Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1751
    Üye: 0
    Toplam: 1751

FrpWorld.Com :: View topic - Achilleus un allignmenti...
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Achilleus un allignmenti... View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: achilleus un allignmenti nedir sizce?

lawful good
    0%
     0%  [ 0 ]
    neutral good
    0%
     0%  [ 0 ]
    chaotic good
    14%
     14%  [ 8 ]
    lawful neutral
    1%
     1%  [ 1 ]
    neutral
    14%
     14%  [ 8 ]
    chaotic neutral
    62%
     62%  [ 34 ]
    lawful evil
    3%
     3%  [ 2 ]
    neutral evil
    1%
     1%  [ 1 ]
    Total Votes : 54

Author Message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 30, 2009 3:59 pm Reply with quoteBack to top

Lord_Feanor wrote:
    lightflarer wrote:
    Lord_Feanor wrote:
    çatır çatır chaotic good..
    masum, kendisine zararı dokunmayan biriyle uğraşmaz, savaş gibi bir durum olmadığı sürece iyi insanların ondan korkmasına gerek yoktur.
    ancak konu savaş olduğunda "amaca giden her yol mübahtır" felsefesiyle hareket eder ve biraz acımasızdır.
    good/neutral ayrımı kişinin yalnız olup olmadığına bakılarak yapılabilir. achilles arkadaşımızın pek çok seveni vardır, ve kendisi de bu insanlardan yardımını esirgemez, neutral olsa sallamazdı Very Happy

good olduğun anda amaca giden her yol mübahtır modundan çıkılıyor zaten. Good alingmentlı kişilerin kesin ve belli prensipleri vardır ve bu prensipler kendini savunmak dışında masumları incitmemeyi içerir. Bir sürü chaotic good karakter var, sen hiç birinin sırf amacına ulaşıcak diye katliam yaptığını, ya da köle kadınları yatağına aldığını gördün mü? Drizzt bunun en net örneği.

chaotic good alignmentının prensipleri belirten kısmı good değil chaotic kelimesidir. chaotic kelimesi "önceden tahmin edilemez" anlamına gelir(bildiğiniz gibi) ve chaotic kişiler beklemediğiniz anlarda kendi işlerine geldiği gibi iyi veya kötü davranışlarda bulunabilir, yani "amaca giden her yol mübah" tır. ayrıca achilles in en çok öne çıkan özelliği gururudur. gururlu bir insan asla buna ters düşecek hareketlerde bulunmaz, adamı kazıklamaz. chaotic neutral tipler ise çok tehlikelidir ve bir an yüzünüze gülüp az sonra arkanızdan bıçaklayıverir. ille de chaotic neutral istiyorsanız gollum(biraz evil a kayan) ve jack sparrow(biraz good a kayan) buna iki süper örnektir.
    prensipten bahsettiğiniz anda işin içine lawful sıfatı girer.

Hayır, Chaotic eleman ne yaparsa yapsın Good olmak zorundadır.ASLA masum insana zarar verecek bir şey yapmaz demek bile yetersiz kalır.Çünkü Chaotic Good, aynı zamanda masumlara yardım da eder.Chaotic adamın prensibleri olmaz.Bir şey, eğer günah değilse dilediği kadar yapar.Ama Aşil böyle mi! Çyle olsa Humanist biri olarak köle kadın tutmazdı yanında.

Birisi bir şeyi "Ben" diyerek yaparsa Neutral, "İnsanlık" diyerek yaparsa Good, "Muhahahaha" diğerek yaparsa Evil olur.Aşil arenalarda kestiği insanları "İnsanlık" diyerek mi kesiyordu? Sanmıyorum.Para için yapıyordu.

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Lord_Feanor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 30, 2009 4:24 pm Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    Lord_Feanor wrote:
    lightflarer wrote:
    Lord_Feanor wrote:
    çatır çatır chaotic good..
    masum, kendisine zararı dokunmayan biriyle uğraşmaz, savaş gibi bir durum olmadığı sürece iyi insanların ondan korkmasına gerek yoktur.
    ancak konu savaş olduğunda "amaca giden her yol mübahtır" felsefesiyle hareket eder ve biraz acımasızdır.
    good/neutral ayrımı kişinin yalnız olup olmadığına bakılarak yapılabilir. achilles arkadaşımızın pek çok seveni vardır, ve kendisi de bu insanlardan yardımını esirgemez, neutral olsa sallamazdı Very Happy

good olduğun anda amaca giden her yol mübahtır modundan çıkılıyor zaten. Good alingmentlı kişilerin kesin ve belli prensipleri vardır ve bu prensipler kendini savunmak dışında masumları incitmemeyi içerir. Bir sürü chaotic good karakter var, sen hiç birinin sırf amacına ulaşıcak diye katliam yaptığını, ya da köle kadınları yatağına aldığını gördün mü? Drizzt bunun en net örneği.

chaotic good alignmentının prensipleri belirten kısmı good değil chaotic kelimesidir. chaotic kelimesi "önceden tahmin edilemez" anlamına gelir(bildiğiniz gibi) ve chaotic kişiler beklemediğiniz anlarda kendi işlerine geldiği gibi iyi veya kötü davranışlarda bulunabilir, yani "amaca giden her yol mübah" tır. ayrıca achilles in en çok öne çıkan özelliği gururudur. gururlu bir insan asla buna ters düşecek hareketlerde bulunmaz, adamı kazıklamaz. chaotic neutral tipler ise çok tehlikelidir ve bir an yüzünüze gülüp az sonra arkanızdan bıçaklayıverir. ille de chaotic neutral istiyorsanız gollum(biraz evil a kayan) ve jack sparrow(biraz good a kayan) buna iki süper örnektir.
    prensipten bahsettiğiniz anda işin içine lawful sıfatı girer.

Hayır, Chaotic eleman ne yaparsa yapsın Good olmak zorundadır.ASLA masum insana zarar verecek bir şey yapmaz demek bile yetersiz kalır.Çünkü Chaotic Good, aynı zamanda masumlara yardım da eder.Chaotic adamın prensibleri olmaz.Bir şey, eğer günah değilse dilediği kadar yapar.Ama Aşil böyle mi! Çyle olsa Humanist biri olarak köle kadın tutmazdı yanında.

Birisi bir şeyi "Ben" diyerek yaparsa Neutral, "İnsanlık" diyerek yaparsa Good, "Muhahahaha" diğerek yaparsa Evil olur.Aşil arenalarda kestiği insanları "İnsanlık" diyerek mi kesiyordu? Sanmıyorum.Para için yapıyordu.

chaotic eleman ne yaparsa yapsın good olmak zorunda değildir, çünkü zaten adı üstünde chaotictir. chaotic karakterlerin özellikleri ilk olarak kendilerini düşünmeleridir(az veya çok). ne yaparsa yapsın good olmak zorunda olanlar lawful good ve neutral good karakterlerdir. chaotic good biri paraya ihtiyacı olduğu zaman hırsızlık yapabilir veya chaotic evil bir karakter daha sonra kontrolünü ele geçireceğinden emin olduğu bir toplulukla beraber kötülere karşı canla başla savaşabilir. hareketleri duruma göre değişir aralarındaki fark kendi hallerine bıraktığınızda zevk için bir hayvanı öldürüp öldürmemeleridir.
    chaotic good bir karakterin derdi genelde insanlık değildir. masum insanlara yardım etme üzerinden açıklarsak:
    dükkanına ağır yükler taşımaya çalışan yaşlı birini düşünün, burda good karakterli arkadaşlarımızın davranışı şöyle olacaktır:
    lawful good: yolun karşı tarafındaki evinin penceresinden adamı görür, hemen aşağı inip yardım eder / yoldan geçerken adamı görür hemen yardım eder.
    neutral good: yolun karşı tarafındaki evinin penceresinden adamı görür, belki aşağı inip yardım eder / yoldan geçerken adamı görür hemen yardım eder.
    chaotic good:yolun karşı tarafındaki evinin penceresinden adamı görür, sallamaz / yoldan geçerken adamı görür, kolay gelsin der devam eder / yolun karşısında da onun dükkanı vardır ve boş boş oturmaktadır, boş oturmaktansa gidip adama yardım edebilir.

Ne kanun, ne sevgi, ne de çatılmış kılıçlar<br>Dehşet, yaralar, felaketin kendisi bile olsa<br><div>Koruyamayacaktır Fëanor ve Fëanor'un soyundan<br>Saklayan, kendine alan, ellerinde tutan</div><div>Bulan ya da kaçıran kişiy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 30, 2009 4:45 pm Reply with quoteBack to top

"chaotic good biri paraya ihtiyacı olduğu zaman hırsızlık yapabilir "

Kesinlikle ve kesinlikle hayır.Chaotic Good'un Lawful Good ile olan tek farkı Kuraltanımazlığıdır.Yani Lawful Good daha onur gibi şeylerin peşinde iken Chaotic Good asla böyle şeyleri düşünmez.Ama kötü birisi de değildir.İhtiyacı olduğunda da hırsızlık yapmaz, olmadığında da.

Sen Chaotic Neutral ile Chaotic Good'u karıştırıyorsun tahminimce.Sen

Chaotic-Neutral-Lawful

tanımlarıyla

Good-Neutral-Evil

tanımlarını birbirine karıştırdın.Mesela alttakileri baz alırsak, Good, asla kötülük yapmaz, Neutral, işine geleni yapar.Evil, kötüdür.Zevk için adam öldürür.Dolayısıyla burada Aşil Neutral oldu.

Çsttekileri tanımlarsak, Chaotic, kesinlikle kurallara bağlı kalmaz. Neutral, kurallar konusunda kararsızdır, ara sıra çılgınlıklar yapabilir.Ama Lawful asla kuralların dışına çıkmaz.Burada da Aşil'in Chaotic olduğunu gördük.Senin dediğine göre Aşil, bir OZAN tarzı tipleme.Heyecan peşindeki iyiliksever çılgın!?!?!

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 30, 2009 6:36 pm Reply with quoteBack to top

Bir kaç örnekle konuyu açayım. Her zaman problemdir bu yönelimler farkına varıp son versiyonda azaltmışlar zaten.

Lawful Good: Dürüst iyi
    İyiliğin tarafındadır ve kanunlara sıkı sıkıya bağlıdır. El altından iş yapmaz gizli iş çevirmez.
    Süpermen buna en iyi örnektir. Süper dinleme gücüyle yada x ışınlı bakışlarıyla istediği delili toplamaya kadirdir fakat bunu Lex Luthor'a karşı kullanmaz çünkü yasal değildir.

Chaotic Good: Cesur iyi
    İyilik ve doğruluk kanundan daha önemlidir. Gerekirse kanun koyucuya baş kaldırılabilir taa ki işler düzelene dek.
    Buna örnek Robin Hood, zenginden alıp fakire vermesi bir nevi hırsızlık sayılabilir fakat parayı kendisi kullanmamaktadır.

Neutral Good: Uyanık iyi
    Algılaması en zor yönelim çünkü örnek vermesi zor. Kanunlar işine yararsa kanunları kullanır yaramıyorsa kullanmaz. Yukarıdaki iki örneğin de yollarını benimseyebilir.
    Çrnek: Batman tam karşılamadı gerçi fakat Bruce Wayne karakteriyle de maddi ve kanunsal olarak düşmanlarını çökertmeye çalıştığı için aklıma geldi.

Chaotic Neutral: Deli
    Açıklamaya gerek yok ne yapacağı belli olmaz uzak durun.
    Çrnek: Deli Ziya

True Neutral: Tarafsız
    Hiç bir şeye karışmaz karışırsa eğer bu sadece dengeyi düzeltmek için olabilir. Genelde hikayelerdeki çok güçlü karakterlerdir bunlar. Müdahale ettiklerinde büyük olaylar ve sonuçları olacağından tarafsız kalmayı yeğlerler.
    Silver Surfer

Chaotic Evil: Cesur Kötü
    Kötülük yapmaktan çekinmez, işine gelirse işbirliği yapabilir fakat en kritik anda arkanıza bıçak saplayabilir.
    Carnage

Neutral Evil: Uyanık Kötü
    Kanunlar işine gelirse kullanır, işine gelmezse kullanmaz. Evet hemen birileri çağrışmıştır kafanızda. Ben hayal dünyasından örnek vermeye devam edeyim.
    Lex Luthor

Lawful Evil: Dürüst Kötü
    Kartlarını açık oynar, söz verirse tutar o yüzden söz vermeye yanaşmaz.
    Lord Soth

Last edited by devrimk on Mon Mar 30, 2009 6:38 pm; edited 1 time in total
    Back to top View user's profileSend private message
    Lord_Feanor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 30, 2009 6:36 pm Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    "chaotic good biri paraya ihtiyacı olduğu zaman hırsızlık yapabilir "

Kesinlikle ve kesinlikle hayır.Chaotic Good'un Lawful Good ile olan tek farkı Kuraltanımazlığıdır.Yani Lawful Good daha onur gibi şeylerin peşinde iken Chaotic Good asla böyle şeyleri düşünmez.Ama kötü birisi de değildir.İhtiyacı olduğunda da hırsızlık yapmaz, olmadığında da.

Sen Chaotic Neutral ile Chaotic Good'u karıştırıyorsun tahminimce.Sen

Chaotic-Neutral-Lawful

tanımlarıyla

Good-Neutral-Evil

tanımlarını birbirine karıştırdın.Mesela alttakileri baz alırsak, Good, asla kötülük yapmaz, Neutral, işine geleni yapar.Evil, kötüdür.Zevk için adam öldürür.Dolayısıyla burada Aşil Neutral oldu.

Çsttekileri tanımlarsak, Chaotic, kesinlikle kurallara bağlı kalmaz. Neutral, kurallar konusunda kararsızdır, ara sıra çılgınlıklar yapabilir.Ama Lawful asla kuralların dışına çıkmaz.Burada da Aşil'in Chaotic olduğunu gördük.Senin dediğine göre Aşil, bir OZAN tarzı tipleme.Heyecan peşindeki iyiliksever çılgın!?!?!

yazdıklarımı iyi okumamış hemen kızıp cevap yazmışsın Very Happy

ben good/neutral ayrımını gayet iyi yaparım ama senin iyilik anlayışın fazla keskin gibi. sana kalırsa hiçbirimiz iyi değiliz..
    chaotic good, lawful good ve neutral good un tersine zaman zaman kötülük yapabilir. bana göre achilles in heyecan peşindeki iyiliksever çılgın olduğunu belirtmişsin ama ben bunun tam tersini söyledim. chaotic good lar iyilikle çok ilgilenmezler, ancak damarları kabarırsa gerçekten ihtiyacı olanlara iyilik yapabilirler, onların yaptığı iyilikler daha çok dayan yiyen çocuğa veya birkaç dallama tarafından taciz edilen kıza yardım etmek gibi daha çok kendi egosunu tatmin etmeye yöneliktir. bununla birlikte kendisini zıvanadan çıkaran birini eşek sudan gelene kadar dövmek veya acelesi varken önünde oyalanan çocuğu iteklemek gibi insanların çoğunun uyguladığı davranışlarda bulunur. chaotic good karakterler bu tip durumlarda iyi veya kötü davranıp davranmadığını düşünmez bile, ancak masum insanları öldürmek vb. gibi işin dozunu kaçıran kötülükleri asla yapmaz ve sevdiği birini de gerçekten samimi şekilde korur(patroclus gibi). halbuki chaotic neutral biri amaca giden yolda masum birini çekinmeden öldürebilecekken chaotic evil olan bunu zevkle yapar. daha önce dediğim gibi chaotic karakterler herşeyden önce kendilerini düşünür.

yine örneklemek gerekirse hepimizin sevdiği anakin skywalker star wars serisinde davranışları itibariyle şu yolu izlemiştir:
    episode 1 - neutral good
    episode 2 - chaotic good
    episode 3 - chaotic good, sonlara doğru chaotic neutral
    episode 4 - lawful evil
    episode 5 - lawful evil
    episode 6 - lawful evil, ölürken lawful good ki bu tarihteki en muazzam dönekliktir Very Happy

ayrıca achilles briseis i sadece tutsak olarak yanında bulundurmuştur, ona tecavüz etmemiş, pataklamamış veya üzerine soğuk su sıçratmamış Very Happy, tersine ondan hoşlanmıştır. bu hikaye aslında stockholm sendromunun tarihteki ilk örneğidir. ilyada güzel bir destandır herkese tavsiye ederim.

Ne kanun, ne sevgi, ne de çatılmış kılıçlar<br>Dehşet, yaralar, felaketin kendisi bile olsa<br><div>Koruyamayacaktır Fëanor ve Fëanor'un soyundan<br>Saklayan, kendine alan, ellerinde tutan</div><div>Bulan ya da kaçıran kişiy
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 30, 2009 7:02 pm Reply with quoteBack to top

Ben Aşil'i sadece Truva destanından yola çıkarak yorumlamıyorum.Aşil'in kendisi bir arena dövüşçüsüdür ve köleleriyle arası (!) gerçekten çok iyidir.

Ve Chaotic meselesine gelince, Chaotic Good'lar iyilikle ilgilenmezler demişsin.Hayır, tam aksine bir şey iyilik içinse yaparım, kurallar beni alakadar etmez, kendi istediğim gibi yaparım : SPIDERMAN gibi

Bir de Anakin hakkında : O hiçbir zaman Lawful Evil değildi bence Very Happy Kendisi tamamen Chaotic Evil'dir ve oğlu Luke Skywalker ile savaşması da bunun kanıtıdır.

Ha bir de ben yazını sonuna kadar okudum Very Happy

-Freddie Mercury
    Lord_Feanor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 30, 2009 7:29 pm Reply with quoteBack to top

süper kahramanların(spiderman dahil) büyük çoğunluğu neutral good dur.onların amacı iyiliktir, kanunlar iyilikle paralelse herşey çok güzeldir ama iyilik yapmak için kanunlara karşı gelmek gerekiyorsa da gelinmelidir.
    chaotic good karakterler başkasının koyduğu kuralları sallamayıp, kendi iyilik anlayışına göre davranan yani kendi kurallarını koyan, üzerinde yürüdüğü çizgiden fazla sapmayan aykırı tiplerdir. çok seyrek olmakla beraber büyük iyilikler yapabilirler ama asla büyük kötülükler yapmazlar.
    tabi benim bahsettiğim achilles ilyada daki achilles, senin bahsettiğin çok güvenilmez sözünde durmayan basiretsiz biri olmuş Very Happy

Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 30, 2009 7:36 pm Reply with quoteBack to top

Lord_Feanor wrote:
    süper kahramanların(spiderman dahil) büyük çoğunluğu neutral good dur.onların amacı iyiliktir, kanunlar iyilikle paralelse herşey çok güzeldir ama iyilik yapmak için kanunlara karşı gelmek gerekiyorsa da gelinmelidir.
    chaotic good karakterler başkasının koyduğu kuralları sallamayıp, kendi iyilik anlayışına göre davranan yani kendi kurallarını koyan, üzerinde yürüdüğü çizgiden fazla sapmayan aykırı tiplerdir. çok seyrek olmakla beraber büyük iyilikler yapabilirler ama asla büyük kötülükler yapmazlar.
    tabi benim bahsettiğim achilles ilyada daki achilles, senin bahsettiğin çok güvenilmez sözünde durmayan basiretsiz biri olmuş Very Happy

Ben Yunan efsanelerindeki Aşil'den bahsettim, Truva filmindeki Brad Pitt'ten değil Very Happy

Chaotic Good'lar büyük iyilikler yapabilirler, hem de hiç seyrek değildir.Hatta ve hatta gerekirse canlarını bile verirler.Ama bunları kurallar çerçevesinde yapmazlar.Ama bir Chaotic Neutral için canından daha değerli bir şey yoktur.

-Freddie Mercury
    Lord_Feanor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 30, 2009 7:48 pm Reply with quoteBack to top

yunan efsanesinden kastın ne bilmiyorum ama benim bahsettiğim homeros un yazdığı ilyada Very Happy brad pitt in aşil i bariz chaotic good zaten..
    ama chaotic lerin hepsi bencildir ve yapacakları belli olmaz.. bu yüzden chaotictirler. chaotic evil a zaten evil olduğu için güvenmezsin, neutral lar hiç belli olmaz senin güvenini kazanabilir ve en zor zamanında seni satıp gidebilir, chaotic good lar seyrek olmakla beraber büyük iyilikler yapabilir hatta canlarını bile verebilir evet, ama bu da good olduğu içindir. ama bir mevzuu çıksa da canımızı versek diye gezinmezler Very Happy aşil in kuzeni, annesi ve briseis gibi sevdikleri vardır ancak chaotic neutral lar kimseyi sevmezler.

devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 30, 2009 8:03 pm Reply with quoteBack to top

Chaotic Good'un bencil olduğu görüşü yanlış. 3.5 PHB'den alıntı yapıyorum:
    "Chaotic good iyi kalp ve özgür ruhun birleşimidir."

Hangi iyinin daha iyi olduğu ayrı bir tartışma konusu.

şahsi fikrim en iyi karakterlerin Chaotic good olduğu yönündedir. Çünkü harekete geçtiklerinde sadece kanunlara değil örf, adet, gelenek gibi toplumun genel önyargılarına da karşı durabilirler. Bu sebeple toplumun önyargılarını kıracak ve değiştirecek büyüklükte değişiklikler yapabilirler. Başarısız olduklarında asi, başarılı olduklarında kahraman olurlar.
    Back to top View user's profileSend private message
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Mar 31, 2009 8:49 am Reply with quoteBack to top

devrimk wrote:
    Chaotic Good'un bencil olduğu görüşü yanlış. 3.5 PHB'den alıntı yapıyorum:
    "Chaotic good iyi kalp ve özgür ruhun birleşimidir."

Hangi iyinin daha iyi olduğu ayrı bir tartışma konusu.

şahsi fikrim en iyi karakterlerin Chaotic good olduğu yönündedir. Çünkü harekete geçtiklerinde sadece kanunlara değil örf, adet, gelenek gibi toplumun genel önyargılarına da karşı durabilirler. Bu sebeple toplumun önyargılarını kıracak ve değiştirecek büyüklükte değişiklikler yapabilirler. Başarısız olduklarında asi, başarılı olduklarında kahraman olurlar.

En "iyi" karakterler neutral good olarak tanımlanırlar, çünkü onlar iyilik yapmak için ne kaostan ne de kurallardan etkilenirler, iyiliğin saflığıdır neutral good.

Achilleus'un aligment'ına gelecek olursak, kendisi Chaotic Neutral'i anlatan kişilerden biridir. İyilik ya da kötülük gibi bir amacı yoktur, kendi mantığını öne sürer olaylar karşısında. Bir kaç iyilik ya da birkaç kötülük yaptı diye bu onun nötralliğini değiştirmez, herkeste nefs ve vicdan denen olgudan vardır.

Chaotic Neutral...

Edit:Filmdeki Achilleus da bariz CN'dir, eğer good biri olsaydı olayları sorgulardı ve neyin iyi neyin kötü olduğunu düşünüp öyle karar verirdi, ama öyle yapmadı. Kendi gücünün farkında ve nam için gitti o savaşa. Sırf nam için bile gitmesi bencilliğinin ne kadar büyük boyutlarda olduğunu gösterir.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Mar 31, 2009 8:57 am Reply with quoteBack to top

chaotic neutral kişilerin özelliği güvenilmez ve pek onurla gururla işleri olmamasıdır. gerekirse en uç derecede evil karakterin yapacağı kötülükleri yaparlar. ancak aşil in abartılı gururu kendisini bu tip şeylerden uzak tutar. kendi kurallarını koyar ve ona göre yaşar, bu yüzden belki lawful neutral olabilir ama chaotic neutral aşil e biraz hakaret olur..

SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Mar 31, 2009 8:58 am Reply with quoteBack to top

Lord_Feanor wrote:
    chaotic neutral kişilerin özelliği güvenilmez ve pek onurla gururla işleri olmamasıdır. gerekirse en uç derecede evil karakterin yapacağı kötülükleri yaparlar. ancak aşil in abartılı gururu kendisini bu tip şeylerden uzak tutar. kendi kurallarını koyar ve ona göre yaşar, bu yüzden belki lawful neutral olabilir ama chaotic neutral aşil e biraz hakaret olur..

zaten kendin demişsin kendi kurallarını koyar diye, bu Chaoticliktir Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Mar 31, 2009 9:02 am Reply with quoteBack to top

SacoKhan wrote:
    Lord_Feanor wrote:

zaten kendin demişsin kendi kurallarını koyar diye, bu Chaoticliktir Smile

doğru ama güvenilmez biri olmadığı ve amacına ulaşması yolunda olsa bile masum birini öldürecek kadar dönek olmadığı için de gooddur Very Happy

SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Mar 31, 2009 9:05 am Reply with quoteBack to top

Nam yapmak için bir sürü adam öldürüyorsa evil değilmidir?

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum