Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 0
    Dün: 35
    Toplam: 90364

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 2025
    Üye: 0
    Toplam: 2025

FrpWorld.Com :: View topic - Kırmızı şapka Hanı (Gordeon Sistemi- Pasif RP)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Kırmızı şapka Hanı (Gordeon Sistemi- Pasif RP) View next topic
    View previous topic
    Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
    Author Message
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon May 07, 2007 5:38 pm Reply with quoteBack to top

Dokumacılar mahallesinin ortasından geçen caddenin üstünde mahallenin hemen hemen tüm sakinlerinin uğradığı bir handı. Kent dışından gelenlerin bile sevdiği mekanlardan birisi idi Kırmızı şapka Hanı.

RP DIşI: Sisteme doğrudan dahil olmayan arkadaşları da biraz soluklanmaya bu başlığa beklerim. Ama insan olan ve döneme uygun karakterlerle... İsterseniz kendinizi de döneme modifiye edebilirsiniz. Belki ben yaparım. : )

Back to top View user's profileSend private message
    slickblade
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 08, 2007 1:41 pm Reply with quoteBack to top

Yün pelerini ile iyice sarınmış Memot uzun süre aradığı mekanı sonunda bulmuştu. Güneyden geldiği bu şehirde onu sahiplenecek tek yer bu han olabilirdi...
    Konaklamak için daha tenha yerleri tercih ederdi ama hayatında umduğunu genellikle bulamamış bir insan için bu bile iyidi.
    Han kapısını dikkat çekmemeye çalışarak açmasına rağmen o yöne bakan kişiler, pelerinle gizlenmiş vücudun tepesinde bebek yüzü gibi bir yüz göreceklerdi.
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Ulothrix
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 08, 2007 6:47 pm Reply with quoteBack to top

Gordeon şehrinde sisli bir sabahta uyandım.Gece buraya geldiğimi bile hatırlamıyor gibiydim ama az çok birkaçşey canlanıyor gözümde.
    Gözlerimi açarken gelen ışık beni biraz rahatsız etmişti hemen yataktan kalkıp perdelere doğru yöneldim ve bir hamlede kapattım.Hala çok uykum vardı.Bir süre daha kestirdikten sonra kalktım.Yüzümü yıkamak için kuyudan biraz su çektim.Su buz gibiydi ve beni uyandırmaya birhayli yetti.
    Kirlilerimi koyduğum sepetteki giysilerimde kan lekeleri vardı ve bunlar dünkü avdan kalmış olabilirlerdi.Çstüme bile sıçradıklarını hatırlamıyorum.Ben ve avdaki arkadaşlarım bunu normal karşılayabilirdik ama halktan görenler olsa bunları yanlış anlar ve kulaktan kulağa yayılırdı.
    Bir parşömen parçsına bu giysileri yıkayacağıma dair not aldım ve deri tuniğimi giyerek hana inmeye karar verdim.
    Merdivenlerden inerken biraz gözlem yaptım ve bu hanın yaklaşık 50 yaşında olduğuna karar verdim çünkü tahtaların bazıları çürümüş ve gıcırdıyordu.Bir zaman sonra bu sinir bozucu bir hal alabilirdi ama bunları kafama takmadan karnımı bir güzel doyurma çabasına girdim.
    Handa tam köşede tüm hanı rahat gözlemliyebileceğim bir masaya oturdum.Hancıdan biraz yiyecek ve bir bardakta sıcak o an ne varsa istedim.Hiç seçim yapacak vakit değildi çünkü inanın karnım çok acıkmıştı.
    Küçük bir çocuk ellerinde tepsiyle masama yaklaştı ve yiyecekleri dizdi.Tabi hiç dururmuyum hepsi yerleşmeden yemeye başladım.Bu belli bölegelerde belkide buradada kabalık sayılabilirdi ama elimde değildi.
    Aslında kilolu sayılmam ama yemeyi çok sevmemi davranışlarımdan herkes sezebilir.
    O sırada sahnede taburede şarkı söyleyen bir Bard'a gözüm çarptı gerçekten güzel bir şarkı söylüyordu.Dinlemek ruhumu rahatlatıyor ve yemekten daha çok zevk almama neden oluyordu.
    Bir süre sonra kahvaltımı bitirdim ve Bard'ın yanına doğru yaklaştım.Eğilerek selam verdim (bir barda nasıl davranılacağını az çok biliyordum):
    -Günaydın.
    -Acaba size katılmamda bir mahsur varmı?
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue May 08, 2007 7:20 pm Reply with quoteBack to top

Açılan kapı ozanın dikkatini çekmişti. İçeri giren oldukça genç olması gerektiğinden de genç gözüken adama bir süre baktı. Sonra hafifçe ıslık çaldı.

Genç bir çocuk Memot a doğru yöneldi. Hafifçe eğilerek bir isteğiniz var mı bayım? diye sordu.

Ozan yanına gelen adama döndü. şarkı söylemek istiyorsanız. Elbette söyleyebilirsiniz. Zaten daha hanın dolması için epey bir süre var. diye cevap verdi. Bu arada isminiz? diye sordu yeni adama.

RP DIşI: Ulothrix İSMİNİ SÇYLEDİKTEN SONRA DURAKLAMADAN SÇYLEYECEğİN şARKIYA GEÇEBİLRİSİN.

slickblade
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 10, 2007 7:52 pm Reply with quoteBack to top

" Bu geceyi geçirebileceğim bir oda var mı?" diye sordu Memot; bir handa oda sorması ona da garip gelmişti ama hayatında bu kibarlığına çok şey borçluydu.

" Ha bir bardak da şarap alabilir miyim?" diye ekledikten sonra eli beline gitti ister istemez. Eliyle kesesini aradı...
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu May 10, 2007 8:21 pm Reply with quoteBack to top

şey verebilecek altın ya da değerli bir şeyiniz varsa odamız elbette ki var dedi çocuk. şarabı da hemen getiriyorum dedi. Gürültülü bir masada konuşanlardan büyük şapkalı birisi Memot a bir an sadece bir an ama son derece dikkatle baktı.

Çocuk onbeş yirmi saniye içinde şarabı tahta bir bardağın içinde getirmişti. şarap veya bira isteyen çok fazla müşteri oluyordu. Oda için şimdi mi anlaşmak istersiniz diye sordu çocuk.

RP Dışı: Kardeş şimdilik ihlal eden bir hamlen olmadı. Ancak paranın olmamasına dikkat et. Elbette altın mücevherin olabilir kesede... Sonuçta paranın icadına bu kadar az sene kala insanlar bir şeyler değiştokuş ediyordu muhtemelen.

Post new topicThis topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum