Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1697
    Üye: 0
    Toplam: 1697

FrpWorld.Com :: View topic - Marlong Tehdidi-Yorum konuşma vs..
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Marlong Tehdidi-Yorum konuşma vs.. View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 15, 2009 9:02 pm Reply with quoteBack to top

Mark
    Crossbow almanın bazı durumlarda dezavantajı olabilir. Tatar yayına minor action ile ok konulduğundan Hunter quarry (ki o da minor action) ekleyince o tur yerinden oynamaman gerekir.
    Yazdığım gibi çok büyük bir sorun değil ama bazı durumlarda seni sıkıştırabilir.

Düzeltme: Swiftshot weapon alarak bu durumu zaten düzeltmişsin.

Prime Shot'un +1 bonusunu otomatik eklemek yanlış çünkü yerine getirmen gereken şartların her zaman oluşması pek mümkün değil.

If none of your allies are nearer to your target than you are, you receive a +1 bonus to ranged attack rolls against that target.

Dwaxer
    AC: 22 [10+5(Rat Form Hide Armor+2)+1(L.Shield)+1(feat)+5(level)]
    int +4 bonusunu eklememişsin.

Last edited by devrimk on Sun Aug 16, 2009 7:15 am; edited 1 time in total
    Back to top View user's profileSend private message
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 15, 2009 9:27 pm Reply with quoteBack to top

Maşallah devrimk ben daha karakterlere bakamadım yogunluktan dolayı yarın bakacagım hepsine notlarımı felan alacagım vs..

Dwaxer ksıa bir özgeçmişinide karakter kagıdının altına spoiler olarak editlersen sevinirim yada pm ile atarsan..

Bu arada AC ne +4(int) ekleyiverdim
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 16, 2009 7:36 am Reply with quoteBack to top

.
    Sağolun arkadaşlar hatırlattığınız için

.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 16, 2009 7:36 am Reply with quoteBack to top

Avangerlar ne alemde bu arada?
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 16, 2009 7:50 am Reply with quoteBack to top

Daha bi bilgimiz yok bugun göndereceklermiş...!!
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 16, 2009 9:28 am Reply with quoteBack to top

Aegron Linwelin wrote:
    Dwaxer ksıa bir özgeçmişinide karakter kagıdının altına spoiler olarak editlersen sevinirim

Evet yazdım özgeçmişini Eldon'un, spoiler ettim karakter kağıdına. Umarım devamlılığı olan bir oyun olur.

.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 16, 2009 10:35 am Reply with quoteBack to top

Avenger beni öldürmekle meşgul. Very Happy

Bu 4E kurallarındaki bilgisizliğim sebebiyle bir karakteri yaratıp, sonrasında bu yaptığımın yanlış olduğunu görüyorum.

Aklımda Avenger, cesture of retribution, intellect ve Wisdom'a vermiş bir shifter longtooth var. CLİCK's ve Devrimk sağ olsun sorularımı cevaplıyorlar ama yine de işin içinden çıkmakta zorlanıyorum gerçekten.

O zaman burada bazı bilgilerini vereyim de siz bana fikir verin

Str 18 (+2) (Axe mastery için bu değerin21. seviyede, 21 olması gerekiyor.)
    Con 12 (+1) (Çok fazla hasar alacağımdan en az bu kadar olmalı)
    Dex 10 (+3) (Ne yazık ki buna puanım kalmadı)
    Int 16 (+0) (Cesture of retribution bu değer üstünden ilerliyor)
    Wis 20 (+4) (Saldırılarımın başarılı olması ve daha çok hasar için)
    Cha 9 (-) (Pek etkileyici biri değilim. BU sebeple evde kalıpta kendimi macera hayatına atmış olabilirim :p)

Armor Proficiency (leather) (+2 Ac, Çok fazla insan arasına dalmam gerekecek)
    Power attack (Sttriker'ım ama saldırlarım çok az. Bari vurdummu tam vurayım)
    Weapon Expertise (Power attack'ta gelince saldırı değerim oldukça düşüyor yükseltmek için, -2 saldırı +6 hasar)
    Improved Armor of Faith (+2 Ac daha. Çok kişinin arasında olmama gerekebilecek bazen.)
    Toughness ( Her seviyeme +1 HP alıyorum. Aynı sebepi Zor ölmem gerek)
    Weapon focus (Saldırlarım daha çok can yaksın diye, +2 damage)
    Beasthide Shifting (Artık blodied oldum ve hayvansı yönüm ortaya çıktı diyelim. O zaman +2 hasar ve 4 HP/round heal alacağım. Bunun da üstüne bu marifet sayesinde 2 DR daha alarak ölümümü oldukça zor hale getireceğim. Encounter sonunda ise Full HP ile bitireceğim Heal özellğimden dolayı)

Fikir olarak birilerinin arasına girme, birisini düşmanım seçme ve diğerlerinden uzak duruken bu adama yapışarak onu öldüresiye dövme. Bunu yaparken çifte salsırım sayesinde crit vuruş imkanım arttığından Great axe kullanacağıım. Great axe crit vuruşlarda +2d12 vurduğu için aldım.

Paragon yolumu da bu critik vuruşlar üstüne kurarak yapmayı düşündüm ve harika bir paragon buldum.

ARDENT CHAMPION
    Holy Ardor (11th level) : When ever you make two attack rolls because of your oath of enmity, you score acritical hit if both dice have the same roll,
    except if both rolls are 1. (İşte sırf bu özelliği için alıyorum. sadeec d20 değil, avenger özellim her çalıştığında iki zarımın aynı gelemsi durumunda da kesin vuruş ve kritik yapabiliyorum. Kritik şansımı ve kesin vuruşşansımı bir anda 2 katına çıkartıyor bu becerim.

Ardent Action (11t h level): When you spend an action point to take an extra action, you can also make a saving throw or shift a number of squares equal to your Dexterity modifier. (İşte bu özellik te benim hiç bir işime yaramayacak)

ARDENT CHAMPION PRAYERS
    Fanatical Flurry Ardent Ch amp i o n At t a c k 11
    You launch a reckless attack against your chosen enemy and all foes nearby, ignoring your own safety.
    Encounter • Divine, W e a p o n
    Standard A c t i o n Close burst 2
    Target: Your oath of enmity target and each enemy in burst
    Attack: Wisdo vs. AC
    Hit: 2 [ W ] + Wisdo modifier damage.
    Effect: You take a - 2 penalty to all defenses until t he end of your next turn.

İhtiyacım olan birden fazla saldırımı bu sayede yapabilirim. Brden fazla saldırı daha çok critical hit demek oluyor. Very Happy

O kadar araştırdım ancak buöyle bir talktiğe ulaşabildim. Sizce burada eksik, yanlış olan bir şey var mı? Sizce karakterin hangi becerisini değiştirmeliyim.

Cesure of pursuit alıp daha hareketli olmam daha mı iyi olur? Dex asıl olrak Int'den daha iyi bir özellik. Ama bana diğeri daha uygun gibi geldi.
    Str benim canıma okuyor. Onun yerine bana tavsiye edebileceğiniz aşka bir critical hit şansı artırma yolu var mı? (Axe Mastery dışında. Str onun için gelişiyor)

Eşyalarım ve vuruşlarım sayesinde 1d12+6(power attack)+2(focus)+5(wisdom)+2(İtem)+3(Ench weapon) = 1d12+18 hasara ulaşıyorum. Critical verme ihtiamlimin artması sayesinde de birisine +2d12 daha vurma şansım oluyor. Ayrıca cesturedan +3 ve bloodied olunca +2 daha vurma hakkım doğuyor.

AC ise 27 çle fena değil bir yerde seyrediyor.

Fikirlerinizi bekliyorum.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 16, 2009 11:18 am Reply with quoteBack to top

Sadece feat için 18 Str'ye puan yatırmak bence pek akıl karı değil. Kritik vuruş 3.5daki kadar etkili değil.

Censure of Retribution: When any enemy other than your oath of enmity target hits you, you gain a bonus to damage rolls against your oath of enmity target equal to your Intelligence modifier until the end of your next turn. This bonus is cumulative.

Farkettiyseniz saldırması değil vurması gerekiyor dolayısıyla hp ve dr seçeneklerine feat yatırman gayet isabetli.

Blodied üzerinde yoğunlaşmak istersen önerebileceğim silah:

Adventurer Vault sf. 64
    Battlecrazed Weapon
    Weapon: Axe, Heavy Blade
    Enhancement: Attack rolls and damage rolls
    Critical: +1d6 per plus
    Property: While you are bloodied, you deal +1d6 damage when you hit with this weapon.
    Level 14 or 19: +2d6 damage while bloodied.
    Level 24 or 29: +3d6 damage while bloodied.
    Power (Daily): Minor Action. Deal damage to yourself equal to half your level, ignoring any resistances. You are considered bloodied for all purposes (including beneficial
    effects, such as Dragonborn Fury and this weapon’s property) until the end of your next turn.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 16, 2009 12:24 pm Reply with quoteBack to top

Osilahı aldığımda +3 silah alamıyorum. Vuruşlarım zaten pek isabetli değil ve pursuit kadar hızlı da değilim. Bu sebeple oath özelliğinden gelen becerilerim de kullanmam daha zor oluyor. +2 alıp bunu almaktansa +3 lük silah benim daha çok işime yarayacak gibi. Blodied tutması encounter sonuna kadar olsaydı belki çok işime yarayabilirdi aslında. Blodied olduğumda ölmeyeyim diye bunu yaptım. oğunlukla o duruma düşmem zor olmayacak herhalde.

Very Happy

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 16, 2009 1:40 pm Reply with quoteBack to top

Darkgnome wrote:
    Osilahı aldığımda +3 silah alamıyorum. Vuruşlarım zaten pek isabetli değil ve pursuit kadar hızlı da değilim. Bu sebeple oath özelliğinden gelen becerilerim de kullanmam daha zor oluyor. +2 alıp bunu almaktansa +3 lük silah benim daha çok işime yarayacak gibi. Blodied tutması encounter sonuna kadar olsaydı belki çok işime yarayabilirdi aslında. Blodied olduğumda ölmeyeyim diye bunu yaptım. oğunlukla o duruma düşmem zor olmayacak herhalde.

Very Happy

Avanger bir yerine iki zar attığı için oyundaki en isabetli vuruşları yapan sınıf.
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 16, 2009 1:53 pm Reply with quoteBack to top

Bu konuda devrimk e katılıyorum. O konuda pekde dert etmene gerek yok.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 16, 2009 2:15 pm Reply with quoteBack to top

Darkgnome wrote:
    Eşyalarım ve vuruşlarım sayesinde 1d12+6(power attack)+2(focus)+5(wisdom)+2(İtem)+3(Ench weapon) = 1d12+18 hasara ulaşıyorum. Critical verme ihtiamlimin artması sayesinde de birisine +2d12 daha vurma şansım oluyor. Ayrıca cesturedan +3 ve bloodied olunca +2 daha vurma hakkım doğuyor.

Shifter Ranger çok daha başarılı olur hasar verme kunusunda. Striker olarak Avanger hasar vurmaktan çok AC yüksekliği sayesinde uzun süre savaşabilen bir sınıf. Grupta leader olduğu için eğer çok hasar vermek istiyorsan Ranger tercih etmen tavsiyemdir. Avanger oynamak istiyorsan biraz daha defansına yüklenip ikinci bir defender olarak oynaman daha doğru olur.

Shifter Ranger:
    Str: 22 (+6)
    Con: 14 (+2)
    Dex: 14 (+2)
    Int: 12 (+1)
    Wis: 16 (+3)
    Cha: 9 (-1)

Feats:
    W.Expertise (H.Blades)
    W. Prof (Bastard Sword)
    W.Focus
    Two weapon Fighting
    Lethal Hunter
    Power Attack
    Two weapon opening

At will Twin Strike
    Att: 15 vs AC
    İki kılıçta vurursa:
    Dmg: 2d10+8(power attack)+4(focus)+4(Item)+4(Ench weapon)+2d8 (H.Quarry)+1 (TWF)= 25-57 dmg.

Daily Attack of the Run
    Att: 15 vs AC
    İki kılıçta vurursa:
    Dmg: 6d10+8(power attack)+4(focus)+12(str)+4(Item)+4(Ench weapon)+2d8 (H.Quarry)+1 (TWF)= 41-109 dmg.
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 16, 2009 3:02 pm Reply with quoteBack to top

Bu avengerdaki 2 kere attack roll atmanın nerede olduğunu bulamadım. Söyleyebilirmisiniz?

CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 16, 2009 3:17 pm Reply with quoteBack to top

Darkgnome wrote:
    Avenger beni öldürmekle meşgul. Very Happy

Bu 4E kurallarındaki bilgisizliğim sebebiyle bir karakteri yaratıp, sonrasında bu yaptığımın yanlış olduğunu görüyorum.

Aklımda Avenger, cesture of retribution, intellect ve Wisdom'a vermiş bir shifter longtooth var. CLİCK's ve Devrimk sağ olsun sorularımı cevaplıyorlar ama yine de işin içinden çıkmakta zorlanıyorum gerçekten.

O zaman burada bazı bilgilerini vereyim de siz bana fikir verin

Str 18 (+2) (Axe mastery için bu değerin21. seviyede, 21 olması gerekiyor.)
    Con 12 (+1) (Çok fazla hasar alacağımdan en az bu kadar olmalı)
    Dex 10 (+3) (Ne yazık ki buna puanım kalmadı)
    Int 16 (+0) (Cesture of retribution bu değer üstünden ilerliyor)
    Wis 20 (+4) (Saldırılarımın başarılı olması ve daha çok hasar için)
    Cha 9 (-) (Pek etkileyici biri değilim. BU sebeple evde kalıpta kendimi macera hayatına atmış olabilirim :p)

Armor Proficiency (leather) (+2 Ac, Çok fazla insan arasına dalmam gerekecek)
    Power attack (Sttriker'ım ama saldırlarım çok az. Bari vurdummu tam vurayım)
    Weapon Expertise (Power attack'ta gelince saldırı değerim oldukça düşüyor yükseltmek için, -2 saldırı +6 hasar)
    Improved Armor of Faith (+2 Ac daha. Çok kişinin arasında olmama gerekebilecek bazen.)
    Toughness ( Her seviyeme +1 HP alıyorum. Aynı sebepi Zor ölmem gerek)
    Weapon focus (Saldırlarım daha çok can yaksın diye, +2 damage)
    Beasthide Shifting (Artık blodied oldum ve hayvansı yönüm ortaya çıktı diyelim. O zaman +2 hasar ve 4 HP/round heal alacağım. Bunun da üstüne bu marifet sayesinde 2 DR daha alarak ölümümü oldukça zor hale getireceğim. Encounter sonunda ise Full HP ile bitireceğim Heal özellğimden dolayı)

Fikir olarak birilerinin arasına girme, birisini düşmanım seçme ve diğerlerinden uzak duruken bu adama yapışarak onu öldüresiye dövme. Bunu yaparken çifte salsırım sayesinde crit vuruş imkanım arttığından Great axe kullanacağıım. Great axe crit vuruşlarda +2d12 vurduğu için aldım.

Paragon yolumu da bu critik vuruşlar üstüne kurarak yapmayı düşündüm ve harika bir paragon buldum.

ARDENT CHAMPION
    Holy Ardor (11th level) : When ever you make two attack rolls because of your oath of enmity, you score acritical hit if both dice have the same roll,
    except if both rolls are 1. (İşte sırf bu özelliği için alıyorum. sadeec d20 değil, avenger özellim her çalıştığında iki zarımın aynı gelemsi durumunda da kesin vuruş ve kritik yapabiliyorum. Kritik şansımı ve kesin vuruşşansımı bir anda 2 katına çıkartıyor bu becerim.

Ardent Action (11t h level): When you spend an action point to take an extra action, you can also make a saving throw or shift a number of squares equal to your Dexterity modifier. (İşte bu özellik te benim hiç bir işime yaramayacak)

ARDENT CHAMPION PRAYERS
    Fanatical Flurry Ardent Ch amp i o n At t a c k 11
    You launch a reckless attack against your chosen enemy and all foes nearby, ignoring your own safety.
    Encounter • Divine, W e a p o n
    Standard A c t i o n Close burst 2
    Target: Your oath of enmity target and each enemy in burst
    Attack: Wisdo vs. AC
    Hit: 2 [ W ] + Wisdo modifier damage.
    Effect: You take a - 2 penalty to all defenses until t he end of your next turn.

İhtiyacım olan birden fazla saldırımı bu sayede yapabilirim. Brden fazla saldırı daha çok critical hit demek oluyor. Very Happy

O kadar araştırdım ancak buöyle bir talktiğe ulaşabildim. Sizce burada eksik, yanlış olan bir şey var mı? Sizce karakterin hangi becerisini değiştirmeliyim.

Cesure of pursuit alıp daha hareketli olmam daha mı iyi olur? Dex asıl olrak Int'den daha iyi bir özellik. Ama bana diğeri daha uygun gibi geldi.
    Str benim canıma okuyor. Onun yerine bana tavsiye edebileceğiniz aşka bir critical hit şansı artırma yolu var mı? (Axe Mastery dışında. Str onun için gelişiyor)

AC ise 27 çle fena değil bir yerde seyrediyor.

Fikirlerinizi bekliyorum.

Bu arada usta wisdom'la vuracağın için str çok ters düşüyor. Bence damage'i halledebliriz. Demek istediğim sen power attack almasanda, critic şansı artıran feate yönelmesende adam eninde sonunda ölür. Bence avengerın AC'ye yüklenebilme özelliğini kullan.

Dediğim gibi stryi bence 10 yap çünkü en yüksek ability sıralamasında bile 4. sırada kalıyor. Wis, dex, int'e önemini bastır. Ve evet power attack yerine de başka feat seç. Bu benim önerim Very Happy

devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 16, 2009 6:03 pm Reply with quoteBack to top

CLiCKs wrote:
    Bu avengerdaki 2 kere attack roll atmanın nerede olduğunu bulamadım. Söyleyebilirmisiniz?

Oath of Enmity Avenger Feature

You focus your wrath on a single foe, giving your attacks against
    it extraordinary accuracy.
    Encounter (Special) ✦ Divine
    Minor Action Close burst 10
    Target: One enemy you can see in burst
    Effect: When you make a melee attack against the target and the target is the only enemy adjacent to you, you make two attack rolls and use either result. This effect lasts until the end of the encounter or until the target drops to 0 hit points, at which point you regain the use of this power.
    If another effect lets you roll twice and use the higher result when making an attack roll, this power has no effect on that attack. If an effect forces you to roll twice and use the lower result when making an attack roll, this power has no effect on that attack either. If an effect lets you reroll an attack roll and you rolled twice because of this power, you reroll both dice.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum