Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 8
    Dün: 23
    Toplam: 90337

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1467
    Üye: 0
    Toplam: 1467

FrpWorld.Com :: View topic - Dungeons & Dragons Online
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Dungeons & Dragons Online View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 5:08 pm Reply with quoteBack to top

Ben Sarlona'da resmen Elf ranger'ımı açmış bulunuyorum. Nihayet girebiliyorum oyuna. iki kılıç kullanıyom menzilli değilim, hoş daha 2. levele geçemedim ama, zaten pek de oynayamadım.

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    occultsearcher
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 5:44 pm Reply with quoteBack to top

Thelanis'te takılan arkadaşlar için Condroum veya Visanos olarak bulunabilirim. Fakat kendi friendlerinize ekleme işlemi karşılıklı değil, o sebeple herkes serverlarını ve isimlerini yazarsa, makul olur diye düşünüyorum bi' yandan...

Lydronk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 8:08 pm Reply with quoteBack to top

Benim Orien'deki büyücünün adı Lydronk, Sarlona'daki bardın adı da Lydronk; isteyen bulur, bulmaz, orasına karışmam ben Dil

Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Feb 10, 2010 9:31 pm Reply with quoteBack to top

Thelanis: Alenthas / Lv3 paladin
    Sarlona: Alenthas / Lv4 rogue

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 11, 2010 8:59 pm Reply with quoteBack to top

çok kalabalık mı oyun? birde böyle kafama estiği zaman girip eğlenebiliyor muyum? açıkçası bir oyunu güzel oynayacağım diye günlük arkadaşlarımla buluşma ve dershane programlarını ayarlamak istemem. role play seviyesi nasıl birde?
    Back to top View user's profileSend private message
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Feb 11, 2010 9:12 pm Reply with quoteBack to top

Hocam bugün alenthas ile iyi eğlendik (o eğlendi ben ezildim Dil )

Ya sıkıldık görevlerden, işi gücü bırakıp buzda kaymaya başladık. Yanda hakemler puan veriyor falan Very Happy Hoşuma gitti. Hoş benim online oyun kültürüm geniş değildir belki WoW'da falan da vardır.

Grup olarak görevlere girmek çok güzel oluyor ama. Yani bir görevi tek başına da yapabilirsin ama bir Rogue'suz kötü olur, grup olarak oynamak iyi olur, eğlenceli olur.

RP'sine gelince, sağda altta d20'lik bir zar duruyor, yaptığın aksiyonlarda sürekli atıyor ve sana kaç geldiğini başarılı olup olmadığını falan söylüyor. Buzda kayarken balance tutturamayıp düşmek çok eğlenceli Very Happy Failure! yazıyor ve sırtüstü düşüyorsun.

Saldırılarda AC sistemidir cartıdır curtudur tahmin edeceğin üzere aynı. STR DEX gibi statlar aynı, kendin de ayarlayabilirsin bilgisayardan şablon da seçebilirsin. Ama kendin yapman daha iyidir.Skilleri feat'leri bilgisayarın seçmesini istemem ben. Bana göre değil Dil

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    occultsearcher
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Feb 12, 2010 1:57 pm Reply with quoteBack to top

Abi oyunda RP yok. Net.
    Ha, ama bir grup arkadaşla dungeon delve yapmak eğlenceli oluyor.
    Ve çok doğru bir bilgi verilmiş: Rouge yoksa yanınızda oylum oylum oyulabiliyorsunuz. Çst seviyelerde bu spell-casterlar için de geçerli...
    Fakat dikkat: Düşük seviyelerde spell-casterlar çok feci eziliyor. Yani o kadar ki bu kadar olur.

Bogus
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Feb 15, 2010 12:25 pm Reply with quoteBack to top

http://www.frpworld.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6673

Ben eskiden şöyle bir tanıtımını yapmıştım oyunun. Oyunu oynamak isteyenler bir bakabilir. Gerçi çok şey değişmiştir eminim o günden bu güne ama...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Mar 14, 2010 7:06 pm Reply with quoteBack to top

arkadaşlar öncelikle konuyu açıp takip edemediğimden dolayı üzgünüm.görüyorumki ilgilenen arkadaşlar da olmuş.biz hala oynuyoruz.msn grubumuz çok aktif değil açıkçası ama katılan kişilere oyunla ilgili elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.tüm bunlar dışında sarlonada olduğumuzu tekrar belirteyim.benim oyundaki ismim cenadon.forumda fazla aktif olamayabilirim.hepinize keyifli oyunlar dilerim...
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Mar 14, 2010 9:28 pm Reply with quoteBack to top

D&DO ben hala oynamaya devam ediyorum. Delibalta isimli Warforged barbarian karakterle oynuyorum bu aralar. Karakteri yaratırken nasıl bir yol izlediğimi de burada paylaşacağım. Çncelikle oyundan iki sahne oynamaya ara verenler için şevk olur.

Image

Image

Ayrıca karakterleri internetten gözleyebiliyorsunuz Delibaltanın linki:
    http://my.ddo.com/character/sarlona/delibalta/
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Mar 14, 2010 9:40 pm Reply with quoteBack to top

Hocam benim internete girmek için bile vaktim olmuyor ki eve 11'de geliyorum. Oyunu oynamayı istesem de oynayamam ne yazık ki Smile

-Freddie Mercury
    mrbig
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 15, 2010 3:00 pm Reply with quoteBack to top

seni ekliyorum delibalta.
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Mar 15, 2010 3:43 pm Reply with quoteBack to top

Bu aralar sırf Bad Company 2 oynuyorum ya. Yoksa gelicem ama işte...belki bu akşam oynarım biraz.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Mar 22, 2010 1:24 pm Reply with quoteBack to top

20. seviyeye geldim, barbar oynamak isteyenler için ufak bir kılavuz paylaşıyorum sizinle.

Warforged Barbarian 20

Irk:
    Warforged avantajları:
    Stat avantajı:
    +2 Con
    Immunities: poison, disease and fatigue

Enhancements
    Power Attack III (-3 Attack, +6 dmg)
    Great Weapon Aptitude III (Bu özellik sayesinde büyülü silahların fazladan gelen hasarlarını rakibe vurma şansınız artıyor)

Alignment
    Good seçerseniz Pure good silahları kullanabilirsiniz ki bu da fazlada +1d6 demek
    Chaotic Neutral seçerseniz unholy damage yemezsiniz ve goodların kullanamadığı bazı silahları kullanabilirsiniz.

Stats
    (28 point build)
    Str 18
    Dex 8
    Con 18
    Int 8
    Wis 8
    Cha 6

Str ve Con en önemli statlarımız, Dex önemli değil AC'miz hiç bir zaman iyi olmayacak, eğer 32 point build yapıyorsanız dex ve wisdom'a saving throwları desteklemesi için puan verilebilir.

Feats:
    1- Two Handed Fighting
    3- Power Attack
    6- Cleave
    9- Improved Two Handed Fighting
    12- Greater Two Handed Fighting
    15- Toughness
    18- Improved critical: Slashing

6 seviyede Cleave'i alarak Frenzied Berzerkeri alabiliyoruz. Tercihe göre Toughness daha önce de alınabilir. 8-12 seviyeler arası biraz fazla ölüm yaşadım belki önce alınırsa bu engellenebilirdi. Çnerilerde Stunning Blow'da vardır fakat bu yapı controller mantığına uygun olduğu için hiç kullanmadım gerekirse Imp. Trip kullanın.

Enhancements
    [barbarian] - Damage Boost IV (10)
    [barbarian] - Power Rage IV (10)
    [barbarian] - Power Attack III (6)
    [barbarian] - Frenzy Berserker I (4)
    [barbarian] - Frenzy Berserker II (2)
    [barbarian] - Frenzy Berserker III (2)
    [barbarian] - Hardy Rage II (3)
    [barbarian] - Extend Rage I (1)
    [barbarian] - Constitution II (6)
    [barbarian] - Might Capstone (2)
    [warforged] - Power Attack III (6)
    [warforged] - Great Weapon Aptitude III (6)
    [warforged] - Constituion II (6)
    [barbarian] - Toughness III (6)
    [warforged] - Toughness IV (10)

Genellikle tavsiye edilen Healer Friend'i almadım, Clericler ara sıra niye almadın filan diye sorsa da önemli değil bol hp'niz sayesinde savaşı ölmeden tamamlamak daha önemli. Dikkat etmeniz gereken Power Attack Enhancementleri hemen almamak. Yoksa aldığınız eksiler yüzünden çok ıska geçersiniz. Toplamda -11 cezanız olacak bu -11'i 18 seviyeye yaymaya çalışın.

Skills:
    Balance: Düştüğünüz zaman yerden kalkma zarınız bu yeteneğinize bağlı her seviye arttırın.
    Jump: Her level 1 puan verin etkisini farkedeceksiniz
    Tumble: Takla atabilmek için +1 olması yeterli dex veren eşyanız olmadığı için 2 rank.
    Repair: Bu yetenek sayesinde Shrinelerde dinlendiğinizde daha çok hp kazanırsınız seçim size kalmış bunun yerine Spot'a da puan yatırabilirsiniz.

Items:
    Gözlük, kolye ve bot:
    Bunlar ilk seviyede Korthos adasında yapacağınız görevlerden elde edilip 20. seviyeye kadar işinize yarayacaktır.
    Kolye: Anger's Gift
    Bot: Anger's Step
    Bu ikisini aldığınızda her şeyle toplanabilen +2'lik saldırı avantajı elde edersiniz Power Attack yapısı için vazgeçilmez bir avantaj.
    Gözlük: Goggles of Insight +1 saldırı avantajı daha

Silahlarda 8 seviye olana kadar sadece artısı yüksek olanı tercih edin. Righteous silah bulursanız Evillara karşı +2 saldırı ve +2 hasar daha kazanırsınız. şu an En çok kullandığım silah Winter Recipe sayesinde buz hasarı eklediğim +5 Holy Righteous Frost great axe.
    1d12+2d6(evil)+1d6(buz)+2(evil) hasarı veriyor.

Elbiselerde ise sadece +str ve +con veren eşyalara bakın. Eğer Moderate fortification eşyası ele geçirebilirseniz Sneak attack ve Kritik vuruşlar size fazladan hasar veremez.

11. seviyeye geldiğiniz de ise 30 Resistance veren eşyaları toplayın.
    +1 Docent of Greater X resistance (Ucuz fiyata Auction'dan alabilirsiniz)
    Cloak of Greater X resistance (Orta halli fiyatlara bulunuz)
    Ring of Greater X resistance (Genelde pahalı şansınız varsa bazen daha ucuza bulabilirsiniz)

Aldığınız Docent ve Cloakları değiştirerek istediğiniz resistansları elde edebilirsiniz hatta savaş esnasında bile yapılabilecek bir hareket bu.

Bazı standart üstü güzel eşyalar var onlar genelde paralı paketlerde ayrıca yazacağım.

Karakterin 20 seviyedei Rage ve Frenzylery tıklayınca oluşan stat,hp, dmg görüntüsü.
    Image

Gerçekten eğlenceli bir karakter tam anlamıyla bir ölüm makinası. Gerekirse çoğu görevlerde tanklıkta yapabilir. Oynadığım süre içinde bu yapıdan daha fazla adam öldürebilen bir kaç yapıya tanık oldum sadece: Reincarnation Monk, Rng6/Monk2/Fighter12, bir de yüksek seviyede Sorcerer ve Wizardlar.

Aşağıdaki bağlantıda benzer bir örnek var ben de bu örnekten faydalanarak oluşturdum karakterimi.
    http://forums.ddo.com/showthread.php?t=199947
    CLiCKs
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jul 20, 2010 7:59 am Reply with quoteBack to top

Hala devam eden var mı? Neutral

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum