Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1577
    Üye: 0
    Toplam: 1577

FrpWorld.Com :: View topic - Çlse de kurtulsak şu kahramandan yahu?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Çlse de kurtulsak şu kahramandan yahu? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: Ã?lmesini izlemek isteyecek kadar nefret ettiÄ?iniz süper kahraman hangisi?

Superman
    41%
     41%  [ 10 ]
    Batman
    4%
     4%  [ 1 ]
    Spiderman
    4%
     4%  [ 1 ]
    Wolverine
    4%
     4%  [ 1 ]
    Hulk
    12%
     12%  [ 3 ]
    Peter Petrelli
    12%
     12%  [ 3 ]
    Iron Man
    4%
     4%  [ 1 ]
    DiÄ?er (belirtmeyi unutmayın!)
    16%
     16%  [ 4 ]
    Total Votes : 24

Author Message
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Jan 20, 2010 8:24 pm Reply with quoteBack to top

hii yanlış tamamen yanlışş..
    peter petrelli diyorum ben Very Happy

batman ölmez, gotham city bölünmez !!!

Yönetici

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 6:36 pm Reply with quoteBack to top

Drizzt Do'Urdenn !!!! neyse o bakşa bir konuydu galiba.... Rolling Eyes

Açık ara ölmesini istediğim karakter Süpermandir oyum ona yani, kendisine sinir olurum. X ışınları o müthiş gücü falan bunlar iyi de zeka istiyoruz biraz, ayrıca giydiğin kıyafet konusuna girmiyorum hiç. Bir gözlük takıyor kimse onu tanıyamıyor çok ilginç....

Batman, kara şövalye, kendisini severim. Çünkü içten bir karizması vardır. Gerçekçidir, Gotham'ın karanlık havasına uygun bir kahramandır o çoğu kahraman iyilik timsali uçup parlarken yukardaki karakter mesela, o karanlıkların çocuğudur yarasa adamdır. Çzel gücü olmasa bile zekası çok üstündür. Zaten kahraman dediğin biraz zeki olmalıdır.

Spiderman, çizgi filmlerini izleyerek büyüdüğüm karakterdir, hala olsa izlerim rastladıkça da izliyorum, bölümleri ezbere bilsemde. Haydi oğlum Spidey, demesine, düşmanlarıyla hafif alaycı konuşmalarıyla, Peter Parker'ın hikayesini ve kendisini çok sevmekteyim ama filmleriyle alakam yok. Ben zeki parker'ı seviyorum, ağlak peter'ı değil.

Wolverine, Spidey ile yarışsa da en sevdiğim karakterdir kendisi ve Hugh Jackman ile bütünleştirmişimdir kendisini. Replikleri, çoşturur. "bir yere mi gidiyordun evlat." dediği güzel bir sahne vardır. Karizması tavan yapmıştır, X-men de Gambit ile sevdiğim nadir karakterlerdendir.

Hulk, yeşil dev kendisi ile ilgili iyi ya da kötü bir düşüncem yok, arada gücü ile her şeyi yıkan karakterler zevkli oluyor...

Peter Petrelli kahraman ? Bence unutun gitsin.... O adam gitsin hemşireliğe devam etsin bulaşmasın sinir olduğum yeter kendisine....

Iron Man, normalde pek sevmezdim kendisini ama filminde sepatimi kazandı benim, filmdeki Tony Starkk'ın yapılışı bence çok hoştu. Gözüme giren eski karakterlerden....

Sonuç olarak ölsün Süperman, zira yeterince gereksiz biri...

Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 8:51 pm Reply with quoteBack to top

drizzt ten ne istiyorsunuz yaa Crying or Very sad

Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 9:14 pm Reply with quoteBack to top

Walter wrote:
    Drizzt Do'Urdenn !!!! neyse o bakşa bir konuydu galiba.... Rolling Eyes

Ne mutlu ki kendisini hem Baldur's Gate I'de hem de Baldur's Gate II'de öldürme imkanımız var. Tabii eğer ikinci oyuna ilk oyundaki karakterle devam ederseniz o zaman sadece bir kere öldürebiliyorsunuz yamulmuyorsam. Ve sevgili arkadaşları tarafından ressurect edilme olasılığına karşı vücudunu parçalara ayırmak gerekiyor ki BG'de bunu yapabilmek için mace, moonstar, warhammer gibi blunt silahlarla öldürmek gerekiyor. Savaşın sonlarına doğru bütün melee karakterlere blunt silah vermek en doğrusu olacaktır Dil

Drizzt'e sempati duyduğum zamanlarda sırf kendisini öldürmeyip silahlarını alabilmek için hile kullanıp partime katmıştım ama kullandığı palalar ne yazık ki sadece +1 normal silah idi.
    Back to top View user's profileSend private message
    Lord_Feanor
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 9:24 pm Reply with quoteBack to top

drizzt ölecekse raistlin de gitsin Very Happy

Ne kanun, ne sevgi, ne de çatılmış kılıçlar<br>Dehşet, yaralar, felaketin kendisi bile olsa<br><div>Koruyamayacaktır Fëanor ve Fëanor'un soyundan<br>Saklayan, kendine alan, ellerinde tutan</div><div>Bulan ya da kaçıran kişiy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 9:35 pm Reply with quoteBack to top

Lord_Feanor wrote:

Raistlin Drizzt'e göre biraz daha komplike bir karakter. Drizzt Amerikanların "mızmız kedi" dedikleri türden, bilmem anlatabildim mi Dil Raistlin karakteristik olarak üç boyutlu bir profil çizerken Drizzt olsa olsa Mızmız şirin gibi bir şey olur.
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 9:38 pm Reply with quoteBack to top

AlenthasLeasess wrote:
    Lord_Feanor wrote:

Raistlin Drizzt'e göre biraz daha komplike bir karakter. Drizzt Amerikanların "mızmız kedi" dedikleri türden, bilmem anlatabildim mi Dil Raistlin karakteristik olarak üç boyutlu bir profil çizerken Drizzt olsa olsa Mızmız şirin gibi bir şey olur.

hiçte bile hiçte bile Embarassed

bir kere dirzzt do'urden, karanlık altından kaçmış çok acılar çekmiştir, raistlin in kara kalbinde asla hissedemeyeceği acıları tatmıştır. raistlin asıl güç delisi ve bilindik bir karakter. bir sürü çizgi romanlarda, kitaplarda ve oyunlarda rasitlin gibi güç için neler yapan karakterli görüyoruz.

ama drizzt bir tane !

Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 9:43 pm Reply with quoteBack to top

bakın drizzt deyince nası gözüm dönmüş, başlığı saptırmışım...

Ehm, neyse..

Peter petrelli nin ölmesini izlemek isterdim çünkü herkesin bir gücü varken o herkesinkini kullanabiliyordu. üstelik ikinci sezonda o irlandalı kızın peşine takılmıştı. o yüzden peter e çok uyuz olmuştum...

Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 9:47 pm Reply with quoteBack to top

Illyra wrote:
    bir kere dirzzt do'urden, karanlık altından kaçmış çok acılar çekmiştir, raistlin in kara kalbinde asla hissedemeyeceği acıları tatmıştır. raistlin asıl güç delisi ve bilindik bir karakter. bir sürü çizgi romanlarda, kitaplarda ve oyunlarda rasitlin gibi güç için neler yapan karakterli görüyoruz.

ama drizzt bir tane !

Aslına bakarsan, çizgiromanlarda ve kitaplarda Raistlin'den fazla yok. Bu konuya yazımın sonlarına doğru değineceğim. Fakat şunu söylemek istiyorum, Drizzt bir tane değil. Dışarda, sokaklarda ya da sıcak evlerinde oturan binlerce emo kid'i Drizzt olarak tanımlayabiliriz mesela Dil

Kitaplarda vs daha çok Drizzt'ten var aslında. Acı çekmiş, ama başkalarının acı çekmesini istemeyen iyilik meleği. Chuck Norris, Cüneyt Arkın gibi tanrıların kendilerini bile dövebilecek kişileri sıra dayağına çeken birisi. O ki...neyse.

Tabii Raistlin ise klasik acı çekmiş villain portresi çizmekte. Ama bunu anakarakterlerden biri olarak yapıyor, yani bütün kitap boyunca arkaplanda kalıp birden bire anakarakterleri tuzağına düşürüp, öldürmek yerine muhteşem planını anlatmakla uğraşmıyor. Bunun aksine iyi adamlarla birlikte gidiyor, onlara kısmen de olsa yardım ediyor. Ama işine gelmediklerinde onları satmakta hiç güçlük çekmiyor.

Kaç tane Raistlin sayabilirsin, Illyra? Dil
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 9:51 pm Reply with quoteBack to top

yazı kirliliği olmasın diye konuyu buradan uzatmıyorum özelden devam ederiz bu sohbete Evil or Very Mad

Yönetici

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 10:24 pm Reply with quoteBack to top

Drizzt konusunu ben açtığıma göre temizlemek bana düşer Smile

Ilyra, Drizzti Kara elf üçlemelerinde severdim. Buz yelinin ilk kitabında da iyiydi ama sonra, hep aynı acılı melenkolik tavırları, gnoll öldürürken üzülmesi.önüne geleni öldürmeye çalışması, kötülüğü sileceğine inanması ! Sonra yaşamayı hak etmediğine inanarak, mezzoberanzana geri dönmesi ( hayır hatırlamak bile istemiyorum !) Sonra yok dostları öldü diye ağlaması acı çekmesi, yanlızım triplerine yatması ( bakın dostlarının ölümüne üzülünebilir ama yok ben zaten hep yalnızdım diyerek emrahlık yapması beni boğmaya başlıyor.) Kısacası ilk başta iyiydi sonra sıktı....

Raistlin Majere, her ne kadar tanrı olmaya çalışsada sonunda yaşamından uğruna yaptığı her şeyden vazgeçip ölmeyi değil cehennemde sonsuza dek tekrar tekrar ölmeyi tadacak bir adamla Driztt'i mi karşılaştırıyorsunuz ? ( Not= Raistlin'i sevmem)

Raistlin Drizzt' gibi basit bir kalıbı yoktur. Drizzt toplumundan dışlanmış, gerçeği görmüş ama hep dışlanmayı hissedecek iyilik adamıdır. Raistlin ise, toplumdan görüntüsüyle dışlanmakla kalmamış, kardeşi tarafından hep ezilmiştir. Bunu Caramon kendisi değil fiziğiyle yakışıklılığıyla yapmıştır. Raistlinin tek sevdiği kızı caramon elinden almıştır. Caramonun fiziksel gücünün yanında Raistlinin zeki olması onu büyücülüğe itmiştir. Kendini dışlayanlardan ve kendisini küçümseyenlerden nefret etmiş. O yüzden güçlenme yoluna gitmiştir. Bir nevi güç hastası olmuştur.

O yüzden Raistlin ile Drizzt karşılaştırılamaz ....

Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Jan 21, 2010 10:31 pm Reply with quoteBack to top

Walter wrote:
    Ilyra, Drizzti Kara elf üçlemelerinde severdim. Buz yelinin ilk kitabında da iyiydi ama sonra, hep aynı acılı melenkolik tavırları, gnoll öldürürken üzülmesi.önüne geleni öldürmeye çalışması, kötülüğü sileceğine inanması ! Sonra yaşamayı hak etmediğine inanarak, mezzoberanzana geri dönmesi ( hayır hatırlamak bile istemiyorum !) Sonra yok dostları öldü diye ağlaması acı çekmesi, yanlızım triplerine yatması ( bakın dostlarının ölümüne üzülünebilir ama yok ben zaten hep yalnızdım diyerek emrahlık yapması beni boğmaya başlıyor.) Kısacası ilk başta iyiydi sonra sıktı....

Tam anlamıyla benim hissettiklerim. Adam paladinlerden bile beter.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Jan 22, 2010 4:12 pm Reply with quoteBack to top

Raistlin hakkında bir bilgi daha var ki tam anlamıyla emin olamıyorum, isteyen araştırabilir. Aslında birbirinin aynı olan bu ikizler tek bir bedende doğacakken Paladine'in kararı ile iki kardeş olarak doğuyorlar ve bu sebeple Raistlin zeki ve bilge ama hasta ve cılız, Caramon ise güçlü ve sağlık ama ... daha az bilge oluyor.

Peter petrelli için süper kahraman demek ne kadar doğru bilemiyorum ki ben onun ve süpermen'in ölümü için oy kullanmıştım. Onlardan önce sylar ölse çok daha mutlu olacağım aslında ama süper kahraman dendiğine göre bunun bir alakası yok.

Süper kahramandan saymayabilirsiniz ve hatta kahramandan da saymayabilirsiniz ama Jamesbond'da ölsün artık. Her filminde daha da gençleşme yetisine sahip bu adamdan bana gına geldi. Yanında ölmesini istediğim daha pek çok "yıldız kahraman" vardır ki saydıkça aklıma yenileri gelecektir... (Mesela Rambo, (Yeni)Raki Balbo(ğ)a...) Ancak bu sefer de süper kısmında hafiften ıskalamaya başlıyorum sanırım.

Süpermen'in gücünü de tam oalrak çözemedim aslında. Kendisi sarı güneşin altında inanılmaz güçlü iken, kırmızı güneşte insan gücündemi ne... Bir de pek çok romanında ışık hızında dünyalar arası seyehat yaparken ve hatta bir bölümünde uzayın sonuna kadar (!) gidebilmişken, nedense kendi dünyasındaki hiç kimse, o gelişmiş teknolojilerine rağmen bunu yapmamış!! Anlayamıyorum...

...

Belki de maharet tayttadır... ya da pelerinde... çiftlikte büyüdüğü sırada içtiği taze inek sütü de etkili olabilir veya tahin pekmez... her neyse.

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat Jan 23, 2010 1:39 am Reply with quoteBack to top

Darkgnome wrote:

Süper kahramandan saymayabilirsiniz ve hatta kahramandan da saymayabilirsiniz ama Jamesbond'da ölsün artık. Her filminde daha da gençleşme yetisine sahip bu adamdan bana gına geldi.
    ...

.

Bu kısma çok güldüm, haklı bir noktaya parmak basmışsın Darkgnome... Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 11:29 am Reply with quoteBack to top

Illyra wrote:
    AlenthasLeasess wrote:
    Lord_Feanor wrote:

hiçte bile hiçte bile Embarassed

ama drizzt bir tane !

drizzt açılış ve kapanış açısından çok daha sağlam bir karakterdir, ortada çıkan kitaplar biraz bozmuştur sadece kendisini ve salvatore'u. Raistlin tam klasik bir satıcı ve kaotik bir karakter, onun gibi binlercesi var. Ama Drizzt'e bazı açılardan benzeyeni (prensipler falan) bulsanız bile çok yakınını bulamazsınız. Icewind Dale ve Dark Elf Trilogy'den sonra Salvatore Drizzt'le işini bitirdiğini düşünüp ruhban Cadderly'ye başlamıştır sonra gelebilecek para sinyallerini verince yine Drizzt'e dönmüştür. Sonra Hunter's Blades Trilogy ile olayları düzene sokmuş arada Artemis Entreri'den de hakkını vererek malı götürmüştür. Drizzt kadar üretken bir karakter (parasal ve konusal açıdan) yoktur herhalde fantastik edebiyatta.
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum