Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber ArÅŸivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• KiÅŸisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » Ä°statistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    HoÅŸgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Åžifre
    (Kayıt Ol)
    Ãœyelik:
    Son Ãœye: ovoxy
    Bugün: 18
    Dün: 23
    Toplam: 90347

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 883
    Ãœye: 1
    Toplam: 884

Şu An Bağlı:
    01 : ovoxy

FrpWorld.Com :: View topic - LOST
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

LOST View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue May 25, 2010 6:06 pm Reply with quoteBack to top

teşekkür ederim Walter, Lost'un final bölümünden önce yayınlanan bir saatlik Final Journey isimli özel bölümü izlemeni tavsiye ederim yalnız.

Spoiler:
    Orada kara dumanın Jacob'un kardeşi olduğunu belirtiyorlar, zihni bedeninden ayrılmış bir şekilde dolaşıyor artık
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Walter
    Yönetici

PostPosted: Tue May 25, 2010 6:10 pm Reply with quoteBack to top

İzlemedim diziporttan izliyorum o bölüm yoktu, pm den linki atabilir misin nereden izlediysen ?

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue May 25, 2010 7:32 pm Reply with quoteBack to top

Başka bir başlıkta bilim kurgu - fantastik kurgu arasındaki fark tartışılıyordu. Lost aslında o başlıkta da tartışılabilecek bir dizi.

Lost güzel bir bilim kurgu olabilecekken eksenini mistisizme kaydırarak fantasik kurguya dönüştü. İlk iki sezonu gerçekten çok güzel hatta dizi çekeceklere ders olarak okutulabilecek kadar kaliteliyken sonradan vasat hatta sıkıcı hale geldi.

Baştan beri Lost'un popülaritesinin medya pazarlaması olduğunu düşünüyorum. Ufak tefek bilmeceler ve detayları sorgulayan sitelerle insanları incelemeye ve araştırmaya sevk ettiler.

Fakat kartopu büyüdü çığ oldu, bilerek koydukları gizemlere bilmeden koydukları her şey dahil oldu iş çığrından çıktı. Artık yapımcılar da işin ucunu kaçırdıklarının farkına vardılar. (Not: J.J. Abrams'ın sonradan diziyle ilgilenmediği de söyleniyor bu da bir etken olabilir.)

Sonuçta dağınık ve özensiz bölümler çekmeye başladılar. Ben de aynı özensizlikle seyretmeye başladım. Başta sorulan soruların hiç bir anlamı yok. Elminster için "Nasıl ateş topu atar? Mantıksız." demek gibi bir şey bu.

Son bölüme bakın Locke ve Jack'in sahnesine yağmur yağarken birinin üzerine düz diğerine açılı yağıyor. Gizem mi? Mistik güçler mi? Bence sadece dikkatsizlik.
    Back to top View user's profileSend private message
    fmc
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 26, 2010 11:22 am Reply with quoteBack to top

ben bi daha dizi mizi izlemem arkadaş bu nedir ya 6 sene bea Very Happy başladığı gün izledim.
    o ilk gece adadan gelen garip sesler bağladı beni diziye.
    ama daha iyi bitebilirdi.

son bölümle ilgili (izlemeyenler okumasın)
    Spoiler:
    sitelerde forumlarda okudum. dünyada bir hayal kırıklığı var. kimse beğenmedi. çünkü kimse ANLAMADI... yorum yapanlara bi bakın. hurley uçağa binip adadan gidiyor demişler. hurley jackle birlikte adanın kalbinden nasıl binsin uçağa?
    bi başka yorum yok gözünü kapadı açtı bir anlık rüyaymış hayalmiş hepsi. buda ne alaka? paralel evreni çakmış herifler resmen. o kadar şey yaşıyo geliyo adam düşüp kalıyo o bambuların arasnda. yukardan oceanic815'in adaya düştüğünü görüyo. sonrada köpecik geliyo yanına.
    NE YAPARSAN YAP! KADER DEğİşMEZ. O ADAYA DÇşERSİN O OLAYLARI YAşARSIN. SONSUZ DÇNGÇ!
    benim anladığım final bu. yani dizinin başından beri kader kader diyolardı di mi? işte ne olursa olsun yine o adada o olaylar yaşnacak. değiştirilemez. sonsuz döngü.
    bundan sonrasına isteyen araf der isteyen hayal. ama bence dizide verilmek istenn son buydu.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed May 26, 2010 4:00 pm Reply with quoteBack to top

Catboy "bilin de girin!" derken neyi kastediyorsun, eğer uyarıysa kimsenin anlayabileceğini sanmıyorum. başlığın adını değiştirsek iyi olacak, spoiler içerdiği anlaşılmıyor çünkü.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed May 26, 2010 4:11 pm Reply with quoteBack to top

http://www.gamedev.net/community/forums/topic.asp?topic_id=324643

Bunu henüz görmediyseniz diye paylaşmak istedim. Elbette her soru cevaplanacak diye bir şey yok ama bu vidyoda sorulan bazı sorular gerçekten düşündürtüyor adamı.

Lost'un kötü bir dizi olduğunu söylemek istemiyorum, 3-4 sene iyi eyledi beni diyebilirim. Ama sonunun böyle rezil biteceğini bilseydim bu kadar merakla izlemeye devam eder miydim bilmiyorum. İzleyicinin hayalgücünü bırakmış cevabı beni tatmin etmiyor ne yazık ki, hayal kuracak olsam niye ekranın başına geçip dizi izleyeyim, lost'tan beklentim çok akıllı diye düşündüğüm senaristlerin kurdukları hayalleri izlemekti.

Belli ki sordukları pek çok sorunun cevabını onlar da bilmiyordu. Hayal kırıklığım bundandır.

Neyse, daha çoooook uzatırdım ama seveni var, sevmeyeni var saygısızlık etmeyelim Dil

Deli gibi Ezel izliyorum bu arada, son zamanlarda saçmalasa da esiri etti. Bence çok güzel bir dizi herkese tavsiye ederim. Benim türk dizileriyle aram hiç yoktur diyorsanız da Dexter öneririm. İzlediğim en harika dizidir kendisi Smile

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed May 26, 2010 4:26 pm Reply with quoteBack to top

SacoKhan wrote:
    Catboy "bilin de girin!" derken neyi kastediyorsun, eğer uyarıysa kimsenin anlayabileceğini sanmıyorum. başlığın adını değiştirsek iyi olacak, spoiler içerdiği anlaşılmıyor çünkü.

Daha bir belirtecek şekilde yazıyordum ki yetmedi başlığa ben de kısaltmak zorunda kaldım, ama zaten bu başlıkta belirttim önceden ve yazının başında da belirttim, tüm Lost'u baştan sona anlatacağımı, izlemiş olanlar ve izlemeyecek olanlar okusun diye. Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Possessed
    Site Ã?izeri

PostPosted: Thu May 27, 2010 6:48 pm Reply with quoteBack to top

3. bölümü de okudum şimdi. Çok güzel yazmışsın Catboy, tebrikler AlkıÅ? Lost'un bu kadar fantastik olduğunu bilmiyordum. Bu arada şu LA-Avustralya seferi yolcuları da birbirinden garipmiş Very Happy Hepsi seçmece maşallah, normal insan yok aralarında.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum