Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 20
    Dün: 35
    Toplam: 90384

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1876
    Üye: 1
    Toplam: 1877

Şu An Bağlı:
    01 : ixowukuta

FrpWorld.Com :: View topic - Arena Adası YORUMLAR
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Arena Adası YORUMLAR View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Sep 23, 2010 4:41 pm Reply with quoteBack to top

Hakikaten niye öyle birşey yaptım ben düzelteyim onu ya
    Kafam yerinde değil pek kusura bakmayın

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 24, 2010 9:46 pm Reply with quoteBack to top

Kendi kopya klonlarımı oluşturabiliyorum ya ben, peki onların hepsi bir kare de olacak şekilde yan yana olabiliyorlar mı yoksa yine önceki gibi hepimiz aynı kare için de mi olacağız?

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 24, 2010 9:48 pm Reply with quoteBack to top

Aegron Linwelin wrote:
    Kendi kopya klonlarımı oluşturabiliyorum ya ben, peki onların hepsi bir kare de olacak şekilde yan yana olabiliyorlar mı yoksa yine önceki gibi hepimiz aynı kare için de mi olacağız?

Hepiniz aynı karede olursunuz.

.
    Back to top View user's profileSend private message
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 24, 2010 9:55 pm Reply with quoteBack to top

Birde aklıma şu takıldı;
    BEZABUMME 8tık dosta Uçabilir; (koşma hızında) Büyü*10 dk
    bunu yaptıktan sonra uçarkende büyü yapabilirim değil mi? Birde bu uçmanın yüksekliği ne kadar acaba? Mr.Green

dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Sep 24, 2010 10:00 pm Reply with quoteBack to top

Aegron Linwelin wrote:
    Birde aklıma şu takıldı;
    BEZABUMME 8tık dosta Uçabilir; (koşma hızında) Büyü*10 dk
    bunu yaptıktan sonra uçarkende büyü yapabilirim değil mi? Birde bu uçmanın yüksekliği ne kadar acaba? Mr.Green

Yükseklik serbest ama çok yukarı çıkarsan atmosferik olaylar, üşüme basınç vs problemleri olabilir. Mr.Green Uçarken büyü yapabilirsin ama hedefi tutturmak gereken, ışın atma, ok atma vs gibi nişancılıkla ilgili büyülerde -2 ceza alırsın (tıpkı at sürerken olduğu gibi)

.
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 28, 2010 12:34 pm Reply with quoteBack to top

.

Evet arkadaşlar bu oyunda bitti kabul ediyorum. Çlenler oldu ayrılanlar oldu, DM encounteri fazla kaçırdı (aslında o "imp"i ortaya çıkarmayabilirdim, son andaki bir kıvırma manevrasıyla ama baktım zaten her şey bitti Razz) Gerçi işiniz çok zordu; konsept icabı size hep entrikalar yapılıyordu görünmez seyirciler tarafından. Çrneğin o cadı da görünmezlerden birinden rüşvet alıyordu mesela.

Bütün oyunculara katıldıkları için teşekkür ediyorum.

2d6 sistemini de test etmiş olduk. Gerek öbür oyunda, gerek bundan edindiğim izlenimler, 2d6 sisteminin aslında kullanışlı olduğu ama çok detaylı oyunlar için değil de, hiç bilmeyenlere FRP, RPG alıştırmak, ısındırmak için daha iyi olacağını düşünüyorum. Oyun yöneticisi için biraz zor oluyor, çünkü oyun detaylandıkça, yeni özellikler, yeni büyüler ve en önemlisi de yeni monsterlar dizayn etmek gerekiyor. Halbuki piyasadaki oyun sistemlerinde hazırlanmış monster manualler var. Yani uğraşmaya değmez DM açısından çok yorucu. Ancak elde kitap olmaz filan (mesela pikniğe gidildiğinde) ya da oyuncular diğer sistemleri bilmiyor ve kısa zamanda öğrenemeyeceklerse, hemen 2d6 ile oyuna başlarsınız.

Benim görüşüm artık oynayacaksam, Pathfinder, M&M, vs gibi piyasada satılan bir profesyonel oyun sisteminde oynarım. House rule filan istemem, belli kurallar çerçevesinde, her şey belirlenmiş oyun düzeni gibisi var mı. Ben şahsen "aslında" rol yapmaktan çok, o kurallar sistemini kullanarak grubun karşısına çıkan zorlukları aşmak için strateji geliştirmeyi seviyorum. Kavga dövüş, büyüler, skiller vs. Rol olsun tabii, canlandırdığım karakterin hakkını vereyim ama pembe dizi gibi olmasın rol bölümleri.

Neyse özetle birkaç yıldır güzel oyunlarımız oldu. Tabii forum bünyesinde aslında öykü yazmak şeklinde olması gereken oyunlarımız, zar atmalı, savaş haritalı, vs oldu; iyi mi oldu, valla benim için iyi oldu, o sayede photoshop konusunda tecrübem arttı, beyin jimnastiği oldu, güzel anılar oldu, arkadaşlıklar vs. İnşallah bundan sonra da olur, foruma ilgi artar ve bunun bir kısmı oyunlara dökülür. Oyunsuz kalmamanızı diliyorum. Mr.Green

.
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Sep 28, 2010 12:42 pm Reply with quoteBack to top

Bir oyun da böylece kapandı.

Aklınızda olsun pikniğe gidip zarınız da olmazsa uygulanacak yöntem "taş, kağıt, makas" oyunudur.
    fmc
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Sep 29, 2010 7:30 am Reply with quoteBack to top

valla ben 10 senedir istediğim şu frp alemine sayenizde girdim. en çok faydayı ben sağladım bu iki oyundan sanırım. herkese tşkler ediyorum Smile

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum