Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 22
    Dün: 23
    Toplam: 90351

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 794
    Üye: 1
    Toplam: 795

Şu An Bağlı:
    01 : yxeqivyb

FrpWorld.Com :: View topic - Yıkımdan Sonra (Fallout oyun)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Yıkımdan Sonra (Fallout oyun) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 2:29 pm Reply with quoteBack to top

"Yeteneklerini sorgulamak istemem ama..." tüfeğinin dipçiğiyle Albert'in kafasına vurdu Cabal.
    "İstesende istemesende gidiyoruz."
    Saldırı 185, Albert savunma 102= 133 hasar
    Albert'e +1 şans meleği

Cabal Albert'i sırtladı.
    "Haydi! Haydi koşun!"

Hepsi içlerinden küfürler ederek koşturuyorlardı, iki kat indiklerinde bilgisayarın uğursuz sesini tekrar duydular.
    "Sığınak 65 otuz saniye içinde imha edilecek"
    Bu sesi duymak onları daha da hızlandırdı, nefesleri kesilmiş bacakları yanmaya başlamıştı. Bir saniye dinlenmek bile güçlerini toplamalarına yada nefeslerinin düzelmesine yeter gibi geliyordu fakat o kadar zamanları bile yoktu.

Tünelden yukarı çıkan merdivenden tırmanırken geri sayım başlamıştı.
    "10...9...8..."

"Boşuna! Burada atom bombası varsa dışarı çıkmamız bir işe yaramaz." dedi Cabal

Merdivenlerden çıkıp yakıcı güneşle karşılaştılar, nefes nefese yere uzanmış ayağa kalkmaya çalışırlarken hafif bir sarsıntı oldu ve çıktıkları tünelde bir alev parladı.

Biraz dinlenip kendilerine geldiklerinde aşağı inimeye çalıştılar fakat tünel tamamiyle göçük altında kalmıştı.

Dean'in elinde bir mekanik kol, Cabal'da da bir pipboy vardı.
    "Kahretsin koca yerden elimizde kala kala bunlar kaldı!" dedi Cabal.
    Back to top View user's profileSend private message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 6:37 pm Reply with quoteBack to top

.
    Dean:
    Çnce hafif hafif, sonra da kahkahalarla gülmeye başlar. Bir yandan da elindeki biyonik kola bakmaktadır.

.
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 01, 2009 7:29 pm Reply with quoteBack to top

"Hah! Bizi barındıracak sağlam bir yer yok sanırım." dedi homurdanarak. Belki biraz rahata kavuşacağını düşünmüştü. "Eeee, sırada ne var?"

devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 02, 2009 2:52 pm Reply with quoteBack to top

"Hiç bir fikrim yok! Burası hayatımın fırsatı olacaktı güya!" Miğferini çıkarıp fırlattı.

"Ufak ihtimal ama burayı basan adamların ağır araçlarla gelip iz bırakmış olma ihtimali var. Etrafa bir göz atalım."

Dağılıp etrafı araştırırken Billy Joe seslendi:
    "Hey bakın ne buldum!"

Image
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 03, 2009 7:27 am Reply with quoteBack to top

"Bir uzaygemisi izine benziyor. Eskiden Amerikanın bazı bölgelerine oldukça uğrarlardı. Gerçi kanıtlanmamıştı ama... Ehehe"

Beni görseler acaba uzaylı mı sanırlardı yoksa gulyabani mi?

Acaba bu sığınağa baskın düzenleyenler uzaygemisiyle gelmiş olabilirler mi? Ruslar!!

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Oct 03, 2009 5:21 pm Reply with quoteBack to top

.
    Dean:

"Billy, dairenin ortasına gitsene; eğer sen gidince çökmezse, bizi de çeker."

.
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Oct 04, 2009 2:30 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    .
    Dean:

"Billy, dairenin ortasına gitsene; eğer sen gidince çökmezse, bizi de çeker."

.

Elindeki iki silahı da gruptakilere bıraktı. Homurdanarak dairenin ortasına doğru yürüdü. Ama adımını atmadan önce hep sağ ayağıyla kontol ediyordu basacağı yerleri. Eğer herhangi bir çökme olursa çökmeyen bir yere atlayacaktı.

devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 09, 2009 5:08 am Reply with quoteBack to top

Billy dikkatle ilerledi dairenin ortasına kadar geldi. Yer oldukça sağlamdı hatta dev mutant bir ara toprağın üzerinde zıpladı kilosuna rağmen yerde en ufak bir göçme olmadı. Belli ki bu sert kurak toprakta böyle bir iz bırakabilmek için tonlarca ağırlık gerekliydi.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Oct 09, 2009 6:23 am Reply with quoteBack to top

Etrafına bir göz attı. Bu iz gibi yada benzer başka bir iz etrafta olabilirmiydi. Bu şeyin buraya uçarak geldiğine inanmak istemiyordu. Kendileri buradaki çölde sefalet içindeyken, Rusların uzay çağına çıktıklarına inanmak istemiyordu. Yoksa savaşı Ruslar mı kazanmıştı?!

"Bu iz her ne ise buraya uçarak gelmiş olmaz herhalde. Bu yakınlarda başka bir iz daha olmalı değil mi!"

Mümüklerini çokta belli etmeyen yıpranmış yüzünde şaşkın bir sırıtış vardı.

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Oct 12, 2009 3:05 pm Reply with quoteBack to top

.
    Dean:
    "Ne yapacağız arkadaşlar, benim aklıma bir şey gelmiyor?.. Başka bir haritanız daha var mı, oraya da gidelim."

.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Oct 12, 2009 3:35 pm Reply with quoteBack to top

"Dediğim gibi, şu anda yapabileceğimiz en iyi şey etrafı bu izlerin kaynağı için araştırmak. Koskoca bir kütle havalanmadı ya!"

Havalandıysa vay benim halime

Son bir umutla etrafı bir kere dha aradı. Diğerlerinin de ona katılmasını bekliyordu ama onlar da pek istekli değil gibiydiler.

devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 13, 2009 9:42 am Reply with quoteBack to top

Albert son bir umutla etrafı bir kere dha aradı. Diğerlerinin de ona katılmasını bekliyordu ama onlar da pek istekli değil gibiydiler.

Farklı bir şey bulamadı sadece buldukları çember merkezli daha geniş bir çember buldu. Daha düşük seviyeli bir göçük olduğundan farketmemişlerdi. Eğer ortada gördükleri nesneye bağlı ise neredeyse yüz metre çapında bir araç olmalıydı bu.

Dean wrote:
    .
    "Ne yapacağız arkadaşlar, benim aklıma bir şey gelmiyor?.. Başka bir haritanız daha var mı, oraya da gidelim."
    .

Cabal güneşin alnında sessizce çökmüş oturuyordu. Birden sinirlendi.
    "Yaaa sorma bende de bütün gizli yerlerin haritası mevcuttu sırayla gezeriz diyordum."
    Sonra gözü sığınaktan aldıkları pipboya takıldı.
    "Doğru ya! Bunda belki bilgiler vardır."

Heyecanla makineyi kurcalamaya başladılar.

"25 Mayıs 2268, Sığınak 65, Başkanın günlüğü,

Sığınak 63 başkanı dışarı çıkmamız konusunda ısrar ediyor. Dışarıda hala yüksek radyasyon ve değişkenlerin varlığı endişesi içindeyim. Sığınak 63'ten aldığım bilgiye göre "Sığınak Alfa" isimli bir sığınakla irtibata geçmişler.

Başkanın notu: İlginç sığınakların hep rakamlarla kodlandığını düşünüyordum.

30 Mayıs 2268, Sığınak 65, Başkanın günlüğü,

Sığınak 63 başkanı uyarılarıma aldırmayarak dışarıya keşif ekibi yollamış korkunç sıcak olmasına rağmen radyasyon elbiseleriyle dışarıda üç saat kadar keşif yapmışlar. Herhangi bir canlıya rastlamamışlar. Korkarım bütün dünya çöl haline gelmiş. İnsanlığın soyu belki de sadece sığınakta kalanlardan ibaret.

2 Haziran 2268, Sığınak 65, Başkanın günlüğü,

Sığınak Alfa'dan güzel bir haber geldi başka bölgelerde doğa tekrar canlanmış, bizi ve diğer sığınaktakileri toplayarak oraya yerleştireceklermiş. İçim umutla doldu son başkan olmanın sevincini yaşıyorum.

8 Haziran 2268, Sığınak 65, Başkanın günlüğü,

Sığınak 63 ile irtibatımız koptu, acaba bir aksaklık mı oldu? Sığınak Alfa'nın dün irtibata geçmesi gerekiyordu. Bize haber vermeden gitmiş olmaları mümkün mü?

"Bu gün 15 haziran. Bir hafta içinde ne olduysa olmuş. Bakalım burada 63 numaranın yeri kayıtlı mı?" dedi Cabal.

Biraz kurcalayarak Sığınak 63'ün koordinatlarını buldular. Aşağı yukarı 500 km. uzaklıktaydı.
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 13, 2009 2:32 pm Reply with quoteBack to top

"Eğer bu 63 numaranın yerini bulursak orayı da patlamaya hazır şekilde görürsem hiç şaşırmam!" dedi.

"Belkide sığınakların yerleri bulundu ve mutasyona uğramış olanlar oradakileri katletmeye başladılar." bunu söylerken tiksinmişti. Ta ki kendisininde mutasyonun yarattıklarından olduğunu hatırlayana kadar.

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 13, 2009 5:42 pm Reply with quoteBack to top

.
    Dean:
    "Yola çıkmak hoşuma gidiyor. Bir 500 kilometre daha gidelim hadi. Ancak yakıt durumlarımızı bir kontrol edeyim; yolda kalmak istemem. Belki yolumuzun üzerinde yerleşim bölgeleri de vardır, eğer öyleyse biraz yoldan sapmak pek bir zarar getirmez herhalde."

.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Oct 14, 2009 7:12 am Reply with quoteBack to top

Albert 100 metre çapındaki bu izleri de bulduktan sonra bir ürpertiyle aslında bu izleri takip etmeye ne kadar da isteksiz olduğunu fark etti. En azından şimdilik. Bu sebeple diğerlerine de bu konuda konuşmayacaktı.

Dean'in dediklerini başını sallayarak onayladı.

"Doğru, ama bu sığınak Alfa nedir? Bana bir tuzak gibi geldi. 63 içinde kurulmuş olması mümkün bir tuzak."

"Düzgün bir yolda 500 km. yaklaşık 7 saat demektir."

Eskisi gibi yollar olsa bu süre yarılanabilirdi bile.

"Belki de doğrudan sığınağa gitmek ve sonrasında yerleşim yerlerine bakmak daha iyi olabilir. Her 1 saatin dahi, bir önemi var gibi geliyor bana."

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum