Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1744
    Üye: 0
    Toplam: 1744

FrpWorld.Com :: View topic - Borderlands ve X-Box oyununu PC'de oynamak
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Borderlands ve X-Box oyununu PC'de oynamak View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 25, 2010 12:05 pm Reply with quoteBack to top

Uzun zamandan beri bilgisayar oyunu oynamazken bir oyunu oynamak için yanıp tutuşurken buldum kendimi.

Borderlands

Image

Image

Image

Image

Image

HOME:
    http://www.borderlandsthegame.com/uk/index.html

Fallout'un 3 nasıl olmalı dendiğinde benim aklıma böyle bir oyun gelirdi. Grafiklerine ve oluşturulmuş havasına hayran kaldım.

Bunları sadece trailerlarına bakarak söylüyorum. Sebebi, bu oyunun Xbox için yaratılmış olması.

Bu gibi konsol oyunlarını PC'den oynamak için bir program vardı gibi hatırlıyorum ama deli danaların internette gezen hali gibi olmaktansa byu konuda bilgili olabilecek size bir danışayım dedim. Benim derdime merhem olacak bir program var mı?

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 25, 2010 12:58 pm Reply with quoteBack to top

Bildiğim kadarıyla Borderlands PC için de mevcut.

Image
    Back to top View user's profileSend private message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Wed Aug 25, 2010 6:03 pm Reply with quoteBack to top

PC için mevcut ve güzel değil bence. Beğenmedim ben. Kendini çok tekrar ediyor, ayrıca bir şeyi öldürmek için yarım saat ateş etmeyi de sevmiyorum. Ama oynarsanız Brick olarak oynamanızı tavsiye ederim, hem eğlenceli bir karakter hem de berserke girince çok zevkli oluyor, gerçi berserk halindeyken kontrol etmesi zor ama sırf adamın kendini kaybetmiş bir şekilde kahkahalarla gülmesi, bağırması, hırlaması falan çok eğlenceli.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Aug 25, 2010 11:43 pm Reply with quoteBack to top

Herşeyin bir yeri var. X-Box oyununu pc de oynamayı doğru bulmuyorum. Bazı şeyleri ayrı tutmak gerekir. Tıpkı HaSidiklerin eti ve sütü buzdolabında ayırması gibi.
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Aug 26, 2010 10:50 am Reply with quoteBack to top

İyi hoş da XBox'u olan var, olmayan var Very Happy Ayrıca her güzel oyun için bir konsol alırsak ohoo Very Happy

Misal ben PS3 oyunlarının genel itibariyle hastasıyım ama PS3 almamın imkanı yok.

Darkgnome'un sorusuna gelince, emülatörler var bir sürü, isim olarak bilmiyorum ama şunu biliyorum ki, sisteminin inanılmaz derecede güçlü olması gerek.

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Aug 28, 2010 7:00 am Reply with quoteBack to top

Darkgnome bu oyunu duymuştum daha önce ama bulup yüklememiştim. Sayende bu oyuna da bulaşmış oldum.

Güzel bir oyun gerçekten de Fallout ve Madmax esintileri taşıyor.

Çncelikle şunu söylemeliyim ki First person Shooter tabir edilen oynadığımız karakterin gözünden görmeli oyunları pek sevmiyorum. Oyun hoşuma gittiği için araştırdım ve bir kodla oyun görüntüsünü değiştirdim.

Image

Çncelikle Sniper tipi bir karakterle oynamaya çalıştım, fena olmasa da kendinden 2 seviye üst yaratıkları zor öldürüyor ve elebaşlarında çok zorlanıyordu. Oyunun zorluğundan sıkıldım tam bırakacaktım ki "Bir de Berserker oynayayım, berserk olup ölsün de gülerim biraz." diye düşündüm. Fakat tam tersi oldu bu kadar teknolojik oyunda yumruklarıyla adam döven karakteri bu kadar güçlü yapmaları beni çok şaşırttı. Berserk olup kendinizden 2-3 seviye yüksek bossları indirebiliyorsunuz. Ayrıca köşeye sinip berserk olarak canınızı tamamlayabiliyorsunuz. Güzel bir oyun tavsiye ederim.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Aug 29, 2010 8:24 pm Reply with quoteBack to top

Benden öndesin. Daha başlayamadım ama yarından çok ümitliyim. Umarım sistemim kaldırı. İşlemcim az biraz yavaş gibi gözüküyor ama benimkinin yanında "Core2Duo" yazdığından umudum da var.

Başkaları ve çevre ile etkileşimde sorunları olan bir oyunmuş. Çevre ile etkileşimi abartan oyunlar beni pek çekmez ama her gördüğümün düşman olmasını da istemem.

Bayram gelsin hele bir. Belki burada benimle kalan birini benimle oynamaya ikna edebiliirim.

Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 02, 2010 5:24 am Reply with quoteBack to top

19. seviye Soldier'ım oldu ve bence oynadığım en güzel oyunlardan biri. Oyun sırasında Diablo'nun atmosferini alıyorum ama counter strike'ın hareketliliği ve eğlencesi de işin içinde. Dünyanın atmosferi ve arada bir çıkan esprileri ile Fallout'un da meraklılarını doyuracak bir oyun.

Yapay zekası oldukça hoşuma gitti. Etrafını çevirip kapana almıyorlar ama saklanmayı, sürekli yer değiştirmeyi ve bizi göremediklerinde ama orada olduğumuzu bildiklerinde bomba kullanmasını biliyorlar. Ayrıca onlardan uzaklaşıp saklandığınızda ve bombaları işe yaramadığında hep beraber saldırmak yerine, biri yaklaşırken diğerlerinin onu savunması gibi taktikler de uyguluyorlar. Halflife oynamışlar için çok da uzak olmayan bir yapay zeka.

Grafiklerin çizgifilm gibi olması benim 3 senelik ACER bilgisayarımda bile çalışmasını olanaklı kılmış. En düşük ayarlarda oynuyorum ama 2009 yapımı oldukça hareketli, karmaşa dolu ve zengin bir FPS oyununu benim bilgisayarımda oynayabilecğeimi hiç düşünmezdim.

Zenginlikleri oldukça çok.

Düşmanların çeşitliliği oldukça doyurucu. Sadece isimleri değil kullandıkları silahlara göre de ayırırsak sayamayacağınız kada çok çeşitle karşılaşıyorsunuz. Aynı Diablo'daki gibi diyebiliriz.

Aynı düşmanlar gibi, silahlarda da Diablo vari bir çeşitlilik mevcut. Karşınıza çıkan her silahın kendine özgü, diğerlerinden ayrılan bir artısı oluyor. Bazısı daha az tepiyor, bazısı kurşunlara elektriksel hasar verme özelliği kazandıyor. Silahlar aynı olsa dahi dürbünlerinden şarjörlerine kadar farklı görünüyorlar.

Diablodaki yüzük ve zırhların yerini burada elektronik teçhizatlar almış. Boblaranıza özellikler katan, size kalkan ve başka özellikler sağlayan pek çok teçhizat mevcut.

Ara yüklemeler olmadan dolaşılabilinen oldukça büyük haritalar var. Haritalar arası bazı noktalardan geçiş mümkün.

şu ana kadar saydığım hiç bir oyuında olmayan araç ile dolaşma da bu oyunda mevcut. Aracınızı belirli noktalara yerleştirilmiş istasyonlardan alıyor ve haritanın bir ucundan diğer ucuna bu araç ile gidebiliyorsunuz. Haritalar arası da geçiş mümkün sanırım ama daha deneyemedim.

Araç sadece seyehat için değil. Çnündeki makinalı tüfeği ile ateş edebilir, tepesindeki roket atar ile alan kaplayan hasarlar verebilir, ya da düşmanın üstünden araçla geçebilirsiniz. Sırf aracı kullanmak çok zevkli olduğu için bile aldığım oldu. Gerçekten çok zevkli...

Oyunu tek kişilik yerine multiplayer olarak da oynayabilirsunuz. Oyundaki 4 karakter tipinden birini alabilirsiniz. Karakter sayısı arttıkça oyun motoru karşınıza gücünüze göre düşmanlar çıkartıyor. Çıkan teçhizatlar da düşmanların gücünün artışı ile güzelleşiyor. Yani Multide daha rahat geçmeyecek aynı miktarda eğleneceksiniz.

Karakterler:

Soldier: Makineli tüfekler ve kısa mesafeli saldırıları ile topluluklara karşı oldukça etkili. Sadece kendine özgü bir yetenek olan sabit taramalı yerleştime özelliği sayesinde hem kendine sakalacak bir alan yaratıyor hem de ikinci bir ateş gücüne daha sahip oluyor. Kazanılan bit beceri puanları ile yukarıdaki tüm becerilerini diğerlerinin ötesinde geliştiriyor. Takım arkadaşlarını iyileştirebiliyor ve malzeme sağlayabiliyor.

Diğer sınıflar ile oynamasam da şu şekilde özelliklerini sıralayabilirim.

Siren: Işınlanma ve ışınlanma sırasında hasar verme gücü var. Daha çok kimyasal silahlar ile savaşıyor.

Berserker: Patlayıcılar ve yumruklar konusunda çok iyi. Berserk özelliği ile gerçekten önünden kaşılması gereken biri haline geliyor.

Hunter: Keskin nişancı. Atmacası ile saldırma özelliğine sahip, ki bu hayvan dokunuduğu kişiye çok büyük hasar veriyor.

Soldier: Topluluk kontrolü ve destek.
    Siren: Gizlilik ve hinlik.
    Hunter: Topluluk kontrolü ve uzak mesafeli saldırı.
    Berserk: Tek rakibe karşı aşırı dayanıklı ve güçlü.
    (Diğerlerini oynamamış olsam da düşüncelerim bu şekilde)

Bir de Diablo'da bir anlığına canınıza bakmayı unuttuğunuz için kaç defa karakteriniz ölmüştür bilemiyorum ama bu oyunda ona da çözüm var. Canınız bittikten sonra son şans (Second wind) devreye giriyor. Son şans sırasında düşmanınızı öldürebilirseniz siz ayakta kalırken düşmanınız ölüyor.

Bu arada, Sledge denen başkan ne kadar zordu öyle!! 4 defa öldükten sonra ancak geçebildim. Acaba Siren ya da Berserker olsam daha mı rahat geçerdim?

Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 07, 2010 3:28 am Reply with quoteBack to top

Oyunu Soldier olarak bitirdim ve çok ama çok sseyrek yaptığım bir şeyi yaparak oyuna bir daha başladım. Bu sefer Hunter olarak deniyorum ki kendisi de oynaması oldukça zevkli, değişik yönlerde gelişen ve nispeten değişik taktikler kullanılan bir karakter. Büyük ihtimalle diğer karakterler ile aynı anda ilerleyerek gideceğim bu sefer.

Ek paketlerini de buldum ve indirdim. Onları da karakterleri tam anlamıyla tanıdıktan sonra oynamayı düşünüyorum.

Oyunda Diablo'ya göre tek eksik haritaların hep aynı kalması. Diabloda her yeni karakterle değişen haritaların zevki bambaşkaydı. Bu sayede her seferinde farklı bir oyun oynuyormuş hissine en iyi derecede yaklaşıyordu. Ancak Diablonun haritaları ve hareket basitliği ile bu oyununki karşılaştırılamaz.

Oyuna önyargı ile yaklaşmış arkadaşların bir kere daha denemelerini tavsiye ederim. Gerçekten çok eğlenceli, kafa boşaltıcı ama oldukça dolu ve eğlenceli bir oyun.

Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 09, 2010 7:00 am Reply with quoteBack to top

Oyunu bitirdim ve 2. defa bitirmek üzereyim.

Bu sefer 3rd person olarak denemek istiyorum ki gördüğüm tanıtımlardan çok daha zevkli gibi geldi. Ancak internetten aldığım tweak'lerin (Ne anlama geldiklerini bilmiyorum) dediklerini yapmama rağmen 3rd person'a geçemedim. Sebebi Değiştirmem gereken

"Defaultinput.ini"

dosyasına gereken eklemeyi yapıp save etmek istediğimde bu dosyanın yaratılamadığını ve kalsörün doğru yerde olup olmadığını kontrol etmemi söylüyor.

Read only'i kaldırdım. Hatta .txt dosyasına tüm girdileri kaydedip sonra .ini dosyasına değiştirme gibi maymunluklara bile giriştim ama hala aynı durum ile karşılaşıyorum.

NOT: .txt denemesinden sonra oyunda klavye ve mouse çalışmamaya başladı. Neyseki dosyanın bir kopyasını saklamıştım. Very Happy

Ekleme
    Quote:
    Bindings=(Name="F3",Command="Camera ThirdPerson",Control=False,Shift=False,Alt=False)
    Bindings=(Name="F4",Command="Camera FirstPerson",Control=False,Shift=False,Alt=False)

Ne yapıp bu sorunun üstesünden gelebilirim??

devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 09, 2010 7:12 am Reply with quoteBack to top

Darkgnome wrote:
    Oyunu bitirdim ve 2. defa bitirmek üzereyim.

Bu sefer 3rd person olarak denemek istiyorum ki gördüğüm tanıtımlardan çok daha zevkli gibi geldi. Ancak internetten aldığım tweak'lerin (Ne anlama geldiklerini bilmiyorum) dediklerini yapmama rağmen 3rd person'a geçemedim. Sebebi Değiştirmem gereken

"Defaultinput.ini"

dosyasına gereken eklemeyi yapıp save etmek istediğimde bu dosyanın yaratılamadığını ve kalsörün doğru yerde olup olmadığını kontrol etmemi söylüyor.

Read only'i kaldırdım. Hatta .txt dosyasına tüm girdileri kaydedip sonra .ini dosyasına değiştirme gibi maymunluklara bile giriştim ama hala aynı durum ile karşılaşıyorum.

NOT: .txt denemesinden sonra oyunda klavye ve mouse çalışmamaya başladı. Neyseki dosyanın bir kopyasını saklamıştım. :D

Ekleme
    Quote:
    Bindings=(Name="F3",Command="Camera ThirdPerson",Control=False,Shift=False,Alt=False)
    Bindings=(Name="F4",Command="Camera FirstPerson",Control=False,Shift=False,Alt=False)

Ne yapıp bu sorunun üstesünden gelebilirim??

Ben de böyle bir problemle karşılaşmıştım sonra forumlardaki bir tavsiyeye uyarak bu durumu çözdüm.
    Oyuna başlayıp default keylerden birini değiştirip oyundan çıkman gerekiyor. Ondan sonra bu yazıları eklersen düzeliyor.
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 10, 2010 1:41 am Reply with quoteBack to top

Farklı bir crack olduğundan mı bilmiyorum ama dediğin şekilde de işe yaramadı. Sonra aklıma daha değişik bir yöntem geldi.

Çnce dosyayı masaüstüne kopyaladım. Sonra gerekli değişiklikleri yapıp, değişmiş dosyayı borderlands içindeki klasörün içine kopyaladım. Bu şekilde sorunun üstesinden gelmiş oldum sandım...

...ama bu seferde birde ne göreyim. 3rd person görüntüde karakter ortalamamış, ekranın soluna yakın kötü bir açıyla duruyor. Bunu değiştirmenin de yolu varmış ama bir süre böyle deneyeceğim. Diğer açıların ne kadar iyi olduğunu bilemiyorum. Very Happy

devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 10, 2010 4:19 am Reply with quoteBack to top

Aşağıdaki linkte adamı gördüğümüz noktayı değiştirmek için kodlar var. Bir de bu tip görüşte düşmanı hedefleyememek gibi bir sorun oluyor. Bunu çözmek için de ilk mesajın sonundaki kodu girebilirsin. Sağ tuşla zoom yapıldığı zaman aynı zamanda 1.st person görünüşe geçiyor ve hedefleme sorunu ortadan kalkıyor.

http://gbxforums.gearboxsoftware.com/showthread.php?t=80533
    Darkgnome
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 10, 2010 1:49 pm Reply with quoteBack to top

Teşekkürler. Hemen deneyeceğim.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic