Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: SharonMass
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1790
    Ãœye: 0
    Toplam: 1790

FrpWorld.Com :: View topic - Yalan yanlış şeyler
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Yalan yanlış ÅŸeyler View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    yeorda
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 06, 2003 11:20 pm Reply with quoteBack to top

İmpoarator olacağını defalarca söyledin.. Demek şimdi vaz geçiyorsun... Ve tüm iktidarı rahiplere verecek ve sen köşene çekileceksin... ilginç bir durum Corax.. O halde sana onkasabanın miellikinin koruması altına girdiğini bildiririm... Ve tanrıça bu insanları inançlarına bakmaksızın koruyacak .. Çünkü kalplerinde bir yerlerde buna deyecek bir şeyler olduğunu görüyor.. Tezini ispatla Corax.. uarada ordu konutanlarından Wulodar da her halde köşesine çekilecek bunu onayladığını ondan da duymak isterim... Bildiğim kadarı ile imparatorluk konusunda epey hevesli idi...
    Back to top View user's profileSend private message
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Dec 06, 2003 11:34 pm Reply with quoteBack to top

İMPARATOR OLACAğIMI YAZDIğIM "BİR SÇZÇMÇ" GÇSTER VE BEN KOMUTANLIKTAN İSTİFA EDECEğİM BÇTÇN TANRILARIN VE ONURUM ÇZERİNE YEMİN EDİYORUM...

KENDİ YALANLARINA O KADAR İNANMIşSINKİ ONLARI GERÇEK ZANNEDECEK KADAR ZAVALLISIN... SANA ACIYORUM DÇşMÇş RAHİP!

yeorda
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 07, 2003 10:28 am Reply with quoteBack to top

Çyleyese senin metodunu kullanayım BARBAR..

[quote="Wuroldar"]Hmmm yalnız bu savaşta beraberiz. Benim buradaki payım ne olacak???[/quote]

[quote="Raistlin"]Ten Townsı beraber yöneteceğiz...Yalnızca tek imparator olmayacak... Tanrılar bizi kutsayacak...[/quote]

[quote="Wuroldar"]

Soth; afedersin ama 10 kasabanın çocukları umrumda bile değil. Ve o lanet ruhunu bedeninden çıkarırken hiçte zorlanmayacağımı bil. Pis şey...
    [/quote]

[quote="Raistlin"]"
    Halkın eğer bana boyun eğmezse onların kafataslarını ellerimle kıracağım ve bana sadakat göstermeleri için yalvartacağım...
    [/quote]

BUNLAR SENİN VE MÇTTEFİğİNİN SÇZLERİ... KARANLIK TANRILARIN SAVAşÇISI.... HALKIN İRADESİNİN OLACAğI BİR DÇZENE İMPARATORLUK DEMEN DE ZATEN şİMDİ BİLE YALANINI ORTAYA KOYUYOR... MİELLİKİNİN ÇğRETİSİNE O KADAR UZAKSINKİN, BANA DÇşMÇş DEMESİNDEN RAHATSIZ OLACAğIM EN SON KİşİSİN... BU SAYGISIZLIğIN ONU GİTTİKÇE SAVAşA DAHA FAZLA KARIşMAYA ZORLUYOR BUNU DA BİL.... TANRIÇAMIN İRADESİNE SAYGISIZLIğA EN UFAK BİR SABIR GÇSTERMEM CORAX.... BİL VE SAVAş BİTSE DE ARTIK KENDİNİ TANRIÇAMIN ÇSTÇNDE GÇRÇP ONUN RAHİPLERİNİ DÇşMÇş OLARAK NİTELENDİRME HAKKINI KENDİNDE GÇREN SEN DÇşMANIM OLACAKSIN.... YİNE DE TANRIÇAMIN AKLINI ÇELEN KARANLIK TANRILARDAN SENİ KURTARMASI İÇİN DUA EDECEğİM.

CESEDİMİ ÇİğNEMEDEN ONKASABADAKİ MASUM KİMSENİN KAFATASINI KIRAMAYACAKSIN CORAX TİGERHEARTH... TANRIÇAMIN ÇNÇNDE YEMİN EDERİM..
    Raistlin
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Dec 07, 2003 3:49 pm Reply with quoteBack to top

Algılamadaki yeteneksizliğin efsanevi düzeylere ulaşmış...
    Wuroldar wrote:
    Hmmm yalnız bu savaşta beraberiz. Benim buradaki payım ne olacak???

Benim Wuroldar'a verdiğim cevap Tanrılar'ın adaletine ve düzenine sahip olacağımız zaman O ve ırkının Lloth tarafından yönetilen bir krallığa sahip olacağıydı
    Raistlin wrote:
    Ten Townsı beraber yöneteceğiz...Yalnızca tek imparator olmayacak... Tanrılar bizi kutsayacak...

Buradaki yöneteceğiz kelimesi Tanrılar'ın Ordusu anlamındaydı. Ben Tanrılar'ın ordusu değilim ve Gördüğün gibi "TEK İMPARATOR OLMAYACAK" kelimesinden de anladığın gibi kendimize bir şey istemiyoruz.

Hatta umurumda mı bilmiyorum ama ne kral ne imparator olacak yalnızca diğer insanlarla "EşİT" haklara sahip bir konsey olacak ve bu konsey üyeleri halk her din mensubu tarafından seçilecek.
    Ve evet Tanrılar bizi kutsayacak kelimemden de istediğimin yalnızca bu olduğunu belki o küçük kafan algılar...
    Wuroldar wrote:

Soth; afedersin ama 10 kasabanın çocukları umrumda bile değil. Ve o lanet ruhunu bedeninden çıkarırken hiçte zorlanmayacağımı bil. Pis şey...

BU cümle baştan başa garip zaten. Soth ile Wuroldar arasındaki kavgada Soth kasabanın çocuklarının korkudan ağlayacağından bahsetmişti ve Wuroldar da kasabanın çocuklarının umurunda bile olmadığını söylemişti. Bu onları öldüreceği anlamına gelmez benim "zeki" dostum.

Wuroldar masum birine zarar verirse ve Tanrılar'ın ordusunun kurallarını bozmaya cüret ederse onu kendi ellerimel öldürürüm ve bunu o da biliyor. O bir Dark Elf ve bu yüzden insanları önemsemiyor ama Tanrıları ve onların emirlerini önemsiyor...

Tanrıların emirleri arasında masumlara zarar vermemek olduğuna göre Wuroldar da bu emre uyacaktır ya da ihanet ederse cezasını alacaktır, BU KADAR NET SÇYLÇYORUM.
    Raistlin wrote:
    "
    Halkın eğer bana boyun eğmezse onların kafataslarını ellerimle kıracağım ve bana sadakat göstermeleri için yalvartacağım...

Halkın Tanrılara karşı gelen kısmı ile ilgili konuşmuştum ve hala da bu sözümün arkadasındayım. Eğer ordumuza saldıran bir kişi bile olursa onun kafatasını ezeceğimden şüpheniz olmasın. Ya adam gibi karşı karşıya oturur barış konuşur Tanrıları anlatmamıza izin verirler ya da bize saldırırlarsa aynı karşılığı alırlar...

Dünyanın yokolmasına sebebiyet verecek insanlar o kafirlerdir ve üstüne üstlük bize saldırma girişiminde bulunursa onların cezası "en azından" ölümdür.

Tekrar ediyorum yine unutkan aklın belki seni yanıltır:

Elinde silah olmayan kimseye dokunulmayacak...
    Masumlara asla zarar verilmeyecek...
    İnsanlar Dine "zorlama" ile çevrilmeyecek yalnızca Tanrı bilgisi kasaba halkına sunulacak...
    Ordu yaÄŸma katliam yapmayacak...
    Tanrılara karşı suç işleyenler ağır bir şekilde cezalandırılacak ve cezaları St. Cuthbert'in clericleri tarafından verilecek böylece kimse adaletsizliğe uğramayacak...
    Devamını Anlaşma şartlarının yanında anlatacağım...

Karşımda durman umurumda bile değil, masumların ölümüne yol açma yeter...

yeorda
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 08, 2003 5:09 pm Reply with quoteBack to top

Bana olan hakaretlerini umursamıyorum Corax... Ama sonunda istediğim sözlerin bir kısmını verdin.. şimdi anlaşma şartlarını açıklamanı bekleyeceğim ve kararı halk verecek.. Sadece kasabalarda isteyen rahiplerin tapınak kurup inanacını yaymasını desteklerim.. Bunun sışında hala rahiplerin genel düzenin gidişatını bizzat belirlemesine karşıyım.. Çzellikle de eğer insanlar bunu bizzat talep etmiyorsa... Ve bir ordunun kendi yönetimini istemeyen kasabayı işgaline de karşıyım... Tüm bunlar yapılırsa tanrıların işini üzerimize alırız... Dediğim gibi anlaşma şartları konuşulacak ve bu bitene kadar seninle tartışmayacağım

rp dışı: tabii son defa topluca mesajlarına cevap veririm.. Smile))
    AnARcHisT
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 17, 2006 11:32 pm Reply with quoteBack to top

Quel-Shin wrote:
    Kaelthas wrote:
    Shadowmaster, ben bir rahibim fakat asla bir köle olmadım ve olmıycam. rahipliği seçmemin nedeni ise güç. eğer ki rahipler köle ise ben neden bir köle değilim?

Rahipliği şeçmemin nedeni güç demişsin...
    İşte gücün kölesi olmuşsun!
    Ve bi rahip tanrısı için rahip olmamışsa(senin gibi) imanından şüphe edilir...

arkadaşım senin ne düşündüün pek önemli deil eer tanrı zaten ruhbanının imanından şüphe ederse onun istediği "güç"ü elinden alır.. Ayrıca etrafta böle senin gibi sığ düşünen bi sürü adamı köle etmek için neden sadece metefiziksel bi kawram olan "güç"ün kölesi olmasın ki?
    dekotta
    KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Tue Sep 26, 2006 3:31 am Reply with quoteBack to top

Bu olayların üzerinden geçen yılardan sonra yeniden bu salonlarda yürüyüp eskileri yaad etmek, karanlığın karşısında anlamsızca duranları ve ihtişam sahipleirni bir kez daha anmak istedim.

Lordumun ulu kütüphanesi nerden geldiğini bilemediğimiz bir alevtopu tarafından yerin derinliklerine gömülmeden önce okumuştum bu eski yazmayı. Daha en kutsal olan gücüne kavuşmadan önce geçen bu olaylara her zaman ilgi duymuş, kadim kitaplardan bu ihtişamlı zamanları okumuştum.

Heyhat ki şimdi düştüğümüz hale bakın. O zamanlar tüm tanrılar birleşebiliyor, tezahürlerini diyarda gösterebiliyorlarken bu ulu kişiler o kadim konuşmaları yapmış, bir elleri ile diyarın kaderini çizerken bazıları diğer elleriyle ölüm, bazıları ise şefkat ve adalet dağıtmıştı.

şimdiyse bizler değil diyarın kaderini çizemek, onu kaderinden kaçabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Onun yok oluşuna tanıklık etmek, tanrıların onu yüzüstü bırakmasını seyretmek, onların kutsamasını üzerlerimizden eksik ettiklerini görmek bir yana dursun çok kadim bir kötülüğün pençesine düşmüş bu diyarda umutsuzca çıppınıyor ve gittikçe daha da derine batıyoruz.

Dekotta işte böyle not almıştı kadim kitabın son sayfasına, hüzünle dolu kalemi kalbinden geçenleri işlemişti çarpık bir yazı ile. Acaba birileri okuyabilecek miydi bu kitabı, bu kadim diyarı ondan başkaları da merak edip onun hikayelerindeki çoşkuyu, kudreti içlerinde hissedebilecek miydi ? Dekotta bunları bilmiyordu, belki de hiç bilemeyecekti, çünkü o savaşa gidiyordu.
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Tue Sep 26, 2006 12:23 pm Reply with quoteBack to top

Tanrılar. şimdiye dek bir faydalarını görmediğim tanrılar. Bunu daha önce söyleseydim belki "Aslında onların faydası var ama sadece sen göremiyorsun." diyecekler çıkabilirdi ama eğer şimdi tanrılar yoksalar bu olasılık da çürüdü ve yaşamım eskiden olduğu kadar b.ktan.

Tanrılar üzerine fazla kafa yormadım, değmez. Belki bizden daha güçlü olabilirler ama güçleriyle doğru orantılı olarak mantıklı davranamıyorlarsa orada bir sorun var demektir. Dediğim gibi, onlarla bir işim olmadı, bundan sonra da olmaz, gidişleri de beni pek üzmüş sayılmaz.

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    burock
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 27, 2006 5:47 am Reply with quoteBack to top

bir nimeti tatmadan tadını bilemezsin, yokluğunu hissetmezsin. ama eğer tadını almışsan, tüm benliğinle onu yeniden elde etmek istersin. Evrendeki en kuvvetli bağımlılıktır tanrı sevgisi, inancı.

Tek eksikliği, görmeyi topyekûn reddeden gönüllere nüfuz edememesidir.

KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Thu Sep 28, 2006 6:57 pm Reply with quoteBack to top

burock kesinlikle doğruyu söylemiş. Neler hissettiğimi anlayabilmek için öncelikle sizin de benim bir zaman sahip olduklarıma sahip olmanız gerekir. Her an sizinle olan, sizi kucaklayan, anlayan ve kutsayan, sizden çok daha bilge ve ali bir kudretin varlığını hissetikten, onu kalbinde hissettiktem ve onunla yaşadıktan sonra yokluğu sizi çöle düşmüş bir su bitkisi gibi hissettirir.

Onları farkedememiş, kutsal varlıklarındaki ilahi gücü, insanın çok ötesindeki bilgelik ve zekayı anlayamamış, bu kudrete şahit olamamışlara acıyorum. şimdi bunlardan muaf olan kendime ise acımak bile yetmiyor.
    Vitnai
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 26, 2010 6:14 pm Reply with quoteBack to top

paganizm...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum