Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: MarianXnj8
    Bugün: 27
    Dün: 35
    Toplam: 90391

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1177
    Ãœye: 1
    Toplam: 1178

Şu An Bağlı:
    01 : yrehexy

FrpWorld.Com :: View topic - Etkili Tuzaklar
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Etkili Tuzaklar View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Arwyl
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Nov 22, 2005 10:38 am Reply with quoteBack to top

Bir odadayız oda karanlıktır ve tek çıkışıi yukardadır buraya ise sadece sarkıtılmış bir ip vardır.İpin ucunda ise belirli bir ağırlıkta olan fıçı(lar) vardır fıçının içi yanıcı maddelerle doludur bu daha çok bir büycünün yada bir hırsızın kaçma yoludur.Fıçılar belirli bir ağırlığa kadar tırmananı taşır.Ancak ağır bir savaşçıdan söz ediyorsak Fıçılar düşer parçalanır mecaracılarımız meşela taşıyorsa mangal ateşi oluşşur ama tuzağın bir çok eksik yönü var yazınca fark ettim.Eğer hafif biri önden gönderirilirse ne olur yada aydınlatma aracı bir ateş değilse yada ateş korunuyorsa o zaman ne olur tuzak bir işe yaramaz... Rolling Eyes
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    paul sernine
    Gölge Ustası

PostPosted: Mon Dec 05, 2005 5:08 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    Mesela odaya grup bir kapıdan girdi ve oda boş, dışarı açılan kendi girdikleri dışında bir kapı var. İlerlemelerinin tek yolu bu kapı.
    Odanın tavanında 80 metre yüksekte bir kancada anahtar asılı ve odada anti-büyü alanı mevcut. Duvarlar tırmanılamaz derecede kaygan ve düz. Nasıl alınabilir ordan o anahtar? Büyü kullanamıyorsunuz uçma vs yok yani.
    Cevap verilince olayı bir adım daha zorlaştıracağım sonra.

şimdi asıl zorluğu açıklıyorum. Mesela anahtar kırılgan bir yapıda ise -kristal benzeri- okla atıp indiremezsiniz. Peki bu durumda anahtar nasıl alınabilir?

eğitilmiş kuş yardımıyla anahtara ulaşılabilir.

tuzakları aşmanın yolları tabiki olmalı.tuzak biryerlere girişi engellemek için kullanılıyor olabilir.bazıları bu yerlere tuzakları geçerek girebilmeli.parola sistemi gibi.bahsedilen örnekde tuzağı aşmanın yolu kuş vb kullanmak olabilir.bunun gerektiğini bilenler yani tuzağı bilenler buna göre hareket edebilirler.bilmeyenlerse anahtarı kırabilirler.

tuzağın olduğu yere bulmaca koyma işini tam olarak anlayamıyorum.eğer sadece zekilerin tuzağın arkasına geçmesini istiyorsanız mantıklı.belirli kişilerin geçmesini istiyorsanız o kadarda mantıklı değil gibi.bulmaca yerine farklı çözümler üretilebilir yada bulmaca önceden verilir,karakter tuzağın başında kullanır.ama diyosanızki "ben dm'im oyuncuları körü körüne tuzağa atmamak için,çıkış yollarının olması için bulmaca koycam tuzağın hemen yanıbaşına" o sizin bileceğiniz iş.ama bana pek mantıklı gelmiyo.

Artex_CromaÂ?nın yöntemini okudum.zekice bir yantem lakin çıkacak seslerin ve titreşimlerin birilerinin dikkatini çekme ve odada kalma süresinin kısıtlı olma ihtimalleri karşısında işe yaramayabilir.

tuzakla mücadele etmeden önce bölge ve yapı hakkında gerekli bilgileri elde etmek lazım.ses,zaman sorun çıkarabilirmi yada kapının arkasındaki şeyler birsüre daha bizi bekleyebilirmi?şayet bekleyemiyorsa uygun özelliklere sahip kuşu bulup gelmekde işe yaramayacaktır.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Tue Feb 21, 2006 9:47 pm Reply with quoteBack to top

Arwyl wrote:
    Bir odadayız oda karanlıktır ve tek çıkışıi yukardadır buraya ise sadece sarkıtılmış bir ip vardır.İpin ucunda ise belirli bir ağırlıkta olan fıçı(lar) vardır fıçının içi yanıcı maddelerle doludur bu daha çok bir büycünün yada bir hırsızın kaçma yoludur.Fıçılar belirli bir ağırlığa kadar tırmananı taşır.Ancak ağır bir savaşçıdan söz ediyorsak Fıçılar düşer parçalanır mecaracılarımız meşela taşıyorsa mangal ateşi oluşşur ama tuzağın bir çok eksik yönü var yazınca fark ettim.Eğer hafif biri önden gönderirilirse ne olur yada aydınlatma aracı bir ateş değilse yada ateş korunuyorsa o zaman ne olur tuzak bir işe yaramaz... Rolling Eyes

Bu iplerin yerden yüksekliği ne kadar? Ayrıca fıçılar yere düşerse yanacağı garantisi yok. Belki patlayıcı madde olabilir molotof (yanlış yazmış olabilirim) kokteyli gibi. Hem eğer ulaşılabilecek bir yükseklikteyse ipler kesilerek fıçılar yere indirilebilir. Aslında tuzağını şöyle değiştirebiliriz. Yerde diz boyuna kadar su vardır ve 1.5-2 metre yükseklikte iplere asılı büyük sodyum parçaları vardır (sodyum, su ile temas ettiğinde patlar, bilginize) Bu iplerin tavana bağlandığı yerde de kapı kolları vardır ve hepsi açık konuma geldiğinde odadan dışarı bir kapı açılacaktır. Odaya da su seviyesi yüksekliğinde bir delikten girmişlerdir. Böylece ipleri kesip sodyum parçalarını yere indirme ihtimalleri kalmaz. Ama grupta bir halfling thief varsa çok kolay bir tuzak olacaktır.

@paul sernine: kuş yöntemi güzelmiş. mesela bu tuzağı hazırlayan büyücünün kuzgunu veya baykuşu varsa kendisi zorlanmadan geçebilir tuzağını.

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

GeçmiÅ?in sayfalarına gömülü kullanıcı..
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    ussiyiness
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Mar 17, 2006 6:50 pm Reply with quoteBack to top

Darkgnome wrote:

Hatta birde tepedeki camı duvar rengine yakın boyar ve arkasınada yanıcı madde koyarsanız ve odayı karanlık yaparsanız biren kişinin meşalesine kırılan camdan düşen yanıcı yağlar hortumla daha güzel bir görüntü yaratır. Tuzağa yakalanın görüntüsü de daha çirkinleşir.

işte bu fikir çok hoşuma gitti! hellal losun!
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    gangster
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 27, 2006 5:23 pm Reply with quoteBack to top

şöyle bi tuzak: Bi koridorda yerde çakıl büyüklüğünde beyaz maddeler vardır. Toprak gibi basınca parçalınır ve botların arasına dolar (bilimsel yaklaşmak istemem ama sodyum bu nitelikte sanırım) Koridor bi süre sonra alçalır ve diz boyuna kadar suların olduğu bi durum oluşur. Maceracılar suya ilk adımlarını attıkllarında ayaklarında ufak patlamalar olacaktır . Tuzaktan kurtulmak kolay; ayakkabıları çıkarmak işe yarayabilir. Fakat zor olan sorunun suda değil de ayakkabılarının altındaki maddede olduğunu anlamak. (Sodyumun suyla birleşince bi binayı havaya uçurabileceğini biliyorum ama istediğim karakterlerin yaşaması)
    Back to top View user's profileSend private message
    gangster
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 27, 2006 5:36 pm Reply with quoteBack to top

Bi de Road Runner ve Cayote'nin çizgi fimlerinden esinlenerek düşündüğüm bi tuzak var:

Bi koridorda bi yaratık tarafından kovalanan karakterlerin karşısına bi kapı çıkar ya da onlar öyle sanır çünkü duvara çizilmiş kapıdan arkasında illüzyonla bi oda varmış gibi gözükür. Karakterler koşar koşar ve..........))))!!!!!!!!!

Ya da görünmez bi kapı?

Ya da sağda ve solda iki açık kapı, fakat kapıların eşiklerindeki illüzyonlar sayesinde bi kapıdan nın içi diğer odayı, diğer kapı da bu odanın içini gösterir. Kafayı eşikten geçirdimi aniden değişen görüntü gerçeği gösterir.
    Back to top View user's profileSend private message
    FrontsideAir
    Gölge Ustası

PostPosted: Wed May 31, 2006 10:10 pm Reply with quoteBack to top

Sodyumlu tuzak hoşuma gitti, panik havası estirmek için bire bir. Smile Hatta panik durumunda da başka bir tuzak tetiklense, mesela su fazla sıçrayınca da suyun belli bir mesafe yükseğinde bulunan daha büyük sodyum parçaları patlasa ya da adamlar tepinince zemin çökse gibi..

Diğer tuzakların da güzel ama büyülü tuzakları pek sevmiyorum. Ben hırsızım, büyüyle ne işim olur? Büyüsüz de çok komik olur, koşuyorsun, koşuyorsun ve karşındaki odanın perspektifi hiç değişmiyor. Smile Bence büyü işini büyücülere bırakmalıyız, hem büyünün olduğu yerde işler karışıyor ve mantık çöküyor. Very Happy

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Slach
    Gölge Ustası

PostPosted: Thu Jun 01, 2006 10:34 am Reply with quoteBack to top

Sodyum parçaları güzel fikir ama ben o kadar güçlü olduklarını tahmin etmiyorum yani zemini çöktürecek kadar. Bana biraz fazla geldi. Birde botların aralarına dalması çok zor iş sıvı olmadığı sürece amasıvı hali 98C derece diye hatırlıyorum.Bşraz daha ayrıntı verirsen daha iyi bir şeye çevirebiliriz. Smile Tuzaklara düşmeyelim Very Happy

Gölge Ustası

PostPosted: Tue Jun 06, 2006 12:53 pm Reply with quoteBack to top

Slach wrote:
    Sodyum parçaları güzel fikir ama ben o kadar güçlü olduklarını tahmin etmiyorum yani zemini çöktürecek kadar. Bana biraz fazla geldi. Birde botların aralarına dalması çok zor iş sıvı olmadığı sürece amasıvı hali 98C derece diye hatırlıyorum.Bşraz daha ayrıntı verirsen daha iyi bir şeye çevirebiliriz. Smile Tuzaklara düşmeyelim Very Happy

Aslında zemini çökerten sodyum olmayacak, sadece sodyum tetikleyici olacak. Yerin çökme sebebi adamların patlamalar yüzünden panikle tepinmeleri ya da küçük patlamaların tetikleyeceği daha büyük patlayıcılar olacak. Daha ayrıntılı yazayım dediğin gibi. Smile

Maceracıların girdiği bir odada yerde çakıl taşı büyüklüğünden toza kadar boyutlarda sodyum parçaları olacak. Hatta tepkime vermeyecek bir sıvıyla çamur kıvamına getirilmeleri daha güzel olur. Daha sonraki odada yerde birkaç santimetre yüksekliğinde su vardır. Buraya girdiklerinde sodyum suyla tepkime verir ve maceracılar da panikler. Buradan sonra çıkacak etki bizim tuzaktan ne beklediğimize göre değişir:

1- Maceracılara zarar vermek: Bu tuzağı bu amaçla yapmak çok gereksiz olur çünkü zarar verme amaçlı çok daha kolay tuzaklar vardır. İlginç özellikleri olan daha pahalı bir tuzakla böyle bir amaca varmaya çalışmak mantıksız olur bence.

2- Maceracıları korkutmak: Böyle bir tuzak için güzel bir amaç olabilir ama maceracıların cesaretlerini sınamıyorsak elimize bir şey geçmez.

Belki tuzağın amacı kimyadan anlayanların geçmesini sağlamak olabilir. Eğer tuzağı hazırlayan kişinin niyeti buysa 1. maddeye uygun sonuçlar koyabilir. Çrneğin daha önce de yazdığım gibi suda tepindikleri zaman sıçrayan suyun daha büyük sodyum parçalarını ıslatması. Ya da bu patırtıda odanın kenarlarındaki yerden yüksek basamaklara koşup orada duran sodyumları da suya dökmeleri.

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

Slach
    Gölge Ustası

PostPosted: Thu Jun 08, 2006 6:18 am Reply with quoteBack to top

Ama Front ufak bir şey atlıyorsun.Very Happy Na elektron verme isteği yüksek olduğundan kolayca tepkimeye girer. Çrneğin havadaki oksijenle tepkime verip oksitlenebilir. Kimyasal bir tepkime olduğundan elementi yapısı bozulur ve (büyük olasılıkla) geç patlar. Hemen de patlayabilir ama bu onun ne kadar havayla temas ettiğine bağlıdır. Büyük parçacıklar er yada geç patlar ama toz halindekiler patlamyacaktır. Onun için pek kullanışlı bir şey değil gibi. Smile Ama benim aklıma Sodyumla yapılacak başka bir şey geldi. Bunu için 2 tane şişeyi iç içe sokmak gerekir. işteki şişenin içinde Sodyum dıştaki şişenin içinde su olucak birisine fırlatığında patlayacak. Tabi burdaki en büyük sorunsa 2 şişeyi iç içe nasıl bulacağımız. Smile

Gölge Ustası

PostPosted: Thu Jun 08, 2006 12:46 pm Reply with quoteBack to top

Kimyayı da hiç sevmem bu yüzden. Very Happy Neyse, sodyum parçalarının botların arasına girme işini maceracılara bırakalım, onlar dağ taş çıkarız diye dişli-çivili botlar giyerler, böylece kolayca yapışır ayaklarının altına. : )

Senin düşündüğün de güzel ama bu bir tuzak olmaktan çok silah olmuş. : ) Yine de işimize yarayabilir. Ben büyüdense simyayı yercih ederim. (Ya da kimyayı.) Hem şişenin içine gemi sokmayı -doğal yöntemlerle- başaranlar varsa iki şişeyi iç içe de yapabilirler herhalde..

Her soylunun leÃ…?inde,
    Hançeri saplı Erober'in.

darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 04, 2006 3:47 pm Reply with quoteBack to top

Firble wrote:
    Sizce ne tür tuzaklar insanları yakalamakta daha çok etkili oluyo.??? Bu konuda hiç bir bilgim yok ama bir gün ihtiyacım olabilir diee sorayım dedim.

büyülü tuzaklar her zaman daha iyi zamanı durdurma tuzağı, patlayan tuzak, deneyim ve ya can çalan tuzaklar, taşa çeviren tuzaklar, teleport tuzağı (rakibi hedeften uzaklaştıran tuzaklar), imprisonment tuzakları (rakibi sadece şansa bala yapılan bir freedom büyüsü kurtarabiliyo),disintregate tuzakları (rakibin büyü resistansı yoksa çok fazla direkt toza dönüşüyo) asit tuzakları (rakibin ne hale geleceğini düşünün) yada otomatik arbale, bıcak kılıç gibi makineli tuzaklar. ama bu tür tuzakları sadece use any item/scroll skilli olan ve yüksek seviyelerde olan hırsızlar kullanabiliyo gerekli eşyaları bulmakta var tabii.(büyü parşomenleri, mekanik aletler vs.) ama daha basit tuzaklarda var ağ tuzağı, ayı kapanı, diken tuzağı gibi daha basit ve büyü gerektirmeyen ve az mekanik gerektiren tuzaklar.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum