Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 6
    Dün: 8
    Toplam: 34245

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 218
    Üye: 1
    Toplam: 219

Şu An Bağlı:
    01 : Lord_feanor

FrpWorld.Com :: View topic - Zülfikar'ın Hükmü ve Erbain Fırtınası...
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Zülfikar'ın Hükmü ve Erbain Fırtınası... View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    chosen
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Mar 01, 2007 2:15 pm Reply with quoteBack to top

Yazar: Saygın Ersin

Yayınevi: KaraKutu

Kitaplar: Zülfikar'ın Hükmü
    Erbain Fırtınası

Zülfikar'ın Hükmü Tanıtım Yazısı:

"Yeryüzünde kökleri cennetten ya da cehennemden sayısız söz dolaşır. Kudretleri türlüdür. Lakin bilirler ya da bilmezler ki, söz sırası o en güçlü olana geldiğinde, geri kalanları susacak ve sönecektir. O söz Zülfikar'ın sözüdür! Hüküm Zülfikar'dır... Lokman Hekim yedi kartal beslermiş, ömrü yedi kartalın ömrü kadarmış. Bir gün, şer gözüne görünmüş Lokman'ın. Kan çağıldayan nehirler görmüş, kor olan şehirler, orak olup insan hasadına çıkan kara vicdanlı katiller. Sonunda Meleklerin Sanatı'nı taşıyan yedi genç bulmuş. Toprağın hikmetini, ateşin kerametini, suyun bilgeliğini ve havanın alimliğini anlatmış onlara. Sonra, Lokman Hekim Ocağı'nın yedi kartalı, öyle bir çökmüş ki karanlığın üstüne şerrin efendileri ecellerinin nereden geldiğini bile anlayamamış."

Erbain Fırıtınası Tanıtım Yazısı

“12. Daire; Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı doğaüstü olaylarla ilgilenen bir birim; ve gizem dolu bir dünyaya dalan iki asker... Yüzyıllardır kötülükle savaşan Lokman Hekim’in Yedi Kartal’ı ve yedi büyücü... Çlümsüzlük iksiri peşindeki tarikatlar... İstanbul’u mesken tutan vampirler ve durmak bilmeyen bir savaş. Yedi Kartal Efsanesi devam ediyor...
    Zülfikar’ın hükmünden midir bilinmez, bu erbainde fırtına felakete savurmuştu rüzgarını. Behruz Usta, çağları okşamış elleriyle kılıcını son savaşına doğru sıyırmıştı. Karlı, küçük bir düzlüğün üzerindeydi ve kara sırtlanlar çevirmişti etrafını; ardı uçurumdu. Sağ kolunda, çok çok yarım fersah ötesinde evlatları Niran, İdris, Salih, Bengi, İlyas ve Elif, gökyüzünden yağan ve gökyüzü gibi zift renginde okların altında inim inim inliyorlardı... Çlümü düşlemişti, ölümü özlemişti ama böylesini değil. Çlmeden leş olmayı değil! Kılıcını sürüyerek geriledi. Derin bir soluk aldı. Hava; toprak kokuyordu, evi, ocağı, evlatları kokuyordu. Tıpkı özlediği ve özleyeceği gibi kokuyordu. “Böyle değil...” diye fısıldadı, “Böyle değil...”

şimdi kendi görüşlerime geçersem. Kitap günümüz dünyasında geçiyor. Ama geçmişten parçalar daima var. Zaten kahramanlarımızın bazıları da tarihin ta kendisi. şimdiye kadar okuduğum en iyi Türk fantastik seri. Gerek konusu gerek konunun işlenişi ile diğer basit kitaplardan ayrılıyor. eğer daha iyi bir yayınevinden çıksaydı (iyi derken bence KaraKutu'da çok güzel kitaplar basıyor ama tanıtım konusunda çok eksiği var) en çok satanlar listesinden uzun süre inmezdi. Fazla spoiler vermek istemiyorum ama izleyin , tadın derim başka da bişey demem...

(bu kitabı bana tavsiye eden Tristran kardeşe de ayrıca sevgiler saygılar)

tanıtım ve saygılarımla...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Mar 04, 2007 6:27 pm Reply with quoteBack to top

güzel bir kitap, tavsiye ederim.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jul 22, 2007 12:41 am Reply with quoteBack to top

Zülfikâr'ın Hükmü ve Erbain Fırtınası, Türk fantastik edebiyatı için umut veren, kurgusu her yönüyle oturmuş, karakterleri sağlam, soluksuz okunacak kitaplar. Saygın Ersin'in hikâye anlatma konusundaki gücü ise tartışılmaz. Zülfikâr'ın Hükmü'nün müthiş bir girişi var zaten.

Yedi Kartal Efsanesi'nin bu iki kitabını okumayanlar, çok şey kaybettiklerini bilsinler.

Saygın Ersin'in Emekli Polisler Lokali isimli polisye öykülerden oluşan kısa öykü kitabı da çıktı. Polisiyede de gayet iyi Saygın Ersin.

Erbain Fırtınası'nın devamı niteliğindeki Ateş ve Bedel'i (sanırsam ismi buydu) yazdığını duymuşyum. Kısa zamanda çıkar umarım...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 14, 2007 4:57 pm Reply with quoteBack to top

Kadim Gülteki'nin ''Hayalet Aşk'' ını da tavsiye ederim sana Arkenon Smile
    Back to top View user's profileSend private message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Dec 14, 2007 6:22 pm Reply with quoteBack to top

Bunları acaba nerden bulabiliriz? Ben türk fantazi edebiyatından sadece "Kuzey Kıtalar Efsaneleri: Ozanın şarkısı" isimli Göktuğ Canbaba'nın kitabını bulabildim...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 14, 2007 6:35 pm Reply with quoteBack to top

Ben internetten getirtmiştim. O şekilde rahatça temin edilebilir.

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 7:03 pm Reply with quoteBack to top

Yerli fantastik edebiyata destek için almıştım önce kitabı. Geçende okumaya başladım. önce destansı anlatımın beni epey etkilediğini söyleyebilirim. Masallardan dede korkut hikayelerinden alışık olduğumuz şekilde anlatılıyor.yalın gibi görünüyor ama bazen olayları bütün şahşahasıyla verebiliyor.

"Sonra, Lokman Hekim Ocağı'nın yedi kartalı, öyle bir çökmüş ki karanlığın üstüne şerrin efendileri ecellerinin nereden geldiğini bile anlayamamış"

mesela bu cümle beni en çok etkileyenlerden birisi oldu.

Daha sonra romanı okumaya başladığınızda olayları anlamanız için yabancı biri gibi düşünmenize gerek kalmıyor. Yani kitabın çeviri değil de birebir Türkçe yazıldığı her halinden belli. Espriler olaylar düşünceler hepimizin kolaylıkla anlayacağı türden.

Henüz bitirmedim ama bitirmem uzun sürmez gibi geliyor. Gerçekten tebrik ediyorum.

Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Fri Dec 21, 2007 12:00 am Reply with quoteBack to top

Dediğim gibi bitirmem uzun sürmedi. Yaklaşık bir yarım saat önce ilk kitabın son sayfasını okudum.

Gerçekten Yerli fantastik edebiyat adına baya umutlandım. Kurgusuyla anlatımıyla farklılığıyla gerçekten başarılı bi eser olmuş bence...

Bazı yerlerde biraz daha gizemci olabileceğini düşündüm sadece. İnsanı şaşırtacak heyecana düşürecek birçok kurgu var ama bir şekilde okuyucunun mecvut durumdan ya da karakterler için gizem olan birçok şeyden önceden haberdar olması sağlanmış. Bunları karakterlerle beraber çözümlemek belki daha eğlenceli olaiblirdi diye düşündüm. Ama bu haliyle bile içinde okuyucuyu tatmin edecek akdar gizem var. İkinci kitabı almak için pek beklemeyeceğim sanırım =)

lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 07, 2008 7:33 am Reply with quoteBack to top

Zülfikar ne yaw? Keşke daha fantastik bir isim koysaymış, ben onu okurken rahat duramam ki, bir laf takar dururum, tekerleme bile çıkar, ama yine de Türk fantezi edebiyat'ı için iyi bir gelişme.
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Thu Feb 07, 2008 10:00 am Reply with quoteBack to top

Zülfikar sokaktan geçen zülfikar isimli bir amcanın adı değil. Hz. Ali'nin kılıcının adı. Yani dalgeçilecek pek bir durum yok aslında. Bir yerli fantastik kurgu için son derece fantastik bir sim ne yalan söyleyeyim ismi çekici gelmişti okumamda etkisi olmuşt Erbain fırtınasını geçende bitirdim.

Daha tutarlı olabilecek birkaç nokta dışında çok hoş bir kitap. Okumaya başlayınca zaten gerisi otomatik geliyor merak ediyor insan gerçkten sürükleyici...

lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 08, 2008 8:44 am Reply with quoteBack to top

açıkçası zülfikar'ın kılıç olduğundan haberim yoktu, dini konularla pek ilgilenmem ben.

kitabı alamadım daha ben, heryerde satılıyor dimi?
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Fri Feb 08, 2008 12:21 pm Reply with quoteBack to top

Sanırım o konu biraz problemli Smile her yerde satılmıyor bulmak için epey efor sarfettim özellikle ilinci kitabı. Tavsiyem d&r gibi büyük yerlerin büyük mağazalarına gidin. Fantanstik kurgu reonunda bulamazsanız da kasadan katolog araması yapmalarını isteyin. Ankarada bu şekilde buldum.

Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Fri Feb 08, 2008 12:42 pm Reply with quoteBack to top

Bu arada zülfikar ismi sanırım fantastik dünyalarda da yer alan bi isim. Çrnek vereyim:

Eğer duyduğum yanlış değilse blizzard'ınkendi diablo serverında bulabileceğiniz ve iblisler karşı en kuvvetli kılıç züflikarmış. Yani öyle bir kılıç düşüyormuş. ilginç geldi =)

Yani tek efsane kılıç excalibur değil dünyada.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum