Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: yqiqufa
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1675
    Ãœye: 1
    Toplam: 1676

Şu An Bağlı:
    01 : robert989

FrpWorld.Com :: View topic - Avatar Movie
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 18, 2009 8:02 pm Reply with quoteBack to top

Daha bir kaç saat önce izlediğim için hemen yorum yapmak istedim. Son yıllarda izlediğim en iyi filmdi. James Cameron olağanüstü bir iş yapmış. Oranı imdb'de de epey yüksek. (http://www.imdb.com/title/tt0499549/). Filmin 3 saate yakın sürmeside bana göre pozitif bir yanı.

DiyebileceÄŸim tek ÅŸey kesinlikle gitmelisiniz.

yeminer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 18, 2009 10:40 pm Reply with quoteBack to top

Animesinin bir kısmını izledim, gitmeyi düşünüyorum. Uzun filmler iyidir Smile Verdiğimiz paranın hakkını versinler yahu Dil

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Fri Dec 18, 2009 10:42 pm Reply with quoteBack to top

Bu yalnız havabükücü avatar değil. James Cameron Titanic filmiyle de tanınmış olan yönetmen değil mi? 3D teknolojisi gelişsin diye bu filmi bir süre bekletmiş diye okumuştum. Başka giden var mı, nasıl efekler filan?
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 18, 2009 11:24 pm Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    Bu yalnız havabükücü avatar değil. James Cameron Titanic filmiyle de tanınmış olan yönetmen değil mi? 3D teknolojisi gelişsin diye bu filmi bir süre bekletmiş diye okumuştum. Başka giden var mı, nasıl efekler filan?

Aslında adamın 3D teknolojisinin gelişmesini beklediğini sanmıyorum. Çünkü 3D olarak o kadar sarsacak efektler yapmamışlar. Yanımızdan bizi irkiltecek bişeylerin geçme durumu pek yok yani. Ama adamların parayı neye harcadığını izlediğinizde anlarsınız. Filmdeki genel grafik muazzam çünkü. Efekt istiyorsan catboy, bu filmde efektin babası var Smile

Lord_Feanor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 19, 2009 1:35 pm Reply with quoteBack to top

michelle rodriguez i 3D gördük daha ne olsun Very Happy. film süper olmuş, kesinlikle hayatımda izlediğim en iyi filmlerden biri. senaryo iyi işlenmiş, efektler için söylenecek birşey yok zaten, konu da ilginç daha ne olsun.

james cameron filmlerinin roland emmerich e ders olarak gösterilmesi lazım, bilim-kurgu işte böyle olur AlkıÅ?

bu arada filmi imax te izlerseniz ilk birkaç dakika gözleriniz baya bi zorlanıyor.

Ne kanun, ne sevgi, ne de çatılmış kılıçlar<br>DehÅŸet, yaralar, felaketin kendisi bile olsa<br><div>Koruyamayacaktır Fëanor ve Fëanor'un soyundan<br>Saklayan, kendine alan, ellerinde tutan</div><div>Bulan ya da kaçıran kiÅŸiy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Lord_Feanor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 19, 2009 1:49 pm Reply with quoteBack to top

tabi roland emmerich in asıl dersi 300 dolara kendi filmlerinden daha sürükleyici bir kısa film çeken fede alvarez denen elemandan almalı ya neyse Very Happy

edit: gerçi suç emmerich de değil pek, adam çoğu alman gibi bir "düz adam" vakası..

Ne kanun, ne sevgi, ne de çatılmış kılıçlar<br>DehÅŸet, yaralar, felaketin kendisi bile olsa<br><div>Koruyamayacaktır Fëanor ve Fëanor'un soyundan<br>Saklayan, kendine alan, ellerinde tutan</div><div>Bulan ya da kaçıran kiÅŸiy
    Lydronk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 19, 2009 3:23 pm Reply with quoteBack to top

Ya ÅŸimdi ben gittim bu kerataya...

Çok iyiydi, cidden grafik açısından inanılmazdı, senaryo olarak çok başarılı değildi belki, ama hikayenin işlenişi, detaylar çok hoştu; Na'vi halkı güzel oluşturulmuştu ama filmin inanılmaz büyük bir eksiği var.

Müzikler. Cidden hiç etkileyici değildi müzikler. Hatta savaş sahnedelerinde -ki savaş sahneleri inanılmaz akıcı ve sürükleyiciydi- hiç müzik çalmasaydı aradaki farkı kimse anlamazdı bence. Ve demek istediğim müziklerin görselliğin gölgesinde kaldığı değil; cidden yetersizdi müzikler. Uzun olması benim için çok büyük bir problem değil gerçi, ama bu kadar uzun olmasa da olurmuş bana sorarsanız. şimdi filmi izlemek için üç saati bulamayan adamlara yazık olacak Very Happy

Çok daha iyi filmler izledim, ama izledğim güzel filmler arasında yerini rahatlıkla alır bu film. Müzikleri, dediğim gibi tek eksiği.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 19, 2009 6:27 pm Reply with quoteBack to top

Suudi Arabistan'dayım ve buraya Avatar diye bir filmin geleceğini pek sanmıyorum. Altı ay daha buralarda kalacağıma göre bu filme yetişebileceğimi de sanmıyorum. Filimi indirsem de görselliğinden oldukça yitireceğini düşünüyorum. Peki şimdi siz bana bir akıl fikir ihsan edin. Ben bu filmi ne yapıpta sonuna kadar zevk alarak izleyebilirim? Yani 6 ay sonra Türkiye'ye döndüğümde demek istiyorum.

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat Dec 19, 2009 6:59 pm Reply with quoteBack to top

mesela geçen yıl sevgililer günü katliamı 3d diye bir film gelmişti, ben gidememiştim. sonra aylar sonra onun dvdsini gördüm, içinden de 3d için gözlükler de çıkmıştı. öyle 3d keyfi yapabilmiştim evde. avatar için de dvdsi çıktığında 3d seçeneği olacaktır, dvdnin içinde de gözlükler de bedava verilecektir. evde büyük ekran tv varsa avatar fimini gözlüklerle 3d keyfi yaşayarakj seyredebilirsin...
    Lysana
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 19, 2009 7:36 pm Reply with quoteBack to top

Kesinlikle ve kesinlikle herkesin gitmesi gerekn bir film ben hala etkisindeyim uzun süredir beni bu kadar heyecanlandıran bir filme gitmemiştim Smile benim için üst sıralarda yerini almış bir film oldu kendisi..

Yalnnız benim izlediğim sinema salonunda ses sistemi arızalandı filmin yarısını kısık sesle izledik hiç bi görevlinin uyarılara kulak asmamasıda enteresan dı olayın yarım saat sonra farkına varıp ara vermek zorunda kaldılar :roll hangi sinema olduğunu söylemiyim baride itibarı sarsılmasın Very Happy

Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun Dec 20, 2009 2:14 am Reply with quoteBack to top

İmkanınız varsa muhakak 3 boyutlu gözlüklerle izleyin. Konuyu sevseniz de sevmeseniz de çok güzel bir deneyim yaşarsınız.

Filmin konusu aslında oldukça ilginçti. İnsana kendini sorgulatacak türden Dünyadan da oldukça etkilendim. Film hakkında konuşmadan yorum pek yapamıyorum.

Spoiler:
    Filmi izlerken aklıma birkaç noktada wow geldi. o mavi yaratıklar trollere pandora outlandse benziyordu. Hatta adam o büyük kırmızı kuşa binince aha yeni mount almış geyiği bile yaptık.

Sahneler oldukça etkileyici ama o yerlilerin insanları yenmesini hiç gerçekçi bulmadım. Eğer elimde o kuvvet olsaydı ve vijdansız olsaydım hepsinin canını okurdum :D

Mark
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 20, 2009 3:52 pm Reply with quoteBack to top

3 boyutlu gözlüklerle izleyince karanlık oluyor, ışıklı olmuyor. Sanırım büyük ekran da 3d izlenmeli. Sinema da, gözlükle izlerim artık.

Filmin yazarı, Terminatörü yaratan kişi. Ve yönetmen, Titanic'i çeken adam. Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Dec 20, 2009 4:48 pm Reply with quoteBack to top

Filmi izlerken de ÅŸu...
    Spoiler:
    geyiği yaptık. Outland, troll, mount benzetmelerinden sonra wow'u hırsızlıkla suçlayıp kınadık(m) :-P Ne de olsa filmin senaryosu 94 yılında bitmiş. :D

Ben bu filmi azıcık matrix'e de benzettim. Zionluların makinelere karşı savaşırken kullandığı zımbırtıların benzeri vardı :D  Bu durumda matrixide hırsızlıkla suçlayabilirim. Ama o yılda adamın aklından böyle bir mekaniÄŸin geçtiÄŸinide sanmıyorum. :)

Ayrıca filmin oyunuda hız kesmeden çıkmış. Oyunda Nav'i ler de, insanlar da olunabiliniyormuş.

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun Dec 20, 2009 4:53 pm Reply with quoteBack to top

filmin oyunu film sinemalara gelmeden bir kaç hafta önce çıkmıştı, böylece daha fazla oyun satışı olur mantığı da var tabi...
    Darktimes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 10:18 am Reply with quoteBack to top

Film güzeldi tabii ama 3d hava bükücü Avatar olsaydı bence daha iyi olurdu.Kendimi Avatar'ı duyunca ona hazırlamıştım.Bir de trailerını falan izleyince havabükücün Aeng'in maceralarını iyice "hadi abi gidiyoruz" moduna girmiştim lakin çakma Avatarmış Smile Gerçi dediğiniz gibi 94 te bittiyse senaryo bizim hava bükücüsünün ismi çakmaymış.Davalık bir durum olmasa bari.

Geçen de televizyonda "Pandora kurgusunu biz Avatar'dan önce bulmuştuk" diye birşeye kulak verdim.Baktım ki Levent Kırca'yı maviye boyamışlar sene bilmem kaç ama, Frankeinstan gibi kalkıyor yattığı yerden biraz yürüyor Very Happy Dedim tamam Avatar'ı bizden çalmışlar Razz

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum