Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 28
    Dün: 23
    Toplam: 90357

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1373
    Üye: 1
    Toplam: 1374

Şu An Bağlı:
    01 : riabovasb4t5

FrpWorld.Com :: View topic - Büyücüler (Tanıtım ve Yorumlar)
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Büyücüler (Tanıtım ve Yorumlar) View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Poll :: Günümüzde büyücü olsanız hangi tarafta yer almayı tercih edersiniz?

IÅ?ık (Vicdan)
    6%
     6%  [ 1 ]
    Gölge (Korku)
    26%
     26%  [ 4 ]
    AteÅ? (Ã?fke)
    20%
     20%  [ 3 ]
    Su (Sabır)
    6%
     6%  [ 1 ]
    Toprak (Düzen)
    26%
     26%  [ 4 ]
    Hava (Kibir)
    13%
     13%  [ 2 ]
    Total Votes : 15

Author Message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 9:07 pm Reply with quoteBack to top

Walter wrote:
    Çykü kurgusu çok güzel bu konsepti ilk duyduğumda da Magic the awekennig çok hoşuma gitmişti takip edeceğim yazılarını...

Bu arada yukardakilerin hiç birini ben seçemedim olabilirse şimşek kullanıcısı olmayı isterim olmaz dersen hangi tarafta olacağımı sen belirle çünkü inanki seçemedim Smile

Teşekkür ederim, Walter. Yorumlarını bekliyor olacağım merakla, özellikle dil konusunda bayağı bir yardımcı olacağına eminim. Smile

Taraf konusunda bana bırakırsanız sonra benim nerem öfkeli ya ateş olmam ben filan demeyin mesela Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Walter
    Yönetici

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 9:23 pm Reply with quoteBack to top

Çfkeliyim de ateş gibi değil daha çok yıldırım gibi zamnında sert ve yıkıcı,

Yıkdırım kadar düzenli hızlı ve yıkıcı olmak neyse Smile sanırım yıldırım olmuyor senden ateş olur diyorsun peki sen bilirisin yazar sensin yazarın dediği olur... =)

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Wed Nov 03, 2010 9:31 pm Reply with quoteBack to top

Kimse mi vicdanının sesine kulak vermiyor nedir, birimiz de ışığın tarafını tutalım ayıptır Very Happy
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Thu Nov 04, 2010 2:14 am Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    Efla wrote:
    Catboy hikayelerinihep aynaya bakarak yazıyor. Çok az yazar belki de doğrudan aklının kapılarını size açacak kadar cesurdur. Genelde kapıdan sızan şıktan bir şeler anlamaya çalışırsınız ama catboyun düyasının kapıları gayet açık gibi.

-----------------------------
    Bu arada ben eğer i hikayede yer alırsam grubu kendim seçmemeyi tercih ediyorum. Kendim söylemektense catboy'un seçtiği şekilde kendimi görmek şimdiye kadar eğlenceli oldu. Bu sefer de bozmayacağım. İstediği gibi yapsın bakalım =)

Yorumların ve özellikle ilk paragrafında belirttiklerin için teşekkür ederim Efla. Smile

Eğer seçimi bana bıraktıysan hazırlıklı ol Efla hiç beklemediğin bir tarafta yer alabilirsin demedi deme Very Happy

Sen beni nasıl görüyorsan öyle artık. Gerçi geçmişe bakılırsa yüksek ihtimalle ya ateş ya hava ama :p

Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Nov 04, 2010 3:01 am Reply with quoteBack to top

Kimse secmediyse Efla yi Isik a at... Ama ben Golgeyi isiktan daha cok severim... Yine frpworld un yarattigi etkinin sonucu saniyorum. : ) ) ) )

Back to top View user's profileSend private message
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Nov 04, 2010 9:58 pm Reply with quoteBack to top

Oooo ilk bölüm çok güzel olmuş, duyguları çok iyi yansıtıyorsun, kendimi karakterinle özdeşleştirebildim. Burada sanırım bir mini-öz geçmiş okuduk, çok beğendim, zaten beğeneceği mi de söylemiştim değil mi ?

Bu arada beni ışığa yazabilirsin sorun olmaz Smile

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu Nov 04, 2010 10:11 pm Reply with quoteBack to top

Illyra wrote:
    Oooo ilk bölüm çok güzel olmuş, duyguları çok iyi yansıtıyorsun, kendimi karakterinle özdeşleştirebildim. Burada sanırım bir mini-öz geçmiş okuduk, çok beğendim, zaten beğeneceği mi de söylemiştim değil mi ?

Bu arada beni ışığa yazabilirsin sorun olmaz Smile

Teşekkür ederim, Illyra the Shadow Master! Smile

Beş rütbe olayı olacak öykmde, her tarafta büyücü olanlar önce çömez yani öğrenci olacaklar, ardından bir ustanın yanında çırak olacaklar, sonra kendileri usta olup çırak yetiştirecekler ve on çırağın ardından büyük usta rütbesine erişecek, çok az bir kişi baş usta seviyesine erişebiliyor onlar bu büyü tarafının başkanları aynı zamanda biraz jedi sistemini andırıyor gibi ondan daha farklı olacak. (bir de ölüm zamanını bilenler meleklerde de benzer bir sistem vardı hatırlayanlar olacaktır.)
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Thu Nov 04, 2010 10:19 pm Reply with quoteBack to top

Firble wrote:
    Kimse secmediyse Efla yi Isik a at... Ama ben Golgeyi isiktan daha cok severim... Yine frpworld un yarattigi etkinin sonucu saniyorum. : ) ) ) )

bir kaç kişinin hangi taraftan olduklarını belirtmek istiyorum Firble bakalım doğru tahmin ettiklerin olmuş mu? Smile

Efla the Arch Master of the Light

Firble the Arch Master of the Earth

Illyra the Shadow Master

Edmond the Apprentice of the Air

Böyle daha karizmatik olmadı mı? Very Happy
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Nov 07, 2010 8:23 pm Reply with quoteBack to top

Guzel olmus... Toprak Buyusunun ustasi olmak hos bi sey kesinlikle.

Back to top View user's profileSend private message
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun Nov 07, 2010 9:33 pm Reply with quoteBack to top

Firble wrote:
    Guzel olmus... Toprak Buyusunun ustasi olmak hos bi sey kesinlikle.

beğenmene sevindim toprağın şarkısı yeniden diye diye aklımızda hep toprağın bir parçası olarak yer ettin Firble Smile
    catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Nov 08, 2010 3:45 pm Reply with quoteBack to top

bu bölümde ilk konuklarımızı ağırlıyorum Efla ve Firble arasında geçen diyaloglarla ilgili öncelikle yorumlarınızı bekliyorum... Smile
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Nov 09, 2010 7:07 pm Reply with quoteBack to top

Sanırım cenazesi yapılan kişi bu büyücüler cemaatinin başı. Neden mor renk giyiyor bu arada ?

Ayrı, ayrı büyülerin kişiliklerini çok güzel yansıtmışsın, ışık yardımsever, gölge uzak... Sis... Okurken içine kapılıp gittiğimi hissettim, tasvirler yeterli ve iyiydi.

Firble ile Efla'nın konuşması çok ilgi çekici, şimdi sanırım bu boş kalan payeye birisinin geçmesi gerekiyor. Bakalım nasıl birisi olacak bu, ben şahsen Firble'nin istediği gibi birisi geçsin isterim, merhametli Smile

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Nov 09, 2010 7:24 pm Reply with quoteBack to top

Illyra wrote:
    Sanırım cenazesi yapılan kişi bu büyücüler cemaatinin başı. Neden mor renk giyiyor bu arada ?

Ayrı, ayrı büyülerin kişiliklerini çok güzel yansıtmışsın, ışık yardımsever, gölge uzak... Sis... Okurken içine kapılıp gittiğimi hissettim, tasvirler yeterli ve iyiydi.

Firble ile Efla'nın konuşması çok ilgi çekici, şimdi sanırım bu boş kalan payeye birisinin geçmesi gerekiyor. Bakalım nasıl birisi olacak bu, ben şahsen Firble'nin istediği gibi birisi geçsin isterim, merhametli Smile

Teşekkür ederim Illyra, özellikle tarafların kişilik özellikleriyle ilgili tasvirlerin yoğunluğuna dikkat ettim. Tapınak ve çevresinin tasviri ile uğraşmadım çünkü yazının içinde aslında dikkatlice bakarsanız verdiğim detaylarla tapınağın nasıl bir yerde olduğu anlaşılıyor. Bu yüzden ayrıntıya girerek okuru boğmak istemedim o konuda.

Bir de hani ileride daha fazla bölüm olduğunda okumak biraz daha sıkıntı verecektir eski öykülerimdem biliyorum ama en azından bu bölümde de olduğu gibi bölümde yer alan kişiler yorumlarını eksik etmezlerse ve kendilerini nasıl ekledim o konuda görüşlerini bildirirlerse sevinirim. Mesela bu bölüm için kesin olarak Efla ve Firble'de yorum bekliyorum, umarım beni kırmazlar... Smile
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Tue Nov 09, 2010 7:26 pm Reply with quoteBack to top

Okuyalı baya oluyor ama yeni yorum yazabiliyorum. Genelde şikette oluyorum da yoğun olunca çok giremiyorum

Vay be ne merhametliymiş Efla =)

güzel noktalar yakalamışsın iyi bir başlangıç olmuş. Bakalım işin içine bir şekilde büyücü siyaseti de girecek mi.

Ben Firble Efla dialoğunu beğendim. İkimizin gerçekte konuştuğunu hiç görmemiş birine göre epey başarılı bence özellikle karakterlerin yüklendiği ekstra özellikleri de sayarsak. Bİlmiyorum Firble ne der bir de ona sormak lazım =)

Eline sağlık devamını bekliyoruz

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Tue Nov 09, 2010 7:29 pm Reply with quoteBack to top

Efla wrote:
    Okuyalı baya oluyor ama yeni yorum yazabiliyorum. Genelde şikette oluyorum da yoğun olunca çok giremiyorum

Vay be ne merhametliymiş Efla =)

güzel noktalar yakalamışsın iyi bir başlangıç olmuş. Bakalım işin içine bir şekilde büyücü siyaseti de girecek mi.

Ben Firble Efla dialoğunu beğendim. İkimizin gerçekte konuştuğunu hiç görmemiş birine göre epey başarılı bence özellikle karakterlerin yüklendiği ekstra özellikleri de sayarsak. Bİlmiyorum Firble ne der bir de ona sormak lazım =)

Eline sağlık devamını bekliyoruz

İşte heyecanla beklediğim yorumlardan bir tanesi, çok teşekkür ederim Efla. Beğenmene sevindim... Smile

Ya işte hem büyünün gerçek hayatta olsaydı bilimsel tarafı naısl olurdu, hem büyücüler topluluğu olsaydı siyasi ve felsefi yapıları nasıl olurdu bunlara da yer vermek istiyorum aslında. Mesela fizik ile kısımlarda senden yardım alabilirim tabi kabul edersen Smile
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum