Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1150
    Üye: 1
    Toplam: 1151

Şu An Bağlı:
    01 : robert989

FrpWorld.Com :: View topic - bir kitap yazsanız baş karakteriniz ne olurdu?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

bir kitap yazsanız baş karakteriniz ne olurdu? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Efendi_Emburk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Oct 29, 2007 5:31 pm Reply with quoteBack to top

benim karakterim de başta içine kapanık, bir lonca için çalışan izsürücü olurdu loncaya yamuk yapan adamları -ki genelde bunlar hakkını arayan temiz insanlar, ispiyoncular, ve yüksek bilgi sahibi olan adamlar olurdu- yakalayıp merkeze getiren sorgulamaya bırakan
    uzun süren görevler sürecinde birgün büyük bir ormanda kendini kaybedip bi çekici ve iyi bir bayanla karşılaşır ormanın kadim güçlerinden kaçmak için kadınla birlikte yol alır ve sonlarında büyük bir acı çekerek zamanla eski değerlerini unutur ve eski loncasının dogma kurallarını reddedip sevdiği kadınla (ve tabi bu arada başka elemanlarla da tanışacak) bu loncayı dağıtır kitap biter( bu arada çevresi gelişir ve iyi insan oluverir) MUTLU SON Very Happy sonra olacakları siz tahmin edin hehe
    gerçi yazmak isteyebileceğim bi kitabı özetledim ama kabulunüze Rolling Eyes
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    RedDawn
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 02, 2007 6:50 pm Reply with quoteBack to top

Belki garipseyeceksiniz ama; benim karakterim bir bard olurdu.
    Bu diyarlarda savaşın, vahşetin, kan dökmenin ve yıkımın hiçbir onurlu yanı olmadığını dünyaya anlatmaya çalışan, yargıcın çelik değil, flüt ve notalar olduğunu göstermeye çalışan bir bard...
    Elbette böyle bir kitap tutar mı bilmem, zira okuyucular ejderhaların kavurucu nefeslerini, çifte palaların danslarını veya bir köyü bir anda kavuran bir wheel of banshee yi tercih ediyor olabilir...
    Saygılarımla...
    Back to top View user's profileSend private message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 02, 2007 7:09 pm Reply with quoteBack to top

RedDawn neden tutmasınki, Bard benim de aynı zamanda bu sitedeki çoğu kişininde en sevdiği karakter.Hem ben daha önce de dediğim gibi, büyük bir ihtimalle bir Çşık yaparım.Ama değişik ekstralarda katarım.Ki yazıyorum bir şeyler ve "keşiş ve bard" özelliği taşıyan birisini yapıyorum.Biliyorum, asla olamaz, çünkü keşişler her daim LAWFUL ama Bard'lar hiçbir zaman LAWFUL olamaz, fakat ben aslaların adamayım Smile

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 02, 2007 7:22 pm Reply with quoteBack to top

.
    Eğer kitap, fantastik ırkların yer alacağı bir dünyada geçen olayları konu alıyorsa, baş karakter bir değil birkaç tane olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Zaten çeşit çeşit ırk ve bunların değişik kabiliyetleri var.

Aslında benim böyle bir roman çalışmam var (100 sayfa kadar yazdım) Baş karakterlerin bazılarını şu öykümde görebilirsiniz: http://www.frpworld.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=147730#147730

Ancak bu öykü kitaptan bir alıntı değil. Kitap, bu grubun tanışmalarını anlatacak zaten.

Oradan da anlayabileceğiniz gibi benim en sevdiğim baş karakterler, taşkafalı asabi bir cüce ve en iyi arkadaşı yankesici, illüzyonist, esprili bir gnom. Mr.Green

.
    WeS_DeX
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 02, 2007 7:49 pm Reply with quoteBack to top

Bir hırsız.Burada anlatmak istedigim tam olarak Rogue deil aslında.Yani hırsız.Sadece hırsız özellikleri tasıyan birisi.Ve yanında da Bir savascı ve yaslı bir ozan cok iyi gider.

Red Drawn.Bence düsüncen mükemmel olmus.Yazdıgın öykünün konusu gercekten olduk ca iyi.Düsüncene hayran kaldım.Gercekten tebrik ederim bu düsünce icin seni.
    Faolin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 15, 2007 1:15 pm Reply with quoteBack to top

melez ve her iki ırktan da dışlanmış biri olurdu sanırım Smile
    Sturm_Ardeth
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 15, 2007 7:56 pm Reply with quoteBack to top

Ne tarzda roman olursa olsun İnsan olacağı kesin benim için ama biraz uçuğa kaçar ve Sturm Brightblade' in SEYYAH olmuş halini yazmak isterdim... Cesur, bağlı, hırslı, gözü kara, aşık, gezgin... çok ilginç olurdu heralde Wink

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Dec 15, 2007 8:11 pm Reply with quoteBack to top

Ben elimden geldiği kadar yazmaya çalışıyorum zaten Smile
    Son zamanlarda Druidlere merak sardığım için Druid olurdu fakat öyle bilindik Druid değil Smile Saçma gelecek ama bu Druid in bilgeliği o kadarda yüksek değil... Hatta çok düşük Smile Ama zamanla bilgiçleşecek... Druid güçleri ona çocukluğunda bahşedilmiş ve Druidliğin hakkını vermek için bir okula gitmesine rağmen onu kabul etmeyecekler (aslında biraz kıskanacaklar, yani biz o kadar uğraştık yıllarca çalıştık ettik, sen doğar doğmaz Druid doğ... Yok öyle yağma gibi) Böylelikle Druid olan elfimiz "Ben Druid değilim!" tripleri atmaya başlayacak Smile Ne kadar doğru olur bilemem ama (yani Druidlerin kıskançlığı)... Çünkü baya bir araştırmama rağmen Druidler çok karışık bi class... Her kafadan ayrı ses çıkıyor...

Siz ne dersiniz acaba doğru olur mu ki?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 15, 2007 8:14 pm Reply with quoteBack to top

Druid'leri aklına estiğin gibi yazmakta özgürsün.İstersen git pislik yap, kimse karşı koyamaz Very Happy

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Dec 15, 2007 8:29 pm Reply with quoteBack to top

Yahu olur mu öyle Smile Hatta bi oyunda tutturmuştum illa Druid olacam diye yeminer [değil yener olacak, hep karıştırıyorum Smile ) test yapmıştıda sonra izin vermemişti.. bende araştırmıştım neymiş bu Druid diye... Adamlar sayfalarca tartışmış yok şöyleydide yok böyleydide Smile yani öyle kafaya göre yazılmıyor ne yazıkki... Mesela bir Druid evil da olamaz good da olamaz felan... Ya da ne bileyim bir savaşta (mesela insan - ork) orklar yeniliyorsa Druid saf bile değiştirebilir (nüfusları azalmasın denge sağlansın hesabı)... Böyle psikopat bir classtır Druidler maalesef Very Happy

Last edited by Alenthas on Mon Mar 17, 2008 7:10 pm; edited 1 time in total
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 15, 2007 8:46 pm Reply with quoteBack to top

Oyunlarde durum farklı, fakat kendi romanını yazıyorsan, hiçbir kurala bağlı olmak zorunda değilsin Smile

-Freddie Mercury
    WeS_DeX
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 5:02 pm Reply with quoteBack to top

Evet druidler karısık bir classtır.Fakat Edmond un dedigi dogru.Hikaye senin hikayen istedigin gibi yazabilmelisin.

Tabi benim icin Bas karakter Human Rogue Very Happy vaz gecmem.Hikaye yazarken de genelde kesinlikle Human yaparım ve class olarak fark etmez ama Human olmak zorunda benim yazdıgım hikayeler.İcimden ne geliyorsa onu yazıorum cünkü.

Bir druid yapıp onu evil yapabilirim.Neutral de yapabilirim.Good da yapalirim.Bu eger benim hikayemse istedigimi yazabilirim.Kimse kural koyamaz cünkü bu benim hikayemdir.ü

Saygılar...
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 6:21 pm Reply with quoteBack to top

Doğru da bir karakteri farklı yapmak var komple bir class ı farklı yapmak var Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 6:44 pm Reply with quoteBack to top

Ben ruhbanı tercih ederim nötrlüğü temsil ederdim büyük bir ihtimallede Smile
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    Barzini
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 17, 2007 1:53 am Reply with quoteBack to top

Ben fallen paladine hayran bir adamım, muhtemelen yazacağım hikayede de bir fallan paladini baş karakter yapardım. Kendi doğruları için savaşan, inandığı değerler uğruna ölebilecek bir karakter olurdu ancak tanrılar onu gözden çıkartmıştı. Tanrısı için değil de insanlık için savaşan bir kılıcı olurdu.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum