Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: DelorasKir
  Bugün: 0
  Dün: 48
  Toplam: 88966

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 1608
  Üye: 0
  Toplam: 1608

  FrpWorld.Com :: View topic - FRPWORLD'ün daha ileri gitmesi için neler yapılabilir?
  Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

   FRPWORLD'ün daha ileri gitmesi için neler yapılabilir? View next topic
  View previous topic
  Post new topicReply to topic
  Author Message
  Firble
  Forum Yöneticisi

  Joined: Mar 12, 2004
  Posts: 6496

  PostPosted: Tue May 27, 2008 3:10 pm Reply with quoteBack to top

  Daha çok eğlence amaçlı bir başlıkta bu konu iki üç gün kadar önce gündeme geldi ve zannediyorum hepimizin bu konuda birçok fikri var.

  Açıkçası şu andaki durumumuzu kötü olarak görmüyorum. Darkgnome'un aksine ben ocakbaşı bölümünde pekçoğumuzun birçok yazıyı hikayeyi bir arada üretebildiğimizi de düşünüyorum. 2007 frpworld ocakbaşı almanağında yer alan yazarların çokluğu da sanırım bunun bir kanıtı.

  Ancak sanırım özellikle bir süredir frpworld'e girmemiş eski üyelerimizin belki biraz garip karşıladığı durum şu...

  FRPWORLD kurulduğu dönemlerde fantastik rol yapma oyunlarının daha ön planda olduğu, edebiyatın ikinci planda olduğu bir site idi. ( Sanıyorum en eski üye ben oluyorum. : ) ) ) ) Ne kadar kayıt tarihim bunu göstermese de) Agora ve onun altındaki pek çok başlık aslında fantastik rol yapma alanlarında tartışmaların yapıldığı ve aynı zamanda oyunların oynandığı başlıklardı. Bu başlıklar neredeyse dört yıl boyunca hep aktiflerdi. Daha sonra aktiflik düzeyleri farklı nedenlerden dolayı azaldı.

  Son bir yıldır frpworld de edebiyat özel olarak da ocakbaşı daha çok ilgi ve önem kazanan başlıklardı. Dolayısı ile edebiyat rol yapma oyunları ile denk hatta onlardan daha çok ilgi toplayan bir alan haline geldi sanıyorum site kullanıcıları için. Benim için kesinlikle böyleydi. Çzel muhabbetlerimizde bazı üyelere de anlattığım bir kısım nedenle ben rol yapma oyunlarına ilgimi biraz kaybettim. Ancak ozanlık sanıyorum ilgimi hep koruyacağım bir alan...

  Sonuç olarak edebiyat alanına göre frpworld öncelikle rol yapma oyunları için oluşturulduğu içinbirçok başlık boş kaldı. Çte yandan edebiyatla ilgili başlıklar sınırlı olduğu için bu alanda sınırlı sayıda başlıkta bir şeyler yapabildik....

  Doğrusu hem yazılan öykü ve şiirler hem de yapılan tartışmalar açısında site beni şu anda oldukça tatmin ediyor. Çzellikle catboy'un başlattığı son hikayede bence oldukça fazla sayıdaki üye kardeşim oldukça güzel bir hikaye ürettiler bir arada.... Ancak rol yapma alanında da tartışmaların yapılması ve bu alanda da sitedeki aktifliğin artması gerektiğini düşünen arkadaşları anlıyorum.

  Bu durumda benim önerilerim şunlar... Çncelikle edebiyatla rol yapma alanları sitede artık eşit ağırlığa sahip. Bu dikkate alınarak belki edebiyat ya da genel olarak fantastik sanatın ağırlığını sitede arttıracak bazı düzenlemeler yapılabilir. Bunlar neler olabilir? Bunun için şimdilik aklımda taslak aşamasında fikirler var. Eğer bu fikrimi haklı buluyorsanız bu fikirleri beraberce tartışırız. Elbette bu alanlarda yeni projeleri de geliştirebiliriz. şu ana kadar oldukça güzel bir ivme yakaladık gibi Ocakbaşı müdavimleri ile... Sanırım bu ivmeyi devam ettireceğiz. Bir ara bir frpworld ozan ve yazarları olarak buluşup da belki daha da ilerlemek için neleri yapabileceğimizi de konuşabiliriz.

  İkincisi şu anda yeterli aktifliği sağlayamayan başlıklar mevcud duruma göre yeniden düzenlenir ve bu başlıklarda aktifliğin yeniden sağlanması için yeni oyunlar tartışmalar belki de projeler başlatılabilir. şu anda sitede birçok arkadaşın bunu yapabilecek yeterlilikte olduğunu düşünüyorum. Yeni olarak anılan üyelerin pek çoğu neredeyse bir yıldır üye ve onlar da sitede yeni bir takım organizasyonları başlatacak kadar donanımlı hale geldiler.... Ki birçoğunun zaten ocakbaşında ve rol yapma alanında insiyatif alarak yaptığı çok güzel işler var. Başlıkların düzenlenmesi sanırım en çok bana acı verir, o başlıkların birçoğu benim için frpworldde geçirdiğim zamanın anıları ile dolu.... Ancak eğer özellikle RP ile ilgili olan arkadaşlar birleştirilmesi yeniden oluşturulması kaldırılması gereken başlıklar olduğunu düşünüyorsa bunları bence değerlendirmek gerekiyor.

  Fikirlerimizi farklı başlıklarda parça parça tartışmak yerine ayrı bir başlığın bunun için daha uygun olduğunu düşünüyorum. Böyle bir başlıktan çok güzel fikirlerin belki de projelerin çıkabileceğine inanıyorum...

  _________________
  HARBE GÄ°DEN
  Harbe giden sarı saçlı çocuk! <br>Gene böyle güzel dön; <br>Dudaklarında deniz kokusu, <br>Kirpiklerinde tuz; <br>Harbe giden sarı saçlı çocuk! <br>
  Orhan Veliden
  Back to top View user's profileSend private message
  dwaxer
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: May 21, 2007
  Posts: 6687

  PostPosted: Tue May 27, 2008 5:24 pm Reply with quoteBack to top

  .
  Bence de Sitenin durumu büyük çöküşten beri çok düzeldi. Ben her gün bir sürü zamanımı burada geçirmeye başladım. Çzellikle benim gibi her gün siteye girmeye vakit bulan arkadaşlar -görüyorum ki- siteye inanılmaz bir dinamizm kazandırıyorlar.

  Tabii ne kadar memnun olsak da gelişmesi gereken unsurlar daima olabilir.

  Bence bazı başlıklar birleştirilse daha iyi olur ama bu görüş meselesi. Ona bakarsanız siyah üzerine küçük beyaz yazılar benim gözümü yoruyor. Razz Parlak siyah yerine bari mat siyah olsaydı? Mr.Green

  Benim acil olduğunu düşündüğüm, geliştirilmesi gereken konu şöyle:
  Bilgi bankasının hemen üzerine bir yerlere "Yeni başlayanlar için" diye, vs gibi bir bölüm açılmalı! Bu bölümde arkadaşlarından FRP ya da D&D, vs gibi diye bir şey var olduğunu duyup da buraya gelenler için aydınlatıcı bütün bilgiler var olmalı!
  D&Dnin Dsinden ya da FRPnin Fsinden bile anlamayan biri bu siteye düştüğünde, ilk olarak şöyle bir göz gezdirmeli ve kocaman “Yeni Başlayanlar” yazısını hemencicik görebilmeli. Ardından da o bölüme girdiğinde oyun oynamaya başlamak için gerekli bütün bilgileri (en azından kaynak adreslerini, vs) o bölümde muntazam bir biçimde bulmalı.
  Eminim zamanında içerde bu konuda bir sürü bilgilendiren vs başlık açılmıştır. Bunlar da taşınabilir. Birkaç sabit başlık olur, örneğin D&Dye başlamak için gerekenler, vs, sorular ve cevaplar, acemiden sorular, vs gibi.

  .
  Back to top View user's profileSend private message
  Alenthas
  Forum Yöneticisi

  Joined: Oct 04, 2007
  Posts: 2670
  Location: Innsmouth

  PostPosted: Tue May 27, 2008 5:36 pm Reply with quoteBack to top

  Sitenin gidişatı beni gayet memnun ediyor. Eski üyeler siteye tekrar gelmekte (fazla aktif olmasalarda yinede iyi bir şey bu), yeni üyeler gelip bize fantezi edebiyatı hakkında sorular sormakta. Fakat tabii ki özellikle catboy ve diğer arkadaşlarımızla yaptığımız hikayenin sonlarına doğru site biraz daha durgunlaşmıştı. Son yazılılara denk geldiği için böyle azaldı çevrimiçi insanların sayısı.

  Tabii ki burası diğer forumlara nazaran insanların birbirini daha iyi tanıdığı, daha mantıklı konuşmaların geçtiği bir yer olduğu için insan her aklına geleni yazamıyor. O yüzdendir ki şu ana kadar zamanımı en çok geçirdiğim forum sitesi, hatta site olarak burayı söyleyebilirim.

  Burada herkes bir şey üretmeye geliyor, geyik yapmak için bile insanların bir zamana ihtiyacı olabiliyor. Ben siteden genel olarak memnunum.

  dwaxer wrote:
  Benim acil olduğunu düşündüğüm, geliştirilmesi gereken konu şöyle:
  Bilgi bankasının hemen üzerine bir yerlere "Yeni başlayanlar için" diye, vs gibi bir bölüm açılmalı! Bu bölümde arkadaşlarından FRP ya da D&D, vs gibi diye bir şey var olduğunu duyup da buraya gelenler için aydınlatıcı bütün bilgiler var olmalı!
  D&Dnin Dsinden ya da FRPnin Fsinden bile anlamayan biri bu siteye düştüğünde, ilk olarak şöyle bir göz gezdirmeli ve kocaman “Yeni Başlayanlar” yazısını hemencicik görebilmeli. Ardından da o bölüme girdiğinde oyun oynamaya başlamak için gerekli bütün bilgileri (en azından kaynak adreslerini, vs) o bölümde muntazam bir biçimde bulmalı.
  Eminim zamanında içerde bu konuda bir sürü bilgilendiren vs başlık açılmıştır. Bunlar da taşınabilir. Birkaç sabit başlık olur, örneğin D&Dye başlamak için gerekenler, vs, sorular ve cevaplar, acemiden sorular, vs gibi.  Aslında bu kadar çok kural ve yazı yeni gelenleri korkutabilir Smile Bundan çok yeni başlayanlar için FRP'nin ne kadar eğlenceli olduğunu belirten başlıklara yönlendirmeliyiz. Hani şu komik FRP anılarının anlatıldığı başlıklar. Ben ilk üye olduğumda zamanımın çoğunu onları okuyarak geçirdim. Eğer o başlıklar olmasaydı belkide bu sitede bu kadar zaman geçirmezdim (Bazılarının "tüh bee!" dediğini duyar gibiyim Dil )

  _________________
  Image
  Back to top View user's profileSend private message
  SacoKhan
  Forum Yöneticisi

  Joined: Mar 10, 2005
  Posts: 2585
  Location: YalnızlıÄ?ın hüküm sürdüÄ?ü yerden

  PostPosted: Tue May 27, 2008 5:47 pm Reply with quoteBack to top

  AlenthasLeasess arkadaşım o eğlence konusu hep vardı, olacak da. Sorun o değil, sorun hareket kazandırabilmemiz siteye(en azından benim algıladığım bu).

  Bana göre şu anda siteye devamlılığı olan arkadaşlarımızı daha da bağımlı hale getirebilmemiz lazım Dil Eğlenmelerini sağlamak lazım, çünkü ben eğlenmek istiyorum Smile

  Benim şu anda yapmak istediğim oyunlar açarak değerli arkadaşlarıma bir nebze forum rp'si denilen güzel şeyden tat almalarını sağlamak.Yapabilirsem ne güzel olur

  Saygılarımla...

  _________________
  And i still wonder if you ever wonder the same!...
  Back to top View user's profileSend private messageICQ Number
  Alenthas
  Forum Yöneticisi

  Joined: Oct 04, 2007
  Posts: 2670
  Location: Innsmouth

  PostPosted: Tue May 27, 2008 6:00 pm Reply with quoteBack to top

  SacoKhan wrote:
  AlenthasLeasess arkadaşım o eğlence konusu hep vardı, olacak da. Sorun o değil, sorun hareket kazandırabilmemiz siteye(en azından benim algıladığım bu).

  Bana göre şu anda siteye devamlılığı olan arkadaşlarımızı daha da bağımlı hale getirebilmemiz lazım Dil Eğlenmelerini sağlamak lazım, çünkü ben eğlenmek istiyorum Smile


  Hayır, hayır. Onları okudukça FRP'nin ne kadar zevkli bir şey olduğunu anlayıp sürekli oynayacak birilerini aradım sitede Smile Sonra vazgeçip siteye yöneldiğimde sitenin de çok güzel bir yer olduğunu kavradım. İnsanları böyle çekebiliriz. Hani aktif olmalarını sağlamaz belki ama bir süre sonra "bu FRP neymiş acaba" diye geri gelebilirler (ki ben öyle yaptım).


  SacoKhan wrote:
  Benim şu anda yapmak istediğim oyunlar açarak değerli arkadaşlarıma bir nebze forum rp'si denilen güzel şeyden tat almalarını sağlamak.Yapabilirsem ne güzel olur


  Katılıyorum, yani sanırım. Ne olduğunu tam bilmiyorum ama sizin bu kadar hasret çekercesine konuşmanız güzel bir şey olduğu hakkında ipucu veriyor. Niye bekliyorsunuz anlamadım Smile

  _________________
  Image
  Back to top View user's profileSend private message
  Firble
  Forum Yöneticisi

  Joined: Mar 12, 2004
  Posts: 6496

  PostPosted: Tue May 27, 2008 6:07 pm Reply with quoteBack to top

  Dwaxer'ın bahsettiği sanırım sitenin yan tarafındaki akademi bölümünde Mini Frp kursu başlığı altında var. Ancak bu bilgiler belki genişletilebilir. Aslında Hazır cevap bölümünde birçok ilginç fikir ve bilgi var... Bunların en temel olanları derlenip bir Frp Hakkında kitabına dönüştürülebilirse çok güzel olur...

  Ancak bunun için ciddi bir emek gerekiyor. Sitenin rp bölümüne katkı sağlamak isteyen arkadaşlardan bu emeği verecek olan olursa elbette çok güzel olur sanıyorum...

  Forum RPsi benim zamanında katıldığım hatta yönettiğim ve çok hoşuma giden bir şeydi.... Bir tanrıyı bile oynamıştım... Zaman zaman telefon konuşmalarında bile devam ederdi RP o kadar bizi içine çekmişti. : ) ) ) ) Yeniden başlaması elbette güzel olur... Gerçi geçen seferki gibi kendimi kaptırmamam lazım eğer başlarsa...

  Sitenin ocakbaşı, kulaktan kulağa, serbest kürsü, kitapgah, çalgı parşomen gibi. Edebiyat ve sanat ağırlıklı bölümlerin şimdilik yeterince iyi işlediğini mi düşünüyorsunuz? Yoksa bu bölümlerle ilgili önerileriniz de var mı?

  _________________
  HARBE GÄ°DEN
  Harbe giden sarı saçlı çocuk! <br>Gene böyle güzel dön; <br>Dudaklarında deniz kokusu, <br>Kirpiklerinde tuz; <br>Harbe giden sarı saçlı çocuk! <br>
  Orhan Veliden
  Back to top View user's profileSend private message
  Edmond
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Jul 03, 2006
  Posts: 5509
  Location: Ã?anakkale

  PostPosted: Tue May 27, 2008 6:17 pm Reply with quoteBack to top

  Kulaktan Kulağa ve Çalgı Parşomen başlığı ilk girdiğimde ilgimi çeken iki bölümdü.Fakat şimdi neredeyse ölüler.

  Çzellikle Çalgı Parşomen başlığında, şiir başlığı vardı, iğrenç olmasına rağmen, ilk şiirlerimi orada yayınlamıştım.Firble beğenmiş gibi yapmıştı bir tek, belki de eğer o olmasaydı ben şiir yazmayı bırakırdım (ve insanlık kurtulurdu)


  Ayrıca Forum Rp'si gerçekten siteyi canlı tutan şeydi.Belki o geri gelse, eski üyelerin %80'i hortlar.

  _________________
  I always knew I was a star And now, the rest of the world seems to agree with me.

  The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

  I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

  -Freddie Mercury
  Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
  dwaxer
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: May 21, 2007
  Posts: 6687

  PostPosted: Tue May 27, 2008 6:18 pm Reply with quoteBack to top

  .
  Bana bu sitede online olduğum zamanlarda birçok defa, "bu frp nedir, nasıl oynayabilirim, kitaplarını nasıl bulabilirim, nasıl öğrenebilirim, vs" diye mesaj atanlar oldu. (o yüzden yazdım öneriyi) Açıkçası kişileri nereye yönlendireceğimi bilemedim ama artık biliyorum: komik frp anıları! Melek görünümlü Å?eytan Razz

  Bence kulaktan kulağa bölümünü kaldırmak lazım çünkü zaten diğer bölümde yazılanların çoğu kulaktan kulağa konseptine uygun oldu.
  .
  Back to top View user's profileSend private message
  dwaxer
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: May 21, 2007
  Posts: 6687

  PostPosted: Tue May 27, 2008 6:20 pm Reply with quoteBack to top

  .
  Forum RPsi derken? Bizim yaptıklarımız forum RPsi değil mi?
  .
  Back to top View user's profileSend private message
  Firble
  Forum Yöneticisi

  Joined: Mar 12, 2004
  Posts: 6496

  PostPosted: Tue May 27, 2008 6:24 pm Reply with quoteBack to top

  Bu bence de yapılabilir... Kulaktan kulağa ocakbaşı ile birleşebilir.

  Yeni başlayanlar için peki sence mini frp kursu yeterli mi? O kursu ön plana çıkarmak belki de forumun üstünde insanları oraya yönlendirmek yeterli olur mu?

  Bu arada Edmond... : ) İnsanlık sonuçta hep kimin şiirlerini okuyup kiminkileri okumayacağına karar verebilir. Çnlü şairlerin bazılarının senin yaşlarında yazdıkları şiirlere ulaşılabiliyor. Ve benim gördüklerimin içinde seninkilerden çok çok daha güzel olanlar yok... Ayrıca sen duygularını gittikçe daha güzel ifade ediyorsun... Bunun böyle olduğunu düşünen sadece ben de değilim....

  İstersen akademi bölümüne son yazdığın şiirlere bir tekrar bak...

  Bu arada diyarı tekrar kurarken Agoradaki akademi başlığını da inceleyen o kurulamamış diyarın ayakta kalabilmiş tek parçası... Belki yeni diyara bir şekilde eklenebilir... En azından bir göz atılabilir sanırım...

  _________________
  HARBE GÄ°DEN
  Harbe giden sarı saçlı çocuk! <br>Gene böyle güzel dön; <br>Dudaklarında deniz kokusu, <br>Kirpiklerinde tuz; <br>Harbe giden sarı saçlı çocuk! <br>
  Orhan Veliden
  Back to top View user's profileSend private message
  WeS_DeX
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Jan 03, 2007
  Posts: 736
  Location: Grand Line

  PostPosted: Tue May 27, 2008 6:37 pm Reply with quoteBack to top

  Forum rp si derken bu farklı bir sistem mi olcak yoksa cok büyük kapsamlı bir oyun mu ?

  _________________
  Just because you were born a noble, you can act like God? - Griffith (the White Hawk)
  Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
  Firble
  Forum Yöneticisi

  Joined: Mar 12, 2004
  Posts: 6496

  PostPosted: Tue May 27, 2008 6:37 pm Reply with quoteBack to top

  : ) ) ) )) ) ) ) Aslında burada bir kavram kargaşası var... Bu biraz da frpworld içinde oluşan bir terim oldu forum RPsi... Bunun daha doğru ifadesi diyar içi RP sanırım...

  Başlangıçta site ilk kurulduğunda sitenin tamamı bir çeşit fantastik diyar gibiydi. Tüm başlıklar bu diyarın parçaları gibiydiler.

  O kadar ki örneğin büyücü kulesinde bir büyü tartışılırken ben de bir büyücü tanırdım diye mesaj atardık.. Başka bir değişle sitedeki her mesaj aslında RPnin bir parçasıydı... : ) ) ) ) Ben bu arada bir gnom ozandım. Belki de tahmin edebileceğiniz gibi. Ve hala bir parça da gnom ozanı oynuyorum...

  Sonra farklı nedenlerle diyarın tamamına yayılmış RPler yavaş yavaş azaldı. Son olarak Rpleri canlandırmak için bir proje yaratıldı. Diyar ( yani sitenin tamamında sanki içindeymişiz gibi davrandığımız diyar ) yok olacaktı. Bu sitenin tüm RP başlıklarında sanki bir kıyamet gerçekleşiyormuş gibi yapılan RPlerle forum RPsine ya da diyar RPsine yansıyacaktı ( kıyamet önce belli alametler gösterecek sonra diyar parça parça yok olacaktı) , sonra da kıyamet diyarı tamamen yok ettiğinde kalanlar yeni bir diyara geçecekti.

  Bu arada bir grup arkadaş bu yeni diyarı daha ustaca tasarlama görevini üstlendiler... Bu konuda da epey uğraştıklarını biliyorum. Ancak farklı nedenlerle bu gerçekleştirilemedi... Ve frpworld forumunun tamamına yayılmış diyar gerçekten yok oldu... Ve yeni bir diyar da kurulamadı... : ) ) ) )

  Bu eski diyarın kalıntılarını Bal likörü, Hırsız Loncası gibi başlıkların ikinci üçüncü sayfalarında görebilirsiniz. Diyar içi RP bölümü de yine bu eski diyarın kalıntısıdır.

  Bu bölüm bizim forum diyarımızın bir çeşit özel görev alanı gibiydi. Diğer bölümler sabit istediğimiz zaman içine girip çıkabileceğimiz mekanlardı.

  Elbette böyle bir sistemin yeniden canlanması güzel olur. Dediğim gibi tek kötü yanı insanı fazla içine çekmesi... : ) )) Dikkat edin bağımlılık yapar demek gibi oldu... Ama zamanında gerçekten ben kendimi aşırı kaptırmıştım. Ki kaptıran sadece ben de değildim. : ) )) )) Değil mi eski arkadaşlar... : ) ) ) ) Eh eğer yeniden canlanırsa buna dikkat etmek gerek.. : ) )

  _________________
  HARBE GÄ°DEN
  Harbe giden sarı saçlı çocuk! <br>Gene böyle güzel dön; <br>Dudaklarında deniz kokusu, <br>Kirpiklerinde tuz; <br>Harbe giden sarı saçlı çocuk! <br>
  Orhan Veliden
  Back to top View user's profileSend private message
  Lugtarias
  Forum Yöneticisi

  Joined: Jun 13, 2007
  Posts: 726
  Location: izmir

  PostPosted: Tue May 27, 2008 6:40 pm Reply with quoteBack to top

  Siteye geldiğimden beri Kulaktan Kulağa bölümü en ilgimi çeken bölümdü benim. Ve bir ara başladığımız ortak bir öykü vardı Çlüme Çıkan Yaşam isimli. Onu aslında Kulaktan Kulağa çalışması olarak tasarlamıştım ben Smile Ama güzeldi yinede...

  Eğer Ocak Başı ile Kulaktan Kulağa bölümü birleştirilirse sanıyorum Kulaktan Kulağa bölümü ile ilgili çalışmalar hız kazanır. Ama birleştirilmezse de bence şu yaz tatilinde güzel bir Kulaktan Kulağa öyküsü çevirmeliyiz Smile

  _________________
  Ve sonbahar gelmeden topraÄ?a düÅ?tü yeÅ?il renkli yaprak, geceyi beklemeden ortaya çıkan ayla birlikte.
  Back to top View user's profileSend private message
  dwaxer
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: May 21, 2007
  Posts: 6687

  PostPosted: Tue May 27, 2008 6:45 pm Reply with quoteBack to top

  .
  Firble söylediğin akademideki mini frp kursuna baktım; evet güzel. şu ana kadar haberim olmaması benim dikkatsizliğimden olsa gerek. Mr.Green Benim dediğim böyle bir şey değil, bir bölümden bahsediyorum ki içindeki sabit başlıklardan biri de işte o mini kurs olmalı. Ancak insanlar (özellikle yeni öğrenenler) kafasına takılan soruları da sorup tartışabilmeli vs. Çok da önemli değil benim açımdan, sadece siteye uğrayıp burada aradığını bulamayan yeni kullanıcı olmaması bakımından...
  .
  Back to top View user's profileSend private message
  Firble
  Forum Yöneticisi

  Joined: Mar 12, 2004
  Posts: 6496

  PostPosted: Tue May 27, 2008 6:52 pm Reply with quoteBack to top

  Aslında belki de oldukça yetersiz de olsa iki sabit başlık var böyle... Sanıyorum en kapsamlısın hazırcevaptaki Rp nasıl yapılır başlığı... Darkgnome un dediği şekilde söylersek Oren Amcanın açtığı : ) ) ) ) Savaşçı Karargahı bölümde savaş nasıl yapılır diye bir başlık var.. Ancak bunlarda sanıyorum bilgi edinmek isteyen çoğu kişi tarafından görülmüyorlar...

  Belki de bir çeşit forum bölümü açılabilir bunun için... Keşke sabit bölümleri yani sitenin sağ tarafındaki bölümleri biraz daha ilgi çekici hale getirebilsek ama sanırım asıl dikkat çeken başlıklar forumdakiler...

  _________________
  HARBE GÄ°DEN
  Harbe giden sarı saçlı çocuk! <br>Gene böyle güzel dön; <br>Dudaklarında deniz kokusu, <br>Kirpiklerinde tuz; <br>Harbe giden sarı saçlı çocuk! <br>
  Orhan Veliden
  Back to top View user's profileSend private message
  Display posts from previous:      
  Post new topicReply to topic


   Jump to:     View next topic
  View previous topic
  You cannot post new topics in this forum
  You cannot reply to topics in this forum
  You cannot edit your posts in this forum
  You cannot delete your posts in this forum
  You cannot vote in polls in this forum


  Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

  :: HalloweenV2 phpBB Theme Exclusive ::
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.64 Saniye