Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 14
    Dün: 23
    Toplam: 90343

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 961
    Üye: 2
    Toplam: 963

Şu An Bağlı:
    01 : ywyquki
    02 : ibocaju

FrpWorld.Com :: View topic - İhanet Mektupları
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

İhanet Mektupları View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Apr 29, 2010 6:12 pm Reply with quoteBack to top

26 Nisan ……
    Hatfield House

Sevgili ve Saygıdeğer Lord Abbey;

Sizi son gördüğümden beri o kadar uzun zaman geçti ki, halinizi ve hatırınızı sormaktan çekiniyorum. Yine de iyi olduğunuzu umut ediyorum. Eğer benim hatırımı soracak olursanız, aynı bildiğiniz gibi olduğumu söyleyebilirim.

Size bu kadar uzun zaman sonra, bu mektubu yazmamın sebebi, bazı şeyleri düğünümden önce ifşa etmek istememdir. Utanarak itiraf ediyorum ki bu durum sizinle ilgilidir. Siz ve aileniz uzun zamandır Londra’ya gelmiyor, Newcastle’a, Buckhingamshire’dan ne kadar haber geliyor bilmiyorum, bu yüzden size geçen yaz Deveroux markisi Edward ile yapılmış olan nişanımızı bildiriyorum. Ben dâhil herkes, bunun çok uygun bir evlilik olacağına karar vermiş bulundu. şimdi “Acaba benimle ilgili utanç verici ahval nedir?” diye soruyorsunuzdur, bu yüzden konuyu benim sıkıcı nişanımdan, bahsetmek istediğim yere getiriyorum.

Bundan iki sene önce kış sezonunda, sizin de iyi hatırlayacağınız gibi St.Abbey malikanesine, av sezonu için gelmiş, sizin misafiriniz olmuştuk. O zamanlar benim için, peşimden koşan sayısız sıradan âşıklardan birisi idiniz, bana iltifatlar ediyor, sürekli çiçekler göndererek beni fazlasıyla şımartıyordunuz. Sezon bitmeden gizlice buluşmaya başladığımızda keşke bunun benim yüreğimde daha derinlere uzandığını anlayabilmiş olsaydım!

Buckhingamshire’a döndükten bir süre sonra, bütün âşıklarımdan soğuduğumu fark ettim, artık kimse ile flört etmek istemiyordum, bütün erkeklerin iltifatları ve davranışları yavan geliyordu. Büyük bir sıklıkla sizi düşünmeye başlamıştım, keskin yüz hatlarınız ve içinde bin bir duygunun saklı olduğu ciddi bakışlarınız hafızama öyle bir nakşolmuştu ki, neredeyse her gece rüyalarımda sizi kusursuz suretiniz ile karşılaşıyordum, bana fısıldadığınız güzel aşk kelimelerinin yanı sıra yanaklarıma değen bir kelebeğin kanatları kadar rikkatli buseleriniz aklımdan çıkmıyordu. Her gün sizden tek bir haber, tek bir çiçek bekleyerek baharı geçirdim, ama sesiniz sedanız çıkmamıştı.

Size bütün kalbimle âşık olduğumu anladığım yaz günü, iki önemli ahval meydana geldi. Babam Sayın Richard Salisbury, evlenmem için iyi bir aday bulduğunu ve bu kişinin Marki Edward olduğunu açıkladı. Aynı günün akşamı Rusya’ya yaptığı ziyaretten geri dönen ve bize misafirliğe gelmiş olan sevgili kuzenim Cecille Lordu, sizi Rusya’da gördüğünü bize ifşa etti. Büyük bir açık kalplilik örneği ile bize belirttiği gibi, operada yanınızdaki samimi olduğunuz hanımefendi bütün erkekleri kıskandıracak bir tanrıça güzelliğindeymiş.

Bu haber kalbimde öyle acı bir yara açtı ki, belki de sadece sizin canınızı yakmak için Marki Edward ile evlenme fikrine karşı çıkmadım. Tabii ki sizin sadakatinizi beklemek doğru bir şey değildi. Başta nasıl siz benim için sıradan bir âşıksanız, bende sizin için öyleydim!

Böylece ailem beni Deveroux Markisi ile evlenmem için ikna edebildi. Yine de sizi aklımdan çıkartamadım. Marki oldukça yakışıklı ve makul bir beyefendi olmasına, bana gerektiği kadar sevgi ve alaka göstermesine rağmen, onu sizi sevdiğim gibi sevemedim, tahmin edersiniz ki benim bu dünyada istediğim tek bir kişi var ve tahmin edersiniz ki, bu erkekte sizsiniz. Bu durum utanç verici olmasına rağmen, size açıklamak istedim, çünkü sizden son bir dileğim var.

Bu Haziran ayında Marki ile düğünümüz olacak. Sizden son dileğim Sayın Lord Abbey, düğünümden önce son bir kez sizi görebilmek, o kusursuz suretinizin bütün ayrıntılarına son bir kez yakından bakabilmek. Kabul ederseniz bu son derece iffetli bir görüşme olacaktır. Kalbim size ait olabilir lakin haysiyetim kalbimden önce gelir.

Yine de sizi son bir kez görebilmek için bu mektubu size yazıyorum, eğer olumsuz cevap verirseniz sizi anlarım ve hiç kırılmam.

En iyi dileklerimle
    Her zaman sizin
    Lady Caitlin Salisbury

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 02, 2010 4:05 pm Reply with quoteBack to top

6 Mayıs Â?Â?
    St. Abbey

Sevgili Lady Caitlin;

Emin olunuz ki iyilik dilekleriniz yerindedir. Yine de mektubunuzu okuduktan sonra sizin için endişelenmeye başladım. Lütfen kendinize işkence etmeyiniz.

Nişan haberiniz güzel olmasına rağmen emin olunuz ki beni mutlu etmedi. Sizin eski aşığınız olarak Marki EdwardÂ?ı bütün kalbimle kıskanıyorum. Bu iltifat için söylenmiş beylik bir söz değildir, izin verin ben de size bazı şeyleri ifşa edeyim.

Çncelikle St.AbbeyÂ?de ilk tanıştığımızda, benim için sıradan bir sevgili değildiniz; meleklere benzeyen suretinizi ilk gördüğümde bütün hayatımı aşkı ile dolduracak kadının siz olduğunu bütün yüreğimle anlamıştım. Buna rağmen bana soğuk davranıyordunuz, bu tavırlarınız kırıcı olmakla beraber şirindi, çünkü ahlakınızı kaybetmiyordunuz. Zaman geçtikte güzelliğiniz benim için tehlikeli olmaya başladı, nefes aldığım her an tatlı simanız aklımdan çıkmıyordu, iltifatlarımdan utandığınızda uzun kirpiklerinizi eğmeniz, en esrarlı mücevherlerin pırıltılarını taşıyan ve geceler boyunca uykularımı kaçıran gözleriniz, öyle bir yemin etmemiş olmama rağmen beni size bağlamıştıÂ?

Sizi unutamıyordum, buradan ayrılırken bana hiçbir cesaret vermemiştiniz, bu yüzden sizi de arayamıyordum. Yapabileceğimi düşündüğüm en doğru şeyi yaptım ve kendimi işime adadım. Hayatımı işime adarsam, bir amacım olursa aşkınızın bana verdiği acıyı unutabileceği zannettim. Lordlar Kamarası için seyahat etmeye başladım. Utanarak itiraf ediyorum ki, sizi unutmak çabasıyla birçok aşk macerası yaşadım ve yaşadığım her bir macerada gözüme daha ulaşılmaz gözüktünüz, dünyadaki hiçbir kadın bana sizin kadar çekici gelmedi. Yine de benden o kadar soğuk ayrılmıştınız ki, sizin için sıradan bir âşık olduğunu düşünüp kendimi üzüyordum.

Tabii ki siz söylemeden önce Marki Edward ile nişanınızın haberi bana ulaşmıştı.

Mektubunuzu okuduktan sonra, hayatımda en çok arzuladığım şeye sahip olduğumu gördüm, sizin aşkınıza. Buna rağmen, siz benim için hala ulaşılmazsınız, sizin başka bir erkeğin kollarında olmanız düşüncesi öfke nöbetlerine kapılamama sebep oluyor. İki sene sonra bana aşkınızı itiraf ediyorsunuz, biraz geç kalınmış bir itiraf olabilir ama yine de sizi suçlamak istemiyorum. Belki de benim daha fazla sizin peşinizden koşmam gerekirdi!

Eğer Marki Edward ile nişanlanmanızın asıl sebebi beni yaralamaksa, biliniz ki Caitlin bunu başardınız. şu anda hissettiğim üzüntüyü size tarif edecek kelime bulamıyorum. Buna rağmen, emin olunuz sizi son bir kez görme fırsatını ben de elimden kaçıracak değilim. Lütfen bana yeri ve zamanı bildirin, emrinize amade olacağım.

Sevgi ve Saygıyla
    Sadık Hizmetkârınız
    Lord Alvaric Abbey

Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue May 04, 2010 8:20 pm Reply with quoteBack to top

11 Mayıs Â?Â?
    Hatfield House

Sevgili ve Saygıdeğer Lord Abbey;

Mektubunuzu aldıktan sonra uzunca bir süre gözyaşlarına boğuldum. Eğer bana karşı hislerinizin bu kadar kuvvetli olduğunu bilseydim, sizden kaçmaz, size yüreğimi açardım. Suçlamalarınız da haklısınız, belki de itirafımı size daha önceden yapmış olsaydım, şu anda evleneceğim kişi siz olurdunuz. Biliniz ki ömrüm oldukça bunun pişmanlığı ile yaşayacağım.

Yine de sizi son bir kez görebilecek olmam biraz olsun içimi ferahlatıyor. Emin olunuz o kusursuz suretinizi yakından görmek acılarımı bir süreliğine dindirecektir.

Nerede görüşeceğimize gelince, bu Çarşamba günü düğün alışverişi için ailelerimiz ile birlikte ParisÂ?e gideceğiz. Bilirsiniz ki en iyi terziler ve mücevherciler bu şehirde bulunur. Orada Savoy OtelÂ?inde kalacağız. Görüşmemiz kabul edersiniz ki ayıp sayılacağı için gizli yapılacak. Detayları size bırakıyorum, istediğiniz gibi plan yapabilirsiniz. Bir süreliğine ortadan kaybolmamın ParisÂ?teki karmaşanın içinde belli olmayacağını umuyorum.

Birkaç gün öncesine kadar bu yolculuk için ne kadar isteksizdim, şimdi ise sizi göreceğim için bir an önce günlerin geçmesi için dua ediyorum. ParisÂ?te görüşmek üzere ma cherie.

En İçten Dileklerimle
    Namütenahi Sizin
    Lady Caitlin Salisbury

Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri May 28, 2010 7:05 pm Reply with quoteBack to top

18 Mayıs Â?
    Savoy Otel, Paris

Sevgili Kuzenim Elizabeth;

Tahmin edebileceğin gibi bu mevsimde Paris mükemmel, tatilimiz çok güzel geçiyor. Her gün parklarda dolaşıyoruz, öğleden sonra Champs-ÇlyséesÂ?e giderek mağazaları geziyoruz. Annem kumaşları o kadar uzun inceliyor ki, bazen bana bile baygınlık geliyor.

Bu sıradan haberlerin yanı sıra, asıl sana anlatmak istediğim şeyler var. Salisbury ve Deveroux aileleri bizimle birlikte Savoy OtelÂ?de kalıyor. Bazen kendileri ile karşılaşıyoruz. Düğün hazırlıkları çok yoğun geçiyor olmalı, açıkçası yaptıkları alışverişleri gördükten sonra ben de düğünlerini görmek için sabırsızlanıyorum.

Anlatamadan dayanamayacağım, Elizabeth. İki gece önce annem, abim ve eşi Palaris GarnierÂ?e OperaÂ?daki HayaletÂ?i izlemek için gitmiştik ki, opera arasında, Lady CaitlinÂ?in yukarıdaki locada olduğunu gördüm. Tabii ki Marki Edward onu bu muhteşem gösteriyi izlemesi için getirmiş olmalıydı. Ama yanındaki Marki Edward değildi! Bizim sosyetenin ünlü çapkını Lord Abbey operanın kalanı boyunda eğilmiş, CaitlinÂ?in kulağına bir şeyler fısıldayıp durdu. Çstelik ikisi yalnızdı!

Gecenin bitiminde tabii ki meraktan çatlıyordum, bu yüzden annemlere belli etmeden ikisi locadan çıkana kadar bekledim. Lord AbbeyÂ?in suratında yemin edebilirim ki çarpılmış bir ifade vardı, Caitlin ise hiç oralı değil gibiydi. Sonunda LadyÂ?i arabaya bindirirken onları yakalayabildim. Lord Abbey son anda yakalayıp ateşli bir şekilde öpmeye başladı, öyle bir yerde durmuşlardı ki ben özellikle merak edip o köşeye gittiğim için görebildim.

Sonraki birkaç saatimi şok içinde geçirdim. Bu romantik bir aşk hikâyesi mi, yoksa çirkin bir ihanet mi bilemiyorum. Gördüklerim bana, Lord AbbeyÂ?in, Lady CaitlinÂ?in peşinde koştuğu görünümü veriyor. Peki, Lady CaitlinÂ?e ne demeli? Marki Edward kadar yakışıklı ve zengin birisiyle evlenmek üzereyken, neden başka birisiyle buluşuyor, hala anlayabilmiş değilim. Burada en çok Marki Edward için üzülüyorum. Ama elimden gelen hiçbir şey olmaz. Eğer gidip gördüklerimi anlatsam, elimde hiçbir kanıt olmadığından ben suçlu duruma düşerim. Gördüklerim çok çirkindi, umarım bir daha böyle bir şeye rastlamam.

Mektubumu burada bitirmek zorundayım Elizabeth, zira annem Champs-ÇlyséesÂ?e gitmek için beni bekliyor.

Sevgilerimle
    Kuzenin Charlotte

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Aug 29, 2010 1:41 pm Reply with quoteBack to top

26 Mayıs ........
    Deveroux şatosu

Sevgili Kızkardeşim Elora;

Güzel mektubun için çok teşekkür ederim. Düğün hazırlıklarının nasıl olduğunu tahmin edebilirsin, sen evlenirken de bir bu kadar uğraşmıştık. Ama her şey yolunda gibi gözüküyor. Paris'teki karmaşa ve alışverişten sonra yeniden İngiltere'ye dönmek bana çok iyi geldi. Lakin yine de aklımı kurcalayan bir şeyler var. Ve bunları sadece sana anlatabilirim.

Caitlin, Paris'e gittiğimizden beri bir tuhaf davranıyor. Hasta olduğunu düşünüyorum, ama benim ısrarımla gözüktüğü hekimler bir şeyi olmadığını, yaklaşan düğün heyecanı yüzünden halsiz olduğunu dile getiriyorlar. Yine de ben farklı bir olayın geliştiğine inanıyorum. Bakışları her zaman uzaklarda ve öyle derin düşüncelerle sarmalanmış ki, ona ulaşamıyormuşum gibi. Ne söylersem etki etmiyor, en güzel hediyeler ve kelimeler yüzünde bir tebessüm oluşturmuyor.

Elora, sen de nazik bir bayan olduğun için, belki benim anlamadığım bir şeyi anlayabilirsin nişanlımın tavırlarında olan. Onun bu hali beni gerçekten çok üzüyor. En kısa zamanda cevabını bekliyorum.

Daima hizmetindeki kardeşin
    Marki Edward Deveroux.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Nov 01, 2010 10:49 pm Reply with quoteBack to top

30 Mayıs ........
    Park Avenue, Londra

Sevgili Lady Caitlin;

Kuzum, bu size yazdığım beşinci mektup. Lütfen artık bana bir cevap verin. Paris'te olanlar için sizden yeniden özür diliyorum, Güzelliğiniz o kadar karşı koyulmazdı ki, kendimi sizden alamadım. Bana kızgın olmanızı anlıyorum, bu iffetli bir görüşme olacaktı ama, lütfen bir kere daha rica ediyorum, o büyük kalbiniz de beni affedebilmek için bir yer kalmış olsun yavrum. Zira bütün kainat bir araya toplansa bundan sonra beni sizden uzak tutamaz! Beni sevdiğinizi iyice anladıktan sonra, şartlar ne olursa olsun sizi unutup bir başkasıyla evlenmenize izin verecek değilim! Sizin o nazik gözleriniz de kıpırdayan duygular beni adeta büyüledi, bana olan aşkınız ve işlediğinizi düşündüğünüz suçtan dolayı yaşadığınız pişmanlık, mutsuzluk, ve çaresizlik...

Lütfen kendinizi suçlamayınız, Paris'te olanlar sizin iradenizin dışında gerçekleşmişti, bunu ikimiz de biliyoruz. Lady Caitlin, bunu suçumu telafi edebilmem için yüz yüze konuşalım, benden kaçmayınız sevdiğim, size bütün haysiyetimle söz veriyorum ki, böyle bir olay tekerrür etmeyecek.

Eğer bu mektubuma da on gün için de cevap yazmazsanız, beni Hatfield House'da görmeye hazırlanın.

Sevgilerle;
    Daima sizin
    Lord Alvaric Abbey

Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Dec 06, 2010 3:31 pm Reply with quoteBack to top

20 Haziran .....
    Green Manor, Buckhingamshire

Sevgili kardeşim Evelina;

Sağlıklı ve huzurunuzun yerine olmasına sevinmekle beraber, şu sıralar sizin yanımda olmanızı çok isterdim. Tam da böyle heyecan verici olayların yaşandığı sırada, eşiniz ile diplomatik bir görev dolayısıyla Rusya'da olmanız beni gerçekten üzüyor. Eğer bursa olsaydınız, yaşanan olaylar ve rezaleti kendi gözlerinizle görme fırsatına erişirdiniz. Yıllarca sosyete bu olanları konuşacak!

Sizi daha fazla merak ettirmeden anlatmaya başlayayım. İki gün önce, ayladan beri beklendiği gibi Marki Edward ile Lady Caitlin'in düğün öncesi kutlamaları Hatfield House'ta yapılıyordu. Kendimiz de davetli olduğumuz için bütün ayrıntıları size şahsıma ait olarak anlatabildiğim için seviniyorum. Kutlama yapılacak salonlar, öyle bir süslenmişti ki, kraliyer sarayı yanında sönük kalıyordu. Sanki İnglitere'nin bütün çiçekleri bu günde Hatfield House'ta toplanmıştı, her köşeden beyaz kurdelalar ve tüller fışlırıyordu. Kutlama öncesi yapılan yemekte öyle bir kalabalıkla birlikte o kadar fazla çeşit vardı, ve hepsi de öylesine mükemmeldi ki, Kral bile bundan etiklenmişti. Bütün misafirlerin nutku tutulmuş gibiydi. Ayrıca Lady Caitlin'İn gelinlik ile taktığı mücevherlere ne demeli! Bu mücevherler yine de gelinliği gölgede bırakamıyordu. Mösyö Worth, bu gelinlik üzerinde hayatının çalışmasını çıkartmış olmalı. Kat kat tül, dantel ve saten içinde Lady Caitlin, kesinlikle İngiltere'de ki gelmiş geçmiş en güzel gelindi, herkes bunu fısıldıyordu. Marki Edward'ta pek yakışıklı ve beğenilen bir beyfendi olmasına rağmen, gelinin yanında sönük kalmıştı. Bütün bu karmaşadan sonra adet olduğu üzere, kalabalık bahçeye çıktı. Marki ve Lady'i, kraliyet kilisesine, nikahlarının kıyılacağı yere uğurlayıp, herkes onlara yetişmek için arbalarına binmeye başladı. Dört beyaz atın çektiği araba gözden uzaklaştıktan sonra, biz de yola çıktık. Bütün yol arabalarla dolmuş gibiydi!

İşte sevgili kardeşim, asıl rezalet bundan sonra yaşandı. Yarı yola gelmiştik ki ne görelim! Marki Edward zavallı sürücüye bağırıp çağırıyor, orta da ne arabanın atları ne de gelin var! Kısa sürede için iş yüzünü öğrendik. Kapalı bir arabayla gelip arabanın önünü kesip gelini kaçırmışlar, takip edilmemek için de arabanın atlarını serbest bırakıp kovalamışlar. Kaçıranın ise kim olduğunu öğrenince, inanın siz de benim kadar şaşıracaksınız! Yakışıklılığı ve çapkınlığı ile nam salmış saygıdeğer Lord Abbey!

Hemen Lord Abbey ile Lady Caitlin derhal aranmaya başladı. Lord Richard bütün adamlarını bu işe koştu. Aynı zamanda Kralımız da kendi askerlerinin bir kısmını bu arama işine koyup, genel bir açıklama yaptı. Lady Caitlin'i düğününden kaçıran Abbey'in bulunması konusunda oldukça ısrarcıydı. İlk olarak Newcastle'a baktılar ama tabii ki orada değildiler. Genel kanı, yurt dışına gittikleri yönünde. Bu sırada Kralımız, Lady'nin masum olduğunu ve iradesi dışında kaçırıldığnı söylemesine rağmen ortalıkta dolşan bir sürü dedikodu var. Hatta bir bayan (tabii ki açıktan değil), fısıltılar la Abbey ile Caitlin'i Paris'te bir operada çok samimi gördüğünü anlatıp duruyor. Marki Edward ise bizzat aramaların başında, Kralın adamları ile İtalya'ya gittiler. Söylediklerine göre iyi giyimli bir bay ve bayan geçen gece yarısı Londra'dan İtalya'ya giden bir gemiye binmiş.

Eğer Lord Abbey Marki tarafından bulunursa, ikisi kesinlikle düelloya tutuşurlar. Ah bir düşünsene ne rezalet! şu sıralar sosyetenin konuştuğu başka bir şey yok. Keşke sen de burada olsaydın. Cevabını büyük bir hararetle bekliyorum!

Sevgilerle
    Kardeşin Belinda Bedwyar

Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Dec 14, 2010 3:43 pm Reply with quoteBack to top

22 Haziran .....
    İngiltere Elçiliği, Venedik

Saygıdeğer Kayın pederim Lord Richard;

Umarım sizin ve eşiniz Lady Cassandra'nın sağlık durumu son görüşmemizden beri iyidir. Keyiflerinizin yerinde olmasını dilesem de, içten içe aramızdaki mesafeye rağmen, öyle olmadığını sezerek kedere düşüyorum. Sevgili kızınız ile düğün günümüz de yaşadığımız feci olaylar, belki de olabileceklerin en kötüsüydü.

Lakin merak etmeyiniz, şu anda kralın askerleriyle birlikte Venedik'e varmış bulunuyoruz. Tıpkı sizin bana tembihlediğiniz gibi, buraya vardığımız da hain Abbey'in izini limanda sürmeye devam ettik. şu anda öğrendiklerimiz pek fazla değil, yine de umut vaat eden bir ip ucu bulduk. Liman işçilerinden birisi, dün gece yarısından sonra iyi giyinmiş bir bay ile kapalı pelerin giyen birisinin büyükçe bir yattan inip, şehrin içine doğru gittiklerini görmüş. Yatı limanda aradık fakat bulamadık, gece karanlık olduğu için işçi, yatın flamasını da görememiş. Fakat içimde ki çılgın hissiyat bunun Abbey olduğunu fısıldıyor kulaklarıma. Yarın sabahtan tezi yok aramalara devam edeceğiz

Bir çok kez söyledim, bir kere daha söylemekte bir sakınca görmüyorum, o hain Abbey'i ne pahasına olursa olsun bulacağım ve yapmış olduğu bu şerefsizliği ödemek zorunda kalacak. Kızınızı, benim sevgili eşimi onun pençesinden kurtaracağım. Henüz nikahımız kıyılmadı, malum düğün günü yaşanan felaketten dolayı, fakat yine de o benim eşimdir!

şu anda gece çöktü, askerler de yorgun düştü. Dinlemek için elçiliğe çekildik. Fakat güneşin ilk yaşam veren ışıkları ile aramaya devam edeceğiz. Metin olunuz efendim, bu vaka umutsuzluk ile sonuçlanmayacak!

Saygı ve Sevgilerle
    Damadınız Marki Edward Deveroux

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum