Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1460
    Üye: 1
    Toplam: 1461

Şu An Bağlı:
    01 : ibocaju

FrpWorld.Com :: View topic - Sence Aşk Nedir?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Sence Aşk Nedir? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Dec 24, 2008 4:29 pm Reply with quoteBack to top

Haklsın catboy7402 hiç değer kaybetmez aşk.

Lord_Feanor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 09, 2009 2:46 pm Reply with quoteBack to top

"aşk ve uyuşturucu sadece zayıfların yakalandığı hastalıklardır.."

çok belli olmasa da in flames - only for the weak şarkısının ana teması budur Cool

Ne kanun, ne sevgi, ne de çatılmış kılıçlar<br>Dehşet, yaralar, felaketin kendisi bile olsa<br><div>Koruyamayacaktır Fëanor ve Fëanor'un soyundan<br>Saklayan, kendine alan, ellerinde tutan</div><div>Bulan ya da kaçıran kişiy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    ombuspider
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 21, 2009 10:03 am Reply with quoteBack to top

Lord_Feanor wrote:
    "aşk ve uyuşturucu sadece zayıfların yakalandığı hastalıklardır.."

çok belli olmasa da in flames - only for the weak şarkısının ana teması budur Cool

şahsi kanaatimce, In Flames kibarca söylemek gerekirse halt etmiş Very Happy
    İnsanı insan yapan kendine özgü duygularıdır en başta. Aşk; sadece alışkanlık denebilecek kadar basit olup , saatlerce açıklanamayacak kadar komplike olabilen birşeydir.Belki de sadece bir hastalık. Keşke bütün hastalıklar, alışkanlıklar bu kadar güzel olsa.
    Ayrıca aşk iyidir. Fakat sevgi daha da iyidir. Bunları hakkıyla yaşamak, insanın hayatta tecrübe edebileceği en güzel şeydir.
    Onda bunda şundadır...
    şunda bunda ondadır...
    Falandır, filandır...

Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu May 21, 2009 10:35 am Reply with quoteBack to top

AlenthasLeasess wrote:
    Yauv, bırakın arkadaşım aşk meşk, fani işler bunlar. Tüm dünya tutturmuş aşk da aşk, nedir lan bu aşk. Yenir mi, içilir mi? Hiç bir halta yaramaz bu aşk. E güzel kardeşim, insanlar açlıktan ölürken senin tek düşündüğün dertsiz başına dert almak. Bırakın efenim, bırakın yahu. Aşkı savunmayın bana. Milletin dilinden düşmüyor aşk, aşk, aşk diye...nereye kadar efenim, nereye kadar.

Sonra bir de mazeret olarak kullanılıyor ki, aman diyeyim. "Niye aldattınız?" -"Aşıktım" işte şu an büyüüük bir s..tir çekmek istiyorum. Arkadaşım, bir insan evladının Allah'tan sonra aşık olacağı bir çocukları vardır, bir de karısı vardır. Hadi karısını geçtim çocuklarını da mı sevmiyorsun be adam. Bir saniye düşündün mü çocuklarını? Yoook, çünkü o an beynindeki kan başka bir bölgeye hücum etmiş haldeydi maalesef. Neymiş efenim, herşey nefsimize hakim olmakta bitiyormuş, he mi? He...

Aşk, aşk, aşk, aşk, tiksindim lan. Vallahi, nereye dönsem aşk. şarkılarda aşk, gazetelerde aşk, televizyonlarda aşk, neymiş: aşk cinayeti, yok efendim sevdiği ona zırt dedi diye intihar etmiş, yok şuymuş yok buymuş. şimdi arkadaşım, herşeyin vakti ve zamanı var. Sen bütün vaktini aşkı dilinden düşürmeyerek geçirirsen diğer şeylere zaman kalmaz ki güzel kardeşim. Bak önünde kocaman bir hayat var, güleceğin, eğleneceğin, koşup, zıplayıp, hoplayacağın, daha nice dostların, nice anıların olacağı çok güzel bir hayatın varken, aşk niye lan?

çok başarısız bir açıklama olmuş, kendin kabul etmediğin şeyleri görmezden geliyorsun.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 21, 2009 1:20 pm Reply with quoteBack to top

SacoKhan'a katılıyorum Alenthas, aşk günümüzde herkesin dilinde olduğu için, aklına esen ben âşığım uleyn dediği için artık inanmıyorsun büyük ihtimalle.Belki de hiç görmediğin için de olabilir.Ama aşk vardır, ve bence intikamdan sonra (oha) en güzel duygudur.

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 21, 2009 1:24 pm Reply with quoteBack to top

Aşk herkez için farklı bir şeydir..

COk türlü aşk vardır...

Allah Aşkı
    Kız Aşkı
    Aile Aşkı
    iş Aşkı.
    Neslesel aşk ( hastalık diyoruz)
    Aşk ın tanımı yoktur sağdece aşkıl olduğun şeyi yaparken yada onu gördüğünde yadan onunla ilgi bir şey yaparken. mutlu olur neşe dolar. filan..

Bir insan eşini severken başka birine aşık olabilir.

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 21, 2009 1:32 pm Reply with quoteBack to top

Bir insan eğer eşine âşık değlise evlenmemeli, yani eğer başkasına âşık olabilecekse.Zaten bir insan birisine âşık iken başkasına âşık olamaz.Yani yuvalar yıkılmamalı bence.Ben şu ana kadar 3 yatılı okul gördüm, çocuk esirgeme kurumu gibiydiler, yani Bursa-Keles'teydim, okuduğum okuldaki çocuklar yatılıydılar, (4. sınıftım ben, 10 yaşında) ve hepsinin gelme sebebi ailelerindeki boşanmalardı.Orada sefaleti gördüm.Başka bir şeyi değil.

Ha dersiniz ki onların ailesi fakirmiş.Çanakkale'deyim şu an, geçen sene annem yatılı okulda öğretmendi, arada sırada gidiyordum, burası daha modern! Baba şehirlidir, köyden karı (!) alır, çocuk yapar, sonra adam başkasına âşık olur kadını boşar, kadın evsiz barksız kalır, açlıktan ölür, geriye daha da aç bir çocuk kalır.Ve çocuklar yine sefalet içinde, e modern şehir, boşanma ise modern bir olay, dolayısıyla aşk bu diyerek herkes boşanmalı!

Diğer okul ise Kahramanmaraş'taydı (8. sınıfım, 14 yaş) Fakat orada bir boşanma vakası olmadığı için çocuklar tamamen annesiz babasızdı ve sefil değildiler.Köy halkı bakıyordu onlara.Modern şehir değil ya, kimse boşanmıyor, e töre! E peki o zaman niye sefalet içinde değil oradaki çocuklar! Garip bir durum değil mi?

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    ombuspider
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 21, 2009 4:24 pm Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    Modern şehir değil ya, kimse boşanmıyor, e töre!

şu olaya değişik bi bakış açısından yaklaşmak istiyorum, "oha ne saçma" tarzı yorum yapılabilicek derecede hatta; şöyle ki :
    Büyük şehir insanı biraz doyumsuz olabilir . Her türlü fırsat elinin altında iyi - kötü farketmezsizin. Büyük şehirin insan psikolojisi üstündeki kötü etkileri de hesaba katmalıyız. İnsanlar sıkıldıkları zaman, büyük şehirin avantajları dahilinde kaçış yolu arayabilirler. Sorunlarının üstüne gidip çözmek yerine eşlerinden- sevgililerinden ayrılabilirler. Köy insanı böyle olamaz zira şehirin bu tarz kötü etmenleri yok köyde. İnsanlar bazen zorla da olsa ilişkilerindeki problemleri gözden geçirip yoluna koymak durumunda olurlar. Evet bu da biraz insanı o ilişkiye mahkum etme riskini taşır . Ama en azından olması gerektiği gibi; sonuna kadar düşünerek hareket ederler.
    Anlatak istediklerimi mantıklı cümlelerle yazıya dökemiyorum şu an, fakat şu yüzeysel cümlelerimden bile ne anlatmaya çalıştığımı anlayacak olanlar, bahsettiğim konunun farkına varırlar.
    Bi de , evet bi insan aşık olduğu biri ile evlenirse değmeyin keyfine; ve evet aşık değilse evlilik bi yerinden illa ki patlak vericektir. Fakat deliler gibi birbirine aşık vaziyette evlenilse bile, bi süre sonra ne olucağı hiç belli değildir. Hayatta herşeyin ihtimali olması, bu konunun direk açıklamasıdır. İhtimal ufak da olsa büyük de olsa, vardır.

Alttaki azardan sonra gelen edit : Geyik yapıcak tarzda yazın biz de aşkın geyiğini yapalım arkadaşım ama sonra kızıyolar Very Happy

Last edited by ombuspider on Thu May 21, 2009 5:02 pm; edited 2 times in total
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mail
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu May 21, 2009 4:47 pm Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar burası agora ya da serbest kürsü değil, burada geyik yapıyoruz, aşk konusunda her türlü geyiği yapalım ama lütfen ağır tartışmalara girmeyelim hiç işinden çıkamayız sonra... Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 21, 2009 4:58 pm Reply with quoteBack to top

Aşk bir su dur iç iç kudur.. Very Happy

oldumu cat.

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu May 21, 2009 5:33 pm Reply with quoteBack to top

işte yaklaştın sayılır... Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 21, 2009 5:51 pm Reply with quoteBack to top

Ben bir ara buraya sevgililer arasında geçen konuşmalar diyebir başlık açmıştım ...
    çok komikti ona da bir bakın..

SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu May 21, 2009 7:14 pm Reply with quoteBack to top

Logan wrote:

COk türlü aşk vardır...

Allah Aşkı
    Kız Aşkı
    Aile Aşkı
    iş Aşkı.
    Aşk ın tanımı yoktur sağdece aşkıl olduğun şeyi yaparken yada onu gördüğünde yadan onunla ilgi bir şey yaparken. mutlu olur neşe dolar. filan..

Verdiğin örnekleri terimsel anlamda aşk değil de "sevgi" olarak tanımlayabiliriz.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu May 21, 2009 7:26 pm Reply with quoteBack to top

SacoKhan wrote:
    Logan wrote:

COk türlü aşk vardır...

Allah Aşkı
    Kız Aşkı
    Aile Aşkı
    iş Aşkı.

Verdiğin örnekleri terimsel anlamda aşk değil de "sevgi" olarak tanımlayabiliriz.

BElkide ama Yorum FArkına bakar bence..

SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu May 21, 2009 7:32 pm Reply with quoteBack to top

Allahı, aileyi tutkulu bir duygu beslemek çok normal gelmiyor bana

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum