Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1142
    Üye: 2
    Toplam: 1144

Şu An Bağlı:
    01 : ywyquki
    02 : ibocaju

FrpWorld.Com :: View topic - kadim sanatlarla uğraşan en yetenekli büyücü kim?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

kadim sanatlarla uğraşan en yetenekli büyücü kim? View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    Anchorite
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 10, 2007 9:34 am Reply with quoteBack to top

Lupus_Nigra'ya katılıyorum. Eskiden düşmanlarının söylediği, şimdi yarı resmi ünvanıyla;

"Simbul, the witch-queen"

Abla süper, süper. CR çok zaten ama kanımca en güçlü olması, gücünü göstermesinden. Çyle çalışıp zaman öldürmüyor, veya aman yönetimle uğraşayım falan. Yada düşman geliyormuş, gitsin adamlarım ilgilensin yok adventurer grubu göndereyim.. Kendi bizzat gidiyor. Sürekli bir yerlerde bir şey yapıyor o yüzden. Savaşlarda genellikle örnek olsun diye düşmanlarını gereğinden fazla bir güçle falan öldürüyor. Zaten kullandığı isimde yanılmıyorsam eski bir tanrı ismi. Yav, Red Wizardlar bile ismini küfürlerde kullanmaya çekiniyorlar, gelecek diye. Heh..

Sadece erkek arkadaş seçimi biraz hava kaybettiriyor. FR jet sosyetesini yakından takip etmiyorum ama uzun zamandır Elmisterla beraberler galiba. Smile

Edit: Ufak eklemeler, imla...

Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    Lupus Nigra
    Kullanıcı
    Kullanıcı

Location: Four Corner Square No:4 Old City/Silvermoon-SILVER MARCHES

PostPosted: Wed Jan 10, 2007 5:01 pm Reply with quoteBack to top

Bildiğim kadarıyla Simbul ismi onun ülkesinde 'Çlkesini savaşarak koruyan büyücü' anlamına gelen eski bir kelime.

Bir de Simbul eskiden oldukça agresif bir zatmış Smile Güçlerini pervazısca ve insafsızca kullanırken kendini kaybedip bir tür Rage'e giriyormuş. El abimiz Simbul'u bu ragelerden kurtarıp bir bakıma tekrar insan yapmış. O yüzden Elminister'a aşık olduğu söyleniyor.

Gerçekten de yerinde duraramamak gibi bir sorunu var ablamızın... Bir bakıyorsun "Thay Büyücüleri ve Yeni Pasisfisizm Akımları" diye bir konferansta... Bir bakıyorsun Shadow Plane'e gidip Nethril büyülerini inceliyor Smile

entreri2
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 13, 2007 11:13 am Reply with quoteBack to top

Dediklerinizin coğu doğru olabilir ancak ...Buraya medivh gibi bir büyücünün yazılmaması beni oldukça şaşırttı Confused Bence Medivh de en az Raistlin kadar güçlü Elminister kadar cevik:D

Bence Sıralama söyle olurdu

1-Medivh
    2-Raistlin
    3-Elminister Plotting
    Back to top View user's profileSend private message
    darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jan 13, 2007 7:35 pm Reply with quoteBack to top

entreri2 wrote:
    Dediklerinizin coğu doğru olabilir ancak ...Buraya medivh gibi bir büyücünün yazılmaması beni oldukça şaşırttı Confused Bence Medivh de en az Raistlin kadar güçlü Elminister kadar cevik:D

1-Medivh
    2-Raistlin
    3-Elminister Plotting

Elminister sonunculuğu hak edecek bir büyücü değil bu arada Medivh konusuna gelirsek ona bakarsan Irenicus gibi çok güçlü bir büyücüyüde kimse yazmamış adam ruh özleri falan işlerine girdi memphitleri kullanıp elektiriği kullandı ondan sonrada acayip acayip golemlerden oluşan bir sürü yaptı ayrıca çok güçlü bir conjurer ama takan yok adamı, Abdel gibi birine bile etmediğini bırakmadı düşün artık gücünü onun gerçi Abdel sonra tatmin etti onu ama olsun çok kayıp verdiler o yolda.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jan 14, 2007 12:46 pm Reply with quoteBack to top

darkflarer wrote:
    entreri2 wrote:

1-Medivh
    2-Raistlin
    3-Elminister Plotting

Elminister sonunculuğu hak edecek bir büyücü değil bu arada Medivh konusuna gelirsek ona bakarsan Irenicus gibi çok güçlü bir büyücüyüde kimse yazmamış adam ruh özleri falan işlerine girdi memphitleri kullanıp elektiriği kullandı ondan sonrada acayip acayip golemlerden oluşan bir sürü yaptı ayrıca çok güçlü bir conjurer ama takan yok adamı, Abdel gibi birine bile etmediğini bırakmadı düşün artık gücünü onun gerçi Abdel sonra tatmin etti onu ama olsun çok kayıp verdiler o yolda.

Ya aslına bakarsan ben bu sıralamayı öylesine yaptım diyebilirm..Ama okduklarımın hiç birisinde Medivh yok bu gerçten ilginç.Sitede ya fazla war okuyan yok yada medivh'i takan yok Confused
    aransayes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jan 14, 2007 1:02 pm Reply with quoteBack to top

Medivh takan olmaz olur mu ya. Ama bence Medivh warcraft ın gölgesinden çıkarsa çok ünlü bir büyücü olabilir. Yoksa onun diğerlerinden eksiği yok. Çzellikle annesinin nasıl bir büyücü olduğu belli. Wink

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    DeMRaN
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 16, 2007 1:10 am Reply with quoteBack to top

darkflarer wrote:
    entreri2 wrote:

1-Medivh
    2-Raistlin
    3-Elminister Plotting

Elminster sonunculukta değil ki 3.lükte sadece Smile Farklı settinglerde oldukları için karşılaştırmak doğru olmaz. Sonuç olarak benimde 7 sene oynadığımız bir oyunda ki karakterim hepsini siler süpürür ama dünyalar, xp gain, itemlar herşey farklı sonuçta ondan karşılaştırmakta bir yere kadar olabilir.
    Bu arada açıkçası Medivh'i hatırlamıyorum ya eskiden karşılaştım yada hiç görmedim biraz açıklayabilirseniz tanıtabilirseniz sevinirm...

<div align="center">Nindyn vel'uss kyorl nind ratha thalra elghinn dal lil alust... <br>Those who watch their backs meet death from the front... </div><br><strong><em><div align="right"><strong><em>Tharivol Amakiir the Dark Elf Mystics Master</em>
    Back to top View user's profileSend private messageMSN MessengerICQ Number
    aransayes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 16, 2007 1:16 am Reply with quoteBack to top

Medivh Warcraft dünyasından bir karakter. Daha doğrusu en korkulan başbüyücüsü. İblislerin ve ejderhaların dahi korktukları ve saygı duydukları tek büyücü. Fakat annesi ona hamileyken en güçlü iblisle savaşıyor ve yeniyor. Fakat beklemediği şekilde iblisin ruhu Medivh i ele geçiriyor. Zaten Orklara boyut kapısını açanda yine delirmiş olan Medivh. En iyi arkadaşı onu öldürdükten uzun bir zaman sonra tekrar diyarda yürümeye başlıyor fakat bu sefer gerçektende kaderin ona biçtiği rol olan Son Bekçi olarak. Warcraft dünyasında tüm ırkların kaderine yön veren bir büyücü.
    Biraz karşık oldu sanırım. kusura bakmazsın artık.

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    Ereshin
    BaÅ?büyücü

PostPosted: Tue Feb 20, 2007 4:10 am Reply with quoteBack to top

daha önce cevap verdimmi hatırlamıyorum ama şimdi veriyorum raistlin veya macros tabikarşılaştırmak imkansız

Süresiz BanlanmıÅ?tır

PostPosted: Mon Feb 26, 2007 11:43 am Reply with quoteBack to top

Bu topicin tamamını okumadım ama pek çok yazıya göz attım.
    Raistlin Majere için DM torpili, Caramon'dan hep destek aldı gibi eleştirilerde bulunulmuş.

Fakat bilinmesi gereken birkaç şey var. Büyük güce kavuşmak fedakarlık ister. Hırs ve azim ister. Sanata koşulsuz sadakat ister. Ve daha aklıma gelmeyen onca kafiyeli sözcük Smile Bunları içinde barındıran bir tek karakter var. Oda ''Raistlin Majere''. Hangi karakter hayatı doğduğu günden itibaren hastalıklıydı? O güçsüz zayıf ve narindi. Hayata zaten 1-0 yenik başladı.

Büyüdükçe Bu zayıflığı arkadaşları ile arasındaki bağa da yansıdı. Zayıf ve çelimsiz olduğu için hor görüldü, soyutlandı. Erkeklerin güçlü olması gerektiği bi devirde o pamuk ipliğine bağlı yaşıyordu. Evet kabul ediorum. Raistlin DM opsiyondur. Ama Raistlinin Alehinde bi opsiyon.

Bu acınası hayatta ona yapılan tek iyi yeşi Ablası kitiara yapmıştır. Büyücülük eğitimi almasını isteyerek.

Bu kadar dezavantaj yetmiyormuş gibi birde sınavda fistandantilusun ciğerlerini parçalayan dokunuşu. Eminim bir şempanzeyle bile avgaya tutuşsa yenilirdi artık.

Bunca hasarın ardından ona bahşedilen tek şey magius'un asası. Staff of magi den bi farkı yoktu ki. Birde kantaşını taşıdı hayatı boyunca. Diğer diyarların karakterleri gibi donuna kadar magical item'la donatılmamıştı o. O üzerindeki tılsımlara değil. Büyüsüne güveniyodu. İşte önemli olan da bu.

Büyü yapmaya yeni başlayan bi adama da staff of magiyi versen Raistlinden farklı şekilde kullanamaz (Her özelliğini bildiğini farzedersek.)

En azından o Tanrılarda aşna fişne edip, Divine Bufflarla ve artifactlerle donatılmayan, hırsızlık ve silah kullanma becerisi edinmeyen (pure mage), özünde büyüyü kullanan ve ona en çok bağımlı tek insandır.
    Yani benim idolüm Raistlin Majere OK

Biraz uzun oldu ama malesef gerçekler bunlar Melek görünümlü Å?eytan

BaÅ?büyücü

PostPosted: Tue Feb 27, 2007 9:45 am Reply with quoteBack to top

Marveloth wrote:
    Bu topicin tamamını okumadım ama pek çok yazıya göz attım.
    Raistlin Majere için DM torpili, Caramon'dan hep destek aldı gibi eleştirilerde bulunulmuş.

Fakat bilinmesi gereken birkaç şey var. Büyük güce kavuşmak fedakarlık ister. Hırs ve azim ister. Sanata koşulsuz sadakat ister. Ve daha aklıma gelmeyen onca kafiyeli sözcük Smile Bunları içinde barındıran bir tek karakter var. Oda ''Raistlin Majere''. Hangi karakter hayatı doğduğu günden itibaren hastalıklıydı? O güçsüz zayıf ve narindi. Hayata zaten 1-0 yenik başladı.

Büyüdükçe Bu zayıflığı arkadaşları ile arasındaki bağa da yansıdı. Zayıf ve çelimsiz olduğu için hor görüldü, soyutlandı. Erkeklerin güçlü olması gerektiği bi devirde o pamuk ipliğine bağlı yaşıyordu. Evet kabul ediorum. Raistlin DM opsiyondur. Ama Raistlinin Alehinde bi opsiyon.

Bu acınası hayatta ona yapılan tek iyi yeşi Ablası kitiara yapmıştır. Büyücülük eğitimi almasını isteyerek.

Bu kadar dezavantaj yetmiyormuş gibi birde sınavda fistandantilusun ciğerlerini parçalayan dokunuşu. Eminim bir şempanzeyle bile avgaya tutuşsa yenilirdi artık.

Bunca hasarın ardından ona bahşedilen tek şey magius'un asası. Staff of magi den bi farkı yoktu ki. Birde kantaşını taşıdı hayatı boyunca. Diğer diyarların karakterleri gibi donuna kadar magical item'la donatılmamıştı o. O üzerindeki tılsımlara değil. Büyüsüne güveniyodu. İşte önemli olan da bu.

Büyü yapmaya yeni başlayan bi adama da staff of magiyi versen Raistlinden farklı şekilde kullanamaz (Her özelliğini bildiğini farzedersek.)

En azından o Tanrılarda aşna fişne edip, Divine Bufflarla ve artifactlerle donatılmayan, hırsızlık ve silah kullanma becerisi edinmeyen (pure mage), özünde büyüyü kullanan ve ona en çok bağımlı tek insandır.
    Yani benim idolüm Raistlin Majere OK

Biraz uzun oldu ama malesef gerçekler bunlar Melek görünümlü Å?eytan

Wow gerçekten güzel açıklama AlkıÅ? Ama artık bu başlığa da kilit vurmanın zamanı geldi.

Başbüyücünün elinde az önce orada olmadığını herkesin gördüğü bir obsidiyen kilit belirdi. Handakilerin şaşkın ve üzgün bakışları arasında cüppesini savurarak dönen başbüyücü

"Bu konuda söylenecek tüm kelâmlar edildi. Yönetim adına burayı terketmenizi taleb ediyorum"

Herkes handan çıktıktan sonra asma kilidi hanın kapısına vurarak geldiği gibi bir anda ortalardan kayboldu...

Ä°nsan labirentte, içgüdülerini ince, keskin bir uç gibi bilemelidir, neredeyse bir hançerin, bir kılıcın aÄ?zı kadar keskin, çünkü içgüdüler de hayatta kalmak için kullanılan silahlardır ve sık sık en az çelik kadar faydalı olduklar
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum