Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1744
    Üye: 1
    Toplam: 1745

Şu An Bağlı:
    01 : robert989

FrpWorld.Com :: View topic - "Abyse" ve "Buffy"
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

"Abyse" ve "Buffy" View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Mark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 9:24 pm Reply with quoteBack to top

Bana Abyse de, kaç kat olduğunu? Bilinen katların yöneticilerini yada tanrıça tanrı ne deniliyorsa söyler misiniz?
    Abyse den, şu ana kadar geri dönebilen kaç kişi olmuştur?
    Bana Devil ve Demon un farkını açıklar mısınız? Ve bunların neden Abyse de savaştıklarını sonsuza kadar mı sürecek bu savaşları? Ve nedeni nedir?
    Bir kata egemen olmak için , yapılan savaşları da hikaye olarak anlatır sanız zevkle okurum.

sevgiler.

Buffy the vampire slayer deki, buffy nin kız kardeşi(the key), Dawn ni anlatır mısınız?
    Çünkü bu anahtar, Abyse in tüm kapılarını açıyor. Unutulmuş diyarlar ile bağlantılı değil, biliyorum.
    Back to top View user's profileSend private message
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 31, 2007 4:33 pm Reply with quoteBack to top

Mark sorun gerçektende çok geniş kapsamlı. Bu soruları uzun uzun cevaplamaya çalışmak isterdim fakat bunlar çok çok çok uzun sayfalar sürer. Bir kaç sorun için kısa bilgilendirmeler vereyim ve direk seni kaynağa yönlendireyim. Abyss 'i demon lord lar yönetir. Bu lordlar inanılmaz güçlüdür (her biri Chaotic Evil 'dır). Tanrı değillerdir fakat bunların herbirinin domain ve portfolioları vardır çok çok çok uzun yıllardır yaşamaktadırlar birbirleri ile Devil lar ile Celestial lar ile sürekli bir mücadele halindedirler. Birde Demon lar ve Devil lar arasında milyonlarca yıldır sürmekte olan "Blood War" adında efsaneleşmiş bir savaş vardır, gelenek haline gelmiş bir savaştır bu savaşın amacına bir netlik getirmek oldukça güçtür ama bir gerçek vardır ki bu savaş bir dengedir.

Abyss 'in 5 tane demon lord' u vardır. Bunlar : Demogorgon, Graz' zt, Juiblex, Orcus, Yeenoghu. Herbirinin ayrı yönetim hükümdarlık alanı vardır.

Daha fazla bilgi için ise seni yönlendireceğim kaynak ---> Dungeons and dragons : Book of Vile Darkness.

Hikaye kısmı ise dediğim gibi çok çok geniş kapsamlı burada anlatmak için çok zor. Çok uzun olan hikayeler var bunları "planescape" kaynaklarında bulabilirsin ama bütün hikayelere ulaşmak oldukça zor.

Buffy the vampire slayer ile ilgili soruna gelince bu konuya vakıf bir insan olduğum söylenemez, Buffy the vampire slayer' ın pek fazla bölümünü izlemedim. Fakat şunu söyleyebilirim bu bağlamda benim bahsettiğim Abyss 'in o dizi ile bir alakası yok ve verdiğim kaynaktada Buffy ile ilgili hiç bir şey bulamazsın benim adını yazdığım kitap dnd kitaplarındandır fakat Buffy the vampire slayer' a gelene kadar sorduğun soruların cevapların büyük bir kısmını o kitapta bulabilirsin.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 31, 2007 5:58 pm Reply with quoteBack to top

Buffy'nin kendi sistemi ve kitapları var diye biliyorum...

Hisset yaÅ?amak için olan savaÅ?ını, böylece elde edersin o sonsuz anlamı...
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailICQ Number
    Phantom
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 31, 2007 8:51 pm Reply with quoteBack to top

Vallaha Mark şimdi soruna cevap vereceğime direkt Fiendish Codex ve Book of vile Darkness ıda buraya koysam olur yani Very Happy .Abyssin 666 katı vardır.5 tane demon lord yoktur bu arada tonlarca demon lord vardır.Fakat bunlarda sadece söylenceden ibarettir.Abyss gibi sonsuz kaosun ve kötülüğün yuvasında direkt şu şöyledir bu böyledir diye söylemek yanlış olur bence.Blood Wara gelirsek o apayrı bi olay Very Happy .Dediğim gibi dediğim kitapları okursan sorularına daha iyi cevaplar alırsın.Ama genede konuşmak istersen pm at msni yollayayım sana bilgim dahilindekileri anlatayım sana.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Wed Jan 31, 2007 9:51 pm Reply with quoteBack to top

Çncelikle Abyss'in bilinen 666 katı vardır ama sonsuz olduğu söylemceler arasındadır. 5 tane Demon lord yoktur bunlar sadece isimleri bilinen lordlardır. Yani bu noktada birazcık fantaziye açık ve DM'e bırakılmıştır.
    Buffy dediğin slayer hatunun bunlarla hiçbir alakası yoktur sadece benzer konu işlenmiştir ve orda bahsedilen abyss kısaca cehennemdir diziyi izlemeni tavsiye ederim.
    Bunun dışında bu tarz şeylere merak sardıysan abyss yerine Nine hells i araştır daha zevkli ve anlaşılabilir.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 31, 2007 10:46 pm Reply with quoteBack to top

Buffy dizisinin fanıyım, buffy den bahsetmiyorum zaten Dawn dan bahsediyorum. Diziyi izlemesi gereken sensin. Dawn, anahtar dır. Cehennem boyutlarından birinin Tanrıçası Glory nin, aradığı şey de budur. Anahtar ile boyutları açmak ister.

Bana buffy yi izle deme sakın.
    Back to top View user's profileSend private message
    Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Thu Feb 01, 2007 10:57 am Reply with quoteBack to top

Buffy izleyi kötü anlamda kullanmadım hemen savunmaya geçmeyin ayrıca bende izledim buffyi. Ancak DnD ile karşılaştırılınca saçmalık ötesi kalıyor sadedce.
    Diziyi dikkatli izlediysen ki zaten yazmışsın Dawn cehennemdeki tüm kapıları açıyor. Kilitli olanları serbest bırakıyor+ serbest olanları kitleyebiliyor ama kullanmasını bilmek gerekiyor. Ayrıca belli bir noktadan sonra önemini kaybediyor.
    Dawn hakkında spesific birşey sormamışsın ayrıca sorsan bile sana cevabım dizide bunların cevaplarının kısmen olduğudur. Sözlerimde hiçbir iğneleme yada dürtükleme yoktur yanlış anlaşılmasın Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 01, 2007 12:28 pm Reply with quoteBack to top

Mark senin bu sorun vallaha üniversite bitirme tezi gibi olmuş. Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Yener
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 01, 2007 4:04 pm Reply with quoteBack to top

Evet Abyss 'in beş demon lord 'u vardır demem yanlış oldu, saydıklarım dragonfire 'ın da dediği gibi adları bilinenler ve en güçlülerinden.

Mark bence Buffy 'ye bağladığın sorunu dnd ile bağlantılı bir şekildemi sordun yoksa sadece bu diziye bağlı olaylar çerçevesinde mi sorduğun konusunda netlik getirirsen, soruna daha iyi bir cevap alabilirsin diye düşünüyorum.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Feb 05, 2007 11:07 am Reply with quoteBack to top

Mark sorununun esas temeli terminolojik. Abyss, isim olarak çukur-uçurum-cehennem çukuru demektir. Pek çok fantazyada yada hikayede Abyss teması işlenir ancak hepsi birbiri ile bağantılı değildir. Tıpkı Yüzüklerin Efendisi elfleri ile Unutulmuş Diyarlar elflerinin bir bağlantısı olmadığı gibi...

Bu yüzden üstünde durmaya pek gerek yok.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Mar 06, 2007 2:29 am Reply with quoteBack to top

bizim dünyamzda abys sözlüktenki anlamı gibi kocaman bi çukur, içnden demonlar çıkıyo. Tavsiye ederim çok korkunç!! Evil or Very Mad
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Lixer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Mar 06, 2007 10:00 am Reply with quoteBack to top

Sen de Darkflarer gibi siteden ayrılanlardan birinin yan accountusun. Anlamadığımı sanma çocuk

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Mar 07, 2007 2:16 pm Reply with quoteBack to top

ben mi? Surprised

tabi bn darkflarer sen yannis bilyion!! Allam ya!
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum