Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: Margery967
  Bugün: 16
  Dün: 54
  Toplam: 89082

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 1779
  Üye: 1
  Toplam: 1780

  Şu An Bağlı:
  01 : apepoco

  FrpWorld.Com :: View topic - Asıl Bilge Hangisi?
  Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

   Asıl Bilge Hangisi? View next topic
  View previous topic
  Post new topicReply to topic
  Poll :: Asıl Bilge Hangisi?

  Kız
  60%
   60%  [ 3 ]
  Büyücü
  40%
   40%  [ 2 ]
  Total Votes : 5


  Author Message
  EldariL
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Sep 18, 2006
  Posts: 137

  PostPosted: Mon Aug 27, 2007 4:40 pm Reply with quoteBack to top

  Asıl Bilge hangisi?

  Soru, yanıltmak için sorulmuşsa…
  Hikaye aldatmacaysa…
  Kişiler gerçek, söylenenler hayalse…
  Hiçbir şey göründüğü gibi değilken, bu diyalog hem yaşanmış hem de yaşanmamışsa…
  Anlamak kolay mıdır söylemek kadar, asıl Bilge hangisi?

  ***

  Cehennemin öfke kusan ağızlarından biri gibi ateş püsküren şömine, devasa kütüphaneyi aydınlatmakta da ısıtmakta olduğu kadar başarısızdı.

  Aralarında pek çok küçük yaratığın gizlendiği birbirinden değerli kitapları bağrına basan raflar, uzayıp giden karanlık koridorlar oluşturuyordu. Kitaplıklar o kadar yüksekti ki, insanın başı dönüyor, karanlık tavan şöminenin ışığında belli belirsiz seçiliyordu. Yıldızsız bir göğe bakar gibi…

  şömine ile kitaplar arasında büyük ceviz bir masa, cilalı yüzeyine yayılmış –soğuğun asıl kaynağı- pek çok parşömen ve bunların üzerine eğilmiş çalışan yaşlı bir adam duruyordu. O kadar uzun zamandır hareketsiz duruyordu ki, nefes alıp verirken göğsünde titreşen ak sakalları olmasa, onu bir heykelden ayırmak çok güç olurdu.

  Belirdiği gibi ansızın kaybolan belli belirsiz bir esinti ürkek fareleri deliklerine çekilmeye zorladı. Yaşlı adam gözlerini işinden ayırmadan biraz doğruldu ve kızıl cüppesi arkasındaki alevin bir parçasıymış gibi dalgalandı.

  Yumuşak ama ilgisiz bir tonda, “Bu kadar çabuk dönmeni beklemiyordum,” dedi bir başka parşömene uzanırken.

  Masanın diğer tarafında beliren kadının kara gözleri alevin ışığını yansıtıyordu. Sarı saçları dalga dalga omuzlarına dökülmüştü. Koyu mavi sade elbisesi yerleri süpürüyordu ve ellerini saygıyla önünde birleştirmişti. Fısıltıdan hallice melodik sesiyle, “Beni gönderdiğiniz yerde yapacak fazla bir iş yoktu efendim,” dedi.

  Okuduğu şeyden başını kaldırmaya tenezzül etmeyen ihtiyar, “Seni birkaç gün oyalar diye düşünmüştüm. Son gördüğümde epey…” Duraksayıp sakalını sıvazladı. “…epey dağınıktı,” diye bitirdi alayla.

  “Beni köhne yerlere mi layık görüyorsunuz? Yoksa hayat verecek kadar yetenekli mi buluyorsunuz?” diye sordu kız masumca.

  Anlaşılmaz bir şeyler mırıldanan adam bir süre cevap vermedi. Belli ki soruyu duymamış ve işine dalmıştı. Ya da umursamamıştı… Sonra beklenmedik bir anda bir elini kitaplıklara doğru savurdu. “Çok iyi toz alıyormuşsun diye duydum,” dedi başını kaldırmadan raflardaki örümcek ağlarını işaret etti.

  Kız belirgin bir reveransın ardından, “Ah Büyücü! Yanlış anlamışsınız. Asla örümceklerin mülklerine dokunmam… Ve farelerin… Ve yarasaların… Onun dışında duyduklarınız doğrudur,” dedi tatlı sesiyle.

  Büyücü kesin bir tavırla başını iki yana salladı. “Hepsinden nefret ederim ne yazık ki. Sayısız tarihi ve kıymetli nesneye sahip çıkmak için doğayla savaştır bu. Hepsini temizlemeye gönüllüysen başla. Yoksa geldiğin yolla ya da arkandaki kapıyı kullanarak mülkümü terk edebilirsin.”

  Ses tonundan, konuşmanın onun için bittiği belliydi. Ama kızın dudakları muzipçe kıvrılmıştı. Konuştuğunda tekdüze sesi gözlerindeki eğlenmiş ifadeyi yansıtmıyordu. “Nefret bir zaaftır Büyücü. Belki de erdemlerinizi yetenekleriniz kadar geliştirememişsinizdir.”

  Büyücü ilk kez ilgilenmiş görünerek başını kaldırıp kendisine gülümseyen kıza baktı. “Nefret de bir erdemdir küçük bilge kız. Tüm erdemler gibi aşırıya kaçmadığın müddetçe, sana gücü elde etme hırsı verir.”

  Dudakları bükülmeye devam ederken kız, şakacı bakışlarını, saygıyla yere indirdiği gözlerinde hapsetmeyi başarmıştır. “Birkaç zavallı örümcek ve fareye ayırabilecek kadar nefret barındırıyorsanız efendim…” der ve susar. Varsın büyücü cümleyi kendi tamamlasın…

  Kızın cüretine kızması gerekirken eğlenmeye başladığını fark eder. “Benim nefretim binlerce insana yeterken, birkaç mahlukatın lafı olmaz,” der dişleri gözler önüne serilirken. “Bahsettiğin o erdemler herkese aynı gücü vermez.”

  Kız kara gözlerini tekrar büyücüye diker sessizce. Yüzündeki neşe, yerini tarifi daha zor bir ifadeye bırakmıştır. Küçümseme mi? Çzüntü mü? Çfke mi? Yoksa… Hayal kırıklığı mı? Adını koymak zordu…

  “Ah Efendim! Kendi sözcüklerinizde boğuluyorsunuz. Bir yandan aşırıya kaçmamayı öğütlerken, diğer yandan binlercesine yetecek büyüklükte nefret barındırdığınızı itiraf ediyorsunuz.” Bu noktada duraksar ama uzun sürmez ve tekrar konuştuğunda sesi alaycıdır.

  “Büyüleriniz de sözleriniz kadar tutarsız ise, sanırım kıymetli kitaplarınıza şu zavallı örümceklerden daha büyük tehlike oluşturuyorsunuz.”

  Kızın küstahlığı sabrını taşırmıştı. İki kaşı arasındaki çizgi derinleşirken, “Senin için öyle ama binlercesi benim için aşırı değil ne yazık ki,” der karanlık bir yüzle ve tekrar masaya eğilerek çalışmasına döner. “Bu arada, eğer bu kadar iğneleyiciyseniz, size başka bir yerde iş verebilirim. Orada daha faydalı olursunuz.”

  Savunmadaki çatlağı gören kız kurnazca gülümser.
  “Nefretinizi yönelttiğiniz topluluğun büyüklüğünü küçümsüyorsanız ve bunun için ‘ne yazık ki’ diyerek hayıflanıyorsanız… Bu daha büyük bir potansiyeliniz olduğu ama kullanacak yer bulamadığınız için üzüldüğünüz anlamına gelir… Ve yine başa döndük Efendim,” der gülümseyerek. “Sözcüklerinizde boğuluyorsunuz. Toz almaya başlamadan önce belki de sizi kendi yarattığınız bataklıktan kurtarmam gerek,” der muzipçe. “Fareler ve örümcekler de buna sevineceklerdir eminim.”

  _________________
  Do you really want to see something from your worst dreams? I'll take you into the land of the dead, where you should never go alone and where the past has a frightening habit of repeating itself-for ever!
  Back to top View user's profileSend private message
  EldariL
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Sep 18, 2006
  Posts: 137

  PostPosted: Mon Aug 27, 2007 4:45 pm Reply with quoteBack to top

  Uzuuuun bir sessizlik olur…

  Kız sorar… “Piişşştt!” Very Happy
  Adam: Hı? Neutral
  Kız: Noldu? Sıkıldın mı? Eheheu Very Happy
  A: Yoo… Sen sustun ben de sustum. Neutral
  K: Ben yendim hehehehe Yuppi
  A: Kızım ayak üstü rp oynatıyorsun insana ya! İşin gücün oyun. Embarassed Idea
  K: Zuhaha. Ama ben yendim. OK
  A: Embarassed Mad
  K: Evil Laugh


  Kitapların arasından çıkan cesur bir fare cıyykk eder ve dile gelir.. Neutral Kim bunlar sizce der diğer farelere... Hepsi bir ağızdan konuşmaya başlayıca sinsi fare ellerini ovuşturur. Plotting Eveeeeet ahali Evil Laugh Bahisler buraya!

  _________________
  Do you really want to see something from your worst dreams? I'll take you into the land of the dead, where you should never go alone and where the past has a frightening habit of repeating itself-for ever!
  Back to top View user's profileSend private message
  Display posts from previous:      
  Post new topicReply to topic


   Jump to:     View next topic
  View previous topic
  You cannot post new topics in this forum
  You cannot reply to topics in this forum
  You cannot edit your posts in this forum
  You cannot delete your posts in this forum
  You cannot vote in polls in this forum


  Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

  :: HalloweenV2 phpBB Theme Exclusive ::
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.68 Saniye