Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 8
    Dün: 23
    Toplam: 90337

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1523
    Üye: 0
    Toplam: 1523

FrpWorld.Com :: View topic - frpworld de ruhban olmak
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

frpworld de ruhban olmak View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    dekotta
    KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Tue Sep 26, 2006 3:40 am Reply with quoteBack to top

Zordur bu diyarda ruhban olmak, tüm tanrıların buradan kaçtığı, inançların yerle bir olduğu şu dönemde umutsuz bir çırpınışın içindeki ruhbanlar acaba ne yapıyor ? Güçlerimiz ellerimizden alınmış, tanrılarımız bizlerden uzaklaşmışken kalbimizde kutsal olanların yerini neler dolduruyor ?

şahsen ben bu boşluğu hiisetmiyorum, onun yerini dolduracak başka bir kudrete tabiyim ama önceden, o boşluk zamanlarında hissettiklerimi hala zihnimde. Korkunç bir yanlızlık, korkunç bir sessizlik... Her zaman bana yol gösterenin varlığı benden uzaktayken ondan nefret ettim, umutsuzca onu severken beni bırakıp gittiği için kahroldum. Ondan nefret ettim... en ufak bir iz bile bırakmadan beni terk ettiği için ama hala onu seviyorum, hala onun muhteşem varlığını bencilce, kıskançça arzuluyorum.

Bana gelse, bir kez daha.. ihtişamla.. tüm kudretiyle... bunun rüyaları ile uyanıyorum uykularımdan ve kendi kafasızlığıma lanet ediyorum, ama hala umutsuzca onu seviyorum.
    Back to top View user's profileSend private message
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Oct 07, 2006 4:48 pm Reply with quoteBack to top

Ben bu duyguyu daha önce de yaşamıştım Dekotta. Benim tanrım beni diğer tanrılar diyarı terk etmeden önce terk etti. Benim şansım tanrım dışında yanımda olan bana destek olan bir gücün olmasıydı. Bu güç beni ayakta tuttu.

Diyar yok olurken sanırım sadece ruhbanların değil herkesin bu güce ihtiyacı var.

dekotta
    KutsanmıÅ? KiÅ?i

PostPosted: Wed Oct 11, 2006 8:28 pm Reply with quoteBack to top

İman biz zayıfları hayatta tutan olgu. Sadece ruhban değil, tüm varlıklar ancak inandıklarında gerçek bir huzura kavuşurlar ve şimdi... Bu huzura en çok muhtaç oldukları anda ondan çok uzaklar. En inançsızların bile "tanrım ! yardım et " dediği bu dönemde hiçbir tanrının en inançlıların bile seslerini duymaması ne kadar acı.

Sen de benim gibi onnu kaybetmişsin ama hayret ettim, onun yerini az da olsa dolduracak bir dayanak bulmuşsun. Ben o olmasa da var gibi davranmayı, körü körüne de olsa onun varlığını içimde duyduğumu düşünmeyş yeğliyorum. Hayat başka şekilde çekilmez oluyor. Bir şekilde son gelsin düşüncesindeyim artık.

Nasıl olursa olsun bir son gelsin, ölü ya da diri hayatımın amacına, anlamına yeniden sahip olayım.
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Oct 22, 2006 8:00 pm Reply with quoteBack to top

Belki de bu dayanak beni tanrımla tanışmadan çok önce de ayakta tuttuğu içindir. Tanrım bana çok şey verdi. Ama onun baş rahibi hatta adeta yeryüzündeki sözcüsü haline gelsem de müziğin içimdeki yeri hep korundu.

Ben bir Dragonfire rahiplerinin en ulusuyken bile aynı zamanda bir ozandım.

Belki bu beni onun yokluğu ile yıkılmaktan kurtardı. Belki bu diyarları da yıkılmaktan kurtarır.

Ruhbanlar varlığın bir boyutu ile en fazla iletişim halindeki varlıklardı. Belki bu felaket onları bir araya getirmeli.

findor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 01, 2006 12:53 pm Reply with quoteBack to top

Frpworldde Ruhban olmak...
    Konuyu dekottanın açtığını görünce daha içine girmeden yazdıklarını tahmin edebildim doğrusu.. Zor zamanların zor Temsilcileri elçileri olduk.
    Tanrımız uğruna canlarımızı yollarına koyduk.. Firble kadim dost Smile
    Senin sadakatın her zaman etkilemiştir beni.

şimdilerde olan şey ise tanrısızlık bir nevi...
    Ama Yeminer oralarda bi yerlerde Smile

Ve sizden yada baÅ?kasından alınması
    gereken bir intikam varsa BEN alırım.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Nov 02, 2006 9:33 am Reply with quoteBack to top

FİRBLE:
    Sağolasın Findor gerçi benim canımı alan da sendin değil mi? : ) Doğrusunu söylemek gerekirse benimki sadakatten çok inançtı. Dragonfire ın inandığım gibi olduğunu düşünmekten hiç vaz geçmedim. Ama tanrımdan çok inandığım ideale hep sadık kaldım. Her şeyin ötesinde ozanlık benim için öylesine güçlüydü ki sanırım rahipliği gölgeledi. Hala ne kadar Dragonfire başrahibi olmuş olsam da kendimi öncelikle ozan olarak görüyorum rahip değil...

Ama Peterin de dediği gibi rahipler bambaşka bir bakış açısını yaşamış varlıklardır. O nedenle onların bir araya gelmesi hakkaten faydalı olabilir. Keşke ben de rahiplere katılabilecek durumda olsaydım.

Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Nov 02, 2006 2:59 pm Reply with quoteBack to top

Firble tanrın son ana kadar seni terk etmedi sadece sana uzanamayacak kadar güçsüzdü.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Nov 02, 2006 8:33 pm Reply with quoteBack to top

Haklsınızı belki Lordum... Hala buradasınız bir şekilde ama.... Neden lordum... Kıyametin taa en baştan bizi sarstığını biliyorum. Ama Apocalipse gibi sefil bir tanrının nasıl olup da bizim inancımızı bu kadar sarstığını anlayamıyorum lordum.

findor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 03, 2006 10:25 am Reply with quoteBack to top

Firble wrote:
    FİRBLE:
    Sağolasın Findor gerçi benim canımı alan da sendin değil mi? : ) Doğrusunu söylemek gerekirse benimki sadakatten çok inançtı. Dragonfire ın inandığım gibi olduğunu düşünmekten hiç vaz geçmedim. Ama tanrımdan çok inandığım ideale hep sadık kaldım. Her şeyin ötesinde ozanlık benim için öylesine güçlüydü ki sanırım rahipliği gölgeledi. Hala ne kadar Dragonfire başrahibi olmuş olsam da kendimi öncelikle ozan olarak görüyorum rahip değil...

Ama Peterin de dediği gibi rahipler bambaşka bir bakış açısını yaşamış varlıklardır. O nedenle onların bir araya gelmesi hakkaten faydalı olabilir. Keşke ben de rahiplere katılabilecek durumda olsaydım.

Dediğin gibi ozanlığın Rahipliğinin önüne geçti.
    Senin canını ben almadım bir nevi aldırdım.
    Kartlar bana böyle göstermişti bir nevi diyebilirim.
    10 kasabanın sonunu getirende sendin heheh
    Smile çok vahşi adamsın Smile

Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Mark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 03, 2006 11:27 am Reply with quoteBack to top

YEMİNER,
    Ben Tanrım için yaşıyorum. O gitmedi. Zor zamanlarda Tapınağıma ve Tanrıma kendimi kanıtlamalıyım. Düşünüyorum ki, Kimsenin bundan şüphesi olmasın, o geri dönecek. O zamana kadar onun için birşeyler yapmalıyım. Büyük birşeyler. Geldiğinde dikkatini çekicek şeyler olmalı. TAnrımı özlüyorum. Her gün laboratuvarımda, masamın sağ yanındaki çatlak köşesine saatlerce baktığımı biliyorum. şafak söküyor ve çalışmalarıma devam ediyorum. Yalnızca intikamı düşünüyorum. Orenlerin hepsini parçalamalıyım. Bilgim yok. Fakat onlar bu sorunun kaynağı olmalı. Hepsini yok edicem. Yüce Yeminer, Beni koru.
    Mark.
    Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sat Nov 04, 2006 9:37 pm Reply with quoteBack to top

Firble wrote:
    Haklsınızı belki Lordum... Hala buradasınız bir şekilde ama.... Neden lordum... Kıyametin taa en baştan bizi sarstığını biliyorum. Ama Apocalipse gibi sefil bir tanrının nasıl olup da bizim inancımızı bu kadar sarstığını anlayamıyorum lordum.

Kelebek etkisi...

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Nov 04, 2006 9:48 pm Reply with quoteBack to top

Ama sizinle baş etmek bir yana sizi zorlayacak kadar gücü olmayan aciz ve zayıf bir tanrının bunları nasıl yapabildiğini düşünmek beni hala çok çok şaşırtıyor.

Onun zihinlerini çelip köleleştirdiği eski Dragonfirelılara üzülüyorum. Efla ve Andreo, ne kadar çok şey kaybettiler. Artık çaresiz durumdalar ve bunu anlamalarını engellemek için Apocalipse onların zihinlerini bulandırdı.

Majenta Squan ve Lysana için üzülmüyorum. Onlar kendi kafalarının içinde karanlığa karşı zafer kazanabildiler. Keşke Andreo ve Efla da biraz daha cesur olabilseydi. Efla olabilirdi de... Ama arkadaşının acizliği sanırım onun da kontrolünü kaybetmesine neden oldu.

findor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 04, 2006 9:58 pm Reply with quoteBack to top

Mark wrote:
    YEMİNER,
    Ben Tanrım için yaşıyorum. O gitmedi. Zor zamanlarda Tapınağıma ve Tanrıma kendimi kanıtlamalıyım. Düşünüyorum ki, Kimsenin bundan şüphesi olmasın, o geri dönecek. O zamana kadar onun için birşeyler yapmalıyım. Büyük birşeyler. Geldiğinde dikkatini çekicek şeyler olmalı. TAnrımı özlüyorum. Her gün laboratuvarımda, masamın sağ yanındaki çatlak köşesine saatlerce baktığımı biliyorum. şafak söküyor ve çalışmalarıma devam ediyorum. Yalnızca intikamı düşünüyorum. Orenlerin hepsini parçalamalıyım. Bilgim yok. Fakat onlar bu sorunun kaynağı olmalı. Hepsini yok edicem. Yüce Yeminer, Beni koru.
    Mark.

kimsin ki sen ?

Kadim dostum ?

ulfgar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Nov 09, 2006 11:38 pm Reply with quoteBack to top

Tanrıların bu toprakları terk etmiş olmaları terk edecek olmaları veya terk etmekte oldukları bir gerçek kabul ediyorum. Ama ruhbanlar neredeler? Hani bizlere açılmış kolları ve hani yüzlerindeki bilge gülümsemeler. Tanrılarınız düşmüş olabilirler bu onların öğretilerini de yok ediyor mu? Sizler Tanrılarınıza dualarınıza hızlı yanıt verdikleri ve sizi basit bir savaşçıdan farklı kıldıkları için mi iman ettiniz ? Yoksa gönüllerinizi onların öğretilerine kaptırıp onlara kandığınız diğer bir deyişle onlara inandığınız için mi ?

Tanrılarınız düşerken onların yanında mıydınız? Ve hala onların dönüşünü bekliyor musunuz? Adalete inandımız mı ya da kaosa ya da güce. Yoksa sadece onların isimleri altında silik bir yaşam südürmeyi mi tercih ettiniz. Nicedir bu diyardayım bir tek takipçi gelip bana anlatmadı dinini... Siz buna din mi diyorsunuz. Ne kadar zaman geçti burda... bakın yeni yüzler var artık bu diyarda ve eski yüzler bir bir ayrılıyorlar başlarını öne eğip. Gölgeyi yüceltmeyi denediniz mi gerçekten? Işığın adaletin tanrılarını onların yüreklerine mıhlamayı denediniz mi ? Ve şimdi imandan bahsediyorsunuz. Bana kalırsa sizlerin büyü yapabilen aptal savaşçılardan farkınız yok.. Dininiz yok.. Tanrılarınız sizi terketmediler. Neden sanıyorsunuz, neden bir yol seçmişti onlar neden bir kavrama tutunmuşlardı. Bir gün onlar diyardan gittiklerinde hükümleri sürebilsin diye elbette. Sizleri terketmemek için varoldular ve var ettiler yollarını.. Ama sizin Kutsal Olanlara sadakatiniz yoktu.

Onlar sizi terk etmedi.. Siz de onları terketmediniz Eski insanlar. Çünkü siz onlara hiç iman etmediniz.

Hala sanıyor musunuz ki sizler rahipsiniz ? HAH!

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Mon Nov 13, 2006 4:56 am Reply with quoteBack to top

//Dip not: Eski tanrıların yok oluşu ile pek çok şey kökünden değişti ki buna pek çok noktada timeline da dahil. Zaman tanrısının yok oluşu ile (yada artık her ne olduysa Dil) ona iman edenler belkide onu hiçbirzaman duymadıkları bir paralel zamana geçmiş oldular. Bu ve başka kavramlar böylece paradoks dizisine neden olmuştur.(yada olmamıştır Dil)

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum