Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 8
    Dün: 23
    Toplam: 90337

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1482
    Üye: 0
    Toplam: 1482

FrpWorld.Com :: View topic - Rol yapma oyunlarımız için GENEL yorumlar, fikirler.
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Rol yapma oyunlarımız için GENEL yorumlar, fikirler. View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: Rol yapma oyunundaki tercihleriniz, sırasıyla...

Tiyatro, Combat, Skill ve Strateji, Bulmacalar.
    48%
     48%  [ 12 ]
    Combat, Tiyatro, Skill ve Strateji, Bulmacalar.
    12%
     12%  [ 3 ]
    Combat, Skill ve Strateji, Tiyatro, Bulmacalar.
    4%
     4%  [ 1 ]
    Combat, Skill ve Strateji, Bulmacalar, Tiyatro.
    20%
     20%  [ 5 ]
    Tiyatro.
    12%
     12%  [ 3 ]
    Combat!
    4%
     4%  [ 1 ]
    Total Votes : 25

Author Message
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Mar 14, 2009 6:48 am Reply with quoteBack to top

Clicks sen gel ya.....

Birde şu bizim bursadaki oyuna gelmek iseyenler 11 level evil karakterler hazırlanıp yarın saat 12:00 da mahfel de buluşulacak.....

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Mar 14, 2009 6:32 pm Reply with quoteBack to top

Dwaxer Ability Scores lara levelin yarısı ekleniyormuş dogru mu??

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Mar 14, 2009 7:40 pm Reply with quoteBack to top

Aegron wrote:
    Dwaxer Ability Scores lara levelin yarısı ekleniyormuş dogru mu??

Yok "ability score" dediğn; Str, Dex, Con, Int, Will, Cha değerleridir. Bunları ilk başta tespit ediyoruz (çeşitli yöntemler mevcut) Level atladıkça belli seviyelerde bunlara 1'er 1'er değer arttırımı yapabiliyorsun.

Levelin yarısını eklemek ise 4.Edition kurallarına has bir olay; bu primi AC, Ref, Fort, Will defanslarına ayrıca initiative ve skill check değerlerine ekliyorsun.

.
    Back to top View user's profileSend private message
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Mar 14, 2009 7:41 pm Reply with quoteBack to top

Bugün rpcraft tan bir arkadaşımla görüştümde o da bunun böyle olduğunu söyledi ben olmadığını söyleyince biraz arada kaldım öyle bedne bir sana soruyum dedim.

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Mar 15, 2009 5:36 am Reply with quoteBack to top

Birde karakter kagıtlarında da bu uazıyor mod=1/2 Level Surprised

Pek anlamadım neyse ya bugün oynumuzda dm ye sorarım onun bilgisi vardır muhtemelen....

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Mar 19, 2009 7:10 pm Reply with quoteBack to top

Belki cogunuzda vardır ama ben yeni gordum ve paylaşmak istedim hoş ve masaüstü oynayanlar için cidden hoş ya....

http://www.upload.gen.tr/d.php/s5/73cnn4ir/PowerCard-Mixed-Sheet.pdf.html

Power Cards......

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 22, 2009 10:18 am Reply with quoteBack to top

.
    Son zamanlarda oyunların müdavimleri ortalarda gözükmemeye başladı, eminim herkesin kendine göre özel meşguliyetleri ve sebepleri vardır. Forum oyunları zaten ağır aksak yürüyor, devamsızlık olunca da iyice keyfi kaçıyor, soğuyor insan. Benim oynattığım oyunlar da uzun zamandır katılımsızlıktan yürümedi, durdu. Zaten bitmişti, resmi olarak da bu yazıyla bitireyim dedim. Tabii bu demek değil, başka oyunlar olmayacaktır ama oyuncu olmadıktan sonra oyun da olmuyor, bekleyip göreceğim neler olacağını.

Kurtuluş Goliath: Başlamadan bitti!..

Van Helsing: Başladı ama çabuk bitti. İksir dükkanının altında 3 encounterlık tuzak ve zombilerle dolu (ve başlarında büyücü) bir mücadele bekliyordu sizi; o kadar da özene bezene haritalar hazırlamıştım yazık oldu emeklerime.

Musibet Çetesi: Bu oyun gerçekten de iyi dayandı. şaka maka bu grubun kralın sarayına kadar gidip kendilerine af belgesi bulacağına inanmıştım neredeyse. Yalnız ejderha ortalığı kararttıktan sonra bir kişinin bile aklına bir ışık kaynağı yaratmak gelmedi, yazık. Razz Mr.Green Karanlıkta kalınca bir ışık yakmaz mı insan!..

Aklımda başka oyun projeleri de var. şöyle geriye dönüp baktığımda sonlarını pek getiremesek de çok oyun oynamışız, böcükozmos, Wahşi Batı gibi değişik oyunlar da yaptık. İlerde de umarım yaparız. Umarım bu devamsızlıklar geçicidir her zamamki gibi.

.
    Androner
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 22, 2009 11:01 am Reply with quoteBack to top

üzüldüm gerçekten, iyisiyle kötüsüyle oynadık, kimimizin işi çıktı (benim de aksamalarda payım var). velhasıl masaüstü, netice grup olarak oynanan bir oyun. aksamalar oluyor. Her ne kadar böyle olumsuz durumlar oluşsa da pes etmemek lazım. hatta böyle durumlar oluşabileceğini öngörüp ona göre duygusal hazırlıkları yapmak lazım Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 22, 2009 11:29 pm Reply with quoteBack to top

Dwaxer, sen de bir anda çok fazla oyun açıyorsun ama. Gördüğüm en yaratıcı ve azimli insanlardan birisin. Sürekli farklı bir şeyler üretmek için çabalıyorsun ve çok güzel şeyler çıkartıyorsun ama bu kadar da üretken olma bence. Benim yarattığım karakterlerden çok senin oyunların var. Hatta miktar konusunda seninle yarışabilecek tek kişi Edmond'un karakterleri. (Birde Logan'ın karakterleri ama siz bilmezsiniz Dil . Logan'ın karakterleri ölmeleri ile meşhurdur. Very Happy )

Bu oyunların kapanması konusu sırf senin için geçerli değil aslında. Benim girdiğim bütün oyunlar kapandı. Kardeşlik son hız gidiyorken ben girdim. Bir süre devam etti ve kapandı. Gates of shadow o kadar güzel gidiyordu. Hani birileri bırakmıştı ama diğerleri ile gayette güzel devam ediyordu. Benim karakter oyuna girdiği anda oyun bitti.

Vahşi batı oyununda ben bıraktım sonunda. Ona diyebileceğim hiç bir şey yok. Arena için de aynısı geçerli. Hatta arenanın katili olduğumu bile düşünüyorum adeta. Ben bir söz dedikten sonra sen kızıpta kapatmıştın.

Forum RP'leri uzun zaman zarfında oynandığından birilerinin hayatlarında değişimler olması ve oyunun sekteye uğraması normal ama üzücü olduğunu değitirmiyor. Bakalım diyar RP'sinde nasıl olacak bu durum.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 23, 2009 9:12 am Reply with quoteBack to top

Darkgnome wrote:
    Hatta arenanın katili olduğumu bile düşünüyorum adeta. Ben bir söz dedikten sonra sen kızıpta kapatmıştın.
    Neutral

Ben hiç böyle bir şey anımsamıyorum Darkgnome. Hatta bu sitede hiç kimseye kızdığımı da hatırlamıyorum. Olayın nasıl olduğunu bana anlatır mısın acaba?

Bir de bunlar batıl inanç! Razz
    .
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 23, 2009 9:35 am Reply with quoteBack to top

Benim karakterlerim tabiî ki Dwaxer'ın oyunlarından daha fazla olacak, çünkü her oynu için en az 5 karakterim var Very Happy Hatta Musibet Çetesi'ne de ikinci bir karakterle geri dönecektim ama tam ben dönmüşüm ki oyun kapanmış.

Evet, geri döndüm FRP'ye ve oyunların çoğu bitti ben oynayamadan Very Happy

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 23, 2009 4:42 pm Reply with quoteBack to top

.
    Edmond geri döndüysen aşağıdaki ilana bir göz at...

Yeni icat ettiğim "kızma birader" benzeri fantastik bir strateji oyununu denemek için gönüllü arıyorum. Rol yapma oyunu filan değil (masaüstünde oynarken isteyen rol de yapabilir tabii Razz Daha çok piyonunu ilerletip, yakalanmadan ya da yakalansa da rakiplerinden ve canavarlardan bir şekilde kurtularak labirentteki hazineyi kapmak ve kendi evine götürmek üzerine kurulu bir oyun.

Var mı oynayacak gönüllü? Unutmayalım; amaç eğlenmek değil, oyunu test etmek.

.
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 23, 2009 5:18 pm Reply with quoteBack to top

Beeeeeeeen Very Happy Her türlü oyuna hazırım!

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Logan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 23, 2009 5:19 pm Reply with quoteBack to top

Çncelik sıram...

Rp. Bulmaca , hareket.... diye gidiyor.

Ã?LÃ?M NEREDEN VE NASÄ°L GELÄ°RSE GELSÄ°N!!! Savas NaÄ?ralarmız kulakdan kulaga yayilacaksa ve silahlarimiz elden ele gececekse ve baskalari silah sesleriyle,savas ve zafer narâlariyla cenazelerimize agit yakacaksa Ã?LÃ?M HOS GELDÄ° SEFFA
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 23, 2009 8:13 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    .
    Edmond geri döndüysen aşağıdaki ilana bir göz at...

Yeni icat ettiğim "kızma birader" benzeri fantastik bir strateji oyununu denemek için gönüllü arıyorum. Rol yapma oyunu filan değil (masaüstünde oynarken isteyen rol de yapabilir tabii Razz Daha çok piyonunu ilerletip, yakalanmadan ya da yakalansa da rakiplerinden ve canavarlardan bir şekilde kurtularak labirentteki hazineyi kapmak ve kendi evine götürmek üzerine kurulu bir oyun.

Var mı oynayacak gönüllü? Unutmayalım; amaç eğlenmek değil, oyunu test etmek.

.

AlkıÅ? Ahh be dwaxer yaptın yine yapacağını. Senin nasıl bir işte çalıştığuını gerçekten merak ediyorum. Oyuncakçı dede gibisin diyeceğim ama o da bu kadar uç noktalara gitmiyor. şu oyunları üretip pazarlayan şirketlerde mi çalışıyorsun. Bu nasıl bir hayal gücüdür. 7/24 her an çalışıyor valla helal olsun. OK

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum