Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: yqiqufa
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1782
    Ãœye: 1
    Toplam: 1783

Şu An Bağlı:
    01 : robert989

FrpWorld.Com :: View topic - Fallout Serisi!
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Fallout Serisi! View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 07, 2009 8:24 pm Reply with quoteBack to top

Vic yeterince seviye atladığında iyi bir tamirci oluyor. Seviye yükselmesiyle iyi bir nişancıda olacak. Vic'e uzak menzil fazla AP yiyen nişancı tüfeğini ver bence. İlerisi için sakla sonra da. Cassady sanıyordum o arkadaşı. Senin aynındaki en iyi savaşçı olacak adam. Kalp rahatsoızlığı var ve Vault bilmemkaçın dışındaki çadır şehirde barmenlik yapıyor. Uzak menzilli ve özellikle makinalı tüfekleri onun kadar iyi kullanan yok. Koçum Cassady (Ya da her klimse)

Sulik. what weapons can you use?
    Spear, fist, hammer. Submachinegun!.. Very Happy
    (Eğer köyünde görmüş olsaydı "Bazooka, Rocket launcher". Teneke kutuyu tek atışlık silahla nasıl vırsun. Ancak saniyede zirilyon tane mermi atan aletle yapabilir Very Happy )

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Sep 07, 2009 8:44 pm Reply with quoteBack to top

Toxic cave'de özel bir şey yok. İyi zırh ve silah çıkıyor ama oraya girebilecek kadar skill yaptığında yararsız oluyor.

Ayrıca Jet imal eden genç bir çocuk var onu yanına alabiliyorsun. Bilimi yüksek fakat silah vermemek lazım. Çok güzel kritikler vuruyor ama sana ya da arkadaşlarına da vuruyor o kritikleri. Bir de Broken Hills'in şerifi Süper Mutant'da yanına gelebiliyor, tabii ağır silah üstadı üstadı.
    Back to top View user's profileSend private message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 8:24 am Reply with quoteBack to top

.
    Haberleri veriyorum:
    Sulik öldü arkadaşlar... 10 kişilik hemen hepsi silahlı bir eşkiya çetesiyle girdiğimiz çatışmada, elinde balyozuyla kahramanca savaşan arkadaşımız sayısız defa vurularak can verdi. Ya balyozla yarı çıplak nereye kadar (gerçi leather armor da vermiştim arkadaşa)

şimdi iki seçeneğim var; ya load edip Sulik'i hayata döndürmek ya da arkadaşı balyozuyla gömerek eşkiyalardan gelen exp ve binlerce dolarlık ganimet ile teselli bulmaya çalışmak. Mr.Green Ne dersiniz ne yapayım?

.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 8:41 am Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    .
    Haberleri veriyorum:
    Sulik öldü arkadaşlar... 10 kişilik hemen hepsi silahlı bir eşkiya çetesiyle girdiğimiz çatışmada, elinde balyozuyla kahramanca savaşan arkadaşımız sayısız defa vurularak can verdi. Ya balyozla yarı çıplak nereye kadar (gerçi leather armor da vermiştim arkadaşa)

şimdi iki seçeneğim var; ya load edip Sulik'i hayata döndürmek ya da arkadaşı balyozuyla gömerek eşkiyalardan gelen exp ve binlerce dolarlık ganimet ile teselli bulmaya çalışmak. :mrgreen: Ne dersiniz ne yapayım?

.

Sulik, Power Armor+Super Sledge verdiğin zaman gerçekten verim alırsın. Ayrıca submachine gun yerine .223 Pistol verirsen tarama yapmadan ateş etmek zorunda kalır.

Not: Oyunu hiç yardımcı almadan tek başına savaşarak bitirmek te mümkün tercih senin.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 10:02 am Reply with quoteBack to top

Sulik hasar konusunda en yilerden biri. Vurduğu adamı yere yıkıyor ve çok fazla saldırı yapıyor. Ama yanaşma konusundaki düz mantığı onun saç baş yoldurmasına sebep oluyor. Science yüksek olsa onun mantığında ama çok daha iyi savunması olan bir yandaşa da sahip olabiliyormusun sanırım. Ben bu yaratığı ne yazıkki tamir edemedim (Ahh kaçtı) ama arkadaşım Sulik yerine bunu alarak daha çok verim aldığını söylemişti.

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 1:06 pm Reply with quoteBack to top

.
    Ya zaten ben eskiden oynadığımda şunu farketmiştim: Yanında arkadaş varsa random encouterlerde çıkan düşman sayısı ona göre katlanarak artıyor, yani zorluk seviyesi aşağı yukarı korunuyor. Ben aslında Sulik'in eşya taşıma kapasitesini beğeniyorum. Mr.Green ben max:150 taşıyabilirken, Sulik 200 taşıyor. Tek başıma ganimetleri taşımam pek mümkün değil.

Darkgnome senin dediğin helikopterin yanında vurduğum robot mu yoksa? Razz

.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 1:52 pm Reply with quoteBack to top

Cık! Değil. Smile

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 7:38 pm Reply with quoteBack to top

.
    Yaa süper olaylar oldu, hangi birini anlatsam! Very Happy

Sulik'i canlandırdım tekrar; gönlüm razı olmadı ölmesine ve kendi üzerimdeki DR'li zırhı da ona verdim korunsun diye. (Yalnız zırlar bende görünürken yardımcıların üzerinde değişiklik olmaması pek hoş değil)
    Çnce Vic'i Toxic cave'e götürdüm şu meşhur asansörü çalıştırabilmek için; jeneratörü tamir edebildik ama bu sefer de asansöre elektirk elektronik filan parçası lazım. Rolling Eyes

Asıl beni şok eden olay Guardion Teleport diye halka şeklinde bir taşa geldim, ortasından geçince kendimi Valut-13'de buldum birden bire! Neutral Of dedim oyun erkenden bitti herhalde ama Valut su mataralarını ve biraz ganimet topladım ama asansörden çıkamadım GECK filan da yoktu, bir bişlgisayarı kurcalayınca kendimi teleport taşının yanında buldum yine. Biri bana anlatsın başıma ne geldiğini please!

Ayrıca programcının esprilerini içeren "Unwashed" adamların "Spammer"i öldürmelerine tanık oldum (hatta bir iki kurşun da ben sıktım adi herife Razz ) ve "Bridge of Death"in başında bekleyen azrail kılıklı adamın bilmecelerine tesadüfen aklımda kalmış "Dogmeat" cevabını vererek sonunda doğru cevabı verdim, böylece beni öldürmedi.

Eski, grafiklerin abartılmadığı zamandaki oyunlar sanki severek yapılmış, emek veren adamlar hangi detayları ekleyeceklerini şaşırmışlar adeta. Smile

.
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 7:48 pm Reply with quoteBack to top

fawkes'a gatling laser verip kendimede plasma rifle aldıktan sonra çok kalabalık süper mutant grupları bile çatır çatır hayata veda ediyor.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 8:13 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    [b].
    Asıl beni şok eden olay Guardion Teleport diye halka şeklinde bir taşa geldim, ortasından geçince kendimi Valut-13'de buldum birden bire! Neutral Of dedim oyun erkenden bitti herhalde ama Valut su mataralarını ve biraz ganimet topladım ama asansörden çıkamadım GECK filan da yoktu, bir bişlgisayarı kurcalayınca kendimi teleport taşının yanında buldum yine. Biri bana anlatsın başıma ne geldiğini please!

Spoiler:
    Fallout içinde fantastik konulara da yer veriliyor. Yolun düşerse, ileride büyülü gücü olan bir karakterlede kaşılaşacaksın. Bir zaman yolculuğu ile geçmişe gidiyorsun ve senin atanın zamanındaki Vault 13'te buluyorsun kendini. etrafa bakarken bir alete takılı bir çip görüyorsun ve kurcalar ken kırıyorsun. Kırdığın bu çip Vault 13'ün su çipi. Fallout 1'de atanı gönderme sebepleri de Vaulttaki tek su çipinin kırılmasıydı zaten :D

devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 8:14 pm Reply with quoteBack to top

Guardian Teleport
    Fallout bildiğiniz gibi bir çok gönderme yapıyor. Fallout 2 'de 1'e göderme yapıyor.
    O taş zamanda yolculuk yapmanı sağlıyor Vault 13'e gidip birşeyleri kurcaladığında Waterchip'i bozuyorsun ve sonra geri geliyorsun.

Sana bir dosya attım o dosyayı kullanırsan yardımcıların zırh giydiğinde üstleri değişiyor.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 8:32 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    Ayrıca programcının esprilerini içeren "Unwashed" adamların "Spammer"i öldürmelerine tanık oldum (hatta bir iki kurşun da ben sıktım adi herife Razz ) ve "Bridge of Death"in başında bekleyen azrail kılıklı adamın bilmecelerine tesadüfen aklımda kalmış "Dogmeat" cevabını vererek sonunda doğru cevabı verdim, böylece beni öldürmedi.

Spoiler:
    Fallout'ta pek çok gönderme ve alıntı var. Buradaki köprünün bekçisi "Monthy Phyton and the holy grail" adlı bir filmden alınma. Oradaki harika diyaloğu burada yazyım.

********* İsteyen okumasın*************

Bekçi kral artur ve yandaşlarını durdurur.
    Bekçi: Bradan geçiş için benim soracağım 3 soruyu doğru yanıtlamalısınız.
    Kahraman Lancelot öne atılır. "ilk ben" diyerek. Diğerleri ise korkudan bir adım geri çekilir.
    Bekçi: Adın nedir?
    Lancelot: Lancelot.
    Bekçi: Amacın nedir?
    Lancelot: Köprüden karşıya geçmek.
    Bekçi: En sevdiğin renk nedir?
    Lancelot: Mavi
    Bekçi: geçebilirsin.

Ardından kahramanlıkları ile anılmak istenen Sör bilmemne gelir. Sör Gyle olabilir.
    Lancelot: Gyle.
    Bekçi: Ugandanın başkenti neresidir?
    Sör Gyle buna cevap veremez ve yok olur.

Artur'a sıra gelir
    Lancelot: arthur.
    Bekçi: Bir kuzgun uçarken hızı ne kadardır?
    Arthur daha önceden bu konuda iki kişinin tartışmasına şahit olmuştur. Sonunda karar verilen sonuç Afrika ve Avrupa kuzgunlarının farklı hızlarda uçmasıdır.
    Arthur: Avrupa mı? Afrika mı?
    Bekçi bu sorusuna böylesi bir karşı soru beklemiyordur ve kendisi yok olur.

Kesinlikle izlenesi bir film. Ama yanlış hatırlamıyorsam Kral Arthur'un taktiği ile bu bekçiyi yok ettiğinde sana Power Armor'un özelliklerini kazandıran bir cloack'a sahip oluyordun. Aba Science gerekiyor olabilir bu sorulara doğru cevaplar için.

dwaxer wrote:
    Eski, grafiklerin abartılmadığı zamandaki oyunlar sanki severek yapılmış, emek veren adamlar hangi detayları ekleyeceklerini şaşırmışlar adeta. Smile

Eski oyunların zamanında bilgisayar teknolojisi gelişmediğinden kişiler akıllarındakileri ekrana verebilmek için çok uğraşıyorlardı. Bu kadar BUG'lı ve boş konulu oyunlar çıkmıyordu. şu anda bu kadar emek sarfeden sadece Blizzard sanırım. Ancak onlarda kendilerini bozmaya başlamışlar duyduğuma göre.

Fallout 1 ilk çıktığında Türkiyede yeterli ilgiyi görmemişti. Bu sebeple bir süre sonra Level dergisi tarafından bedava oyun olarak verildi. Sanırım bu oyunun dağıtılmasından sonra Türkiye de Fallout gerçekten beğenilen ve ilgi gören bir oyun olmayı başardı. aslında bilgisayar dergileri omasa daha pek çok böylesine güzel oyun türkiye de gelip geçebilirdi.

Pek çok kişinin RPG oyunu sıralamasında Fallout 2 ikinci sıradadır. Bazılarına göre ise 3. sırada. Bana göre ise 1. sıradadır Very Happy çoğunluğa göre ilk 3 şu şekildedir.

1- Planescape Torment.
    2- Fallout 2
    3- Baldursgate 2

Ardından Baldursgate ve Arcanum gibi klasikler gelir.

Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 8:41 pm Reply with quoteBack to top

Fallout 3 eski Fallout oyuncuları tarafında beğenilmedi. İlk olarak Fallout3 oynayıp sonra eskilere dönenler ise Fallout 2'yi hiç beğenmedi.

Eskiler'in beğenmeme sebebi, Fallout1 ve 2'yi yapanların çok geniş bir fantastik kurgu ve espri kültürüne sahip olmalarıydı bence. Her noktadan, en beklenmedik yerden bambaşka göndermeler ile karşılaşıyordun. NPC zenginliği ve onlar ile etkileşim en uç noktadaydı ve sonlar bu etkileşimlere göre hep değişiyordu.

Yenilerin beğenmeme sebebi ise Fallout 3'ün hareketliliği, gerçekçilik hissi ve grafiklerini Fallout 2'den alamamaları.

Adamlar aslında güzel bir oyun çıkartmışlar gibi geliyor Youtube'dan izlediğimde. (Elimdeki bilgisayar o oyunu kaldırmıyor.) Ancak ne yazık ki adının içinde Fallout var ve Fallout'u klasik yapan hareketliliği ya da grafikleri değildi. Eskilerin beklendtileri bambaşkaydı.

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 09, 2009 8:01 am Reply with quoteBack to top

.
    Hımm, anladım yani bir yere teleport olmak değil de zaman yolculuğuydu benimki; yani geçmişteki Vault-13'e gittim. Peki bu mavi renkli su mataraları var üzerinde 13 yazan onlar ne işe yarıyor?

............

Devrim sağol patch dosyaları için Very Happy gerçi böyle de dalton kardeşler gibi Vic ile birbirimize benzedik ama adamlar zırhtan yararlanıyor mu diye paranoyak düşünmekten kurtuldum, hem de daha gerçekçi oldu.

.............

O köprünün başındaki bana daha çok oyundaki bazı teknik özellikleri sordu; örneğin "Str:6 olursa ve bilmemne perk'in olursa max kaç lb taşıyabilirsin?" gibisinden sorular. Bir iki defa öldüm (zaten oraya ilk geldiğimde karakterin düşünce balonunda, "içimden bir his save etmem gerektiğini söylüyor" dedi aynen Razz ) ama her defasında değişen sorulardan sonunda, "Fallout-1'den 2'ye aktarılan karakter kimdir?" deyince orada "Dogmeat" diye bir kelime gördüm; Alenthas sanırım yazmıştı bu kelimeyi, ben de kopya çekip şansımı denedim tuttu. Azrail tipli adam uzaklaşırken kendi kendine "böyle sahneleri oyuna koyarsam beni kimse ciddiye almayacak sonunda!" gibisinden söyleniyordu. Mr.Green

.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 09, 2009 3:16 pm Reply with quoteBack to top

Çölde uzun süre yürürsen (dehidration) susuzluk hasarı alıyorsun, su mataran varsa bu gerçekleşmiyor.

Arkadaşlar grafikler şimdiki oyunlara kıyasla kötü fakat oyunun tarihi 1997-98. O zaman için grafikleri gayet güzeldi o konuda haksızlık yapmayalım.

Dwaxer sayende bende Fallout 2'yi tekrar yükledim.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum