Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 2
    Dün: 35
    Toplam: 90366

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 897
    Üye: 1
    Toplam: 898

Şu An Bağlı:
    01 : usotuvy

FrpWorld.Com :: View topic - Frpworld ve twitter
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Frpworld ve twitter View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sat Sep 11, 2010 11:20 am Reply with quoteBack to top

Akadaşlar frpworld facebooktan sonra sosyal ağlarda yer almaya devam ediyor. Frpworld için twitter hesabı açıldı:

http://www.twitter.com/frpworld

Twitter kullananlar lütfen takip etsin ve duyurulmasına yardımcı olsun.

Twitterda yayınlanması gerektiğini düşündüğünüz içerikler için de özel mesaj yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Mümkin olduğunca sizlerin beğenisine göre şekillendirmeye çalışacağız.

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 11, 2010 11:30 am Reply with quoteBack to top

Daha önce ben açmıştım kapattım sonra Smile
    Anlık bilgiler sitede olan olaylar vs yazılacak büyük ihtimalle. Twitter'ın çok birşey yok zaten

Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sat Sep 11, 2010 12:03 pm Reply with quoteBack to top

vallahi ben bazen gündemi twitterdan takip ediyorum. Anahtar kelime aratınce elbet bir şeylere ulaşıyor insan mesela... Kimiler facebooktan falan daha aktif kullanıyor.

Eğer yaygınlaşmasını sağlarsak normalde sürekli siteye girmeyenlerin siteye girmesini sağlayabilir.

Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 11, 2010 12:05 pm Reply with quoteBack to top

Efla wrote:
    vallahi ben bazen gündemi twitterdan takip ediyorum. Anahtar kelime aratınce elbet bir şeylere ulaşıyor insan mesela... Kimiler facebooktan falan daha aktif kullanıyor.

Eğer yaygınlaşmasını sağlarsak normalde sürekli siteye girmeyenlerin siteye girmesini sağlayabilir.

Olabilir ama zaman ayrılması gereken birşey gündelik yapılan şeyler yazılabilirse hoş olur tabi ki!

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat Sep 11, 2010 7:33 pm Reply with quoteBack to top

bu işle her gün birisinin uğraşması gerekecektir, pek bir gönüllü bulabileceğimizi sanmıyorum aslında, bana gereksiz geldi. facebook'taki frpworld topluluğuna giren oluyor mu ben oraya kaç defa yazdığım öykülerin linklerini veriyordum da işe yaramadığını bile bile.

sert gelebilir aniden böyle demem, ama yalan da diyecek halim yok. Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Aegron Linwelin
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Sep 11, 2010 8:01 pm Reply with quoteBack to top

Faydasının olmadığı konusunda bende hem fikirin ama bir ümit işte!
    Bunu çok iyi kullanan başka frp sitelerinin olduğuda aşikar olduğuna göre denemekten başka şansımız yok gibi ha?

Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun Sep 12, 2010 3:14 am Reply with quoteBack to top

Arkadaşlar sanki yapmazsak kaybedeceğimiz bir şey olmayan şeylerde bile bir karamsarlık havası seziyorum. Ki bence sitede bir şeyler yapılmasındaki en büyük engel de bu hava. Akla geldikçe insana "amaan canım neyse dedirtiyor." Kötü bir durum olmayan yerlerde bile öyle bir hava veriyoruz sanki. Benim bile motivasyonum bozuluyor bazen, boşuna uğraşmasam mı diyorum öyle söyleyeyim size. Farketmeden böyle çok zarar verebiliriz. Ben uyarayım dedim.

Birilerinin takip etmesini sağlarsanız yazdıklarımızı siteye girmeseler de göreceklerdir. FAcebook böyle şeyler için fazla yoğun bir ortam 5 dakika içerisinde paylaştığınız çok alt sıralara düşebilir. twitter nispeten daha iyi.

Yoldan para bulmak gibi düşünün. "Eğer yoldan şöyle bir milyar bulamayacaksam bulmanın hiç alemi yok" demiyeceğimiz gibi burada da bu işle ayrıntılı ilgilenilmesi lazım. Bence bir işe yaramayacak demeye gerek yok.

Burada bir şeyler üretildikçe haberini vereceğiz insanlara amacı bu. Daha fazlası değil. İsteyen gelir bakar istemeyen gelmez. Pek bir külfeti yok yararı olursa ne mutlu.

catboy
    Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun Sep 12, 2010 7:40 am Reply with quoteBack to top

Blog ve facebook'a bir girin bakın, orada en çok kimin yazdıklarını göreceksiniz. Bu tür konulara en çok ben desteğimi vermiştim ve öncelikli işler hallolmadığı sürece diğerlerinin sadece lüksten öte bir şey olmadığını deneyimlemiş oldum. Bu yüzden de benim yazdıklarımı sırf karamsarlık diye yorumlamak bana haksızlık gibi geliyor. Kusura bakmayın...
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Efla
    Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun Sep 12, 2010 8:57 pm Reply with quoteBack to top

catboy wrote:
    Blog ve facebook'a bir girin bakın, orada en çok kimin yazdıklarını göreceksiniz. Bu tür konulara en çok ben desteğimi vermiştim ve öncelikli işler hallolmadığı sürece diğerlerinin sadece lüksten öte bir şey olmadığını deneyimlemiş oldum. Bu yüzden de benim yazdıklarımı sırf karamsarlık diye yorumlamak bana haksızlık gibi geliyor. Kusura bakmayın...

Yaptıklarından dolayı site ahalisi de eminim minnettardır catboy. Bunun için teşekkür ederiz.

Ama twitter'ın ve sosyal ağların siteye potansiyel katkısına olan ilgisini pek anlayamadım.

Daha da basit bir biçimde ifade edeyim demek istediğimi. Eğer her yaptığımız şeyde "yok bizden birşey olmaz" havası yaratılırsa (6 yıldan fazla süredir sitede aralıksız yer alan biri olarak) benim bile bir şey yaparken "Ne de olsa yapılan şey beğenilmeyecek, bir işe yaradığı düşünülmeyecek" psikolojisine kapılmak üzere olduğumu hissediyorum. Eminim etkileri daha ağır hissedenler. Burası adam olmaz arkadaş deyip uzaklaşanlar da oluyordur.

Tecrübeme biraz olsun saygısı olanlardan da böyle bir hava yaratacak söylemlerden uzak durmasını rica ediyorum. Karamsar havadan kaçınılması frpworld'ün yararına olacaktır. Sayı olarak çok kalabalık olmasa bile nitelik olarak çok kaliteli insanların sitede takıldığını düşünüyorum. Bence durum o yüzden pek de kötü değil.

Facebook'un bir faydası olmuş ya da olmamış olabilir. Ama olayı bu şekilde ele aldığımız zaman bir zararı olduğu kesin. Zarar vermek istemeyenler için bir uyarı benimkisi. Ha sizler bu ricaya kulak verirsiniz ya da vermezsiniz size kalmış.

Dileğim her zaman için problemlerin yanında çözüm önerileriyle de gelmenizdir.

Başlık da amacından çok uzaklaştı. Ana konuya dönerek insanlara frpworld'ün twitter hesabının tanıtılmasına yardımcı olmalarını rica edeceğim. Çneriler varsa tabii memnuniyetle olnları da alalım.

Walter
    Yönetici

PostPosted: Wed Nov 10, 2010 11:28 pm Reply with quoteBack to top

Twiter'a üyeliğim yok ve yakın zamanda da Face'i kapattım. Bence bunlar kişisel bilgileri, kolay yoldan elde edebilmek için bir araçtan başka bir şey değil. Konu biraz eski ama forum genelindeki başlıklara bakılırsa yeni bile sayılabilir neyse. Biraz hortlatmış oldum ama olsun...

Bir site için önemli olan nedir...Reklamdır... Face kadar Twiter'ı da olmalıdır bu sitenin, paylaşımlar yapılmalıdır. şu an bu sitenin Face'inin ve Twiter'ının ne durumda olduğunu az çok tahmin ediyorum ama bu olmaması anlamını gerektirmez.

Reklam arkadaşlar, bu önemlidir. Catboy tek başına yeterli değildir demiş, çok haklı işe yaramıyor demiş haklı kendince. İnsanlar bakıp giriyorlar foruma ilgi çekici bir şey görmüyor, bu yüzden gidiyor uğramıyor...

Bakın konuyu giderek başka yöne çekiyorum ama eski arkadaşlara bir uğrayın buraya dediğimde Frpworld aktif olmuş mu diye soruyorlarsa Bu siteyi aktif görmedikleri manasına gelir. O yüzden aktifliği değiştirmek için siteye daha çok mesaj atmak. Eski başlıkları bulmak yeni başlıklar tartışmalar ortaya koymak gerekli. Neyse çok konuştum...

Nihayetinde Reklamın iyisi kötüsü olmaz demişler. Bir kişi bile o siteden bizim siteye yönlenebilirse ne mutlu bize. O yüzden yapılacak en ufak şy bile iyiye götürebilir bizi.
    Efla bu konuda fikirler öne sürmüş, beğenilmeyecek diye yapılmaması yanlış demiş doğru demiş.

Benim görüşüm, bunu yapmak yanında ise forumun değişimini tamamlayarak reklama mana kazandırmak. Reklamın kalitesini arttırmak. Forumu daha iyi yerlere getirmek. Bir forumun nereden nereye gelebileceğini çok iyi bilen biriyim ve Frp world'ün biraz gayretle çok çok ileriye gidecek bir potansiyele gidebileceğini düşünüyorum. O yüzden yapılan iş ufak gereksiz gibi düşünmeyelim. Yapılan işlerin en ufağı bile geleceğin akışını değiştirebilir. Bunu bize Çstad Tolkien söylemedi mi ?

En iyisi farklılıklarımızla beraber işler yapman en ufağından en büyüğüne...

Geç de olsa son sözüm Frpworld'ün Twitter hesabının hayırlı olmasını dileğidiğimdir.

İyi geceler....

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum