Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 20
    Dün: 23
    Toplam: 90349

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1755
    Üye: 1
    Toplam: 1756

Şu An Bağlı:
    01 : markedgesture29

FrpWorld.Com :: View topic - Dehşetli masallar!
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Dehşetli masallar! View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    devrimk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 05, 2010 5:07 pm Reply with quoteBack to top

Çizimler benim değil, bir çizgi romandan oyun bitince ismini de veririm.

Genel olarak oyuncular oyun yöneticisine göre şekillenir, pek çok kötü oyun yöneticisi yüzünden de kötü oyuncular yaratılır. (Sözüm meclisten dışarı)

Sen yarattığın karakterin nasıl davranacağını düşün, şimdi bana göre Gökmen casus ve suikastçi, böyle ani harekete geçeceğine düşünüp tartıp harekete geçecek biri gibi. Birini hemen öldürmeye çalışmak yerine uygun zaman ve konumda avantajlıyken yakalamayı tercih etmesi lazım.

Tabii bunlar benim düşüncem bir oyuncu bir hareketi yaptığında neden böyle yaptın diye sormam, kendi içinde her hareketin mantıklı bir açıklaması olabilir.
    Back to top View user's profileSend private message
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Oct 06, 2010 5:33 pm Reply with quoteBack to top

Haklısın abi diyecek laf bulamadım. suikastçı karakter yaratıp mert, delikanlı biraz da kabadayı bir karakter oynatasım varmış meğer. Gerçi Gökmen'in yaşı ilerlemiş, suikastçılığından geriye bir aklı kalmış, haliyle biraz saygı da bekliyor çevresinden. Karşılaştığı adamlar ise saygısız tipler ve hakaret ediyorlar, alışık değil Gökmen böyle hareketlere, çabuk sinirleniyor.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Oct 06, 2010 5:42 pm Reply with quoteBack to top

Artemis Entreri wrote:
    Haklısın abi diyecek laf bulamadım. suikastçı karakter yaratıp mert, delikanlı biraz da kabadayı bir karakter oynatasım varmış meğer. Gerçi Gökmen'in yaşı ilerlemiş, suikastçılığından geriye bir aklı kalmış, haliyle biraz saygı da bekliyor çevresinden. Karşılaştığı adamlar ise saygısız tipler ve hakaret ediyorlar, alışık değil Gökmen böyle hareketlere, çabuk sinirleniyor.

Bak ne güzel mantık uydurmuşsun kendine göre, mühim olan karakterin stabil gidebilmesi, bir gün öyle bir gün böyle davranmaması.

Çyle bir durum olur ki oynatıcı ve oyuncular o karakterin ne yapacağını kestirir hale gelir işte o zaman o karakter canlanmış olur.
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Oct 10, 2010 11:49 am Reply with quoteBack to top

.
    Ben de Hamza'yı oynatırken, Artemis'i bekliyorum, hemen cevap atmıyorum çoğunlukla. Çünkü Hamza'nın çok öne çıkmasını, olayları sürüklemesini istemiyorum karakter yapısının gereği.

Not: Artemis, "hop dedik koca oğlan, burası er meydanına benzemez!" klişesini Seyfettin Efendinin Maceralarından esinlendin değil mi? Very Happy (gerçi çok erken kullandın bence Razz) Ben de Hamza tipini ordaki pehlivan tipden esinlendim.

.
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 12, 2010 6:21 am Reply with quoteBack to top

Quote:
    Not: Artemis, "hop dedik koca oðlan, burasý er meydanýna benzemez!" kliþesini Seyfettin Efendinin Maceralarýndan esinlendin deðil mi? Very Happy (gerçi çok erken kullandýn bence Razz) Ben de Hamza tipini ordaki pehlivan tipden esinlendim.

Ahah evet abi, oradan esinlendim tabii. Merak etme daha sık sık tekrarlarız bu lafı.

Aslına bakarsan Gökmen de karakter yapısı gereği pek öne çıkan birisi değildir genelde arka planda kalıp izlemeyi yeğler, her durumda öne çıkıp birşeyler söylemesi mantıklı gelmiyor bana ama yine de hikayenin devam etmesi için laf olmasa da mevcut durumunu özetlmeme gerekiyor anlaşılan Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 12, 2010 6:48 am Reply with quoteBack to top

.
    Bu yeni gelenler aynı kişiler değil diye anladım ben. Gerçi diğer grubu andırıyorlar ama farklı kişiler değil mi? Aynı iseler çünkü direk silahlaı olana dalardım.

.
    Artemis Entreri
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 12, 2010 7:01 am Reply with quoteBack to top

Onların gençlikleri gibi gözüküyor, (esirleri çocuk halinda, adamlar da daha genç) çok garip olaylar dönüyor.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 19, 2010 4:39 pm Reply with quoteBack to top

Hem İstimbol oyunu hem Seyfettin efendi olayı tüm zamanımı aldığından Dehşetli masallar aklımdan çıkmış gitmiş.
    Neyse yabancı sayılmazsınız vakit bulunca devam ederiz.
    Kilndar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Oct 25, 2010 5:35 pm Reply with quoteBack to top

SELAMLAR bende oyuna girmek istiyorum tabi yer varsa daha önce internet üerinden oynamadım idare ederiz olur diyosanız oyunu okudum sizin yaptığınız gibi bir karakter hazırlayayım isterseniz?
    Lugtarias
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Oct 25, 2010 11:53 pm Reply with quoteBack to top

Eğer herkes için uygunsa ben de katılmak isterim oyuna.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Oct 26, 2010 8:07 pm Reply with quoteBack to top

Oyunu devam ettiremiyorum, aslında oynatmak istediğim bir oyun.
    Bu aralar biraz yoğunluğum var, müsait olunca tekrar bir mesajlaşırız.
    Bu arada karakter yapma işlemimiz basit. İsterseniz yaratabilirsiniz ben de oyunu tekrar başlatırken ona göre senaryoyu değiştiririm.
    Kilndar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 28, 2010 4:49 pm Reply with quoteBack to top

32 Yaşında.İngiliz doğumlu .İngiltere kraliyetinin soylularından,bu yüzden züppe bir yanı var. refah içinde büyüdüğü için mızmız da diyebiliriz. Ama soyluların çoğunda olduğu gibi iyi bir eğitim almış hernekadar ailesi onun çok iyi bir öğrenci olarak bilsede okul derslerinin çoğuna girmez lafsata olduğuna inanır.Ancak kılıç kullanma ve dikkat konusunda hünerli ve eğitimli(sarayda öğretildiği için olabilir).Kimsenin göremediği noktalardan bakabiliyor olaylara.Kimseyi takmaz ama macerayı sever.GENELDE yüzünde bir tebessüm vardır. ailesi onu istanbula yollamıştır çünkü artık sorumluluk sahibi olmasını istemektedirler. bir çeşit casus olarak gönderilmiştir . İlk zamanlar iyi bir casus gibi iş yapmaktadır ama İngilterenin kumpasları olsun osmanlıyı küçümsemesi olsun osmanlı insanlarını ezmeleri olsun Redd ailesinden ve İngiltereden uzaklaşmıştır ve sonunda karar verir ve bir plan yapar. kendi izini kaybettirir.daha önce verdiği casusluk bilgilerinden kendini suçlamaz zaten kendi keyfine bakan bi tip olduğunu söylemiştim. İstanbuldaki ilginç olaylar onun dikkatini çekmiştir ve orda kalmaya karar vermiştir. ancak onu İngiltere aramaktadır .Çünkü daha öncede ailesinin baskısıyla bu göreve getirilmiştir.Çst rütbeliler bunu teklikeli görmüşlerdir ancak soylu aileyi kıramamışlardır.ve şimdi ailesinin üstündede bir baskı vardır.Redd arama emrinin çıktığını öğrenir ama yinede İstanbulda kalır çünkü bundan zevk duyar yani olayların eğlenceli yanıda budur. ÇZETLE Redd LEVELPORT bir soyludur bir casus tur bir kaçaktır ve İstanbuldaki olayları inceleyen meraklı maceracı...
    Kilndar
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Thu Oct 28, 2010 4:50 pm Reply with quoteBack to top

İSİM REDD LEVELPORT SONUNDA YAZIYO AMA BAşINA YAZMAYI UNUTMUşUM : Sad
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum