Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1776
    Üye: 0
    Toplam: 1776

FrpWorld.Com :: View topic - Twilight
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Twilight View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 24, 2009 1:09 pm Reply with quoteBack to top

Yeni bir film serisi başladı duymuşsunuzdur, Twilight adında. Bir genç kız annesi yeni kocasıyla daha mutlu yaşasın diye babasının yanına taşınır. Meğer, oralar hep kurtadam ve vampir kaynıyormuş, sonra da bir vampire aşık olur.

Beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yönlerini merak ettim. Siz yazdıkça ben de kafamdakileri dökmeye başlayacağım

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun May 24, 2009 1:50 pm Reply with quoteBack to top

Benim aklımda sanki bunun hakkında bir yerde başlık açılmıştı diye kalmış, ama şimdi bulamadım. Hatta Illyra hem filmi hem de kitabı hakkında yorumlarını paylaşmıştı. Hem bir film olarak Çalgı, Parşömen ve Sahne başlığında, bir kitap olarak da Kitapgah başlığında tartışılmalı diye düşünüyorum. Burada da kitap ve filminin geçtiği evren hakkında konular açılabilir tabi, ama direk filmi burada tartışmak ne derece doğru emin değilim... Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun May 24, 2009 1:54 pm Reply with quoteBack to top

Ahan da buldum... Very Happy

http://www.frpworld.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8043
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 24, 2009 2:37 pm Reply with quoteBack to top

Mesela Yüzüklerin Efendisi'indeki hikayeyi ve olanları bilinen sistemlere göre tartışamaz mıyız? Yani ben şimdi gidip Kitapgah'ta mı "Olm, Legolas'ın dexterity'si kesin 25 falan" demeliyim?

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun May 24, 2009 3:46 pm Reply with quoteBack to top

Afedersin ama verdiğin örnek biraz saçma olmamış mı? Burada filmden bahsetmişsin sen ve filmleri tartışmak için açtığın başlık yanlış bölümde. Ben de diyorum ki burada o film serisinin geçtiği evreni kurallarına göre tartışmak isteyen olursa burada vampirlerle ilgili başlık açması doğru olur ama direk filmi yorumlamak için bence bu başlık doğru değil... Sen filmdeki karakterin dexterity değerini tartışmak için açtıysan bu başlığı kusura bakma ama bana filmi değerlendirmek için açmışsın o başlığı gibi geldi de...
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 24, 2009 3:48 pm Reply with quoteBack to top

"Why so serious?"

Dedi köyün delisi Edmond.

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Calengil
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 24, 2009 4:15 pm Reply with quoteBack to top

Bence sacokhan, filmi değerlendirmekten ziyade, kurguyu ve "Vampir diye" gösterilen şeyleri tartışmak istemiş. Bu yüzden, burası biraz daha uygun gibi geldi bana. Film'den bahsedilecek olunsaydı, sahnelerden, oyunculardan bahsetmek gerekirdi sanırım. Smile

Filmdeki "Vampir" diye gösterilen şeyler, gerçekten çok saçmaydı. Yani, Güneş ışığında "Kristal" gibi parlıyorlarmış. Çok gülmüştüm izlerken, filmi izlemeye gelen gençler rahatsız olmuşlardı tabi. Calgonite'le de duş alsınlar efendim o halde.

Yer yer düzgün ve uygun olan şeyler vardı tabi. Kurtadamların kökenleri uygundu, tabi ilerleyen dönemlerde ne olur bilinmez. Vampirlerle ilgili uydurdukları çok saçmaydı. Bence kitabın yazarı biraz Anne Rice romanları felan okusaydı iyi olurdu.

Acaip tırttı diyebilirim.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 24, 2009 4:46 pm Reply with quoteBack to top

Çncelikle zaten filmi tartışmak isteseydim, filmlerin tartışıldığı başlıklara düşündüklerimi yazardım ki zaten öyle yapıyorum hep. Vampirlerle kurtadamların olduğu bir filmi neden WoD bölümüne açtım? bunu sorarak başlayabiliriz. Sonuçta bunca yıldır forumlarda takılıyorum, en azından birazcık biliyorum ne yapmam gerektiğini. Neyse işin tartışma kısmından çıksak iyi olur, sadece "başlık buraya uygun değil" demek yerine "neden buraya açtın" diye bir soruyu beklerdim, önemli değil.

Calengil arkadaşım benim düşündüğüm şeyi düşünmüş evet gün ışığında kristal görünüme sahip oluyorlar. Bana da saçma gelmişti, yani konuyu zorlamamak için resmen gündüz ölmemeleri için kötü bir kural koymuşlar. Yazar işin içinden çıkamamış olsa gerek diye düşünüyorum. Başka farkettiğiniz şeyler var mı benim farkedemediğim?

Ha bir de kafamı karıştıran kısım, bu vampirlerin nispeten iyi olması, sonuçta vampir dediğimiz şey karanlık bir yaratık, kötü. Ama kendilerine vejeteryan diyip, insanların arasında takılmaları, ve bunu kolaylıkla yapmaları. Düşünsenize bir liseye gidiyorsunuz ve sınıfınızda bir sürü hamburger var Smile nasıl dayanabiliyorlar ki? Frenzy? Willpower? Nerede bunlar?

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun May 24, 2009 5:22 pm Reply with quoteBack to top

Derdim yok yere sorun çıkartmak değil yanlış anlaşılmasın... Very Happy

Ben zaten filmin geçtiği evren, ırklar vs. gibi konuları tartışmak için burası daha uygun, sadece filmi değerlendireceksek burası olmaz demiştim, aman neyse başlığı daha fazla engellemeyeyim en iyisi...

Ama şunu belirtmeden geçmicem bence vampirlerin en kötü yorumlandığı hayatımda gördüğüm en hayal gücü zayıf bir yazara ait bir bir uyarlama film, filmde yer alan erkeğe aşık olup da izleyen bayan izleyicileri de yadırgıyorum çünkü film öyle izlenmez. Ben Arwen için mi lotr serisini 50 defa izledim canım ya... Very Happy (Liv Tyler benimle at sürsün lütfen... ups neyse...) Very Happy
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 24, 2009 5:54 pm Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    Derdim yok yere sorun çıkartmak değil yanlış anlaşılmasın... Very Happy

Ben zaten filmin geçtiği evren, ırklar vs. gibi konuları tartışmak için burası daha uygun, sadece filmi değerlendireceksek burası olmaz demiştim, aman neyse başlığı daha fazla engellemeyeyim en iyisi...

Ama şunu belirtmeden geçmicem bence vampirlerin en kötü yorumlandığı hayatımda gördüğüm en hayal gücü zayıf bir yazara ait bir bir uyarlama film, filmde yer alan erkeğe aşık olup da izleyen bayan izleyicileri de yadırgıyorum çünkü film öyle izlenmez. Ben Arwen için mi lotr serisini 50 defa izledim canım ya... Very Happy (Liv Tyler benimle at sürsün lütfen... ups neyse...) Very Happy

ya maksat zaten ergenlerin ilgisini çekmek, en doğru yöntem bence ama kurgusu çok başarısız, yani olayların geçtiği dünya vampirlerin özellikleri, gerçi kurt adamların özelliklerini henüz görmedim ama şimdilik başarısız.

Düşün, kız o kadar araştırıyo, bir sürü cinli şeytanlı kitap, ama sonra vampir iyi çıkıyo, bu da ona aşık oluyo falan. Çok başarısız, hatta başarısız bir Drizzt Do'Urden varyasyonu diyebiliriz.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 24, 2009 7:22 pm Reply with quoteBack to top

Yok yani olmayacak bir şey değil. Bildik vampirlerin dışına çıkmışlar felan...

Kimi kandırıyoum. Ya kristal parlaması nedir ya. O zaman gidin teninize matlaştırcı sürün güneşte de çıkın. Yüzyıllarca yaşadınız da bunu düşünemediniz mi? Yuh size!

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 24, 2009 8:15 pm Reply with quoteBack to top

Filmdeki bütün vampirler iyi değildi, ayrıca kitaptkiler de öyle. Biraz da vampiri kim çevirirse biraz onun huyunu alıyor. Böylece Cullen ailesinin vampirleri de, tıpkı Carlise ( doğru yazımmı bilmiyorum ), gibi vejeteryan oluyorlar, yani insan kanı döknüyorlar. Ama bu canlarının insan kanı istemediği manasına gelmiyor...

Aslında iyi bir vampir ailesi, tek başına iyi bir vampirden on kat daha saçma...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 24, 2009 8:38 pm Reply with quoteBack to top

Quote:
    Ha bir de kafamı karıştıran kısım, bu vampirlerin nispeten iyi olması, sonuçta vampir dediğimiz şey karanlık bir yaratık, kötü. Ama kendilerine vejeteryan diyip, insanların arasında takılmaları, ve bunu kolaylıkla yapmaları. Düşünsenize bir liseye gidiyorsunuz ve sınıfınızda bir sürü hamburger var Smile nasıl dayanabiliyorlar ki? Frenzy? Willpower? Nerede bunlar?

Vampir kötü bir yaratık demekten ziyade, kötü olmak için nedenleri var demek daha doğru geliyor bana. Gerek kan için insanları öldürmeleri, ölümsüzlüklerinden kaynaklanan rahatlık, vampir oldukları için zaten cehennem'e gideceklerinin bilinci (çok dini bir düşünce oldu ama) ile daha rahat kötülük yapabiliyor diye düşünüyorum.

Ha bunun dışında, iyileri de var tabi ki onlara bir şey diyemeyiz. Yine de, pek mantıklı olduklarını görmedim. Elimde kitapları var, kardeşim almış, okumadım ama... Ne bileyim, biraz baktım itici geldi. Yıllar boyunca bir çok vampir kitabı okuyup, filmi izledim. şimdi böyle bir şeyin olması çok çok çok saçma geldi.

Geçenlerde tekrardan, "Vampirle Görüşme" yi izledim. Gençliğimiz ne hâl aldı dedim kendi kendime. Yuh dedim...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 24, 2009 10:07 pm Reply with quoteBack to top

Güneşe çıkınca ayna gibi parlamasına çok güldüm ama değişik bir yorum buda. Neden vampirler güneşe çıkınca kül oluyorda ayna gibi parlamıyorlar ? Very Happy Filmi ben de beğenmedim.
    Ama vampirlere değişik bir yorum kattığı için yazara teşekkür ediyoruz.
    Kim bilir belki de vampirler canları istemediği için güneşe çıkmıyorlardır Very Happy

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 24, 2009 10:18 pm Reply with quoteBack to top

Dragon_Knight wrote:
    Güneşe çıkınca ayna gibi parlamasına çok güldüm ama değişik bir yorum buda. Neden vampirler güneşe çıkınca kül oluyorda ayna gibi parlamıyorlar ? Very Happy Filmi ben de beğenmedim.
    Ama vampirlere değişik bir yorum kattığı için yazara teşekkür ediyoruz.
    Kim bilir belki de vampirler canları istemediği için güneşe çıkmıyorlardır Very Happy

Tabiii; S.M. geldi, sırf değişik bir gençlik öyküsü uğruna vampirleri iyi yapıp güneşe çıkarttı bizde bunca yıldır vampirleri öyle bulurken böyle görünce çok inandık. Aman ya saçma sapalak aşk öyküsüne uydurulmuş vampirler işte hıh Idea

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum