Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: LucieBarba
    Bugün: 30
    Dün: 35
    Toplam: 90394

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1791
    Ãœye: 0
    Toplam: 1791

FrpWorld.Com :: View topic - Titanların Çarpışması ( Yeni Mitoloji Filmi)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Titanların Çarpışması ( Yeni Mitoloji Filmi) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun Apr 11, 2010 9:31 pm Reply with quoteBack to top

Çalgı parşomen sahneye daha uygun sanırım konu =)

Bence film birkaç açıdan başarılı birkaç açıdan da başarısız. şimdi filmi izlememiş arkadaşlar yorumları okumasalar daha iyi olabilir. Spoiler alarmı =)
    Spoiler:
    Mitolojik bir film olması bile izlenmeye değer kılıyor bence. yani o zamanların havasını başarılı yansıtmışlar gibi geldi bana. Görsel efekleri de gayet başarılı buldum. Savaş sahneleri de hoşuma gitti.

Her şeyi bir yana bırakırsak fantastik bir film olarak hiç kötü değil.

Diğer yandan hoşuma gitmeyen yanları oldu. Fim çok fazla holywood olmuş artık. Adam yarı tanrı olabilir ama yarıtanrı olunca çok kuvvetli falan olur kılıcı eline aldığı gibi ustalık kazanmak biraz abes bir durum olmuş. Hiç savaşmamış birisine göre baya iyi.

Hades ve Zeus dışındaki tanrıların o kadar pasif kalması hiç de normal olmamış. Herkes kendi çapında olaya dahil olur böyle bir konuda yunan mitolojisinde. Diğer tanrıları yeterince göremek hayal kırıklığı oldu benim için. Apollonu bir an görebildim. işin içine aşk karışınca Aphroditin olaya karışmasını beklerdim mesela. Athena da boş durmazdı bence.

Bir kişinin kahramanlıkları o kişinin süper ötesi iyi giden şansıyla holywood tarzına fazla uyması biraz sıktı açıkcası.

Komik gelen ÅŸeyler de oldu.
    Mesela Zeus hades gelince bizi yalnız bırakın diyor. Sonra da hiç başka birşey söylemeden Krakeni serbest bırakın diyor. Milleti yolladın be adam kime sesleniyorsun. Eğer seni duyabiliyorlarsa niye yolladın :D

Sonra kahramanımıza yollanan kılıç tam ışın kılıcı değil mi. Star warsun yunan mitolojisi uyarlaması olmuş =)

Bunlar dışında olympos görüntüsünü sevdim. Tanrılara koydukları o garip efekler ilahi bir hava katmış zemin de sanki dünyanın kendisiymiş gibi. Hoştu bence

İzlememiş olanlar için. Eğer görsel efektlerden, yunan mitolojisinden, aksiyonlu filmlerden hoşlanıyorsanız izlemekle bir şey kaybetmezsiniz.

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Apr 12, 2010 1:48 am Reply with quoteBack to top

Evet 3 boyutlu izleyebilirseniz, daha da etkileyici oluyor sanırım.

Yunan Mitolojisinin çok da derinlerine inmiyor ama... Yani en azından bana öyle geldi...

Back to top View user's profileSend private message
    barabus
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Apr 17, 2010 10:47 pm Reply with quoteBack to top

film üç boyutlu çekilmemiş dolayısıyla avatar daki tadı vermiyor , gerçi avatarda da bi tat yoktu , bu arada çokk çok oldu herkese slmlar Wink
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN Messenger
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Apr 19, 2010 7:48 pm Reply with quoteBack to top

Yav kardes ben mi bilmiyorum bilmiyorum ama bana sanki film uc boyutlu cekilmis gibi geldi.

Bazi sinemalarda 2 boyutlulari da vardi.

Avatar i acikcasi ben epey sevmistim. Elbette cok kisinin izlemesi icin bazi seylerden fedakarlik edilmis ama benim son zamanlarda izledigim en guzel filmlerden birisi idi bircok bakimdan..

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Apr 19, 2010 8:10 pm Reply with quoteBack to top

Firble wrote:
    Yav kardes ben mi bilmiyorum bilmiyorum ama bana sanki film uc boyutlu cekilmis gibi geldi.

Bazi sinemalarda 2 boyutlulari da vardi.

Avatar i acikcasi ben epey sevmistim. Elbette cok kisinin izlemesi icin bazi seylerden fedakarlik edilmis ama benim son zamanlarda izledigim en guzel filmlerden birisi idi bircok bakimdan..

film avatar gibi direk 3 d değil, avatar 3d çekilmişken bu film önce normal çekilmiş üstüne 3d efek eklenmiş sadece. Tamamen farklı yane... Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Apr 19, 2010 8:42 pm Reply with quoteBack to top

Hmm ben cok anlamiyorum demek bu cekim isinden... Ama avatar sonucta gercek cekim degildi degil mi?

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum