Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1779
    Üye: 0
    Toplam: 1779

FrpWorld.Com :: View topic - "Zebani" 3 boyutlu ilk Türk süper kahraman!
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

"Zebani" 3 boyutlu ilk Türk süper kahraman! View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 02, 2009 7:36 am Reply with quoteBack to top

Çizimlerine hareket kazandırmakta çok iyisin. Pek çok resminde çizimden hemen önce ve hemen sonra ne olduğunu görebiliyorum. Sebebi tahmin yeteneğimden değil ama hareketin arkada bıraktığı izleri silik bir silüet olarak çizmende.

Hareketli değil de daha poz şeklinde çizimlerinde ise gerçekten derin bir hava oluyor. Karakterlerinde poz vermekten çok sanki her an bana zarar verecek bir düşmanın bakışları ile karşılaşıyorum. Çoğu resimde yakalayamadığım ve sanırım zor olsa gerek bir beceriyi elde etmişsin.

Çizgi romanına geldiğimde. Seni o kadar özel yapan iki yönü de bu çizimlere yansıtmamışsın. Son sayfadaki yumruk havada dururken diğer arkadaşın dişler dökülmeye başlamış gibi duruyor. Kesinlikle kötü diyecek kadar zihin özürlü değilim, ama senin stline aykırı gibi geldi bana.

Renklendirme çok tehlikeli bir alan bence. Siyah-beyaz pek çok çizim renklendirildiğinde havasını yitirmekte benim gözümde. Yıllarca siyah-beyaz Conan okuduktan sonra, renkli bir çizgiromanından iğrenmiştim. Oysa aynı hikayeyi siyahbeyaz gördüğümde aslında o kadar da fena olmadığını düşünmüştüm.

Yabancı kaynaklı bazı çizgiromanlarda ise renklendirme sayesinde daha güzel bir hava elde ediliyor. Sanırım aradaki fark birinin renkli çizilmiş, diğerinin siyah-beyaz çizilip renklendirilmiş olması. Yani çizer çizimi yaparken renkleri düşündüğünde belki... bik bik... boş teneke çok ses çıkarırmış.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Nov 02, 2009 5:29 pm Reply with quoteBack to top

Image

Geçenlerde Sunwell üçlemesinden ilk kitap olan "Ejder Avı"nı aldım. Anime tarzında çizilmiş fakat renklendirilmemişti. Anime tarzını sevmediğim yetmiyormuş gibi siyah-beyaz olması iyice iğrenmeme sebep olmuştu. Ama bir kaç gün önce kitapçıda Suç ve Ceza'nın çizgiromanını gördüm, o da siyah-beyazdı ama kim çizmişse çizimine o kadar uyuyordu ki kitabı okumamış olmama rağmen hemen alayım dedim. Sonra vazgeçtim, bu aralar okumam gereken bir sürü kitap var diye.

Neyse bu stile gerçekten çok yakışıyor nedense. Ya da Sandman gibi. Hiç okumadım gerçi ama anladığım kadarıyla genellikle siyah-beyaz, fakat koyu olmak üzere nadir de olsa renk kullanılan yerler var.

Neyse ya ben kaptırdım gidiyorum, ne dediğimin farkında bile değilim. İlk sayfanın ilk karesindeki adamların duruşunu, gölgelerini ve sigara içen adamın üzerine yansıyan sarı ışığı pek zarif buldum. O sırada mavi renkteki duvar da pek hoş. Ama karenin kalanı boş kalmış. İlk karede sigara içen adam duvara yaslanmış, ortalardayken ikinci karede köşede duruyor ve duvardan uzak. Ama adamın duruş şeklini cidden çok beğendim.

Bir de çok aydınlık olmuş sanki, arkaplan beyazdan griye geçiyor. Onun yerine siyahtan griye geçse daha iyi olur diye düşünüyorum. Ama öte yandan 2. sayfanın 2. karesindeki duvar beyazken son karede siyah olması bence hoş, renkler arasında geçiş olması yani, o yüzden bu konuda pek bir şey söylemek istemiyorum ama eğer fikrimi soracak olursan biraz fazla aydınlık olmuş derim Dil
    Back to top View user's profileSend private message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Nov 02, 2009 7:09 pm Reply with quoteBack to top

inanmıyorum sunwell üçlemesinin ben de özel baskısı var, çok beğenmiştim ben. wowun kendine has grafiklerine andıran çizim tekniğine uyularak yapılmış bir çizgi romandı. belki de wow'u sevmiyorsundur, alenthas Very Happy

neyse özellikle başında warcraft tarihçesi vardı, ondan benim çok hoşuma gitmişti.
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Lydronk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 02, 2009 9:48 pm Reply with quoteBack to top

Konuyu dağıtmasanıza be. Aa Dil

Ben açıkçası çok beğendim, ciddi ciddi, para verip aldığım çizgiromanlarla aynı kalitede, sadece 3 üç sayfalık. Ve cidden kaliteli yani! Eğer hikayeyi devam ettirirsen çok güzel olur diyorum. şimdi konu bakımından bir şey diyemiyorum tabii, sadece bir kavga sahnesi gördük, ama diyaloglar falan gerçekçiydi. Arkandayız, destekçininiz Devrimk!
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Nov 02, 2009 9:54 pm Reply with quoteBack to top

İşin doğrusu karelemelerde yatay çerçeveler yaparak hata etmişim. Arka plan çizmeyi pek sevmeyen biri olarak kare ya da dikine çerçeveler seçmem daha akıllıca olurmuş. Yeni sayfalarda buna dikkat edeceğim.

Çizgi romanların çoğu renkli ya da renklendiriliyor. Kara kalem , çini ve renklendirme ayrı ihtisas konuları. Seri üretimde çok az sayıda çizer üçünü birden yapıyor.

Siyah beyaz artık tekniğe çok hakim insanların yapabileceği bir tarz. Karakalem kısmını atlayıp tamamen renkli çizmeyi düşündüğüm hikayeler var belki onlar daha iyi sonuçlar verebilir.
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Nov 03, 2009 1:37 pm Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    inanmıyorum sunwell üçlemesinin ben de özel baskısı var, çok beğenmiştim ben. wowun kendine has grafiklerine andıran çizim tekniğine uyularak yapılmış bir çizgi romandı. belki de wow'u sevmiyorsundur, alenthas Very Happy

neyse özellikle başında warcraft tarihçesi vardı, ondan benim çok hoşuma gitmişti.

Warcraft'ın kendine has grafikleri??? Bildiğin animeydi yahu! Hele şu sürekli sırıtan anne-baba yüzünden pokemon okuyormuşum gibi hissettim.

Kusura bakma ama eğer WoW kıytırık bir Kore MMO'su ise o zaman evet, WoW sevmiyorum.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Nov 06, 2009 5:39 am Reply with quoteBack to top

Mesela o yumruk sahnelerinde yumruğu çizmesen ve sadece yumruk sonrası adamın suratını aldığı şekilleri çizsen bence daha etkili olurmuş.

devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 15, 2010 9:48 am Reply with quoteBack to top

İki sayfa daha ekledim böylece ilk bölüm bitmiş oldu.
    Umarım ipuçlarından virüsün ne olduğunu farkedebilmişsinizdir.

http://devrimkunter.deviantart.com/art/Zebani-B01S04-150470320
    http://devrimkunter.deviantart.com/art/Zebani-B01S05-150470413
    WeS_DeX
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 15, 2010 10:24 am Reply with quoteBack to top

Oldukça başarılı çalışmalar, hem okuyup hemde kendi çizimlerimde nelere dikkat etmem gerektiğine baktım. Tabi bunu görebilmek için daha uzun sayfalar okuyup dikkati elden kaçırmamak lazım. Neyse devamı geldikçe takip ederim..

Grip, tabii ki de Domuz Gribi..

Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Jan 15, 2010 11:00 am Reply with quoteBack to top

Biraz yavaş ilerliyor gibi. Aslında elimden gelse yardım etmek isterim ama daha çok amatörüm Smile

Benim de şöyle bir çizimim olmuştu: http://alenthas.deviantart.com/art/Slicer-colored-142953866

Çizim yöntemimiz biraz benziyor Dil
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum