Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 19
    Dün: 35
    Toplam: 90383

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1363
    Üye: 1
    Toplam: 1364

Şu An Bağlı:
    01 : ixowukuta

FrpWorld.Com :: View topic - Çizgi Romancılık oynuyoruz!
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Çizgi Romancılık oynuyoruz! View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Jul 14, 2010 12:47 am Reply with quoteBack to top

Umarım bu başlıkla dikkatinizi çekebilmişimdir? Very Happy

Benim gaza gelmemle birlikte ve FRP World üyelerinin kolay gaza gelmeleri sayesinde bir ekip oluşturdum! Bu ekiple birlikte çizgi roman senaryoları yazıp çizeceğiz. şu anlık kadromuz şöyle:

Yazar & Çizer:
    Ben ve Illyra

Yazarlar:
    Edmond
    Lydronk
    ve Catboy

Amaç: Marvel, DC Comics ya da DarkHorse gibi yok satan çizgi romanlar yapmak.

Konu şöyle oluyor efendim:

Alternatif bir dünyadayız, nükleer savaş olmuş, her şey yerlebir olmuştur. Olaylar bundan yüzyıllar sonra geçiyor, fakat dünya hala o savaştan doğru düzgün toparlanamamıştır. Dünya üzerinde bilinen dinler yok olmuş, milletler dağılmıştır. Yeni imparatorluklar, devletler kurulmuş, yıkılmış, isimler değişmiş ve tekrar kurulmuştur. İnsanlar aç, yiyecek ve içecekler radyasyonludur. Fakat artık kaos ortamı kısmen de olsa dinmiş, birileri düzen sağlamaya çalışmaktadır. İşte burada ismi daha belirlenmemiş bir diktatörlük avrupayı kasıp kavurur. Sansür, yasaklar, baskı... Tabii ki yeterince güçlü değildir, kolunun uzanamadığı bir çok yer vardır ve pek sayıda da askeri yoktur. Tabii güçsüz olması her geçen gün büyümediği anlamına gelmez.

Yakıt rezerveleri hızla azalmıştır. O yüzden yakıt parasını denkleştiremeyenler atla yolculuk etmeye başlarlar. Dünyanın büyük bir kısmı çorak arazidir, hatta zaman zaman "burası avrupa olamaz, olsa olsa vahşi batının engebeli versiyonu olabilir" dedirtecek kadar çoraktır avrupa artık.

Neyse, kısa keseyim. Setting şöyle: Bazı insanların özel güçleri var, fakat bu nükleer savaştan önce mi yoksa sonra mı ortaya çıktığı bilinmemektedir.

Sadece enteresan silahlar bulunur. Yani: Revolver, Winchester, Tommy-Gun, Desert Eagle (aslında bunun olmaması lazım ama Desert Eagle'a kıyamadım), Lazer / Plazma silahı, vb. Anlayacağınız M4A1, AK-47 ya da SCAR gibi silahlar yok.

Robotlar var, ama 80'lerdeki şu kare görünümlü çirkin robotlar var. Pek işe yaramayan ama hayatı az da olsa kolaylaştıran şeyler.

Gecenin bi yarısı aklıma başka bir şey gelmiyor ama güncellenecektir!

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 14, 2010 2:10 am Reply with quoteBack to top

Konsept çok hoş. Çizgi roman ve karikatür çizmeyi çok severim yardımcı olabiliceğim birşey olursa seve seve yardımcı olurum.

lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jul 14, 2010 5:14 am Reply with quoteBack to top

fazla fallout olmuş ama yine de güzel. fakat anlamadığım şey neden lazer silahı varda scar yada famas falan yok Very Happy şu an dünyadaki en yaygın silahlar m4a1, scar, famas ve ak-47. koymak lazım.
    Back to top View user's profileSend private message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Jul 14, 2010 8:08 am Reply with quoteBack to top

Ya onlar biraz...normal kaçıyor. Daha çok egzotik silahlar düşünüyorum o yüzden. Evet fallouttan yola çıktım ama biraz daha oturduğu zaman pek bir alakası kalmayacak aslında.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Jul 14, 2010 10:41 pm Reply with quoteBack to top

Bu arada çizerlerimizin arasına Possessed katılmış bulunmakta! (yaşasın Dil )

Ve yazar olarak Aegron da saflarımıza katılmıştır Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Jul 15, 2010 6:53 pm Reply with quoteBack to top

Alenthas wrote:
    Ya onlar biraz...normal kaçıyor. Daha çok egzotik silahlar düşünüyorum o yüzden. Evet fallouttan yola çıktım ama biraz daha oturduğu zaman pek bir alakası kalmayacak aslında.

ya unreal tournament 2004'te link gun ve flak cannon diye iki silah vardı onların üzerinden birşeyler denesene çok güzel silahlardı Very Happy aslında ut2004'ün senaryosunuda buna biraz ekleyebilirsin orada da skaarj işgali sırasında dünyanın yıkılması söz konusuydu. Ne biliyim nükleer silahların kullanımından sonra ortaya çıkan bir mutant ırk normal insanlardan çok daha hızlı gelişip onlara savaş açabilir biraz fantezi yaparsak Very Happy
    Back to top View user's profileSend private message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri Jul 16, 2010 2:12 am Reply with quoteBack to top

lightflarer wrote:
    Alenthas wrote:

ya unreal tournament 2004'te link gun ve flak cannon diye iki silah vardı onların üzerinden birşeyler denesene çok güzel silahlardı Very Happy aslında ut2004'ün senaryosunuda buna biraz ekleyebilirsin orada da skaarj işgali sırasında dünyanın yıkılması söz konusuydu. Ne biliyim nükleer silahların kullanımından sonra ortaya çıkan bir mutant ırk normal insanlardan çok daha hızlı gelişip onlara savaş açabilir biraz fantezi yaparsak Very Happy

Mutant olup olmayacağından pek emin değilim daha, karar veremedim. Ama evet, bahsettiğin silahları biliyorum, oynamışlığım vardı. Olabilir aslında, aklıma gelmemişti.

Site Ã?izeri

PostPosted: Thu Jul 22, 2010 10:23 pm Reply with quoteBack to top

Alenthas wrote:
    Bu arada çizerlerimizin arasına Possessed katılmış bulunmakta! (yaşasın Dil )

Ve yazar olarak Aegron da saflarımıza katılmıştır Smile

Hehe evet msn'de konuştuk Alenthas'la. Kafama yattı (ki bilim-kurguya ve hele hele post-apokaliptik senaryolara bayılırım).

Kafalarınızdakiler neler bir dökün bakalım ortaya. Sanırım Alenthas biraz retro bir dünya kurgulamış, daha yazarsa göreceğiz dünyasını.

Yalnız Dwaxer'le çalışırken fark ettiğimiz bir nokta var; yazarın yazarken senaryo gibi yazması daha uygun. Yani çizilebilir, görsele aktarılabilir olmalı. Yazarken de gözünde nasıl olacağını canlandırsın ve yazıya notlar düşsün. Dwaxer süper yazdı bizim mini çizgi romanın öyküsünü.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum