Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 17
    Dün: 23
    Toplam: 90346

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1147
    Üye: 1
    Toplam: 1148

Şu An Bağlı:
    01 : owiqareqa

FrpWorld.Com :: View topic - PSIONIC SAVAş ................. tanıtım, yorumlar
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

PSIONIC SAVAş ................. tanıtım, yorumlar View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 23, 2009 12:05 pm Reply with quoteBack to top

.

PSIONIC SAVAş

Kral yıllardan beri hiç bu kadar öfkelenmemişti. Ellisini çoktan aşmış adamın yüzü kararmış, boyun damarları öfkeden patlayacakmış gibi oluyordu. “Nasıl olur nasıl! Kim ta saraya kadar gelip, hazine odasına girebilir! Bu ne cüret, bu ne terbiyesizlik! Sizin de, sizi nöbetçi diye buraya koyan subayların da kellesini istiyorum derhal!”

Nitekim kralın isteği hemen yerine getirildi. 15 nöbetçi muhafız ve 3 subay, kralın öfkesini biraz olsun yatıştırabilmek amacıyla çabucak idam edildiler. Bir ya da birkaç hırsız çok iyi korunan sarayın hazine odasına girmişler, hepsini değil ama herhalde taşıyabildikleri kadar hazineyi çalmışlardı. Nöbetçiler bir şekilde bayıltılmıştı ama başlarına ne geldiğini kendileri de bilmiyordu. Hazine odasının tuzakları ve koruyucu büyüleri de etkisiz hale getirilmiş ya da bir şekilde atlatılmıştı. Çalınan hazineler oldukça değerliyse de kralı asıl üzen, atalarından kalma çok çok çok değerli, paha biçilemez bir (warhammer) silahtı: Hammer of Thunderbolts
    http://www.d20srd.org/srd/magicItems/artifacts.htm#hammerofThunderbolts

Başlı başına bir hazine olan bu kutsal emaneti sadece krallar savaşa gittiklerinde kullanırlardı ve nesillerdir sarayda korunuyordu. Birisi bu silahı çalmıştı!

Kral başyardımcısı yaşlı büyücü Theodor’a parmağını tehditkârca sallayarak, “dedelerimin mirası en kısa zamanda bana getirilmezse daha pek çok kelle gidecek!” diye bağırdı.

“Merak etmeyin efendim, başka boyutlara bile kaçsalar o aşağılık hırsızları bulacağız!” dedi Theodor, kralı yatıştırma çabasıyla. “Bakın efendim ilk ipucunu bırakmışlar bile!” diyerek elindeki bir kristal parçasını gösterdi. “Bu bir psionic eşyası; bunu hazine odasında düşürmüş, demek ki hırsızımız bir psionic!” diye ekledi.

“Psionic mi?”

“Evet efendim, zaten nöbetçilerin bir şey hatırlamaması böyle bir ihtimali aklıma getirmişti. Bu ucubeler saraya başkaldırdılar efendim; müsaade edin hepsini tutuklayıp sorgudan geçirelim; aralarından biri muhakkak olanlar hakkında bilgi sahibidir, çünkü bunlar birbirleriyle zihinsel iletişim kurarlar.”

“Atalarımdan bana emanet olan kutsal savaş çekicimi geri getirmek için ne gerekiyorsa yapılsın!” dedi kral.

1 Ay Sonra:

Henüz hırsızlar bulunamamıştı. Theodor’un emriyle ülkedeki bütün psionicler tek tek yakalanıp zindanlara kapatılıyor, düzenli işkenceden geçirilerek bildikleri öğrenilmeye çalışılıyordu. Resmen bir psionic avı başlatılmıştı.

şehrin altındaki kanalizasyon tünellerinde gizli bir sığınakta toplantı yapılıyordu. Azur adındaki orta yaşlı adam toplantıyı yönetir gibiydi. “Psionic kardeşlik üyeleri; öncelikle bu acil toplantıya gelebildiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Farkettiğiniz gibi üyelerimizin çoğu gelemedi, çünkü tutuklandılar ve öğrendiğimiz kadarıyla Akabat kalesinin zindanlarında işkence görüyorlar. Sarayda yapılan hırsızlıktan bizleri sorumlu tutuyorlar. Sıradışı yeteneklerimizden ötürü cezalandırıyorlar bizi."

Çyelerden biri, “bu apaçık bir savaştır! Karşı darbeyi vuralım!” diye bağırdı. Birkaç üye de bu fikri destekledi. Ancak Azur sakin olmalarını işaret etti: “Evet savaşabiliriz, ya da saray hırsızını ‘biz’ yakalayıp adalete teslim ederek psioniclere karşı olan önyargıyı yıkabiliriz. Bugün burada karar vermek için toplandık arkadaşlarım. Çyle ya da böyle bizi zor günler bekliyor."

Tam bu sıralarda sarayda başyardımcı Theodor da etrafına asistanlarını toplamıştı. “Sadece saraya bağlı askerlerle soruşturma hızlı yürümüyor. En iyisi bağımsız serüvencilerden de yararlanalım. Haber salın, saraya giren hırsızları bulacak ve kutsal çekici geri getirecek olanlara yüksek ödül ve itibar vaadediyoruz!” dedi.

Evet yeni bir oyun denemesi. İki grup var psionicler ve “normaller” Razz İsteyen istediğine katılır.

....Kurallar şöyle:
    -Level-10 başlıyoruz
    -İsteyen 2 ayrı karakteri yönetebilir (aynı grupta olması şartıyla)
    -House Rule haricindeki her şeyimiz şu linkten olcak: http://www.d20srd.org/
    (böylece kullandığınız bir bilginin linkini de yapıştırıp, işleri kolaylaştırabileceksiniz)
    -Başlangıç parasını veren bir tablo vardı, ona göre bir parayla başlayacaksınız
    .... Level-10 için: 49000 gp (ancak 25000'den pahalı bir eşya almayın)

...House Rules:
    -Her levelde hit point full HD yükselecek

şimdilik bu kadar; var mı oynamak isteyen?

Arkadaşlar karakterlerin abilityleri de 8 üzerine 32 puan dağıtalım:
    14'e kadar birer birer
    15-16 ikişer,
    17-18 üçer puan yer

.

Last edited by dwaxer on Thu Jul 23, 2009 6:32 pm; edited 3 times in total
    Back to top View user's profileSend private message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 23, 2009 1:20 pm Reply with quoteBack to top

Aman tanrım ! En çok istediğim şeydi bu benim, acaba SoulKnife olup psişik bıçağımla etraftaki herkesin ruhlarını kezsem? Yoksa iyi bir Pyrokineticist ile her şeyi aleve mi versem! Aman tanrım Very Happy

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 23, 2009 1:28 pm Reply with quoteBack to top

Denerim.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    mathius
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 23, 2009 2:26 pm Reply with quoteBack to top

Psionic olmak şart mıdır?
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 23, 2009 4:37 pm Reply with quoteBack to top

Edmond wrote:
    Aman tanrım ! En çok istediğim şeydi bu benim, acaba SoulKnife olup psişik bıçağımla etraftaki herkesin ruhlarını kezsem? Yoksa iyi bir Pyrokineticist ile her şeyi aleve mi versem! Aman tanrım Very Happy

Aynı anda ikisini de olabiliyorsun istersen.

.
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 23, 2009 4:39 pm Reply with quoteBack to top

mathius wrote:
    Psionic olmak şart mıdır?

Hayır şart değil; iki grup var; istersen normal classlardan oluşan gruba katılıp psionic avcısı olabilirsin. Mr.Green

.
    Mark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 23, 2009 4:53 pm Reply with quoteBack to top

Tebrikler, dwaxer. Kafa patlatmaya başlıyorum. Sanırım iki karakter yönetirim.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 23, 2009 6:03 pm Reply with quoteBack to top

Ouw biraz karıştıralım bakalım katılabilirm sanıyorumm
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 23, 2009 6:14 pm Reply with quoteBack to top

Aegron wrote:
    Ouw biraz karıştıralım bakalım katılabilirm sanıyorumm

Aegron seni avcılar grubuna alalım.

Arkadaşlar karakterlerin abilityleri de 8 üzerine 32 puan dağıtalım:
    14'e kadar birer birer
    15-16 ikişer,
    17-18 üçer puan yer

.
    mathius
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 23, 2009 8:24 pm Reply with quoteBack to top

tamam beni de avcılar grubuna alırsan sevinirim fakat normal classlar olarak psioniclere nasıl karşı koyabiliriz.şAyet büyü yapmıyorlar spell resistance yalan olur.Ki bildiğim kadarıyla Psionicler bayağı güçlüler bildiğim kadarıyla...ARkadaşım Drow Psionicti. Adak adayıp milleti kazandığı powerlarla biçiyordu.
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 23, 2009 9:01 pm Reply with quoteBack to top

Ben de avcıyım, bir karakterimi hazırlıyorum şu an 10. seviye Monk

evet, psişik olmamaya karar verdim.Sanırım avcı olmak hayvan olmaktan daha zevkli Evil or Very Mad

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jul 24, 2009 12:17 am Reply with quoteBack to top

bir psion akımımı başlattım yalnışlıkla acaba Very Happy
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jul 24, 2009 2:03 am Reply with quoteBack to top

Sadece d20srt sitesine tabiysek o zaman ben en iyisi psişik olayım da yüzüm yerde temizleme bezi olarak kullanılırken çirkinleşmesin. Zaten kralları da hiç sevmem Very Happy

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Jul 24, 2009 6:37 am Reply with quoteBack to top

Sadece System Reference Document kullanılacaksa bir anlamı kalmamış demektir. Açıkçası benim kafamda bitti bu mücadele...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jul 24, 2009 9:37 am Reply with quoteBack to top

Yarın bursa da olucam benide alabilirseniz yarın karakterimi hazırlayabilirim.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum