Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 9
    Dün: 23
    Toplam: 90338

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1504
    Üye: 0
    Toplam: 1504

FrpWorld.Com :: View topic - "Zebani" 3 boyutlu ilk Türk süper kahraman!
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

"Zebani" 3 boyutlu ilk Türk süper kahraman! View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 27, 2008 11:28 am Reply with quoteBack to top

"Zebani" hikayesi ve çizimine başlayıp bitiremediğim işlerimden. Z-brush diye bir programın organik modellemede çok kolaylık sağladığını gördüm. Aklımdaki bu kahramanın kafa kısmını modelledim. Eski elle yapılan çizimler de var, umarım beğenirsiniz.
    http://devrimkunter.deviantart.com/gallery/#Zebani
    Back to top View user's profileSend private message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jun 27, 2008 11:42 am Reply with quoteBack to top

Harika görünüyor Devrimk, gerçekten merakla bekliyorum.

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Jun 28, 2008 9:42 am Reply with quoteBack to top

Çok güzel çalışmalar.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Jun 29, 2008 7:13 pm Reply with quoteBack to top

devrimk wrote:
    "Zebani" hikayesi ve çizimine başlayıp bitiremediğim işlerimden. Z-brush diye bir programın organik modellemede çok kolaylık sağladığını gördüm. Aklımdaki bu kahramanın kafa kısmını modelledim. Eski elle yapılan çizimler de var, umarım beğenirsiniz.
    http://devrimkunter.deviantart.com/gallery/#Zebani

Buradan anladığım kadarıyla, devam etmeyeceksin çalışmalara, oysa ki ne güzel olurdu. Sad

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Possessed
    Site Ã?izeri

PostPosted: Tue Jul 01, 2008 12:45 pm Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:

Buradan anladığım kadarıyla, devam etmeyeceksin çalışmalara, oysa ki ne güzel olurdu. Sad

Aslına bakarsan bence devam edebilir. Ben de eskiden 10 sayfa çizgi roman çizip bırakmıştım. Beğenmemiştim, ama o çizgi romanımı geçenlerde bir daha okudum da, karakterleri ve olayları toparlayıp daha güzel çizebilirim. şu anda hikayeyi oluşturuyorum ve karakterleri yeniden tasarlıyorum. Eminim ki devrimk'in de bu tarz planları vardır. O kadar organik modelleme yapmış, kolay değil bu işler Very Happy

Güzel karakter devrimk, devamını bekliyoruz! Wink

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 27, 2009 8:52 am Reply with quoteBack to top

Daha önceden karakalemini yaptığım bir çizimi renklerdirdim.

Image
    Lydronk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 27, 2009 10:05 am Reply with quoteBack to top

Çff, çok güzel harbiden. Yalnız boynuzu vardı bunun diye hatırlıyorum? Pelerini bir de? Hani pelerinsiz, boynuzsuz da olur da, süreklilik hatası olmasın diye yani Very Happy Ama cidden çok güzel, şu arkadaki sokak, duruşu, yüzü. Cidden çok güzel. Bu da demek ki proje askıya alınmadı henüz? Hala umut var mı? Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Oct 27, 2009 8:19 pm Reply with quoteBack to top

Muhteşem olmuş, devrimk. Umarım Türkiyede çizgiroman sektörü sizlerin sayesinde önemli bir yere gelebilir. Bu arada çizimle ilgilendiğimi daha önce bir kaç yerde dile getirmiştim. Benim kafamda Türk destanlarıyla ilgili bir fikir var. Battalgazi gibi kültürümüzde önemli yer edinmiş fantastik karakterlerle ilgili olacak daha çok. Türk kültürünü hem kendi insanımıza hem de başkalarına tanıtmak amacıyla. Ne yazık ki ülkemizde güzelim Türk edebiyatı varken Rus romanlarına, veya genel olarak yabancı edebiyata olan bu düşkünlüğü anlayabilmiş değilim. O yüzden Türk edebiyatının da ne kadar iyi olabileceğini göstermeyi amaçlıyorum. Bir Frankenstein, Suç ve Ceza, Romeo ve Juliet, Macbeth gibi romanların çizgiromanları çıkıyorsa bence bir Battalgazinin hayli hayli çizgiromanı olması gereklidir diye düşünüyorum.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Oct 28, 2009 6:53 am Reply with quoteBack to top

Çncelikle beğenilerinizi ilettiğiniz için teşekkürler.

Lydronk bu kadar dikkatli incelemene şaşırdım doğrusu. Bu yolladığım çizim ilk macerasından olacaktı. Dolayısıyla ekipmanları fazla değil. Bazı eşyaları hikaye içinde (boynuz, pelerin, tabanca, bıçak gibi) sonradan eklenecekti.

AlenthasLeasess yazını okuyunca aklıma İsmail Gülgeç'in çizdiği yıllar önce Milliyet çocukta okuduğum "İnce Memed" aklıma geldi. şu anda kimsenin hatırlamaması bile büyük kayıp.
    İnternette bakınca sadece bir çizimini bulabildim.

Image
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Oct 28, 2009 11:09 am Reply with quoteBack to top

Heyecanımdan soruyorum, bu çizgiromanı ne zaman okuyabileceğiz? Smile
    Lugtarias
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Oct 28, 2009 11:49 am Reply with quoteBack to top

Tebrikler devrimk. Harika çalışmalar...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Oct 28, 2009 2:54 pm Reply with quoteBack to top

Boynuz ve benzeri eklerin sonradan gelmesi, derin bir karakter olacağını düşündürdü bana. Karakter hakkında hiç bir şey bilmediğimden hayal de edemiyorum. Boynuz görünümünde telsiz antenleri mi takacak, yoksa iblis kanı ondaoynuz mu çıkartacak bilemedim. Ama Eğer ikincisi ise belki de kullandığı güçlerine göre görünüşü değişiyor olailir. Mesela kızdığında güçleniyor ve boynuzları çıkıyor, bir eri dinlemek istediğinde kulakları uzuyor filan gibi. Ne kadar uzun normal görüntüsü dışında kalırsa da kontrolünü o kadar kaybediyor gibi hayaller geliyor aklıma.

Resimdeki adamın ayağını bile çizemem ama yine de sağ kolda anatomi dışı bir şekil var. Kolun o şekilde görülmesi için kolun çok kalkmış ve dönmüş olması gerek. Dolaysıyla yumruk tam karşıdan değil üstten görülmeli ve ön kolun daha büyük bir kısmını görünmesi gerekir. Çigiroman ile ne kadar alakalı bir yorum bilemiyorum.

Türkiye'de çıkmış pek çok çizgiroman denemesi hep zorlukla çekiyor sadece. Mesela ÇAPA yayınları çok güzel çizimlere ve hikayelere sahipti ama pek ilgi görmüyordu. Hikayeler güzeldi ama süper güçler kısmı biraz fazlaydı belki de. Daha insansı ve yavaş tempolu arıyor sanırım Türk halkı. Karakterin günlük dertleri içinde birde süper kahraman olması yani ilk tercih Smile

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 29, 2009 7:17 am Reply with quoteBack to top

Darkgnome yorumunda çok haklısın. O kolda bir sorun var photoshopta da düzeltemedim. Kolu baştan çizmek lazım aslında.

Zebani'nin fantastik güçleri yok, fakat öyle bir görünüm yaratmaya çalışıyor.

Yeni uyguladığım bir teknik sayesinde son yolladığım tipte renklendirme yapmak oldukça hızlı olabiliyor. 3-4 sayfa karakalem çalışması yapmışım fırsat bulunca onları renklendirip bir şekilde internet üzerinde yayınlayayım madem.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Nov 01, 2009 4:46 pm Reply with quoteBack to top

Deviantart'a önceden çizmiş olduğum ilk üç sayfayı yükledim. Bir kaç sayfa daha karakalem var ama ne zaman başına otururum bilinmez.
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Nov 01, 2009 9:13 pm Reply with quoteBack to top

Çok beğendim ve hemen watch listesine aldım Dil Yalnız sanırım kullandığın yazı stilinden dolayı Türkçe karakter yok. Okurken zorluyor biraz.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum