Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1791
    Üye: 1
    Toplam: 1792

Şu An Bağlı:
    01 : robert989

FrpWorld.Com :: View topic - BATTLE MAGE
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

BATTLE MAGE View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    slickblade
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Apr 27, 2007 3:55 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar burada bir karakter tipi üstüne yardım almayı ve biraz da beyin fırtınası yapmayı düşünüyorum...

Geçenlerde bir arkadaşa FRPyi öğrettim ve oynamaya karar verdik. DM olarak yeni başlayanlara göre basit bir senaryo hazırladım ve sıra karakter yaratmaya geldi. Biz bu arkadaşla yeni çıkan oyunları denemeyi adet ettiğimiz için bir çok RPG de oynamışlığı vardı. O oyunların da etkisinde olarak battle mage tarzı birşey olmak istedi. Büyü yapabilmek ve silah kullanan bir karakter istiyormuş. Tabi ben daha basit ve açıklayıcı bir oyun olsun istediğim için redettim.

Yarın birgün tekrar sorarsa D&D'e bu battle mage olayına bir çare var mı?
    Benim aklıma ilk gelen multiclass oldu ama kurallar bu işe ne diyor?
    Wizard ve ya Sorcerer farketmez...
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Dreamscape
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Apr 27, 2007 6:36 pm Reply with quoteBack to top

Tam olarak istediğinizi karşılamayabilir ama prestige class olan--eldritch knight, battel mage gibi bir şey değilmi???

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Apr 27, 2007 6:40 pm Reply with quoteBack to top

War Mage adında bir class mevcut. Bu class 'ı dnd "Miniatures handbook" kitabında bulabilirsin. Çok avantajlı sağlam bir class. Karakteriniz hem melee combatta etkili oluyor hemde arcana büyüleri kullanma açısından da gayet etkili oluyor. Bu class 'ı tavsiye ederim mutlaka inceleyin.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Apr 28, 2007 12:05 pm Reply with quoteBack to top

Yener wrote:
    War Mage adında bir class mevcut. Bu class 'ı dnd "Miniatures handbook" kitabında bulabilirsin. Çok avantajlı sağlam bir class. Karakteriniz hem melee combatta etkili oluyor hemde arcana büyüleri kullanma açısından da gayet etkili oluyor. Bu class 'ı tavsiye ederim mutlaka inceleyin.

Saol incelerim. Beyin fırtınasına gerek kalmadı Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's websiteMSN Messenger
    Marveloth
    Süresiz BanlanmıÅ?tır

PostPosted: Sat Apr 28, 2007 6:43 pm Reply with quoteBack to top

Hazırladığın oyun eğer tanınmış hiçbir evrende geçmiyorsa büyücüleri sınıflandırabilirsin. Hemen sana bir sistem yaratim.

1- Battle Mage'lerin base attacklarını biraz yükseltebilirsin. Cleric misali.
    2- Arcane spell failure %lerini düşürmeyi sağlayan featler koyabilrisin.
    Feat Name: Arcane Fortitude
    Requiments: lvl 3 spellcasting, x armor profiency
    Arcane spell failure u %10 düşürmek

Feat Name: İmproved Arcane Fortitude
    Requiments: lvl 6 spellcasting, Arcane Fortitude, x armor profiency
    Arcane spell failure u %15(insiyatife göre 20)

3- Kendilerini kitaplara gömmekten ziyade silah ve zırhlar konusunda da eğitim görerek geliştiriyorlar.

4- Doğal olarak wizardlar tarafından ikinci plana atılıcaklardır.

5- Büyüde yeterince güçlü olamayacaklarından wizardların yapabildikleri büyülerin tabsolunda örneğin

lvl 1 == spell lvl 1
    lvl 2 == spell lvl 1
    lvl 3 == spell lvl 2
    lvl 4 == spell lvl 2
    lvl 5 == spell lvl 3

bunun yerine;

lvl 1 == spell lvl 0
    lvl 2 == spell lvl 1
    lvl 3 == spell lvl 1
    lvl 4 == spell lvl 2
    lvl 5 == spell lvl 2

gibi kısıtlamalar getireiblirsin.

Daha fazla fikir yürütürsem zaten yeni class yaratmış olucam o yüzden hoşuna giderse buyur sen devam et.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Apr 29, 2007 9:11 pm Reply with quoteBack to top

büyü seçimi bence okadar önemli birşeyki dogru büyülerle normal bir wizardı bile savaş makinesine çevire bilirsin burda önemli olan büyülerin sınır noktalarını dogru bir şekilde avantaja çevire bilme.D&D 3.5 kurallarından gidelim. 16 int lı bir büyücümüz olsun.buda bize 1 1. seviye büyücü oldugu için 1 de yüksek zeka puanından gelen 2 tane 1. seviye büyü saglar. eger rakibimiz yüksek zırhsınıfına sahip az canlı bir yaratıksa ki buna yaralı bir xorn u örnek verebiliriz.(bkz. Monster manual) kendi seviyemizde bir savaşçıdan çok daha fala hasar vericegimiz kesin gibi dir.çünki attack zarına ihtiyacımız kalmaz.Masters touch (spell compedium divination büyüsü 1. seviye swift action olarak yapılıyor yani free action) büyüsünü kullanarak normalde taşımanın bile sıkıntı oldugu büyük kılıcımızı sanki egitimini almışçasına ellerimizle kavrayıp rakibimize bir savaşçı edasıyla saldıra biliriz bu tabiki bir örnek true strike varken -4 ümü alırım öyle saldırım diyen de çıkar . yani demem oki savaş büyücüsü diye bir classa okadarda gerek yok günlük büyülerini savaşa göre hazırlayan kendini köşesine çekilip mucizeler yaratmaktansa dövüşün verdigi adrenaline hazırlayan bir büyücü zaten bir savaşçıdan (ismi savaşçı ya adı üstünde savaş makinesi) kat kat daha etkin bir güç ögesidir çatışmalarda.illa savaş büyücüsü olucam rpg oyundakileri gibi diye bir istek varsa içinizde ki eldric knight kesinlikle mütiş bir prestige classtır.Tome and Blood , complete arcane, battle magic adlı kitaplar zaten senin istedigin tüm sorulara tam cevaplar vermekte.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Apr 29, 2007 11:32 pm Reply with quoteBack to top

Bard'in uzerinde ufak degisiklikler yaparak Battle Mage yapabilirsin.
    Ortalama buyu gucu, ortalama BAB'u var.

slickblade
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 02, 2007 1:38 pm Reply with quoteBack to top

Çneride bulunan herkese teşekkür ederim ; prestige classları inceleyeceğim, eğer hiçbiri uymazsa, ortak yönleri ve önerileriniz doğrultusunda battle mage isimli bir prestige class yapar buraya da koyarım
    bonebone
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 14, 2008 8:58 pm Reply with quoteBack to top

duskblade... 3.5de yeni eklenen classlar arasında. fighter-wizard.. str ve int üstüne bir class. "my blade and my magic are one and the same" bir duskblade'nin (yele) sözü. bence aradığın bu classtır.
    Back to top View user's profileSend private message
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 05, 2008 2:35 pm Reply with quoteBack to top

battle mage ilah kullanmiyoki zaten, zırh bile kullanmıyo adam gibi, zincir zırh falan ancak, ama çok pis büyü yapıyolar ardarda yoksa ben yanlışmı anladım, nooluyoz yaw
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 05, 2008 2:43 pm Reply with quoteBack to top

Harbi ya, Battle Mage benim de hatırladığım kadarıyla, sadece savaşla ilgili büyülerde ustalaşmış kişilere deniyor.Yani savaş büyülerini normal wizard'dan daha iyi yapıyor.Eğer hem büyücü hem savaşçı istiyorsan, git BARD ol.(propagandaya bak Very Happy )

Battle Mage'i 2-3 yerde gördüm.Sacred oynunda vardı.Adam savaşta iğrenç olmasına karşın, süper büyü yapıyordu.

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Feb 05, 2008 4:40 pm Reply with quoteBack to top

dünyanın omurgası (spine of the world) kitabında da vardıbi battle mage, adam Artemis Entreri'yi indiriyodu aşağı az daha, Bregan D'aerthe kurtardı Entreri'yi.
    ulmara
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 21, 2009 9:17 am Reply with quoteBack to top

Ben 3 aydır warmage oynatıyorum.Karakter hem çok güçlü saldırı(genelde evoc.) büyüleri yapabiliyor ve level i arttıkça heavy armorla bile casting yapabiliyor ama en büyük dezavantajı:detect magic bile yapamıyor olması.Yani combat dışında işe yarayan büyüleri yok.powerplay ağırlıklı oyun oynamayacaklara pek önermem.
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 21, 2009 6:41 pm Reply with quoteBack to top

ya savaş büyüleri ile uğraşıyor sadece genel mage'lerin aksine araştırmalarla ve deneylerle çok uğraşıyor. Oldukça güçlü bir sınıf aslında, hatırlarsanız Merle Pariso Artemis Entreri'ye kök söktürüyordu ve neredeyse öldürüyordu.
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu May 21, 2009 7:10 pm Reply with quoteBack to top

ulmara wrote:
    Ben 3 aydır warmage oynatıyorum.Karakter hem çok güçlü saldırı(genelde evoc.) büyüleri yapabiliyor ve level i arttıkça heavy armorla bile casting yapabiliyor ama en büyük dezavantajı:detect magic bile yapamıyor olması.Yani combat dışında işe yarayan büyüleri yok.powerplay ağırlıklı oyun oynamayacaklara pek önermem.

Arkadaşımıza katılıyorum, battlemage kavramı zaten "battle" yani savaş içinde iyi olmaya yönelmiş bir sınıf. Normal bir mage'e gerekli olan aşırı sıradan büyüler hariç kaliteli savaş dışı büyüler yapabileceğini sanmıyorum.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum