Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 24
    Dün: 23
    Toplam: 90353

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1237
    Üye: 0
    Toplam: 1237

FrpWorld.Com :: View topic - hobbitin filmi
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

hobbitin filmi View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat May 31, 2008 3:42 pm Reply with quoteBack to top

Gandalf, gerçek adı Olorin olan bir maiadır. Silmarillion kitabında açıklanıyor. Yani o bir insan değil. 3. çağda Saruman, Radagast, kendisi ve de 2 büyücü daha var Valinor (kutlu diyar)'dan buraya gönderiliyor. Sauron'a karşı diğer halklara yardım etmek için.
    Yani onların yaşlarını tahmin edemezsiniz. Smile
    Bu arada Legolas'ın oynayacağı kesinleşti. Çünkü Bilbo macerasında Kuyut Orman'a da gidiyordu. Orda Thranduil'le karşılaşıyordu ki o orman elflerinin kralı ve Lrgolas'ın babasıdır.
    Galadriel, Sruman, Elrond'un da olacağı kesinleşti. Hobiit kitabında yer almayan ama kısaca bahsi geçen ak divan ve dol guldor da Sauron ile yapılan savaş da yer alacak filmde. Ak divanın üyeleri, başkan Saruman, Gandalf, Galadriel, Elrond, Cirdan'dır.
    Yani sonuç olarak Gandal hep aynı yaşlı adam görünümünde olduğu için bunda sorun yok. Elrond, Saruman, Legolas ve Galadriel için de.
    Sadece Aragonun olması saçmalık olur. Çünkü o zamanlar daha ergenlik çağındaydı Aragorn.
    Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Lugtarias
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat May 31, 2008 7:36 pm Reply with quoteBack to top

Yalnız bir dakika ya, Saruman rolündeki oyuncu öldü diye biliyorum ben bayağı zaman önce Neutral

Ekleme: Gandalf ve yaşı konusunda catboy'a tamamen katılıyorum!

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat May 31, 2008 7:56 pm Reply with quoteBack to top

sen diyince tekrar araştırdım ama öldüğüne dair bir haber göremedim. Yoksa çok üzülürdüm. Adam gerçekten usta bir oyuncuydun. Aslında en büyük hayali hep Gandalfı oynamakmış! Smile Neyse niye niyet neye kısmet dimi? Smile
    Adam star wars filmlerinde de Count Dookuyu oynamıştı hatırlarsanız. Hem ağustos ayında clone wars animasyon filmi de geliyor. orda dooku karakteri de olacak. Belki seslendirir de o karakteri en azından.
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun Jun 01, 2008 10:11 am Reply with quoteBack to top

Bu arada Christopher Lee (Saruman) hobbit projesine soğuk bakıyormuş. Hala yapımcılara kızgınmış. Normalde 3. filmde olması gereken sahneleri yapımcı çıkarttığı için yapımcıları hala affetmiyormuş. Her ne kadar dvdye o sahneleri ekleseler de sonuçta sinemada kendi sahnelerini göremediğinden sinirlenmesi doğal ama dimi? Smile
    Bir de extended edition diye geçen yüzüklerin efendisi filminin normalden 4-5 saat daha uzun süren bir versiyonu vardır. Onu kesin izleyin. Sinemadakinden daha güzel. Hem kitaptaki bazı sahneleri de bu versiyona eklemişler. Ama hala Tom Bombadil yok! Smile
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Jun 01, 2008 10:29 am Reply with quoteBack to top

Nereden bulabiliriz Surprised

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun Jun 01, 2008 10:55 am Reply with quoteBack to top

Ben o versiyonu internetten indirdim. Smile çok süper ama toplam normalde film 8 saat sürüyor ama bu versiyonu 12 saati aşıyor toplam süresi.
    Mesela sinemada yer almayan bazı sahnelerden örenkler vermek istiyorum. Fazla spoiler vermeden tabiki.
    - Saruman ile Gandalf'ın Orchanc Kulesinde kapışması
    - Arwen ile Aragorn'un geçmişi
    - Büyücü Kral ve Gandalf'ın Minas Tirith surlarında kapışması
    - Eowyn ile Faramir'in tanışması
    - Frodo, Sam ve Gollum'un Osgialiath tünellerinden kaçışı
    - Faramir ile Boromir'in flashbackleri
    vs. vs. vs.
    İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim Smile
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jun 01, 2008 11:39 am Reply with quoteBack to top

O sahneleri filmden ayrı olarak izlemiştim, filmle izlemek nasip olmadı, ama inan bana, harika Smile

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Lugtarias
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Jun 01, 2008 11:46 am Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    O sahneleri filmden ayrı olarak izlemiştim, filmle izlemek nasip olmadı, ama inan bana, harika Smile

Aynen bende ayrı ayrı izledim. Eminim filmle daha güzel giderler ama ayrı ayrı da inanılmaz kesitler gerçekten... Çzellikle Kara Kapılar'ın önünde, Sauron'un Ağzı ile geçen konuşma ve ardından gelişen olay müthişti.

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun Jun 01, 2008 8:12 pm Reply with quoteBack to top

Sir Ian McKellen (Umarım yanlış yazmamışımdır) tekrar Gandalf rolünü seve seve oynarım. Hem Gri Gandalfı Ak Gandalftan daha çok sevmiştim demiş.
    Acaba Smaug'u güzel yapacaklar mı? Gollum ve Balrog yüzüklerin efendisi filmlerinde kitaplarına anlatılanlara yakın yapılmıştı. Bakalım yaşlı ejderha nasıl görünecek filmde?
    Gerçi Tolkienin oğlu Chistopher filmlere karşı ama olsun çekilir umarım. Aslında onun en çok kızdığı nokta kitaptaki Faramirin filmdeki Faramirle hiç bir alakasının olmamasıydı. Ondan yine büyük çapta ve kitap hayranlarını kızdıracak nitelikte filmlerde bir değişiklil yapılırsa diye korkuyor adam haklı olarak.
    Bu arada merak edenlere söyliyim. Görünüş olarak Faramir tam olmuştu. Ama kitaba göre Boromirin tersine Faramir yüzüğün ne denli tehlikeli bir şey olduğunun bilincindeydi. Onun için Ithilienda Frodoyu sorguya çektikten sonra onun gitmesine izin vermişti. Ama filmde gitmesine izin vermiyor ve Osgiliatha taa nazgüllerin önüne sunuyordu neredeyse. Yönetmen yok daha dramatik olsun diye yaptım diyor ama neden yaptığı belli. 2. kitabın sonunda Shelob o koca örümcek yer alıyordu. Ama yapımcılar daha heyecanlı olsun diye 3. filme koydular. Bu sefer de arada büyük bir boşluk kalınca böyle uyduruk sahneler eklemek zorunda kaldılar. Yok Sam Gollumu bile ağlatacak derecede savaş karşıtı söylemler verdi felan mesela. Smile Gerçi Nazgül ve Frodonun karşılaştığı sahne hoştu da kitaba uymadığından yine de hayranları kızdırdı. Smile
    Lord_Feanor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 02, 2008 6:37 pm Reply with quoteBack to top

lotr daki kitapla uyumsuz sahne ve karakterler anlatmakla bitmez. 1000 küsür sayfalık kitabı 3 er saatlik filmlere tamamen sığdırmak takdir edersiniz ki kolay değildir, ayrıca sinemada yapılması gereken kurcalamalar olur (evet witch-king in gandalf ı tokatlaması kadar saçma olmamalıdır tabi ama o da zaten filme konulmamış), yönetmen ve oyuncular filmlerden para kazanmalı ve film de bu nedenle izleyiciyi etkilemelidir.
    lotr üzerinden para kazanmayı herkesten çok hedefleyen chris in göstermelik çıkışları da zaten ciddiye almaya değmez.

kızmışım sanki Very Happy

Ne kanun, ne sevgi, ne de çatılmış kılıçlar<br>Dehşet, yaralar, felaketin kendisi bile olsa<br><div>Koruyamayacaktır Fëanor ve Fëanor'un soyundan<br>Saklayan, kendine alan, ellerinde tutan</div><div>Bulan ya da kaçıran kişiy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Jun 02, 2008 8:34 pm Reply with quoteBack to top

2010 yılına daha çok var ama iyi haber yakında çekimlerin başlanacak olması. Ama hala daha Bilbo Bagginsin kim oynayacağı belirlenmemişken nasıl çekimler başlanacak o da biraz düşündürücü.
    Bu arada extended editionda Büyücü kralla ile Gandalfın karşılaştığı sahnede çok heyecanlanmıştım. Balrogu yenen bizim Gandalf şu nazgul efendisine haddini bildirir demiştim. Ama olana bak işte. neyse en azından tek bir kitabı bu sefer 2 film halinde çekeceklerine göre daha fazla kitaba uygun olmaya çalışırlar umarım.
    Gerçi duyduğuma göre hobbit kitabının yanında 3. kitabın sonundaki eklerde yer alan Aragorn ve Arwenin hikayesi de filmde yer alacakmış. Yani Arathorn oğlu Aragorn Gandalf ile nasıl dost olduğu, Arwenle ile ilk karşılaşması ve birbirlerini hiç bırakmayacakalrına dair Lorien ormanlarında söz vermeleri vs. bunlar da daha fazla romantik sosuyla beraber filmlerde yer alacakmış. Ne diyelim bir de adam oğlunun gazıyla Aragornu oynamayı kabul etmişti. şimdi oğlu da gururlu gururlu dolaşıyordu babam Gondor kralı diye Smile
    Selia
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 11:58 am Reply with quoteBack to top

bunu da mahvedecekler.bu da holywooda kurban gidiyor.Yazık.Cris. tolkien silmarillionu korusun bari.Elinden geleni yapsın.filmi güzel yapamıyorlar.ve artık akla o filmdeki tipsizler geliyor.ekleme,çıkarma,değiştirme sonuç.kitaptan farklı bir hikaye gerçekleşiyor.ben de tolkienden yanayım.öyle ya da bu sebepten.
    Back to top View user's profileSend private message
    Drakhan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 16, 2008 9:57 pm Reply with quoteBack to top

Valla yapımcı p.jackson sa kesinlikle izlenmeye değer diye düşünüyorum.Ayrıca duyduğum kadarıyla "ömrüm yeterse silmarillion u da çekeceğim" demiş hz.peter jackson Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 19, 2008 12:54 pm Reply with quoteBack to top

sevgili dostum duygularını kursağında bırakmak istemezdim ama the hobbiti kesinlikle pj çekmiyecek...
    Back to top View user's profileSend private message
    WizardOfQuarks
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Jul 19, 2008 11:48 pm Reply with quoteBack to top

IMDb'ye göre yönetmeni, Pan's Labyrinth filminin de yönetmeni olan Guillermo del Toro olacak ve iki ayrı film olarak 2011 ve 2012'de gösterime girecek.

http://www.imdb.com/title/tt0903624/

http://www.imdb.com/title/tt1170358/

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum