Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 0
    Dün: 35
    Toplam: 90364

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 2005
    Üye: 0
    Toplam: 2005

FrpWorld.Com :: View topic - Keman
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Keman View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Lugtarias
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Nov 02, 2007 7:05 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar keman calmaya henüz basladım, lord of the rings yada herhangi bir kelt müzik parçasının notalarına sahip olanlar varsa paylasmaları beni cok sevindirir. şimdiden tesekkür ederim.
    Back to top View user's profileSend private message
    aransayes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 03, 2007 2:21 am Reply with quoteBack to top

Kemandan çok iyi anlamam ama çalması zor bir enst. olarak biliyorum. Yeni başladıysan bu dediğin müzik notalarına çalışmak için erken değil mi?

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 03, 2007 8:13 am Reply with quoteBack to top

Yok o kadar sorun olmaz bence, ama nereden bulacaksın o sorun Smile
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Dreamscape
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 03, 2007 11:11 am Reply with quoteBack to top

Hmmm...Arunth Khan bende çello çalıyorum gerçi daha bende yeni yetme sayılırım elimde Celtic Mitolojisiyle ilgili 5-6 tane parça var.Ama kitapta oldukları için sana nasıl gönderirim bilemiyorum.Bence sen kendini biraz geliştir bu konuda.LOTR ve Celtic Mitolojilerini çalmak öyle basit değil. Smile

Ayrıca Apocalyptica dinliyormusun kesinlikle öneriririm!Gerçi onlar çello çalıyor ama olsun beğenirsin bence Wink
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sat Nov 03, 2007 12:59 pm Reply with quoteBack to top

Keman gerçekten güzel bi enstruman. Çalmak isteyeceğim birkaç tanesinden biri...

Bence şimdiden nota aramanın çok da sakıncası yok en azından bi enstrumanda hızlı ilerlemenizde en çok yardımcı olacak olan şeyin heves olduğunu biliyorm.

Ben de flüt çalıyorum (halk arasında yan flüt olarak geçer halbuki flüttür Smile ). Aslında kurslar pek pahalı olduğundan çok fazla ders alamadım. Ama internetten birşeyler bularak bol bol dinleyerek. Gerektiğinde nota bularak ve çoğu zaman kulaktan çalarak geliştirdim kendimi. Bi senfonik metal grubumuz var orada çalıyorum. 2 senedir çalıyorum sanırım çoğu 2 senelik flütçüden de biraz daha iyi durmum.

Dikkat etmen gereken şey eğer daha teknik bir eğitim istiyorsan benim yaptığımı yapmamak ve dersleri aksatmamak ve notalardan çalmak ben biraz kulağa göre hareket ettim öyle bir yol izledim. İkisi de ayrı bi yoldur diyebilirim hangisini tercih edeceğin sana kalmış. İlersi için daha ciddi bişeyler düşünüyosan daha teknik bi eğitimin faydası olur.

tavsiye olarak bende apocaliptica diyebilirim. Onun dışında String Quartlet mutlaka dinlemelisin.

Eğer rock metal hoşuan gidiyorsa:
    şen yaylar, Almora, Haggard, Bazen epica.... falan hoşuna gidecektir.

Klasik müzik dinlemeyi tabi ihmal etmemek lazım. Bol bol çaldığın enstrumanı dinlemek her zaman seslerin ansı çıkması gerektiği konusunda yardım eder.

Kolay gelsin. en önemli şeyi de en son söyliyim. Çalarken eğlenmeyi ihmal etme Smile

Lugtarias
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Nov 03, 2007 3:55 pm Reply with quoteBack to top

Apoca. dinliorum yeni yeni basladım dinlemeye Smile ya bende tahmin ediorum calmayacagımı ama denemek istiyorum iste ... heves Smile özellikle fantastik edebiyatla ugrasan birisi icin celtic müziklerini calabilmek mükemmel bişey olur gibi gelio bu yüzden cok istiorum ama kendimi biraz daha gelistirmem gerek farkındaım. Bu yüzden yeteri kadar zaman gectiginde tekrar bu baslıktan nota istiycem sizlerden Smile Smile
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 03, 2007 4:51 pm Reply with quoteBack to top

Aa, efla yan Flüt dediğin Ney mi oluyor?Çyleyse ben de çalmaya başlayacağım, elimde ney var, ama henüz sadece ses çıkarabiliyorum, dayım ses çıkarmayı öğretti, daha notalara geçemeden yaz bitti Smile

Çook güzel sesi var NEY'in
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Lugtarias
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Nov 03, 2007 5:05 pm Reply with quoteBack to top

Edmond yan flütle ney farklı seyler bildigim kadarıyla. Ney cok güzel bi calgı ve ses cıkarabilmek bile cok zormus duydugum kadarıyla Smile
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 03, 2007 5:35 pm Reply with quoteBack to top

Hmm, yan deyince aklıma ney geldi.Hem evet, ses çıkarmak zor, ben zor bela 1 günde öğrendim.2 hafta uğraşanlar varmış sesi çıkarabilmek için.Ama yan Flüt ne onu bilmiyorum Smile
    Dreamscape
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 03, 2007 7:42 pm Reply with quoteBack to top

Yan flüt ve Ney çok farklı şeylerdir Edmond.Ama işin teknik boyutunu bilkmediğim için yorum yapmayacağım.

Ayrıca Ney mi çalıyorsun?Bence çok iyi bir seçim olmuş.Gerçekten Ney in sesine bayılırım.Bence Ney çalmakta kendini ilerlet ve Tam takım bir OZAN ol. Wink
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Nov 03, 2007 9:51 pm Reply with quoteBack to top

Yok dediğim gibi daha sadece ses çıkarabiliyorum.Notaların düzeni bile farklı Smile Çğrenmem zaman alır büyük ihtimalle
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum