Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 9
    Dün: 23
    Toplam: 90338

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1608
    Üye: 0
    Toplam: 1608

FrpWorld.Com :: View topic - World of Warcraft Cataclysm'de buluşalım!
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

World of Warcraft Cataclysm'de buluşalım! View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 09, 2010 3:30 pm Reply with quoteBack to top

Evet millet, bugün catboyla WoW hakkında konuşurken birden canım çekti, sonra gaza geldik haydi oynayalım dedik. şimdi ne yapacağız:

Ben sıfırdan tauren shamanla başlayacağım, bunu da "normal" bir realmde yapmayı planlıyorum. Mümkünse horde:alliance sayısı eşit olmalı. Ardından muhtemelen catboyun shamanını Karazhan'dan bu yeni realme migrate edeceğiz. Tabii Karazhan'daki karakterlerini bırakacak arkadaşlar catboya eşyalarını verip gelebilirler. Eğer siz de migrate edecekseniz ne mutlu! Ben paladinimi geride bırakacağım için ve shamanım da sadece level 32 olduğundan dolayı migrate etmeyeceğim.

şimdi listesini yapacak olursak:

Alenthas
    Tauren Shaman
    Healer
    Miner/Engineer (ya da blacksmith, cataclysm geleceği için goblinimi engineer yapabilirim)

Catboy
    Tauren Warrior
    Tank
    Enchanter/Jewelcrafter

Clicks ile konuştum, onun da gelme ihtimali var. Ne gerekirse onu oynayabileceğini söyledi.

Bunun yanı sıra Efla, Androner Illyra ve Lord_Feanor'u bekliyoruz. İyisinden bir server seçip orada başlayalım.

Amaç: Cataclysm çıkmadan (21 Ağustos) level 80 olmak ve Cataclysm'de bütün raidleri ilk tamamlamak (achievement için, alamazsak raidlere katılmak çok zor oluyor).

İlgilenenler buraya race, class, spec ve profession yazarak başlayabilirler Smile

LOK'TAR OGAR, FOR THE HORDE!

Last edited by Alenthas on Sun May 09, 2010 3:37 pm; edited 1 time in total
    Back to top View user's profileSend private message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 09, 2010 3:35 pm Reply with quoteBack to top

.
    Horde, kötü taraf mı? Razz

.
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 09, 2010 3:45 pm Reply with quoteBack to top

dwaxer wrote:
    .
    Horde, kötü taraf mı? Razz

.

Azeroth'ta alignment yok, bir ork, troll, goblin ya da blood elf iyi olabilir (oluyor da). Aynı zamanda insan, elf, cüce kötü olabilir. Hatta şöyle diyeyim: orklar geleneklerine bağlı, onurlu savaşçılar. Orklar, troller, taurenler falan birbirlerini seven ırklar, birbirlerinin yardımına koşarlar. Bunun aksine Alliance tarafında entrikalar döner, elfler insanları sevmez, anlaşamazlar falan. Benim bakış açıma göre Horde Alliance'dan daha iyi.

Yazdığını görünce ilgilendiğini zannetmiştim, tüh Dil

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun May 09, 2010 3:51 pm Reply with quoteBack to top

Horde daha iyi ya, Horde'un hikayesi ve onur mücadelesi filan bence onlar daha bir bizden gibi geliyor Very Happy (Undeadlar bile ki zaten onlar forsakenler bir zamanlar bir kısmı elfti.)

Taurenler desen zaten tüm ırklardan daha çok doğaya saygılılar ve iyilikten yanalar, biraz ilkeller ve iletişim sorunları var ama olsun. Troller desen bildiğin afrika kablilesi, orkların yardımlarıyla ayaktalar. Orklar ise onur, yardımlaşma, dostluk nedir biliyorlari hayatta satmazlar kimseyi, söz verdilerse yerine getirirler lakin işte yabancı memleket, itilmek ve geçmişin yaraları onları çoğu zaman şeytanların kuklaları haline getirmiş.

Ben Horde'u daha bir gerçekçi, daha bir insansı görüyorum kısacası. Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun May 09, 2010 4:01 pm Reply with quoteBack to top

şu aralar çok yoğunum ana karakterimi bile oynayamıyorum world of warcraftta. Tam ICC'ye girmeye başladık ben oynayamamaya başladım.

Ama catalysm çıkana kadar seksen olalım raidleri ilk tamamlayalım baya iddalı olmuş. Ağır oynamayı düşünüyorsunuz demek. Very Happy

Eğer olur da geri dönersem wowa bir karakter de ben açarım. Ama muhtemelen çok fazla oynayamam çünkü ana karakterimle bile ço koynamıyordum zaten. Zaten sizin hızınıza yetişemem 80 olmak falan zor işler =)

Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 09, 2010 4:17 pm Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    Horde daha iyi ya, Horde'un hikayesi ve onur mücadelesi filan bence onlar daha bir bizden gibi geliyor Very Happy (Undeadlar bile ki zaten onlar forsakenler bir zamanlar bir kısmı elfti.)

Taurenler desen zaten tüm ırklardan daha çok doğaya saygılılar ve iyilikten yanalar, biraz ilkeller ve iletişim sorunları var ama olsun. Troller desen bildiğin afrika kablilesi, orkların yardımlarıyla ayaktalar. Orklar ise onur, yardımlaşma, dostluk nedir biliyorlari hayatta satmazlar kimseyi, söz verdilerse yerine getirirler lakin işte yabancı memleket, itilmek ve geçmişin yaraları onları çoğu zaman şeytanların kuklaları haline getirmiş.

Ben Horde'u daha bir gerçekçi, daha bir insansı görüyorum kısacası. Very Happy

Kesinlikle. Ben Horde'u kendime daha yakın görüyorum, daha sıcak, daha içten. Alliance'ı batıya benzetiyorum, yalanlar, dolanlar...

Horde'un içerisinde sadece bir ırk var kötüye biraz daha yakın olan. Onlar da Blood Elf, Horde'un üzerinde koca bir leke bence, keşke oynanabilir kılmasalardı. Ama onların bile geçerli sebebi var. Scourge Azeroth'u vurduğunda en büyük darbeyi High Elfler Quel'Thalas'da yedi. İsterseniz pek bilinmeyen Blood Elf lore'unu anlatayım.

Arthas, scourge'la beraber Quel'Thalas'ı yok etti ve High Elflerin %90'ını katletti. Bu sırada Dalaranda bulunan Prens Kael'thas Quel'Thalas'a döndüğünde onu yıkıntılar içerisinde bulunca intikam yemini etti ve ölenlerin anısına onuru bir kenera bırakarak kendilerine Blood Elf yani Sin'dorei (Children of Blood) adını edindiler. Tabii bunu kabul etmeyen High Elfler oldu, onursuz yaşamaktansa güçsüz olmayı tercih ettiklerinden bu elfler ileriki zamanlarda Alliance'a katılacaktı.

Bu sırada Blood Elfler büyü gücünü yavaş yavaş kaybetmeye başladılar, Prens Kael'thas başka bir büyü kaynağı bulamazlarsa öleceklerini buyurdu ve sonunda Blood Elfler başka kaynaklardan büyü çekmeyi öğrendiler. Ardından scourge ve Amani Troll'leriyle savaşıp yurtlarına güvenliği getirdiler. Güvenlik sağlandıktan sonra Kael'thas en güçlü savaşçıları yanına alıp Scourge'a karşı Alliance'a katıldı. Fakat insanlar önyargıyla elflerin savaşa getireceği yardımdan kuşkulandı ve onları ayak işlerinde kullanmaya başladılar. Bu duruma sinirlenen Kael'thas eski Night Elfler olan, sonradan vücutları pullanmış ve deforme olmuş Naga'lara katıldı. İnsanlar bunu öğrendiğinde ırkçı Garithos tarafından tutuklanıp ölüme mahkum edildiler. Bunun ardından Naga'lar Blood Elfleri kurtardı ve hep birlikte Outland'e kaçtılar. Burada Illidan Stormrage'le karşılaşan Naga'lar ve Blood Elfler Illidan'la müttefik oluşturdular.

Yardımlarından ötürü Illidan Blood Elflere Outland'de yaşayacak bir yer bahşetti, burada Blood Elfler iblisleri avlayarak onların gücünü manalarını emmeyi öğrendiler.

Blood Elfler kendileri dışında diğer bütün ırklardan nefret ederken Forsaken ile amaçları benzer olduğundan (Scourge'dan intikam almak) onlara tahammülü vardır. Fakat Horde'daki diğer ırklara barbar gözüyle bakarlar. Aynı zamanda onlar da Blood Elflerin ne kadar evil olduğunu fark ederler ve onlardan tiksinirler. Ama işte, ne hikmetse Blood Elfler Horde'a katılır.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 09, 2010 5:06 pm Reply with quoteBack to top

World PvP öldüğünden dolayı PvE ya da PvP olmasının bir anlamı yok zaten artık.

Realm olarak Doomhammer diye bir PvE realmi buldum 6,800 alliance 7,100 horde varmış. Aktif olarak oynayan Alliance 1.6:1 Horde diyor gerçi ama bence uygundur.

Sizler de bakın isterseniz:
    http://www.warcraftrealms.com/eu_realmstats.php?sort=LanguageID

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 09, 2010 5:24 pm Reply with quoteBack to top

Ben artık oynamıyorum ama Türk loncamız vardı Lightbringer'da. Menzoberranzan ismi aktif olarak hala sürdürüyorlar.

http://forum.wow-turk.com/menzoberranzan/26673-lightbringerdan-menzoberranzan-guildi.html

Bir göz atın isterseniz.
    fmc
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun May 09, 2010 5:33 pm Reply with quoteBack to top

sonunda bende başlıyorum. büyük ihtimalle yarın. Very Happy ama çok iyi kasabilir miyim bilmiyorum. deneme sürümünde herşey belli olacak.

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun May 09, 2010 5:46 pm Reply with quoteBack to top

fmc wrote:
    sonunda bende başlıyorum. büyük ihtimalle yarın. Very Happy ama çok iyi kasabilir miyim bilmiyorum. deneme sürümünde herşey belli olacak.

Horde ol da ne olursa ol! Very Happy
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 09, 2010 8:34 pm Reply with quoteBack to top

Eskiden deliler gibi oynardım, şimdi yaşça küçük veya iyi oynayaman kişiler için daha kolay ve uygun hale getirmişler son baktığımda. Çnceden ne zaman olsa bi an durup düşünür sonra tekrar başlardım hep ama şimdi o çekiciliğini bile kaybetti benim için WoW. Goblinler gelmiş olsa bile hatta...

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun May 09, 2010 8:35 pm Reply with quoteBack to top

SacoKhan wrote:
    Eskiden deliler gibi oynardım, şimdi yaşça küçük veya iyi oynayaman kişiler için daha kolay ve uygun hale getirmişler son baktığımda. Çnceden ne zaman olsa bi an durup düşünür sonra tekrar başlardım hep ama şimdi o çekiciliğini bile kaybetti benim için WoW. Goblinler gelmiş olsa bile hatta...

Goblinler daha gelmedi yalnız, gelecek yeni ek pakette. Very Happy
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 09, 2010 8:45 pm Reply with quoteBack to top

Catalysmle gelmiyor mu ?

EDIT: evet kötü cümle kullanmışım, gelecek olsa bile diye değiştirirsem olur, pardon.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 09, 2010 9:34 pm Reply with quoteBack to top

Haklısın SacoKhan, oyunu gerçekten kolay yaptılar. Ama eskide kalmayalım, gel sen de katıl epik maceramıza! Dil Sonuçta önemli olan eğlenmek değil midir azizim?

Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun May 09, 2010 9:40 pm Reply with quoteBack to top

Eğlenemiyorum, geçen de arkadaşın karakterini oynamaya çalıştım da kimle iletişim kurmaya çalışsam çocuk çıktı ve ergenlikten ileri gelen asiliklerini yaşamak zorunda kaldım. Eskiden ne güzel genel olarak Allylar yaşça küçüktü, sadece shaman bizde vardı falan iyice o saatlerden sonra benim zaten canım sıkılmaya başlamıştı, şimdi hiç haz vermiyor

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum