Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 8
    Dün: 23
    Toplam: 90337

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1387
    Üye: 1
    Toplam: 1388

Şu An Bağlı:
    01 : oguvo

FrpWorld.Com :: View topic - Sizce hangi kitabın oyunu yapılsın?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Sizce hangi kitabın oyunu yapılsın? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Dragonfire
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Fri Dec 22, 2006 11:10 pm Reply with quoteBack to top

Açıkcası benimkisi bir RPG fikri değil ama Marvel v.s Capcom gibi FR oyunu çıksa çok eğlenirim. Drizzit, Elminister, Khelben v.s aklınıza kim gelse olaur oyunda birde soulcalibur gibi adam yaratma modu eklenir mis gibi olur. Ben oynarım şahsen.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 22, 2006 11:50 pm Reply with quoteBack to top

Quote:

Açıkcası benimkisi bir RPG fikri değil ama Marvel v.s Capcom gibi FR oyunu çıksa çok eğlenirim. Drizzit, Elminister, Khelben v.s aklınıza kim gelse olaur oyunda birde soulcalibur gibi adam yaratma modu eklenir mis gibi olur. Ben oynarım şahsen

rpg'leri toptan arcade yapalım istersen dragonfire. Olmaz öyle bence. Hatta Elminster "aduket" yapsın Very Happy .

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 23, 2006 12:38 am Reply with quoteBack to top

Kitaplarin oyun yapilmasindansa filim yapilmasini tercih ederim
    Back to top View user's profileSend private message
    darkflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 29, 2006 5:47 pm Reply with quoteBack to top

Quote:

Kitaplarin oyun yapilmasindansa filim yapilmasini tercih ederim

filmlerde zaman kısıtlaması var bazı yerler kesiliyo ayrıca bazen direkt senaryoda değişiklik oluyo, oyunlarda hiç değilse ara görevler falan olarak ana olaylara bağlanılıyor. Ama filmlerde güzel oluyor, benim içn farketmez yani.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 15, 2007 8:33 pm Reply with quoteBack to top

drizzt film çok iyi olurdu ama böyle eragon gibi ottan b.ktan bir film+oyun yaparlarsa drizzti batırırlarsa fr'ye isyan çıkarırız Evil or Very Mad
    celephael
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 8:24 am Reply with quoteBack to top

Dragon Lance ile bağlantılı olsada Lord Soth'u yönetmek çok güzel olurdu. Evil or Very Mad

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 11:11 am Reply with quoteBack to top

Zaman Çarkının oyunu yapılsın. Büyü sistemlerini görsel olarak görmeye bile değer.

Kötü olmak seni geri getirir mi acaba...
    Lord_Feanor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 11:33 am Reply with quoteBack to top

lotr e işin suyunu çıkaracak kadar fazla oyun yapılsın onun dışında dragonlance ve forgotten realms güzel olabilir ayrıca silmarillion a BFME tarzı bi RTS yapılabilir ki harika olur sonuçta karakterler nispeten daha hazır
    ama slında bir kitabın oyununundan önce filminin yapılması daha makul bir fikir bence çünkü oyun yapmak için senaryo gerekir ve kitaptan uyarlama oyun yapmak için de gerçekten sağlam bir senaryo yazmak lazımdır ancak film yapıldıktan sonra böyle bir sorun kalmaz. karakterleri hazırlama işi yine en az senaryo kadar uğraştırıcı olur çünkü lotr middle-earth dışında john howe ted nasmith (bide bi tane daha vardı adını unuttum şimdi) gibi sürekli resimlerini yapan ressamlara sahip kitaplar pek yok. bu yüzden kitaplara oyundan önce film beklesek daha iyi olur kanısındayım Wink Warcraft a da bi film yapılabilir mesela

Ne kanun, ne sevgi, ne de çatılmış kılıçlar<br>Dehşet, yaralar, felaketin kendisi bile olsa<br><div>Koruyamayacaktır Fëanor ve Fëanor'un soyundan<br>Saklayan, kendine alan, ellerinde tutan</div><div>Bulan ya da kaçıran kişiy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Teredin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 23, 2007 4:07 pm Reply with quoteBack to top

online bir oyun yapılacaksa world of warcraft tarzı, kesinlikle belgariadı öneririm. fr dışında o kadar güzel bir frp dünyasına rastlamadım ben. gerçi belgariadın campaigni de çok hoş olurdu. ben belgariad taraftarıyım. ejderha mızrağına daha çok film yakışırdı ama artık çok geç heralde çünkü dandirikten bir film yapılmış çizgi film olarak. he-man tarzı. kiefer sutherland raistlini seslendiriyor vsvs. herhalde artık film yapmazlar. ama oyunu da hoş olurdu. tek kötü yanı kyrnnin yeterince büyük olmaması bence. ama ejderha mızrağında bir karakter açıp cehenneme portala gidip takhisis adlı bossu 25 30 kişilik bir raidle kesmek güzel olurdu. raistlin tabiki kitapta sürekli olduğu gibi öldükçe daha güçlü bir şekilde geri dönen bir karakter olduğu için raistlin ölmeyen karakter olurdu. veya raistlinin gençliğinden başlayarak efsaneler ve sonrasına kadar süren bir campaign tarzı oyun da gerçekten güzel olurdu. içimden bir ses yapılacağını da söylüyor Smile
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 23, 2007 5:45 pm Reply with quoteBack to top

Açıkçası David Eddings'in eserlerinde, oynanabilir tarz karakterler olduğunu zannetmiyorum.Karakterler daha ziyade doğrudan yaşamaya yönelik, çünkü David Eddings genel olarak sınıflardan değil belli başlı karakterlerden ve onların karakteristik(!) özelliklerinden bahsetmiş kitaplarında.Çrnek olarak şovalyeliğin tam olarak neler getirip getirmediğini fazla bilmiyoruz, bildiklerimiz Sparhawk ve arkadaşlarından ibaret diyebiliriz.Ve zaten bütün bu arkadaşlar da birbirine zıt olduğundan bilgi edinmek güç.Tabii olacaksa lotr return of the king'deki kitap karakterlerini oynayabildiğimiz bir oyun iyi gidebilir.Ama Online oyununu oynayabilmek için, sınıfları ve ırkları iyi tanımak gerekiyor

Zaten David amcanın eserlerindeki tek kötü gördüğüm özellik karakterlerde sabit kalması, grup olarak iş yapılmış ama onda da belli kişilerde kalınmış.Sınıflar, ırklar detaylı detaylı anlatılmamış.Gerçi eser sayısı az belki ondandır. Smile

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Lugtarias
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Nov 23, 2007 10:30 pm Reply with quoteBack to top

[quote="Teredin"]online bir oyun yapılacaksa world of warcraft tarzı, kesinlikle belgariadı öneririm. fr dışında o kadar güzel bir frp dünyasına rastlamadım ben.[/quote]

Yazdıklarının her harfine katılıyorum Smile Smile
    WeS_DeX
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 25, 2007 1:31 am Reply with quoteBack to top

Ben zman carkı serisinin oyununun yapılmasını isterim.

Oyunda kullanabilecegimiz 3 mükemmel karakter var.Rand Matt ve Perrin.Bunları sıra sıra veya toplu olarak kullanmak.Belki aes sedai olan Nyneve de oyuna dahil olabilir.Bence cok güsel bir oyun olacaktır.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 25, 2007 10:54 am Reply with quoteBack to top

Quote:
    Ben zman carkı serisinin oyununun yapılmasını isterim..

O yapılmıştı herhalde. Bir araştır istersen.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum