Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 38
    Dün: 35
    Toplam: 90402

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 2111
    Üye: 0
    Toplam: 2111

FrpWorld.Com :: View topic - Macera Arayanı Bulur ( Tanıtım ve Katılım)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Macera Arayanı Bulur ( Tanıtım ve Katılım) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    slickblade
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 28, 2007 8:45 am Reply with quoteBack to top

" Bugün yine yeni simalar görüyorum palamut... En öndeki nasıl da gizemli birine benziyor…. şu bayan da çok güzelmiş... Bak işte şu, elinde kocaman bir baltası olan kadın. Onun gibi hoş biri neden buralara gelir ki?... Peki ya uzaktan giden yarım-elf'e ne diyeceksin, neden elflerle kalıp düzenli ve mutlu bir hayat yaşamak yerine onu ateş gibi tehlikeli ve kontrolsüz yapacak olan büyülü kitaba sarılmış?... Çzerine beyaz ipekten giysiler giymiş cüceyi saymıyorum dahi. Ah o tanrıları yok mu? Uğruna neler yapar bu zavallılar..."

Yaşlı adam bir meşenin arkasına saklanmış izliyordu maceracılardan oluşan kafile ormanın içinde yürürken. Bir yandan da konuşuyordu saklanmak için kullandığı ağaçla.

“Evet… Amaçlar! Hepsinin birer amacı var. Bir zamanlar bende de olan şey… Beni yurdumdan koparıp ağaçların bile cevap vermediği bir druid haline getiren de o amaçlardan biriydi! ”

Adam ağaçla şiddetli bir tartışmaya girmişken izlediği maceracılar sıklaşan ağaçlar arasında birer birer kayboluyordu.
    Ama yaşlı druidin bunu önemsediği söylenemezdi. Zaten buralardan hep bir geçen olurdu.

“Belki de bir amaçları bile yok... Macera denen bu yollarda ismini takamadıkları bir güç arzusu peşindeler…
    Amaçlarına ulaşırlar mı bilmem. Ama onlar aradıklarını bulana kadar macera onları bulacak… “

___ ............................................................................................................... ___

MACERA ARAYANI BULUR

Karakter yaratmayı ve rol yapmayı bilen herkes oyuna davetlidir.

Kural sistemi D&D, setting generictir.

Diyardaki yaratıklar,bitkiler vb. monster manuel'den değildir. İsim aynı ama özellikleri farklı olabilir.

İlk senaryo için 4 kişi yeter de artar.

KARAKTER YARATMA

Karakter kağıtları Redblade 3,5 ile hazırlansa kafidir. Player's Handbook'da bulunan tüm ırk ve sınıflar alınabilir. Bunun dışındakiler alınamaz (prestij sınıfları dahil).

Karakter başlangıç seviyesi 2 olacaktır.

Çzelliklere (ability) toplam 80 puan dağıtılacaktır. Herhangi bir özellik 18 den fazla 7 den düşük olamaz.

Karakter Geçmişi ve Tanımları

şu başlıktaki unsurlara uyularak yazılan geçmişler uygundur.

Karakterlerin geçmişlerinin ortak yönü yeni maceraya atılmış olmaktır. Belli bir amaçları da olsa iyi olur.

Oyuna başladığmızda karakterleri bir macera grubunda kabul edeceğim için geçmişe 'arkadaşları arasında nasıl bilindiği'ni de ekleyiniz.

___ ............................................................................................................... ___

Redblade'in yarı-türkçe settingi için MSN'den bana ulaşabilirsiniz.
    Sorularınızı, önerilerinizi, başvurularınızı bu başlıktan yapınız.
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    slickblade
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 28, 2007 9:10 am Reply with quoteBack to top

Edit: Karakter kağıtlarını PM ya da MSN yoluyla gönderiniz
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Hakikatli-TormII
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 28, 2007 2:36 pm Reply with quoteBack to top

Weaponları masterwork alabilirmiyiz? Bir de msninizi rica edicektim.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 28, 2007 5:55 pm Reply with quoteBack to top

Evet Rp'ne ben de katılmak isterim Slickblade, ayrıca paramızı kaç olarak belirleyeceğiz.Sitede 2. lwl için yazan miktar iyi mi?Ayrıca siteye hazırladığımız gibi hazırlasak olmaz mı senin için(5. lwl)

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    slickblade
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 28, 2007 7:50 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar alış-veriş ile ilgili kısımlardan bahsetmemişim pardon. Mesajımı editleyemediğim için buradan devam ediyorum. Bahsetmediğim diğer konuları da bildirirseniz sevinirim.

ALIş-VERİş
      Paraya kıyarsanız ustaişi(masterwork) silah almak serbest ama başlangıç için büyülü (enchanted) silah alamazsınız. Diyar generic ve bu diyarın insanları için büyülü silah çok nadir rastlanan bir şey. İnsanların çoğusu, saplanınca donduran okları görünce okçuların büyücü olduğuna kanaat getirir cinsten .

Her sınıfın başlangıç parası farklı olacak. Bunları daha sonra bildiririm. şu an işim var.

Senaryo gereği karakter seviyesinin 2 olması en uygunu.

İyi günler...
    slickblade
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jul 29, 2007 5:53 am Reply with quoteBack to top

Sınıfların 2.seviye başlangıç paraları:
      Savaşçı, Paladin ve Korucu Ok 220 GP
      Ruhban ve Düzenbaz Ok 180 GP
      Barbar ve Ozan Ok 160 GP
      Sihirbaz ve Büyücü Ok 120 GP
      Keşiş Ok 20 GP

Bu arada ilk oyuncu ve sihirbaz karakteri macera grubuna dahil oldu.
    Oyuncu listesi:
      1- Liero
      2-
      3-
      4-

Macera grubunda insan sihirbaz Liero:
    Liero sahip oldugu güce aşıktır. Her firsatını buldugunda bu gücü cevresindekilere göstermeyi sever. Cevresindekiler bunu sevmese de umrunda olmaz. Baska kisilerinde gucune saygi duyar. Ama kendi gücü onun için çok daha özeldir.
    slickblade
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jul 29, 2007 11:42 am Reply with quoteBack to top

Macera grubunun bir de düzenbazı oldu. Cüzdanınızı daha güvenli bir yere koysanız fena olmaz.
      1- Liero
      2- Hakikatli-TormII
      3-
      4-

Macera grubunda insan düzenbaz Nielas:
    Aldığı vazifeleri yerine getirmeye çalışır.Vazifeyi yerine getirmek adına hangi yolu kullanacağı önemli değildir onun için. İstedigine ulasmak için ne gerekiyorsa onu yapar.Sinsiliği ve insanlarin anlamlandiramadigi islerle ugrasmayi, onlarin kafasini karistirmayi sever.
    Barzini
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jul 29, 2007 6:59 pm Reply with quoteBack to top

Paladini boş bırakın (RESERVED by Sir Bors) Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jul 29, 2007 7:53 pm Reply with quoteBack to top

Derken bir keşiş çıkageldi dindar toplumunun içinden...
      1- Liero
      2- Hakikatli-TormII
      3- Edmond
      4-

Macera grubunda insan keşiş Huor:
    Bir keşişten çok fakir bir hırsıza benzer ilk bakışta. Hayatını doğruluğa adamıştır. Emirleri iyi yollarla yerine getirir. Amacı tanrısı için savaşmaktır.

Yeni katılım ve geleceğini duyduğumuz paladine bakarak sınıf açısından epeyce renkli bir oyun olacağını söyleyebilirim. Ama ırk açısından pek de öyle gözükmüyor. Hadi hayırlısı... Smile
    Barzini
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jul 30, 2007 12:10 am Reply with quoteBack to top

Slickblade eğer bulunduğumuz ortam ve bir iki şehir kasabavs hakkında bilgi verirsen karakterimi geçmişi ve başına daha önce gelmiş bir iki olayla birlikte yollamak istiyorum ayrıca biraz daha eğlenceli olsun diye şimdiden sölüyorum paladin değilim fallen paladinim Very Happy seçmem gereken bir tanrı var mı yoksa ben mi uydurayım.
    geçmişi yazmayı ben tercih ettim muhtemelen ilk RP olarak ta o hikayeyi göndericem senin yukarıda belirttiğin ormanı kullanarak sorun olmaz sanırım. Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jul 30, 2007 1:14 am Reply with quoteBack to top

Yukarıdaki mesaja EDIT:
    Az önce karakterin geçmişinide bitirdim tanrı ve şehir isimlerine bulaşmadan yazdım ama sanırım biraz uzun oldu oyuna girdiğim yerde de bıraktım sabırsızlıkla bekliyorum slickbade gelsin de karakteri atayım diye

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jul 30, 2007 7:21 am Reply with quoteBack to top

Tanrı isimleri d&d player's handbooktan
      Cezalandırıcı Tanrı Aziz Cuthbert ( LN )
      Büyü Tanrısı Baccop ( TN )
      Elf Tanrısı Correllon Larethian ( CG )
      Ormanların Tanrısı Elhonna ( NG )
      Düzenbazlar Tanrısı Olidammara ( CN )
      Güneş Tanrısı Pelor ( NG )
      Sırların Tanrısı Vecna ( NE )
      Çlüm ve Büyü Tanrıçası Wee Jas ( LN )
      Kahramnanlık Tanrısı Heironeous ( LG )
      Zorbalık Tanrısı Hextor ( LE )
      Katliam Tanrısı Erythnul ( CE )
      Yolların Tanrısı Fharlanghn ( TN )
      Gnom Tanrısı Garl Altıntozu ( NG )
      Orkların Tanrısı Gruumsh ( CE )
      Güç Tanrısı Kord ( CG )
      Cücelerin Tanrısı Moradin ( LG )
      Çlüm Tanrısı Nerull ( NE )
      Tabiat Tanrısı Obad-Hai ( TN )
      Buçuklukların Tanrıçası Yondalla ( LG )

Kıtadaki şövalye tarikatlerine ve gruplşmalarına gelince:

Fight! Rathana Kardeşleri: Çst düzey şövalyelerinin çoğu Kardeşyuvası'nda ikamet etse de bu şövalyelere Rathana kıtasının hemen heryerinde rastlanabilir. Amaçları 2 asır önce orkların kıtadan atılmasıyla sağlanan 5 ırk arasındaki kardeşliği korumaktır. -////////////////

Fight! Saray şövalyeleri: Çoğunluğu insan olan şövalyelerden oluşur. Arada çok nadiren farklı bir ırka rastlanır. İnsanlar arasında iyiliği yaymak, insanlığın Güney Krallığını korumak gibi amaçları vardır. -//////////

Fight! Heironeous şövalyeleri: Bu tarikatın şövalyeleri iyilik ve kuralcılığa bağlı olduğu kadar cesarete de bağlı olmalıdır. Kendilerine Hextor yolcusu diyen örgütün yandaşlarını ve zorbalık yapan herkesi durdurmak amaçlarıdır -///////////

Fight! Taş şövalyeleri: Cüceler arasında olşan ve özellikle Taşkent'te yoğunlaşan bir tarikattir. Cüce krallığını korumak ve cüceler arasında iyiliği yaymak amaçlarıdır. Sağlam bir alt yapısı olmasına rağmen cüceler arasında hakettiği yere sahip değildir. -/////

Fight! Güneş şövalyeleri: Çoğunluğu Pelor'a tapar. Kıtadaki şövalyeler arasında en parlak olanlarıdır; görünüşlerine çok önem verirler. "Bir ordu kurup kuzeydeki orkları daha da püskürtelim" gibi fikirler bu tarikat içinde diğerlerine nispeten daha çoktur. -////////

Fight! Diğer Ufak Oluşumlar: Bu oluşumlar bir kasabadaki 3-4 genç şövalyenin bir araya gelip "biz artık buranın koruyucularıyız" demesi gibidir. Eğer halk tarafından sevilirse büyüyebilirler. -//

Her tarikatın yanına seviye gösteren " -/ "lar koydum. Bunlara bakarak tarikatların büyüklüklerini kıyaslayabilirsiniz.

Kıta haritasını son düzeltmeleri yaptıktan sonra koyacağım
    Barzini
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 01, 2007 12:42 am Reply with quoteBack to top

zaten karakterin geçmişini yazarken tanrı isminden veya şehir isminden söz etmedim benim için sorun yaratmaz eğer DM hoş görürse "HEIRONEOUS şÇVALYESİ" olmak isterim ama hikaye gereği başka bir şey de oynayabilirim, benim için sorun teşkil etmez.

NOT: Slickblade bana bir şekilde ulaşırsa bu hususta sevinirim.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Aug 03, 2007 5:27 am Reply with quoteBack to top

Düzenin koruyucusu bir paladin ile yollar kesişir...

1- Liero
      2- Hakikatli-TormII
      3- Edmond
      4-Barzini

Macera grubunda insan paladin Sir Bors:
    Henüz tanınmıyor...

Kıta haritasını koymayacağım. Ama hepiniz rathana kıtasının sakinleri olduğunuz için yolculuk sırasında az-çok yardımda bulunurum.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum