Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 9
    Dün: 23
    Toplam: 90338

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1582
    Üye: 0
    Toplam: 1582

FrpWorld.Com :: View topic - Blind Guardian - A Twist In the myth (Yeni albüm)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Blind Guardian - A Twist In the myth (Yeni albüm) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sat Sep 16, 2006 11:38 pm Reply with quoteBack to top

Aslında tartışılmıştır yorumlara bakayım dedim. Başlık açılmamış. Bu kadar BG sever varken şaşırdım ve alayım dedim. Dinleyenlerin yorumlarını alabilir miyim?

Image
    1. "This Will Never End" – 5:07
    2. "Otherland" – 5:14
    3. "Turn the Page" – 4:16
    4. "Fly" – 5:43
    5. "Carry the Blessed Home" – 4:03
    6. "Another Stranger Me" – 4:36
    7. "Straight Through the Mirror" – 5:48
    8. "Lionheart" – 4:15
    9. "Skalds and Shadows" – 3:13
    10. "The Edge" – 4:27
    11. "The New Order" – 4:49
    12. "All the King's Horses" – 4:13 (Japanese Bonus Track)
    13. "Dead Sound of Misery" – 5:18 (Digipak Bonus Track)

Kendi yorumuma gelince. Kötü bir albüm diyemem ama Eski tadı alamadım sebebini ise tam çözmüş değilim. Eskisi gibi beni gaza getiripp kendimi şarkıları söylerken bulamıyorum. Ayrıntılı yorumu daha sonra yaparım.

Ama albüm kapağı süper olmuş. En iyilerinden...

Sylvos
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Sep 17, 2006 4:26 am Reply with quoteBack to top

Eskisi kadar güzel olmasa da içinden çok beğendiğim şarkılar olmuştur. 'This Will Never End' ve 'Otherland' gibi....

Bu arada kapağı göremedim ben birisi link verebilir mi?

PostPosted: Sun Sep 17, 2006 8:42 am Reply with quoteBack to top

Image

Ben albümü bayağı beğendim. Eskisiymiş yenisiymiş ayrım yapmadan Blind Guardianların arasına karıştırdım dinliyorum.

Skalds and Shadows, Fly, Turn the Page, The Edge, Another Stranger Me ise oldukça güzel parçalar benim gözümde.

Albümü dinleyemeyenler, LastNightmare'a üye olup aşağıdaki adresten albümü indirebilirsiniz;

http://lastnightmare.com/forum_posts.asp?TID=15176&KW=blind+twist

Bu kullanıcı siteden ayrılan fakat forum düzeni açısından mesajlarının durması gereken kullanıcılar için ayrılmıÅ?tır. Kullanıcı kesinlikle yoktur. Sorumluluk ve yükümlülükleri site yönetimindedir
    Back to top View user's profileSend private message
    ElvenBard
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 18, 2006 12:26 am Reply with quoteBack to top

şindi eski Blind Guardian albümleriyle karşılaştırma gafletine kesinlikle düşmemeli (özellikle Nightfall in the Middle-Earth gibi bi mihenk taşı çıkarmış bi gruptan bahsederken). Albümde yeni davulcu bozması arkadaşımız sevgili Frederik Ehmke beklediğimden iyi bi performans sergilemiş açıkçası (son İstanbul konserinde felaketti, gerçi tüm grup ve organizasyon da öyleydi..). Albümde öne çıkan parçalar son singleın title tracki Fly ve aynı single'da akustik versiyonu bulunan Skalds and Shadows'un orjinal versiyonu. Skalds and Shadows'u baya beğendim ben, orkestral çok daha iyi olmuş. Single'a akustik versiyonunu koymalarının içindeki mesajın "ahanda bittik gittik diyenlere cevap, işte ikinci bi "Bard's Song" yaptık" olduğunu düşünüyorum. Fly rezalet bi şarkı. Another Stranger Me'ye klip fln çektiler klip baya güzel gerçi ama pek Bılaynd Gardiyın gibi diyl yani, bi tuhaf.. ama güzel beğendim, şarkı da sağlam.

Lionheart, The Edge, Otherland benim beğendiğim diğer parçalar. Hansi'nin artık yavaştan o güzelim sesini yitirdiği apaçık ortada, zaten konserde de bütün setlist'i detone söylemeyi başararak vokaline yeni bi boyut kazandırmıştı. Albüm güzel, ama genel anlamda eski albümlerin prodüksiyon kalitesinde diyl artık son Blind Guardian albümleri... zaten Thomen de bu yüzden bıraktı ya grubu.. :/

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 18, 2006 7:03 am Reply with quoteBack to top

lead gitarın tekar öne çıkmasıyla "modern zaman blind guardian soundu"na tekrardan yaklaşmış bir albüm diyebilirim. kesinlikle a night at the opera'dan daha iyi ve daha BG bir albüm bu; ama ne NitME gibi modern zaman BG şaheseriyle, ne de somewhere far beyond gibi oldschool BG ile kapışabilecek bi albüm değil.

bu albümde sevindiğim bir diğer nokta ise yeni baterist ehmke'nin sırıtmayışı oldu. neticede her babayiğit BG çalamaz. ha, bi de konserde dinlemek lazımdı ama gidemedim izmirden, kusura bakmasınnar.

favori parçam da otherland, yazmadan geçmiş olmayayım.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum