Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 24
    Dün: 23
    Toplam: 90353

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1217
    Üye: 0
    Toplam: 1217

FrpWorld.Com :: View topic - Druidler
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Druidler View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: Druidlerle ilgili bir bölüm açılsa güzel olur muydu?

Evet
    61%
     61%  [ 8 ]
    Hayr
    30%
     30%  [ 4 ]
    Ã?nce Druid'in ne olduÄ?unu öÄ?rensem tam süper olacak
    7%
     7%  [ 1 ]
    Total Votes : 13

Author Message
    darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm Reply with quoteBack to top

arkadaşlar Agora bölümünde Druidlerle ilgili birşey adı altında açtığım konuda druidler için hırsız loncası yada Tapınak gibi bir şey açılmasını talep ettim bence bunu bir oylarsak hani isteyenleri görmüş oluruz Tapınak forumu arasından.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 31, 2007 4:35 pm Reply with quoteBack to top

Druidler tam büyücülük kulesine göre bence ama ayrıntıları bilemicem

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Possessed
    Site Ã?izeri

PostPosted: Wed Jan 31, 2007 4:47 pm Reply with quoteBack to top

Druidler pek de buyuculuk kulesine dahil olmaz bence, tapınak daha uygun. Ama druidlerle bir bolum acılırsa da fark etmez bana, yakışır yani Wink

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Wed Jan 31, 2007 5:45 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar Druidler arcane değil divine büyü yaparlar.
    Düşünce tarzları da bir büyücününkinden ziyade rahibinkine benzer. Bir varlığa bağlılık düşünceyi benimseme söz konusudur

şimdiye kadar da tapınak bu görevi üstlenmiştir.

darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 31, 2007 9:38 pm Reply with quoteBack to top

bu hayır diyenlerin var ya ... Very Happy Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 01, 2007 12:27 am Reply with quoteBack to top

açılsın açılsın güzel olur Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 01, 2007 6:02 am Reply with quoteBack to top

rp arşivinden bir başlık, eskiden tapınak bölümünde yer almaktaydı:

http://www.frpworld.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1371

görüldüğü üzere druidlik de divine bi olgudur, dolayısıyla tapınakta yer alabilir.

şimdi bunun dışında nedir istene? ne olacak yeni bölüm açılınca? ben de swashbuckler bölümü açılsın istesem ii olur mu, vs. vs...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 01, 2007 11:31 am Reply with quoteBack to top

Quote:

rp arşivinden bir başlık, eskiden tapınak bölümünde yer almaktaydı:

http://www.frpworld.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1371

görüldüğü üzere druidlik de divine bi olgudur, dolayısıyla tapınakta yer alabilir.

şimdi bunun dışında nedir istene? ne olacak yeni bölüm açılınca? ben de swashbuckler bölümü açılsın istesem ii olur mu, vs. vs...

saçmalamışsın swashbuckler rouge'un bir prestij sınıfıdır, o yüzden zaten swashbuckler'ı hırsızlar loncasında konuşabiliyoruz.

Açılması çok mu zor neden bu kadar tepki verdin anlayamadım, eminim geçerli sebeplerin vardır. (umarım vardır)

Druidlik divine değildir tamamen söylemekten dilimde tüy bitti Druidler şekildeğiştirici ve celpci özelliklerine sahiptirler ve en çok bunları kullanırlar, bu iki tür büyüde divine değil bunu bil.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 01, 2007 11:56 am Reply with quoteBack to top

forumda insanları saçmalamakla itham etmek, daha evvelden örneğini çok gördüğümüz sığ bir düşüncenin tezahürüdür. Kaale dahi almıyorum. Ayrıca swashbuckler, 3.5 ed.de prestij sınıfı değil, normal sınıftır. ve dahi, swashbuckler, rogue değil, daha ziyade fightere yakındır.

her sınıf için bir forum açılması mantıksızdır, böyle bir şeye gerek yoktur. Her sınıf için bir forum açılacak olsa on bin tane forum olur.

Son olarak, Druidler divinedir. Yaptıkları büyüler divine büyülerdir, zaten divine büyü olmasa yapamazlar. druidlerin yaptığı bazı büyülerin arcane spellcasterler tarafından da yapılabiliyor olması bu gerçeği değiştirmez; çünkü o tür büyülerin descriptionlarında, hangi sınıfların kaçıncı seviyesinde yapılabilecekleri yazar. şöyle bir örnek vereyim, iyice anla, bir daha bununla uğraştırma beni:

Ice storm büyüsünü yapabilen bir druid bir de arcane spellcaster düşün. Bu büyünün hem druid için hem de arcane caster için seviyesi aynıdır (4.seviye). Bu demektir ki, 7. seviye bir druid, 7. seviye bir wizard ya da 8.lvl bir sorcerer bu büyüyü yapabilir. Peki, bu durum, bu büyülerin doğasının aynı olduğu anlamına mı gelir? Koca bir hayır! Daha da açık olması için şunu da belirteyim: hem divine hem de arcane casterin scribe scroll feati olduğunu varsayalım. ikisi de bu büyünün scrollarını yazsınlar. Bu durumda arcane casterin yazdığı scrollu druid kullanamaz, aynı şekilde tersi de doğrudur.

şekil değiştirme, animal companion kısmına gelince, bunun arcane olmakla uzaktan yakından alakası yoktur. animal companion bir class abilitydir (paladinin detect evili, roguenin evasionu gibi), shapeshifting ise granted powerdir (clericteki turn undead gibi).

Daha nasıl anlatabilirim bilmiyorum.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 01, 2007 12:53 pm Reply with quoteBack to top

Ağzına sağlık Burock AlkıÅ? Evil Laugh .
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 01, 2007 1:33 pm Reply with quoteBack to top

Yani aslında ben de her sınıf için bir bölüm açılmasını önerenlerdenim.Çünkü öylesi çok daha güzel olur.Daha anlaşılır.Hatta ben ırklara ait bir bölüm olmasını da öneriyorum.Fakat siteye yük olur diye önermeye cesaret edemiyorum.Zaten hayal gibi de duruyor.

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 01, 2007 1:59 pm Reply with quoteBack to top

ehehueh Burock fena etti beni ama sığ düşünmüyorum fakat örnek verirken prestij sınıf kullanman zoruma gitti sonuçta Druidler divine diye bir sınıfın prestiji değilki neden divine büyü yapıyolar o zaman tapınak bunların yeri diyosun, druidler shapechange ve summoning yapıyo diyorum daha ne bunlardamı divine? Heal büyüleri falan divine tamam doğru ama earthenport'tamı divine? Bunları da düşünelim yani.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 01, 2007 2:14 pm Reply with quoteBack to top

güzel kardeşim, sen niye bneim dediklerimi anlamıyorsun?

darkflarer wrote:
    ...örnek verirken prestij sınıf kullanman zoruma gitti...

zoruna gitmesin. swashbuckler 3rd ed.de prestij sınıfıydı, 3,5 ed.de normal sınıf. 1. seviyeden alabilirsin.

darkflarer wrote:
    ...shapechange ve summoning yapıyo diyorum daha ne bunlardamı divine...

önceki msjımda yazdığım gibi, animal companion class abilitydir. Buna summoning diyemezsin, değildir. Summoningde her seferinde farklı bi yaratık çaarırsın, animal companionda ise druidin bir hayvanna kurduğu bağ söz konusudur. İşin doğasını düzgün anla ki, sağlıklı yorum yap. shape change ise granted powerdir. nasıl clericlerin granted poweri turn undead ise druidlerin de budur ve divine kökennidir.

darkflarer wrote:
    ...Heal büyüleri falan divine tamam doğru ama earthenport'tamı divine? Bunları da düşünelim yani.

yazdıım msjlarda sana düşünecek bişiy bırakmamak için her şeyi çok detaylı yazdım aslında. Çünkü bilgilerin doğru olmadığından yaptığın yorumlar da yanlış oluyo. Bak son kez söylüyorum:

DRUID'İN BÇYÇ LİSTESİNE DAHİL OLAN HER BÇYÇ DIVINE BÇYÇDÇR! AKSİ TAKDİRDE DRUID BU BÇYÇYÇ YA-PAA-MAAAAZ!!

hayır, senden umudu kestim de başkaları yannış bilgi edinmesin.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 01, 2007 4:16 pm Reply with quoteBack to top

Hayır efendim swashbucler 2Ede bir Kitti ve herkez alabilirdi ama daha çok hırsızlara(thief) ve ozanlara(bard) yakın gelirdi. Ohhh hazır uyarlama konusunda bir karışıklık olmıuş bunuda kusayım....

Tamam devam edebilirsiniz.

Ha Druid...

Druidler ilahi (Divine) büyüler kullanırlar. Güçlerini ormanlardan alırlar derler ancak mesela bazıları tanrılara taparlar. Arcane druid diye bir prestij sınıfı vardır onların büyüleri her iki türede yapar.

Ha tapınak pardon...

Dragonfly diye bir tapınak vardı zaten RP başlıkları için açılmış ve Tapınak altında da mevcuttu. Druidler için ayrı bir ana başlık açılması bence de saçma olur ama gönül isterdi ki prestijlerde dahil bütün sınıflar açıklansın. Tek sorunu bu sınıfların sayısı millet meclisindeki milletvekillerinde de fazladır ve tam olarak sayılarını bilen varmıdır bilmiyorum. Very Happy

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 01, 2007 4:43 pm Reply with quoteBack to top

Çncelikle bir uyarı ile başlamak istiyorum yazıya daha öncede bu uyarıyı yapmıştım.

Bilgi içerikli olan başlıklarda atacağımız her mesaja dikkat edelim, çünkü bu konuyla ilgili bilgisi olmayan kişileri yanlış bilgilendirebilir yanlış yönlendirebiliriz.

şu meşhur sözümüzüde not düşmek isterim ; "bilmemek değil öğrenmemek ayıptır".

burock' un bahsettiği gibi swashbuckler bir prestige class değil, class 'dır. İsteyenlere kaynak : Dungeons and Dragons - Complete warrior 3.5

Druid' in büyüleri divinedir kaynak : Dungeons and Dragons - Player's hand book 3.5

Son olarak birbirimize karşı daha saygılı olalım, tartışmalarımızı seviyeli yapalım.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum