Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 36
    Dün: 35
    Toplam: 90400

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 2077
    Üye: 0
    Toplam: 2077

FrpWorld.Com :: View topic - RP senaryo?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

RP senaryo? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    jarlaxle93
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 07, 2008 4:00 pm Reply with quoteBack to top

Bir oyun onatıyorum ve daha çok powerplay oldu oyun..başlangıç olarak olması iyiydi frpye yeni başlayan bir arkadaş da vardı oyunda ama bundan sonra daha oyunumda rp olmasını istiyorum.bunu nasıl yapabilirim.görevler senaryo nasıl olmalı bunun için örnek verebilir misiniz?en önemlisi oyuncuların rp yapabileceği zamanlar nasıl olmalı konuşmalar falan..yardım ederseniz çok sevinirim
    Back to top View user's profileSend private message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 07, 2008 4:30 pm Reply with quoteBack to top

jarlaxle93 wrote:
    Bir oyun onatıyorum ve daha çok powerplay oldu oyun..başlangıç olarak olması iyiydi frpye yeni başlayan bir arkadaş da vardı oyunda ama bundan sonra daha oyunumda rp olmasını istiyorum.bunu nasıl yapabilirim.görevler senaryo nasıl olmalı bunun için örnek verebilir misiniz?en önemlisi oyuncuların rp yapabileceği zamanlar nasıl olmalı konuşmalar falan..yardım ederseniz çok sevinirim

Açıkçası ben şu ana kadar hiç oynatmadım oyun.FAKAT, eğer oynatacak olsaydım:

1-)Düşmanlarının normalden biraz (!) güçlü yapabilirsin, bu oyuncuları savaşmaktan başka çıkar yolları aramaya sevk eder.

2-)Doğrudan savaşarak yenemeyeceği düşmanlar çıkartırsın karşılarına, yenmek için başka bir küre gerekir vs. küreyi bulmak için değişik bir yol aşmaları gerekir, bu yolda birilerine yardım etmeleri gerekir, kürenin sahibi çatlak ve yaşlı bir delidir.Bilmece sorar bilemezseniz vermem der.

Bence bunları bir dene ama tabiî bir de ustalara sormak lazım.

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Lugtarias
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Sep 07, 2008 5:40 pm Reply with quoteBack to top

Oyuncuların farklı şeyler yapmak istemelerini sağlayabilirsin. Yani eğer oyuncularını iyi tanıyabilmişsen, kimisini cezbedecek, kimisine uygun gözükmeyecek bir görev ya da benzeri bişey çıkartabilirsin önlerine. Seçim yapmak için isteselerde istemeselerde, kendilerini kaptırıp birbirlerine karşı rp yapmaları gerekecektir.

Aklıma geldikçe yazarım...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 07, 2008 5:49 pm Reply with quoteBack to top

katılıyorum Very Happy
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Sep 07, 2008 6:54 pm Reply with quoteBack to top

Bogus bir kaç kere karşılarına güçlü yaratıkları çıkarmanın ters tepebileceğini bir kaç başlık altında zaten söylemişti. Power playde bir rp'dir. Belkide karakter hırslıdır ve güç kazanmak istiyodur? Olabilir... Ya da formdan düşmek istemiyordur?

Bunun hakkında daha detaylı bir başlık vardı gerçi. Aradım bulamadım ama. Biraz kurcalarsan bulabilirsin sanırım.

edit: Evet Lydronk sayesinde buldum Very Happy O atmak istiyodu ama nıhahaha Melek görünümlü Å?eytan

http://www.frpworld.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7595

Alttaki arkadaşa sesleniyorum... Sil bakayım onu! Ben yazdım bile Idea Very Happy

Last edited by Alenthas on Sun Sep 07, 2008 7:04 pm; edited 2 times in total
    Lydronk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Sep 07, 2008 7:02 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    Bunun hakkında daha detaylı bir başlık vardı gerçi. Aradım bulamadım ama. Biraz kurcalarsan bulabilirsin sanırım.

O başlığın talihsiz sahibi bendim. Cidden yararlı bir başlık ama, stratejiler test edildi, onaylandı Very Happy

http://www.frpworld.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7595

Edit: Lydron? Benim adım Lydronk Lkynt Lher Lex 'Cointrick' Lour, Lydron diye birini tanımıyorum. Aceleden düzgün yazamamışsın Very Happy

Edit 2: Hırslı köpek...
    Edit 2.1: Hırslı, Lydron hatasını da düzeltmiş...

Edit 3: Alenthas arkadaşım, lütfen başlığı amacından saptıran mesajlar atmayalaım...

Edit 4: Hayır sevgili arkadaşım, yönlendirdiğimiz başlığın konusu anti-powerplay teknikleri. Bu başlıkta ise, yinew powerplaye karşı olan senaryo önerileri var.

Edit 5: Demek istediğim başlık hala devam edebilirdi.

Last edited by Lydronk on Sun Sep 07, 2008 7:35 pm; edited 3 times in total
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Sep 07, 2008 7:06 pm Reply with quoteBack to top

Lydronk wrote:
    Edit: Lydron? Benim adım Lydronk Lkynt Lher Lex 'Cointrick' Lour, Lydron diye birini tanımıyorum. Aceleden düzgün yazamamışsın Very Happy

Edit 2: Hırslı köpek...
    Edit 2.1: Hırslı, Lydron hatasını da düzeltmiş...

Hahahah... Rezil rüsva Very Happy

edit: Başlık zaten daha önceden açılmış olup, gerekli başlığa yönlendirilmiş olduğundan dolayı zaten başlığın bir işlevi kalmamıştır..

edit 4'e cevap edit 2: E ne farkı var? Ayy... Sonuçta ikiside power playe karşı nasıl gelinir onun tartışıldığı başlıklar. Orada da tartışabilir arkadaşlar.

edit 3: Etmez efendim etmez...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum