Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 9
    Dün: 23
    Toplam: 90338

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1583
    Üye: 0
    Toplam: 1583

FrpWorld.Com :: View topic - Panın Flüdü Yeniden ( RP Ekranı )
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Panın Flüdü Yeniden ( RP Ekranı ) View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 27, 2007 9:51 pm Reply with quoteBack to top

Günlük 13 - Devam 2

Ozan Solaron söylerken susuyorsun. Eline alıp flüdü, biraz doğaçlama yapıyorsun. Çok
    güzel bir şiir okuyor. Ama burnun havada Batı. Kendi düşüncelerini, kendine ispat etmeye
    çalışmak senin için çok acınası. Ama şimdi bunları düşünmenin zamanı değil öyle değil mi?
    şimdi şarkı söyleme zamanı. Solaron sonunu getirirken sen flütten ağzını çekiyor ve tekrar
    söylemeye başlıyorsun. İyice şiddetlenmiş yağmuru umursamadan, hatta ondan ilham
    alarak.

Yıkasan beni, evet yağmurla
    Her bir damlanla götürsen beni

Ve rüzgara inat, evet rüzgara
    Her nefesinle, uçursan beni

Düşürsen beni, hayır düşlesen
    Gözündeki çapaklar, sebebi olsam

Ve sakınsan benden, hayır saklasan
    Bir oyun gibi, aranıp dursam.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Feb 28, 2007 7:11 pm Reply with quoteBack to top

şarkı sözleri ve fırtına.... İçkilere hiç ihtiyaç kalmamıştı. Elimni fırtınanın kulakları sağır eden gürültüsüne saklanarak tahtaları yerlerinden çıkardı. Artık bir arabanın tek bir arabanın çıkması için gerekli açıklık vardı.

Herimes nerede ise bayılıyor gibiydi. Elimni onu zorlukla arabaya taşıdı. Kolu kesilen çocuk da arabadaydı. Kafilenin diğer üyeleri ise bir yerlere saklanıyor gibiydi. Elimni arabayı çıkışın hemen önüne hayvanlarla birlikte sürükledikten sonra önce Batı'nın ve Solaron'un ARABA diye bağırdı askerleri umursamadan parmağı ile arabanın olduğu yeri gösterdi. ÇIKMAYA HAZIR. ALACAKLARINIZI ALIN VE AYRILALIM. Sonra hızla arabaya yürümeye başladı.

RP DIşI: Arkadaşlar hiçbir şey almıyorsanız sadece arabaya bindiğinizi belirtin. Ancak kimbilir belki yanınıza almak istedikleriniz de olabilir di mi? : ) ) ) )

Back to top View user's profileSend private message
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Mar 01, 2007 2:45 pm Reply with quoteBack to top

Günlük 13 - Devam 3

şarkı henüz bitmemişti. Bunun sana verdiği moral bozukluluğu ile arabaya doğru
    koşuşturuyorsun. Hiç bir şeyi umursamadan... Yağan yağmur ve 5 metre yakınına
    çarpıp seni uzağa fırlatmış bir yıldırım bile umrunda değil. Kolundaki ağrı, ağzından
    akan kan yıkanıyor yağmurla.

Arabaya atlıyorsun. Başarmış olman önemli değil. Geride kalanlar önemli değil. Senin
    için o anda önemli olan tek bir şey var.

şarkı henüz bitmemişti...

Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Mar 05, 2007 7:06 pm Reply with quoteBack to top

Elimni bir daha geriye baktı. şarkı söyleyen ozanlardan biri gelmemişti. Arabadan atlayıp yağmur altında koşarak Solaron'u yakasından tuttu ve arabaya sürükledi. Solaron un tüm eşyaları Herimes in arabasında kalmıştı. Oysa şimdi Elimni nin arabasındalardı. Genç rahibe arabayı sürdü. Böylece grubun tüm eşyaları ve onlarla beraber yola çıkmış Ozan Edmond ile Ozan Novel de geride kaldı.

Araba kente tırmanan tepenin üzerinde hızla ilerliyordu. Genç rahibe birden önüne çıkan arabayı son anda fark etti. Yine de atlara hakim olarak arabayı durdurmayı başardı.

Mavi urba, sakalları ile Doğulu olduğunu belli eden arabanın sürücüsü şaşkınlık içinde haykırdı. Arabalar çarpışmaktan son anda kurtulduğunda sakinleşmek için bir sürenin geçmesi gerekti.

Nihayet biraz sakinleştiğinde grubu inceledi. OZANA BENZİYORSUNUZ dedi gür ve yüksek bir sesle. BENİM GELDİğİM YERDE DE BİRİLERİNE KIZIP SONRA KAÇAN OZANLAR ÇOKTUR. Sonra yüksek sesle güldü.

Grup üyeleri 35 40 yaşlarındaki adamın adamın yağmuru umursamadığını fark etti. Adamın üzerindeki mavi urba onun ıslanmasını engelliyordu. Aynı urbadan arabanın arkasındaki 25 yaşlarındaki çocukta da olduğunu fark ettiler. Arabanın üzerinde urba ile aynı renkteki kumaşla kaplanmış ürünler vardı. Bu adam muhtemelen bir tüccardı.

BEN VRİSTE dedi adam. VANLIYIM. şU DOğUDAKİ URARTUNUN BAşKENTİ. Sonra küçümser gibi gülümseyerek ekledi. FRİGLERİN ÇOğU DÇNYADA SADECE GORDEON VAR SANIYO DA.... Sonra bu kadar açıklamanın yettiğine karar verdi. NEYSE İşTE OZANLARI SEVERİM. ONLARA KIZANLAR DA GENELDE AHMAKTIRLAR. SİZ DE BANA KATILIN. TÇCCAR GRUBUNDA OLDUğUNUZU SÇYLERİM dedi. Sonra deri ile kaplanmış paketlerden birini açık dört mavi urba çıkarıp grup üyelerine verdi. BUNLARI GİYİN dedi. SİZİ YAğMURDAN KORUR. Elimni ile Herimes kendilerine uzatılan urbaları giydiler. Onlara bakan Vriste gülümsedi izleyin beni dedi. Sonra arabayı yukarı doğru sürmeye başladı.

Elimni Herimes ve Batının gözlerinin içine baktı. Sessizce Kibeleye şükürler olsun dedi. Sonra arabayı sürüp Vanlı tüccarı takip etti.

Grup ilerledikçe Gordeonun yüksek duvarları şiddetle yağan yağmura rağmen görülmeye başladılar. Büyük bir kapı ardına kadar açılmış ışıl şıl parlayan kırmızı taşlarla kaplı bir meydana uzanıyordu. Mavi urbanlı adam ve kadının sürdüğü iki araba kapıdan durudurulmadan geçti. Sonra dokuma tezgahları hayvan motifleri geometrik şekillerle kaplı herbiri değişik renklerle boyanmış bazıları heykellerle süslenmiş evlerin arasında güneş desenleri kılıç resimleri ile süslü üzerine buğday taneleri serpilmiş yoldan ilerlediler.

Kırmızı taşlarla kaplı meydana gelmeden hemen önce Vriste arabasını durdurdu. Hemen gerisinde Elimni de durdu. Vriste Elimni ve Herimese bakarak BENİM OğLAN ARABAYI DEPOYA GÇTÇRÇR dedi. MALLARIN HEPSİNİ DEPODA KAYDEDİLMESİ GEREKLİ.Sonra gülümsedi. GORDEON A İLK DEFA GELMİş GİBİSİNİZ. BEN DE SİZİ HAMAMA GÇTÇREYİM İSTERSENİZ. dedi. KENTTE SAYGI GÇRMEK İÇİN ÇNCE TEMİZ OLMAK GEREKLİ. diye ekledi.

Elimni başını öne eğdi. Ben gelemem dedi. Tapınağa.... diye başladı. Ancak sözünü devam ettiremedi. Vriste kadının suskunluğunu umursamadan PEKİ dedi. O ZAMAN KALANLARINIZ BENİMLESİNİZ. dedi.

Onlar daha arabadan inemeden onbeş yaşlarındaki iki çocuk yanlarına yaklaştılar muhtemelen bir atölyede çıraklardı. Sırılsıklamdılar ancak bu onları daha çok eğlendiriyor gibiydi.

Ozanlara bakıp HOşGELDİNİZ diye bağırdılar. Biri hınzırca gülümsedi. Gordeon a gelen ozanlar meydana girmeden kente bir şarkı hediye eder dedi. Sonra sözünün anlaşılacağını umarak bekledi.

Herimes ,Batı ve Solaron a baktı. sonra gülümseyerek sanırım her birimiz birer şarkı söyleyebiliriz dedi. Arabadan indi, sonra söylemeye başladı.

Çok eskiden yoktan yaratılırken Dünyamız
    Çç mücevher koymuşlar Anadoluyu süslemeye
    Kibele Anamız ve Zeus Babamız
    En büyüğüymüş Gordeon mücevherlerin
    şekli düzensiz üzeri kirli
    Büyülüyormuş yine de bakanları bu kent
    Kir ve karmaşa bile güzelleşiyormuş
    Işığın cesaretin ve toprağın birleştiği
    Bir kentin yaratıldığı topraklarda
    Gordeon'da

RP DIşI: Bilmiyorum nasıl bir giriş oldu? : ) ) ) ) Olabildiğince iyi yapmaya çalıştım. Ancak ister istemez bu uzun bir geçişti. Neyse sonunda iki oyuncu ile olsa da Gordeondasınız.

Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Mar 22, 2007 10:49 am Reply with quoteBack to top

Günlük 14

"Rüzgara bir şarkı armağan etsene..."
    "şarkı armağan etmek küçümsenecek bir şey değil Lilian."
    "Evet ama, onun sana kattığı bunca şeyden sonra..."
    "Rüzgarın mı? Hıh.. O bana hiç bir şey katmadı. Benden aldıklarını ise saymaya
    gerek bile görmüyorum. Hadi gidelim burdan." Elini tutmaya yeltenirsin, ama bir
    kedi gibi çeviktir.
    "Ya ben, Batı." Arkan dönüktür, yaşlanan gözleri göremezsin. "Bilmiyorsun belki
    diye söylüyorum, beni buraya rüzgar getirdi."
    "Hep böyle olur. Rüzgar getirir..." Yürümeye devam edersin.
    "...ve sonra rüzgar götürür..."

Bazen bir solukta gelirler.
    İçine çektiğinde havayı, seninle olur.
    Ama nefesini bıraktığında..
    Ortadan kaybolur.

Bazen tatlı bir esintiyle gelirler.
    Çnce hissedersin teninle
    Sonra dansedersin..
    Ama her tatlı esinti,
    Derler rüzgarla yok olur.

Rüzgar getirdiyse onu.
    şöyle bir sarsar seni, kendinden alır.
    Hoş bir koku, sana onu anlatır
    Tatlı bir öpücük sarmalar seni.
    En sonunda, yine eve döndüğünde
    Rüzgarı da yanında getirirsin.
    Ama rüzgar dönmek istediğinde,
    Seni çoktan unutup, kaybolur.

--------------------------------------

"Herimes, içimde bir his var. Acele etmemiz gerektiğini söylüyor. Kalbim sıkışıyor
    burada. Neden böyle hissediyorum bilmiyorum."

Sen Batı, evet, dizlerinin üzerine çöküp düşüyorsun o anda. Çünkü kimseyi
    kandırmıyorsun bu sefer. Çok derinlerde bir ağrı var. Ve bunun ilacının ne
    olduğunu biliyorsun...

Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Mar 26, 2007 3:44 pm Reply with quoteBack to top

Herimes sözleri işittikten sonra bir süre meydanın binalarına göz gezdirdi.

Büyük hamam ve han binalarına, güneş üzerinden gitmesine rağmen hala ışıl ışıl parlayan Apollon un mabedine ve bir de dev sarayın surlarına baktı.

Evet ama ne yapabiliriz ki? Bir şekilde kralın önüne çıkmamız lazım ve bizler henüz sadece ozanlarız daha fazlası değil... Kralın bizi kabul etmesini nasıl sağlayabiliriz ki? Bunun bir yolunu bulmak Gordeon a gelmeden mümkün değildi. şimdi de kenti tanımadan bunun yolunu bulabilir miyiz? Aklında bir yol varsa söyle Batı?

Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum