Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 16
    Dün: 23
    Toplam: 90345

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 945
    Üye: 1
    Toplam: 946

Şu An Bağlı:
    01 : robert989

FrpWorld.Com :: View topic - ...Valcardo Rafuj.... -Tanıtım- (ortak öykü )
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

...Valcardo Rafuj.... -Tanıtım- (ortak öykü ) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Nov 01, 2010 9:23 pm Reply with quoteBack to top

Evanir karakteriyle yer alabilirim, ama kesin bir şey diyemem önce geçmişini öğrenmem lazım Razz
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Walter
    Yönetici

PostPosted: Tue Nov 02, 2010 9:37 pm Reply with quoteBack to top

Uzun oldu ama bir elfin geçmişi hep uzundur =)

Image

Ad: Evanir (Kara el)

Irk: Elf (Orman Elfi)

Sınıf: Araştırmacı / Wizard / Ranger

Boy: 1, 87

Kilo :72

Saç Rengi: Gümüşi sarı

Saç Stili: Düz ve uzun

Göz Rengi: Yeşil

Ten Rengi: Sarı

Görünüş: Uzun saçları bir gözünü kapatır, görünen tek gözünden zeka ve bilgelik akar, Yeşil siyah kıyafetler giyinmiştir, bu kıyafetler onun ormanda zor görünmemesini sağlar..

Fiziksel özellikler: Orta boyludur ama, zayıf olması onu uzun gösterir, zayıf gibi görünmesine rağmen çevik ve dayanıklıdır.

Ruhsal özellikleri: Zeki ve Temkinlidir daima olaya planla yaklaşır, yıllardır yaşadıkları onu olgunlaştırmış, gücünü büyü ile kılıcı birleştirmeye adamıştır ve ilerde bu birleşimi Kardiff Kardo da görünce çok şaşıracaktır.

Sevdiği şeyler: Büyünün ulaşabilirliği, İblisler, Yeni araştırma ortamı, Yeni yaratıklar..

Umursadığı şeyler: Büyü ve deney çalışmaları

Geçmişi: Evanir, alt tabaka bir orman elfinin ilk çocuğuydu, babası orman okçusu olan evanir ilk başta bu şekilde yetiştirilmeye çalışılsa da, o kitap ve zeka içeren şeyleri okun yolculuğundan daha da çok seviyordu,

O yüzden büyü okulunun sınavına girerek bu okulu kazandı, Orada uzun yıllar eğitim gördü büyü üzerine yoğunlaştı, Savaş büyüsünün aksine alan değiştirme ve çağırma büyüsü, üzerinde durdu Ayrıca gizli kan büyüsüne de merak sardı. İblislerin ve gece elflerinin kullandığı kan büyüsü insanlarda saç dökülmesine ve kan içme ihtiyacı gerektiryor elflerde ise bambaşka bir şeye neden oluyordu. Vücudunun bir el kadar bölgesinin çürümesine,

Evanir bu büyüyü araştırdı ama kendini çürütmek istemediği için bu büyüye bulaşmadı Zaman zamanı kovaladı, evlendi, çocuğu oldu. Ardından Evanir iblis bölgesinde elçi başı olarak çalışmaya başladı, orman elflerinin elçisi olarak orada çalışmalar yaptı anlaşmalar imzalardı diplomasi yönü gelişmişti ama içinde ir yan iblislerin muazam gücüne kılıçla büyüyü nasıl birleştirmiş bir halk olduğuna şaşırıp kaldı. Bun duruma açıkcası imrendi,

İşte bu sırada İblisler tüm dünyaya savaş açarak Gece elflerine saldırdı bütün elçilik binalarını bastılar, yakaladıklarını öldürdüler. EvanirÂ?in karısı ve oğlu bu iblisk katliamına kurban gittiler, Evanir oğlu ve kızı gözlerinin önünde öldürüldüğünde acı bir çığlık attı ama başka bir yere ışınlanmaktan başka bir şey yapamadı çünkü iblislere büyünün hiçbir olu işlemezdi.

Acı ve küskünlük içinde Orman Elflerine döndüğünde savaş tüm güney bölgelerine yayılmış, İblislerle Gece elflerinin yaptığı ilk savaşı gece elfleri bir ilkdoğan yardımıyla kazanmış (Ayrıntılı bilgi için Söylencelerinde ilk iki hikayede anlatılmaktadır) Orman elfleri ormanlarının ilk bölgelerine geri çekilmişlerdi

Evanir evine döndü babasından onu okçuluk ve hafif silahlar konusunda eğitmesini istedi, oğlunun acısını anlayan baba onu ormanın derinliklerine götürdü Ona kolculuğu hayvanlarla iletişimi, okçuluğu öğretti. Uzun yıllar babasıyla kalan Evanir yeterince şey öğrendiğini düşünüp büyücülüğe çalışmak için odasına çekildi.

Artık hiçbir kadın ilgisini çekmiyor İblisleri öldürmeyi düşünüyordu. Bunun için yeni yollar bulmalıydı. Uzun yıllar çalıştı Nerdeyse insan büyücü gibi günde on iki saat nerdeyse üç bin yıl sürecek yaşamına rağmen nerdeyse her gün çalışıyordu. En sonun da yer değiştirme tekniyle (sumon) gölgenin yerini değiştirerek yeni bir bir büyü tekniği buldu.

Bu büyü tekniği doğanın oluşturduğu bir şeyin kontrolü olduğu için hiçbir büyü işlemediğini birazda kolculuk yetenekleri sayesinde bu büyüyü keşfettiğini fark etti. Artık dövüş bilgisinin yanı sıra bildiği iblislere karşı savcaşacak önemli bir silahı vardı. Artık yapacağı tek bir şey kalmıştı.

Kan büyüsünü öğrenmek. Kan büyüsü iblislerin kullandığı sadece 8 seviyesi olan ve her seviyede yalnız bir büyü olan güçlü bir teknikti yan etkisi yüzünden orman elflerince kullanılmıyordu. Çstelik ülkesinde bununla ilgili kitaplar sınırlıydı. Oyüzden Evanir gizlice gölge tekniğini kullanarak, İsfagham şehrine yani iblis büyü şehrine girme yolları aradı, tam bulacaktı ki yüzünün çoğu peklerinle örtülü bir adam onu durdurdu.

Â?Oraya gidersen ölürsün.Â?

Gizli gölge formunda bile onu görebilen büyüsel yeteğin yanı sıra doğa olaylarını da anlayan bir adamdı karşısındaki.

Â?Kimsin sen ? Nesin ?Â?
    Â?Birçok şey belki de çok az şey adımı soruyorsan Valeryon Ryan, burya geldiysen ya deli bir maceraperest ya da iblislere hıncı olan bir adamsın. Bence temkinli ve bilgili gözlerin aptal olmadığını gösteriyor.Â? İblislere hıncın varsa benimde var gel ortak olalım. Ben sana İblis ya da kan büyüsünün 8 seviyesini öğreteyim ki 6. Seviye olursan bu gölge yeteneğiyle onları yenebilirsin. Görüyorsun ki kan büyüsü tek başına yetmiyor, bana bu gölge sırrını öğret. Ortak olalım Â?

Â?Neden sana güveneyim ki ?Â?

Â?Bana değil büyüye güven. O ikimizi de güçlü kılacaktır.Â?

Bu sözler üzerine iki adam Yosun tutumaz yamaçları mesken edinip çalışmaya başladılar. Evanir çürümeye terk edeceği bölümü bulmuştu yüzünün sol yanını feda edecekti bu yüzden o uzun saçlarını yüzünün sol yanına götürecek bu yüzden kimse ondan şüphelenmeyecekti. Yüzünün sol tarafını feda etti, uzun yıllar orada çalışarak iki adam kendilerini geliştirdiler.

Zamanla güneye inip iblisleri gizli gölge taktikleriyle öldürecek düzeye erişmişlerdi. Artık Evanir 6. Seviyeye kadar iblis büyüsü biliyordu. Daha ötesine geçememişti çok zor öğrenilen bir büyüdü bu üstelik acıları çok fazlaydı. Büyü yaptığında iyi olan fiziğiyle bile güçten düşüyor çabuk yoruluyordu.

Çstelik, büyü yapmadığı zaman çürümüş sol yanı iyileşiyor büyü yaptıkça çürüyordu. Bu döngü onu çok zorluyor çoğu sabah acılar içerisinde uyanıyordu. Ama gizemli arkadaşın böyle sorunu yoktu yüzünün dörtte üçü kapalı olmasına rağmen sağlıklıydı. İlk başta onu orman elfi sanmıştı ama yüzü ve ileri derecede çıplak elle dövüş yeteneği onun bir elf olmadığını kanıtlar gibiydi ama arkadaşı sadece onun öğretmeniydi ve iblis avlamadaki tek dostuydu

Zamanla iblisleri oldukça çok avalamaya başladılar ki Kara El lakaplarını aldılar, İblisler bu korkulu iki düşmanı tanrıların bir şekli sandılar. İki adam birlikte 329 İblis öldürmüşlerdi Bu Nüfüsü toplam iki bin olan İblisler için büyük bir rakamdı.

Bunun üzerine Kral Archiond İblislerin korumasını arttırdı, Gece elflerinin yaptığını düşünüp onların yurtlarına saldırdılar yakıp yok ettiler. Bu savaş arasında araya karışıp birkaç iblis öldürdükten sonra Valeryon ayrılmak istediğini ama ilerde bir gün karşılaşacaklarını söyledi.

Manayı anlamayan Evanir, iblis öldürmeye devam etti ama artık tek ve korumalar çok olduğundan az öldürüyordu. Sonra hiç öldürme şansı kalmayınca daha güçlü silahlar keşfetmek için öldürdüğü iblislerin boynuzlarını sattı.

İblisler çok değerli ve öldürülemeyen bir ırk oldukları için tüm diğer devletler iblis boynuzuna nerdeyse bir servet ödüyorlardı. Kazandığı paralarla bir çok özel iksir parşömen yaratık alan Evanir gizli bir köşeye kulube yaptırdı. İçi saray gibi döşenmişti Yıllarca bunlarla uğraştı. Sonra bir gün Valeryon ansızın çıka geldi.

Â?Bir planım var iblisleri çökertip bir krallığı ele geçirme planı. Sende katılmalısın.Â?

Â?Bu izbe yerde araştırmalar yapıyorsun içindeki intikamı biliyorum hem onu söndürecek hem sınırsız paraya ve güce kavuşarak krallıkta baş büyücü olacaksın. Senin isteğine uygun çok güçlü bir adam buldum. Adı Kardiff Kardo onu git bul ona yol göster amaçlarını ve isteklerini körükle o zaman inan çok daha güçlü oluruz.

Â? Sen neden bunu yapmıyorsun ?Â?

Â?Biliyorsun, beni arıyorlar, bir peçenin altında insanları yönetmem. Zaten bu isteğimde yok amacım o yeri yıkmak ve huzur bulmak.Â?

Â?İblisleri mi diyorsun ?Â?

Â?Evet, bunu yapacak birkaç adam biliyorum, hepsi vahşi caniler bizim gibi değiller ama en azından güç ve para hırsı uğruna bile iyi bir şeyler yapacaklar. KardiffÂ?e bir liste verdim o liste de sende varsın. O yüzden ona yol göster amacını hatırlat güç ve para uğruna her şeyi bırakmasın.Â?

Â?Ama güç ve para ve sınırsız kaynak da olacak değil mi ?Â?

Â?Evet, bir devrim olacak, bir grup kurulacakı, ve bu işe yaramaz ülkeyi iblislerin eline düşmekten kurtaracak. Ama o adamlar içinde en akıllısı sensin, fakat dikkatli ol Kardo denilen çocuk çok zeki eğer, tersine giderse seni bile öldüre bilir..

Â?O zaman tehlikeli bir bıçakla oynuyorsun. Bu adamlar yola gelmez.Â?

Â?Ben yüz yıllardır tehlikeli bıçaklarla oynuyorum Evanir , Zamanı gelince hepsi körlendi ve ben körlenenleri hep çöpe yolladım.Â?

Bu sözlere düşünen Evanir en sonunda kabul etti. İblislerden öç almayı herkesten ve her

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Nov 02, 2010 10:14 pm Reply with quoteBack to top

Beğendim, ne zaman başlıyoruz? Very Happy

Tabi evreni fazla bilmediğimden bir kaç soru oluştu beynimde. Kan büyüsünde 6. seviyeye kadar gelmiş ve her seviyede bir büyü olduğuna göre bu büyülerin ne olduğunu bilmem sanıyorum öykü esnasında faydalı olacaktır, yetenekleri neymiş bileyim de ona göre yazayım karakteri değil mi? Smile

Bir de Valeryon sanırım ortak öykü için önemli bir karakter değil, sadece herkesi bir araya getiriyor anladığım kadarıyla. Geçmişi ne, o peçesinin altında nasıl bir yüz var filan herhalde gizemini koruyacak tabi başka bir öykünde bahsetmiş de olabilirsin, hatta sanıyorum öyledir de.

Neyse karakter ilginç, geçmişi de bayağı bir detaylı ehhh elf ne de olsa Smile
    Walter
    Yönetici

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 10:14 am Reply with quoteBack to top

En kısa zamanda elimizde 3 tane karakter daha kaldı...

Katılmak isteyenler için bir gün daha bekleyeceğim...

Wargdof Durka

Çlkesinin en iyi savaşcısıyken, aşık olduğu kız yüzünden evinden kovulmuş, öfke ve acısını her tarafa kusan barbar...

Çavuş Dannand

Çdül avcısıyken yetenekli dövüş kabiliyeti yüzünden çavuş olabilmiş, güçlü şehirlere kolaylıkla girebilecek bir asker...

Eldia De Colre

Gizemli rahibe, ormanın derinliklerde kaybolmuş bir ruh bir aşkı taşıyan bir kadın, Ormanın gölgelerinde kendini saklmayı seçmiş...

Bu üç karakter kaldı seçmek isteyen başvurduğu anda detaylı geçmişi ve resmini yapacağım, Ayrıca Yqazılarla birbirinizin karakterine ufak oynamalar yapabileceğiniz gibi, bende coğrafi yer ve bölge hakkında ufak bilgiler veren bazen karşısınza çıkacak karakterleri oynatıp yazan biri olacağım, Bir nevi hikayeyi siz ve karakterleriniz yazacaksınız ne yapacağınız size bağlı olacak, tartışmalar ve görüşmeler için bu başlığı kullanabilirsiniz...

Sıra ile yazacağız iki gün içinde, bir turun dönmesini planladım, herkes iki gün içinde yazılarını yazar kanattindeyim. Eğer karakter katılmazsa yarın kalktığımda öyküyü başlatacağım.

Ayrıca Catboy beğenmene sevindim evet 8 büyü belirli ve tekdir çok güçlüdür Numaralarına göre yazayım ayrıca 7 ve 8 süpriz... Smile

1. Seviye Parmak Mermisi: Parmağın ucundan çıkan bir ışın rakibi vurduğu anda büyük hasar veriri üstelikte zehir bırakır (iblisler ve gece elflerine işlemez.) Bu büyünün yan etkisi kişiyi aşırı derecede güçsüz düşürebilmesidir.

2. Seviye: Kızıl Pençel ; Elini pençe seklinde sıkarak uzaktaki rakibini tutabilkmek okunu kıra bilmek boğazını tutup nefessiz bırakabilmek havaya kaldırabilmek Elindeki büyü dokuların kırmızı büyü dokularının rakibinin istediğin her yerine dokunabilmesini sağlayabilen bir büyü. İnsanlarda kana susuamışlığı Orman elflerinde ise cürümüş olan tarafın acı içinde kalmasına yol açar.

3. Seviye, İblis Büyü Kalkanı; Çok yüksek seviye büyüler dışında, büyü ataklarını etkisiz hale getirebilen ayrıca istediği yerde oluşturabilmesiyle büyücüleri olduğu yere hapsedebilen bir kalkan... on beş yirmi dakika arası aktif kalabilir. Yan etkisi bu büyüden sonra büyücü bir üç dört saat büyü yapamaz.

4. Seviye: Etkilenmez Beden, Vucudu bir an için gelştirip muaazam sıçramalar yapabilmesine, Hzın kat kat artabilmesine, darbe gücünün kat kat artabilmesine yarayan bir büyü ama yan etkisi nerdeyse yarım gün kıpırdayamayacak hale gelinebilir.

5. Derece: Kanın Yükselişi: Yüksek Konsantrasyon isteyen bu büyü, bir kişinin kanının tamamen buharlaşmasına olanak verrir yapıldığında ise yan etkisi elfler için yüzünün yaralı tarafının acıdan perde perde dökülmesi önceki seviyelerde yanma olarak görünebilen bu acının şiddetinin kat at artması.

6. Sevşye İnsan Kasırgası: Bu sweviye evanirin öğrendiği en yüksek seviye büyüdür, Müthiş bir rüzgarlar küçük bir köyü nerdeyse yok edebilecek, insan uzuvlarının havada uçuşturabilecek, ağaçları ve evleri iki ye bölebilecek rizzgarın içinde cıçaklar saklı olan vahşi bir büyü. Yapan iblislerden başka bir ırk olduğunda genelde iki gün komada kalıyor...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 7:14 pm Reply with quoteBack to top

Benim portrem ve büyülerim olacak mı Very Happy

Walter
    Yönetici

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 7:46 pm Reply with quoteBack to top

İnan resmini çiziyordum daha demin yatak yıkıldı üzerime bildiğin.... Resim falan kırıştı yırtıldı bir daha yapacağım korkarım Sad

Büyülerini hayal gücüne bırakacağım ama büyüleri el tekniğiyle anlatabilirsen iyi olur, çünkü sana büyü listesi hazırlasamö çok kapsamlı olabilir diye düşünmekteyim ama istersen yapabilirim biraz büyü listesi...

Bu arada başka katılmak isteyen arkadaşlar yok mu bügün şansları kayboluyor... Smile

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 7:50 pm Reply with quoteBack to top

Walter wrote:
    İnan resmini çiziyordum daha demin yatak yıkıldı üzerime bildiğin.... Resim falan kırıştı yırtıldı bir daha yapacağım korkarım Sad

Büyülerini hayal gücüne bırakacağım ama büyüleri el tekniğiyle anlatabilirsen iyi olur, çünkü sana büyü listesi hazırlasamö çok kapsamlı olabilir diye düşünmekteyim ama istersen yapabilirim biraz büyü listesi...

Bu arada başka katılmak isteyen arkadaşlar yok mu bügün şansları kayboluyor... Smile

Aman usta sen kendine dikkat et de portre mühim değil Smile
    Aslında bir tane örnek büyü versen ben ona göre çıkarsam diğelerini iyi olur. En azından benim için belirleyici olur.

Walter
    Yönetici

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 8:13 pm Reply with quoteBack to top

Kaza işte nerde geleceği belli olmuyor... Smile

Kardiff Kardo tüm haşmetiyle, Silvan'ın karşısına dikildi. Silvan bu iri adamın kılıcına hamledeceğini düşünerek elini kılıcına attığında Kardo ellerini birleştirdi Sonra parmaklarını birleştirerek geriye çekti iki parmağını öne uzattı. Bunları çok hızlı el haraketleriyle anında yapmıştı.

"Garianda." diye yankılandı sesi ıssız salonda.

Kardo'nun sinsi yüzünü, turuncu bir ışık kapladı, Alevden bir yılan zikzaklar çizerek Silvan'a saldırdı...

Çç Avcılar Son Kuşatma Romanından alıntıdır....

Yönetici

PostPosted: Thu Nov 04, 2010 7:11 pm Reply with quoteBack to top

İlk bölüme başladık umarım güzel bir Ortak öykü olur...

Yorumların ve yazıların bolca gelmesi dileğiyle....

Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Nov 04, 2010 8:51 pm Reply with quoteBack to top

Hala katılıma açık mı ?

Yönetici

PostPosted: Thu Nov 04, 2010 9:15 pm Reply with quoteBack to top

Açık tabi Smile başka biri gelecek mi diye bakan Dannand yeni birini görebilir pekala...=)

Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Nov 04, 2010 9:38 pm Reply with quoteBack to top

Severek katılırım o zaman, ama gördüğüm kadarıyla tek bir bayan karakter var. Erkek karakterlerden birisini seçmem sorun olur mu, yoksa hepsi seçildi mi ?

Yönetici

PostPosted: Thu Nov 04, 2010 9:46 pm Reply with quoteBack to top

Yok sorun olmaz tabi....

Daha önce de dediğim gibi

Walter wrote:
    Elimizde 3 tane karakter daha kaldı...

Wargdof Durka

Çlkesinin en iyi savaşcısıyken, aşık olduğu kız yüzünden evinden kovulmuş, öfke ve acısını her tarafa kusan barbar...

Çavuş Dannand

Çdül avcısıyken yetenekli dövüş kabiliyeti yüzünden çavuş olabilmiş, güçlü şehirlere kolaylıkla girebilecek bir asker...

Eldia De Colre

Gizemli rahibe, ormanın derinliklerde kaybolmuş bir ruh bir aşkı taşıyan bir kadın, Ormanın gölgelerinde kendini saklmayı seçmiş...

Bu üç karakterden birini seçebilirsin, Dannad'ı belki ben oynatırım diye düşünmüştüm ama o hiç sorun değil, zaten kendi yazılarımı yer betimleme ve olayı şekillendirmede kullanacağım, az buçuk karakterlerede dokundurarak, O yüzden üç karakter seçebilirisin bende resmini çizip geçmişini yazarım eğer ben geçmiş hazırlamak istiyorum diyorsan da bana yazıp yollayabilirsin bende yer- coğrafi ve tarihi ayarlamaları yapıp hazır hale getirebilirm.

Karar da seçim de senin.....

Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Nov 04, 2010 10:04 pm Reply with quoteBack to top

Yani aslında benim için öz geçmiş çok önemli değil, insan bayan bir korucu olabilir ya da yine insan bir cadı eğer mümkün olursa. Lütfen uzun boylu narin olmayan bayanlar olsunlar, ve saç renkleri siyah gözleri de bal rengi olursa, o karakterle severek hikayeye yazabilrim Smile

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu Nov 04, 2010 10:07 pm Reply with quoteBack to top

Illyra katılacaksa ne ala ama o zaman onun karakteri bir belli olsun öyle başlayalım haksızlık olmasın Smile
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum