Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 12
    Dün: 35
    Toplam: 90376

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1454
    Üye: 1
    Toplam: 1455

Şu An Bağlı:
    01 : afabut

FrpWorld.Com :: View topic - Class problemi
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Class problemi View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Feb 11, 2008 1:20 am Reply with quoteBack to top

Hmm evet bahsetmiştiniz, güzel ve eğlenceli bir settinge benziyor.

Yener wrote:

şimdi kendinle çelişmişsiz AlenthasLeasess Smile, dnd hakkında fazla bilgim yok demişsin, sonrada Oblivion un kuralları daha iyi demişsin. Sen en iyisi bi PHB ve bi DM's guide edin oku incele ondan sonra kararını ver Wink .

Cümleyi yanlış kurmuşum af ola, aslında ben orada level atlama muhabbetiyle ilgili öyle demiştim, onun dışında zaten öbür özellikler hoşuma gitmemiş olsa bile -büyüler, two weapon fightingin olmaması, vb gibi- yinede fena değildi. Her neyse ondada senin dediğin şey vardı mesela, sürekli zıplıyordum en yüksek skill akrobasideydi o yüzden -ki aslında bir assassin olarak oyundaki amacım akrobaside ustalaşmak değil, çatıdan çatıya, ya da yüksek bi yerden başka bir yere zıplamaktı, bu hep hoşuma gider, gerek oyunda olsun gerek gerçek hayatta ama yinede sonradan dönüp baktığımda akrobasim iyi olsunda enerji koşarkende hızlıca dolsun düşüncesiyle zıplamaya başladığımı farkettim. Tabii bu da zaten rp olmayan oyunu iyice öldürmüştü- Bu da yine çelişmeme neden oluyor tabii, sanırım iş oyuncuda bitiyor sonuç olarak, yani gerçekçi olması için bunu kendisi ayarlamalı herhalde. Yoksa bir çok DM saçlarını yolacağa benziyor Smile

PHB ve DM's Guide'a gelince ilk başlarda öyle bir hevesim olduysada okuyup öğrenmeyi biraz anlamsız buluyorum nedense. Sonuçta DM olmak gibi bir sıkıntım yok, ben işin teknik kısmıyla değilde biraz eğlence kısmıyla ilgilenmekten hoşlanıyorum (o yüzdende yeni doğmuş bebek gibi sürekli sorular soruyorum Smile ). Kuralların bu eğlenceyi bozabilceğini düşünüyorum açıkçası. Ki daha hiç frp oynamadan, PHB yada DM's Guide okumadan arkadaşlarıma oyun oynatmış ve sadece iki tanesininde olsa frpyi sevmesini sağlamışsam demekki kurallar o kadar hayati bir mesele değil (ki inanıyorum ki patlasamda çatlasamda diğerlerinin kafasına frpnin çok zevkli bir şey olduğunu sokabileceğimi hiç sanmıyorum Smile )

Son olarak NocturnaL_Soul, senin bahsettiğin kuralı herkesin bilip, uyguladığını sanmıyorum. Aslında buradaki önemli olan bu kuralın zorunlu olması sanırım. Yoksa ben herkesin bu kurala uyduğunu hiç sanmıyorum. Çzellikle power playciler.

Neyse, öfkeyle kalkan zararla oturur derler. Doğru demişler Melek görünümlü Å?eytan

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Feb 11, 2008 10:58 am Reply with quoteBack to top

AlenthasLeasess wrote:
    PHB ve DM's Guide'a gelince ilk başlarda öyle bir hevesim olduysada okuyup öğrenmeyi biraz anlamsız buluyorum nedense. Sonuçta DM olmak gibi bir sıkıntım yok, ben işin teknik kısmıyla değilde biraz eğlence kısmıyla ilgilenmekten hoşlanıyorum

Bak işte bu noktada sana tamamen katılıyorum. Sonuçta biz bu RPG yi FRP yi eğlenmek için oynuyoruz, yani nasıl keyif alıyorsan o şekilde oynamalısın zaten, sen ve oyuncu arkadaşların kendi belirlediğiniz kurallarınızla oynamayı seviyorsanız, daha çok eğleniyorsanız benim tavsiyemde o şekilde oynamanızdır.

Soru sormanıda gerçekten taktir ediyorum, ki devam et sorularına sonuna kadar yardımcı olur destek veririz sana.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Feb 11, 2008 1:36 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    Bak işte bu noktada sana tamamen katılıyorum. Sonuçta biz bu RPG yi FRP yi eğlenmek için oynuyoruz, yani nasıl keyif alıyorsan o şekilde oynamalısın zaten, sen ve oyuncu arkadaşların kendi belirlediğiniz kurallarınızla oynamayı seviyorsanız, daha çok eğleniyorsanız benim tavsiyemde o şekilde oynamanızdır.

Evet amaç burda eğlence, nede olsa bunların adı oyun. Fantastik Rol Yapma OYUNU. O yüzden herkesin kendi hoşuna gittiği şekilde oynaması en doğrusu. D&D, gurps vs. gibi kural sistemleri sadece birer alternatif, kendi kurallarınızla kendi stilinzle oynayabilirsiniz gayet.

Alenthas'ın dediğide doğru, işin eğlencesi önemli ve eğlnemek için kuralları bilmeye gerek yok. Çrneğin ben frp ye başladığımda, DM beni tek başıma oynatıyodu, ve zar bile yoktu bi silginin bi tarafına eksi bi tarafına artı koymuştuk resmen. "yaptın, yapamadın" şeklindeydi. Ama yinede oynadığım en güzel oyunlardan biriydi Very Happy gerçi tabi o zamanlar beklentilerde az olduğu için basit şeyler güzel geliyordu Melek görünümlü Å?eytan
    Back to top View user's profileSend private message
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Feb 11, 2008 3:21 pm Reply with quoteBack to top

Evet Fable'ın sistemi çok güzeldi, çok sevmiştim, zaten çok müthiş bir oyundu o.
    Back to top View user's profileSend private message
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum