve işin içine iblisvari vampirler, olağan üstü güçler giriyor. Baş karakterimiz çocukluğundan beri bünyesinin zayıflığından çeken bir erkek ancak o başka hiç kimsenin göremediği çizgileri görüyor. Her maddenin üstünde olan bu çizgileri kesilmesi ile o malzeme paramparça oluyor. Aslında son derece mülaim olan bu kişi bir akşam geç vakitte evine dönerken bir parkta adeta trans halinde dolaşan bir kadını gördüğünde çıldırmışçasına ona saldırıyor ve çizgisini keserek bu kadını 17 parçaya ayırıyor. Asıl şoku ise bu kadın birkaç gün sonra tekrar karşısına tek parça olarak çıktığında yaşıyor. Aslında bittiğinde çok derin bir yapım olarak düşünüldüğünü ve nedense yarıda kesmek zorunun da kalmışlar gibi bir hisse kapıldım. Aslında çokta güzel bir setting(FRP) çıkar bence bu animeden.
  Lessien wrote:
  Tsukihime: Shiki Tohno küük yaşta,onda hayatı boyunca izler bırakıcak bir kaza geçirmiştir...Shiki liseye giderken Tohno ailesinin reisinin öldüğü haberini alır ve evin yani reisi olan kızkardeşinin yanına ,Tohno malikhanesine çagrılır...
  Fakat Shiki'nin bilmediği gizli güçleri vardır...Nesnelerin üzerinde garip çizgiler görmekte, ve bunları görmeyi sadece o küçükken karşılaştığı bir kadının ona verdiği gözlükler sayesinde engelleyebilmektedir...
  Bir gün, Shiki'nin kendisini öldürdüğünü iddia eden garip bir kadınla karşılaşır...
  Bir arkadaşın tavsiyesi üzerine izlediğim ,12 ya da 13 bölümlük bir anime...Ama sonu kötü bitiyo...şimdiden uyarim de Very Happy

  Tür: Korku (Dram) Dizi: 13 bölüm

  BECK: Daha okul çağındaki bir çocuk oldukça yalnızlık çekmektedir. Kendine uyan bir uğraş bulamamış ve sıkılmaktadır. Tek yakın arkadaşı olan bir röntgenci, kız yüzme takımının antrenmanını dikizlemeye gitmek istediğinde, karakterimiz orada küçükken çok iyi anlaştıkları bir kızı görür. Kızda onu fark eder ve tekrar bir buluşma ayarlarlar. Buluşmada uzaktan gördükleri bir metal grubunun kızları karizmasıyla çeken üyesinin köpeği daha sonra çocuklar tarafından ... vıdı vıdı vıdı... Bu şekilde anlatırsam bütün animeyi anlatmam gerekir. Anime sitelerinde çoğu kişinin müzikleri için sevdiği içinde hiçbir abartı barındırmayan gayet sakin ancak bir o kadarda eğlenceli bir anime. Animede asıl karakterimizin sesinin çok güzel olduğunu söylüyorlar ama bana hiçte güzel gelmedi. Ama söylerken güzel söylüyor o kesin. Canlı müzik yapan publar, yeni kurulmaya çalışılan bir müzik grubu ve 14 yaşında gitara yeni başlamış ve vokal olan bir gencin hayatını görmek istiyorsanız izleyin. Sanki kötü bir şeymiş gibi bir cümle oldu ama anime gerçektende iyi.
  Tür: Dram, (Müzik, Aşk) Dizi:24 bölüm

  Peach girl: Evet yine lise. Bu sefer asıl karakter bir kız ve küçüklüğünden beri sevdiği bir erkek ile yakın arkadaş olmasına rağmen ona kendini açamıyor. Bunun en büyük nedenide sevdiği erkeğin, baş karakterin eski bir arkadaşına koyu tenli kızları sevmediğini söylemesi. Bu sebeple diğer kızlara göre hep daha koyu tenli olan portakal rengi saçlı güzel kızımız olabildiğince güneşe çıkmıyor. Okulun en gözde erkeklerinden olan başka bir erkekte bu bizim kızcağızımıza aşık ve her fırsatta bunu sarılma ve öpme şeklinde kıza belli ediyor. Ancak kızın aklı aslında Toojide (mi acaba...).(Yani kafa karışmasın diye ismini yazmam gerekti umarım kızmamışınızdır)
  Tür: Dram (Neşeli) Dizi:24 bölüm

  Shura: Sadece ilk 6 bölümünü izleyebildim ve en heyecanlı yerinde kaldım. Ancak FRPde monk oynamayı sevenler izlerse buna animeye bayılırlar. Hatta monk oynamayanlarda bu animeye seyrettikten sonra monk oynamak isterler. Anladınız gerçi ama, silah kullanmadan dönüşen ve katanalılara hadlerini bildiren, barış taraftarı bir kişinin etrafında geçen bir dizi olayı konu alıyor. Ancak ilk 6 bölüm hep aynı kasaba etrafında geçiyordu.
  Tür: Macera (Pataklama) Dizi: 7 bölümünden eminim ama devamı da olmalı.

  Rurouni Kenshin: TürkiyeÂ?de de samurai X adı altında gösterilen bir anime. Eskiden Batosai adı ile devrimdeki en güçlü kılıç ustası olarak bilinen kişi artık kılıcının kesici tarafını kütleştirmiş ve sadece gezgin bir samuray haline gelmiştir. Ancak geçmişi hala onun peşini bırakmamıştır. Bazı bölümleri çok sürükleyiciyken, bazı bölümleri sıkıcı olabiliyor. Ancak toplamda oldukça güzel bir anime.
  Tür: Macera (Hareket, Komedi) Dizi: 90 bölüm ve filmler

  Ragnörak: Ultima online tarzı bir oyun olan oyunun bir de animesi varmış. Oyundaki her şeyi burada da görebilirsiniz. Mesela kanatlı kurbağa kanadı satın alıyorsunuz ve kullandığınızda uçma gücü kazanıyorsunuz. Oyundaki her türlü saçmalığı animedeki karakterler gayet normal olarak görüyor ve animeyi yapanlar bunlar için mantıklı bir açıklama yapmaya çalışıpta oyundaki havayı katletmediklerinden oldukça iyiyapmışlar bence. Online oyunlarda bir grubun havasını gerçektende alıyorsunuz.
  Tür: Macera (CFRP) Dizi: Gidiyor

  Witch hunter Robin: İnsan üstü mistik güçlere sahip cadı olarak adandırılan karakterleri avlamak için kurulmuş bir örgütün bir koluna cadı avcısı olmasına rağmen cadı olan bir kız katılır. Artık cadıları avlamak daha kolay olacaktır. Çizimler güzel. Konu da güzel gibi. Havasıda sanki Mage oynarmış gibi olmuş bence. Çok fala hareket yok ama büyücü oynayanlar Â?İşte büyücü adamı böyle yaparÂ? diyebilirler bunu seyrederken.
  Tür: Macera, Dram (Dizi: 26 bölüm)

  Trigun: Wash the Stampede! Bu ismi duyan herkesin dizleri titremeye başlıyor, çünkü bu adam hangi kasabaya girse o kasabayı yerle bir ediyor. Stampede buffaloların trampleÂ?ı yani bir şeyi ezip geçmesi demekmiş bu arada. Yani koca bir şehri yok edebilen bir adama verilecek gerçekten yaraşır bir isim. Western filmlerinin arka planında ancak mekanik olarak oldukça ileri garip bir dünyada geçiyor. İşin daha ilginçleşmesi ise çok ileri teknoloji aygıtlarında aslında var olduğunu ancak insanlar tarafından bilinmediği anlaşılışınca oluyor. Çizimlere bakınca nedense Cobra isimli eski bir anime aklıma gelmişti ve ilerleyen bölümlerde bunu cobrayı çok seven yada onu yapanlar tarafından yapıldığına emin oldum!
  Tür. Macera, Komedi (Dizi: 24 bölüm)

  Gren Gren: Bir erkek okulu ile bir kız okulu parasızlık yüzünden birleşmek zorundadır ve bu sebeple okulun kız ve erkek öğrencilerinin kaynaştırılması amacıyla bir yaz kampında 1 aylık bir buluşma düzenlenmiştir. Ancak erkekler tamda karşı cinse çekim çağlarındadırlar ve bazıları bu çekimi diğerlerinden daha fazla hissetmektedirler. Her bölümünde kızları dikizlemeye çalışan erkeklerin düşlerini ve planlarını gösteren bu sırada da arkadan başka bir aşk hikayesini gayet yüzeysel işleyen bir yapım.
  Tür: Ecchi, Komedi (Dizi: 12 bölüm.)

  Bubblegum Crisis Tokyo 2040:
  Lessien wrote:
  Adından çok konuşturan Bubblegum Crisis OAVlarının devamı niteliginde
  Yıl 2040 ,yer Mega-Tokyo. Japonyanın en büyük mega-kuruluşu GENOM ve onların kafayı yemiş Boomerlarına(insanların yerine işlerde çalıştırılan androidler) karşı gölgeler içinde savaşan, extra güçlendirilmiş süper kostümleriyle bir grup genç kız (Knight Sabers).İzlemeye değer bir anime derim Very Happy


  Mahou Sensei Negima:
  Lessien wrote:
  Hepimizin bayıldığı bir seri olan Love Hina'nın mangakası Ken Akamatsu'dan yeni bir eğlence...
  Neigma 10 yaşında büyücülük okulundan mezun olmak üzere olan küçük bir oğlan çocuğudur...Ama mezun olabilmek ve büyük bir büyücü (Magister Magi) olabilmek için ona verilen bir görevi yerine getirmek zorundadır.
  Görevi ise Mahora Akademisi (Japonya) kızlar bölümünde 8-A sınıfının sınıf ve ingilizce öğretmenliğidir...Sınıfın kızlarının 'normal' kızlar olmaması işi daha da eglenceli hale getirmiş Very Happy vampir,robot,ninja ...sınıfta ne ararsanız var...Negima'nın zorlu hayatı daha yeni başlıyor


  Chrno Crusade :
  Lessien wrote:
  Yıl 1920,yer New York...Ekonomik birçok sıkıntıyı tetikleyen Dünya Savaşı bununla beraber,kimsenin bilmediği daha karanlık şeyleri tetiklemiştir: şeytan günahkarlar (demonic sinners)
  Magdalene Manastırı ise bu tip olayları kontrol altına almak için çalışan bir organizasyondur...Manastırın en iyi şeytan çıkarıcılarından biri olan Rosette ve yardımcısı Chrono...Rosette'nin kayıp kardeşini bulmak amacıyla bir araya gelmiş iki ruh...Geçmişten gelen garip bir bağ...
  Pek korku sayılmaz ama bol bol yaratık dolu animeleri seviyorsanız bence kaçırmayın ^__^

  _________________
  Göz alıcı tepenin yerinde artık binalar yükseliyor. Büyük, ulu; ama büyüleyici mi? Sislerin ardından ıÅ?ıÄ?ı daha net görürdüm, Å?imdi, kalabalıÄ?ın içinde, koca bir boÅ?luktayım.
  Eskisi kadar zevk vermese de, son bir kez daha!
  "
  Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
  Zortezurtek
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Apr 14, 2006
  Posts: 18

  PostPosted: Thu May 04, 2006 7:24 pm Reply with quoteBack to top

  fatal fury var fena değil
  fist of the northstar var çok da iyi değil ama eğlenebilirsiniz manga seviyorsanız

  metropolis diye bir tane var ben çok sevdim
  üç hikayeden oluşuyor...enteresandır. anlatmayacağım izleyiniz Smile

  son olarak da prenses mononoke.
  Back to top View user's profileSend private message
  Sylvius
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Dec 29, 2004
  Posts: 383

  PostPosted: Fri May 05, 2006 12:58 am Reply with quoteBack to top

  Darkgnome ellerine saglık senle bu engin bilgilerin ısıgında sohbet etmek isterim msn falan. Bunların cogunu izledim ancak narutoya bakısın pek iyi degil bence Very Happy Neyse belki degis tokus falan da yaparız.

  Ayrıca bi kac anime de benden.

  final fantasy:
  PS e cıkan oyunların animeleri genelde pek begenmesemde cizim olarak guzel animelerdir.


  Hikaru no go:
  gunumuzde gecen ve bi dogu asya oyunu olan GO yu konu alan bir anime.1000 yıl once imparatorlara ders veren ve go yu cok seven sai adlı karakter kucuk dusurulerek sehri terk etmis ve intihar etmistir. Daha sonra cok sevdigi oyunu oynamak icin honinbou shusaku adlı bir oyuncunun zihninde belirip oyuda efsane olmustur. o da olunce birkac yuzyıl bekleyip gunumuzde Hikaru adlı go ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bir cocugun zihninde tekrar ortaya cıkmıstır. Bir go oyunundan ne kadar anime olur diyebilirsiniz basta ama valla adamlar yapmıs.


  Last exile :
  Alternatif bir ortacagda Guild adı verilen uzaylılar insanlara teknoloji satarak birbirine dusurmus ve onları yonetmeye baslamıslardır(bir nevi amerika gibi) Kahramanlarımız klaus ve lavie babalarını cok onemli bir mesaja ulastırmaya calısırken grand stream denen fırtına da kaybetmislerdir. ve tek amacları dunyanın en iyi vanship pilot ve teknikeri olmaktır. ucan gemiler falan iceren bence mutlaka izlenmesi gereken son bolumuyle gozlerde bugu olusturan bir dizi.

  Gundam serileri:
  ne diyebilirim ki gundam anlatılmaz yasanır. mecha diyorum baska da bisey demiyorum.


  Scrapped princess:
  ergenlige girdiginde dunyaya felaketi getirecegi ongorulen bir prencess kurtulur ve biri fighter biri buyucu 2 kisi ile gezintiye! cıkar.frp temalı guzel bir anime.


  GUNGRAVE:
  gunumuzde gecen bilim kurgu ogeleri ile islenmis bir anime. orcman denen biyolojik canavarları katletmek icin hayata geri donen beyond the grave ve onun kankası bloody harry nin kavgası...

  Great teacher onizuka:
  gunumuzde gecen ve ogretmen olmak isteyen bir capulcunun hayatını irdeleyen eglenceli bir anime. liseli kızların eteklerini dikizleyen. karate ustası ve oldukca karizmatik kupeli sacları boyalı bir ogretmen olan onizuka eikichi aynı zamanda bakirdir ve okuldaki cok hos bir ogrretmenden hoslanmaktadır...
  Japonya da dizisi de cekilen ve 13 bolum boyunca izlenme rekorları kıran dizi oldukca basarılı. 2 de filmi var


  PLANET ES:
  yakın gelecekte uzaydaki copler uzay yolculuklarını tehlikeli kılmaktadır. bu copleri toplamak icin debris section da calısan kahramanlarımız canla basla calısmaktadır. her birinin kendine has bir gecmisi ve hikayesi olan tek kelimeyle mukemmel bir Anime ozellikle fizik tepkileri cok iyi modellenmis.


  Ghost in the shell stand alone complex:
  2 sezonluk dev yapım. yukarda belirtilen filmlerin dizisi. gordugum en iyi politik kurgulardan birine ve yannda cok saglam karakterler ve teknolojye sahip anime mutlaka izlenmesi gerekneler listesinde. 52 bolum son bolum her seye deger.


  Battle programmer shirase:
  japonya da yasayan dunyanın en tembel ve en iyi hacker ı sapık shirase yi konu alan eglencelik bir yapım. 10 ar dakikalık bolumleriyle cerezlik diyebilecegimiz bir yapım zaten 15 bolum falan

  simdilik bu kadar...
  Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
  Zortezurtek
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Apr 14, 2006
  Posts: 18

  PostPosted: Fri May 05, 2006 3:03 pm Reply with quoteBack to top

  bi düzeltme yapacağım
  metropolis için üç hikayeden oluşuyor demişim. öyle değil

  üç hikaye olan memories.

  metropolis de çok güzel o ayrı.
  Back to top View user's profileSend private message
  Display posts from previous:      
  Post new topicReply to topic


   Jump to:     View next topic
  View previous topic
  You cannot post new topics in this forum
  You cannot reply to topics in this forum
  You cannot edit your posts in this forum
  You cannot delete your posts in this forum
  You cannot vote in polls in this forum


  Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

  :: HalloweenV2 phpBB Theme Exclusive ::
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.39 Saniye